-
Miała być nową Marilyn Monroe. Anna Nicole Smith - klątwa w rozmiarze 42DD
Jej błyskotliwa kariera pozwoliła uwierzyć nastolatkom, że dzięki determinacji i urodzie mogą stać się sławne, bogate, uciec od życia bez perspektyw. Ale historia Anny Nicole Smith - króliczka "Playboya", symbolu seksu lat 90. - szybko stała się dla nich przestrogą.
-
Wilma Glodean Rudolph. "Najbardziej schorowana dziewczyna w Clarksville" pobiegła po złoto
Gdy się urodziła, dawano jej niewielkie szanse na przeżycie. Kiedy miała cztery lata, lekarze orzekli, że prawdopodobnie już nigdy nie będzie chodzić. 16 lat później pobiegła po trzy olimpijskie złota. Jako pierwsza Amerykanka w historii.
-
"Obawiam się małżeństwa, ale jeszcze bardziej boję się samotności". Siedem ślubów Barbary Hutton
Barbara Hutton była najbogatszą kobietą na świecie. Dziedziczka fortuny Woolwortha mogła mieć prawie wszystko, o czym zamarzyła. O ile dało się to kupić.
-
"Zapewne byłaby geniuszem, gdybyśmy się nie poznali"
Francis Scott Fitzgerald w swoich powieściach zamieszczał fragmenty jej listów i pamiętnika. Choć miała niesłychany talent do opisywania rzeczywistości, Zelda Fitzgerald przeszła do historii tylko jako muza sławnego męża, który zrobił wszystko, by nie zajęła się własną karierą.
-
Tatum O'Neal. Najmłodszej zdobywczyni Oscara statuetka nie przyniosła szczęścia
Kiedy w rezydencji O'Nealów zadzwonił telefon, a głos w słuchawce poinformował, że Akademia Filmowa ma dobre wiadomości, Ryan nie posiadał się ze szczęścia. Ale gdy okazało się, że nominację do Oscara dostał nie on, a jego 10-letnia córka, wpadł w szał i uderzył dziewczynkę w twarz. Wkrótce potem wyjechał do Anglii, gdzie brał udział w zdjęciach do filmu "Barry Lyndon". Tatum na ceremonię rozdania nagród przyszła z dziadkami.
-
"Umiem wspaniale zadbać o dom - po rozwodzie zawsze dbam, by go zatrzymać"
Mówiła, że nigdy nie należy mężczyzny aż tak nienawidzić, by trzeba było zwracać mu brylantowe pierścionki. Na ślubnym kobiercu stawała dziewięć razy i do końca życia przyjemności były dla niej najważniejsze. Zsa Zsa Gabor określana jest jako pierwsza prawdziwa celebrytka w Ameryce.
-
Oskarżany o pedofilię i morderstwa, posądzany o zażywanie narkotyków. Śledztwo w sprawie Lewisa Carrolla
Urządzał bale dla małych dziewczynek, wymyślał gry słowne i fotografował nagie dzieci. Nie cierpiał podróży i sławy. Choć po "Alicji w Krainie Czarów" Lewis Carroll napisał kilka innych książek, nigdy już nie udało mu się powtórzyć jej sukcesu.
-
Lauren Bacall. Najbardziej magnetyczne spojrzenie Hollywood
Jej spojrzenie hipnotyzowało zgromadzonych w kinowych salach widzów i zapewniło jej status gwiazdy. Wraz z Humphreyem Bogartem tworzyli najgorętszą parę Hollywood. Ale po śmierci aktora Lauren Bacall spadła ze szczytu równie szybko, jak tam się dostała.
-
"Radowa księżniczka". Irena Joliot-Curie
Maria Skłodowska-Curie i jej mąż Piotr zostali uhonorowani Nagrodą Nobla, gdy ich córka miała sześć lat. Ale choć Irena Joliot-Curie poszła w ślady matki i ojca i powtórzyła ich osiągnięcie, jej życie nie ograniczało się wyłącznie do pracy na polu nauki.
-
"My nie potrzebowaliśmy dialogów. Mieliśmy twarze!". Gloria Swanson - gwiazda niemego kina
Na bieliznę potrafiła wydać 10 000 dolarów rocznie. Sześciokrotnie wychodziła za mąż, mężczyźni rzucali się jej do stóp. Jednocześnie prowadziła własną firmę producencką, zarządzała kosmicznymi budżetami - z różnym skutkiem.
-
Frank Sinatra. Fanki przekupywały hotelowe pokojówki, żeby dotknąć łóżka, na którym spał
Frank Sinatra kochał kobiety ze wzajemnością. Tej miłości towarzyszyło zamiłowanie do hazardu i alkoholu oraz legendarny, wręcz wybuchowy temperament. Ale Sinatra wzbudzał zainteresowanie nie tylko płci pięknej. Akta FBI na jego temat liczyły ponoć ponad 2400 stron.
-
Pablo Picasso dzielił kobiety na "wycieraczki" i "boginie". Dora Maar była jedną i drugą
Niezwykle utalentowana, świetnie zapowiadająca się artystka i atrakcyjna kobieta o oryginalnej urodzie stała się miłością Pablo Picasso. Ale genialny twórca, choć najpierw uczynił z niej kolejną kochankę i muzę, to w końcu znudził się nią i porzucił. Dora Maar poświęciła dla Picassa nie tylko dziewięć lat swojego życia, ale też własną sztukę.
-
Jako pierwsza kobieta w Polsce skończyła weterynarię i leczyła zwierzęta. Poznajcie Helenę Jurgielewiczową
Córka bakteriologa i feministki była nie tylko gruntownie i wszechstronnie wykształcona, ale też wysportowana i odważna. W 1918 r. z karabinem w ręku broniła Lwowa. Podczas II wojny światowej trafiła do niemieckiego obozu, który cudem przeżyła. Fascynujące życie Heleny Jurgielewiczowej to gotowy scenariusz na film.
-
Mówiła, że mężów miała dwóch. Jednocześnie. Irena Krzywicka gorszy do dziś
Poglądami wyprzedzała swoje czasy. Ubolewała, że aborcja jest możliwa tylko w podziemiu, a do tego droga, przez co wiele kobiet wykonuje ją pokątnie, ryzykując przy tym życie. Irena Krzywicka była jedną z najbardziej znanych feministek okresu międzywojennego.
-
Alexander McQueen. "Piękno może wyłonić się z najdziwniejszych miejsc, nawet tych najbardziej obrzydliwych"
Był nazywany niegrzecznym chłopcem świata mody. Zaskakiwał i prowokował. Miał ogromny talent, ale nigdy nie wyzbył się braku pewności siebie i kompleksów. Ciężka praca w nieuznającym kompromisów świecie mody, narkotyki, śmierć matki oraz samobójstwo przyjaciółki i mentorki przyczyniły się do tego, że powiesił się w szafie na pasku od spodni. Film o nim, zatytułowany po prostu "McQueen", w polskich kinach będzie można oglądać od 20 lipca.
-
Elżbieta Czyżewska. Jej życie to bajka bez happy endu
Była piękna, inteligentna i niezwykle utalentowana. Błyskawicznie zrobiła karierę i wydawać by się mogło, że nic nie może stanąć jej na przeszkodzie. Niestety, historia Elżbiety Czyżewskiej pokazuje, że nawet największy talent można zaprzepaścić, a szczęście i powodzenie nie są nikomu dane raz na zawsze.
-
Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat, czyli polska Marilyn Monroe i jej Arthur Miller
Symbol seksu, ale przede wszystkim utalentowana aktorka. Kalinę Jędrusik wyróżniały nie tylko nieskrępowany seksapil, ekscentryczne zachcianki w stylu kąpieli w szampanie czy otwarty związek, jaki tworzyła ze Stanisławem Dygatem.
-
''Niech pan sobie nie wyobraża, że to czegokolwiek mnie nauczyło!'' Skandalistka Tallulah Bankhead
Nie chciała podporządkować się sztywnym normom, które obowiązywały w purytańskiej Ameryce pierwszej połowy XX wieku. Wiodła szalone i skandalizujące życie. Tallulah Bankhead, aktorka filmowa i teatralna, przekraczała kolejne granice, łącznie z granicami dobrego smaku i zdrowego rozsądku. Nie nadawała się do zakłamanego świata Hollywood, gdzie romanse i wszelkie ekscesy uchodziły na sucho, o ile głośno się o nich nie mówiło.