-
Profesor i mafia. Jak chemik z Kielc został słynnym w całej Europie narkotykowym bossem
Na uczelni zarabiałby grosze. A za trwającą trzy minuty analizę chemiczną dla Króla Ekstazy dostawał pięć tysięcy euro - mówi Grzegorz Walczak, autor książki "Profesor. Jak genialny chemik z Kielc stał się bossem narkobiznesu".
-
Katarzyna Kucewicz: Nie zawsze za rozmiarem XXL stoi życiowy dramat
Nie każda osoba z otyłością doświadczyła traumy czy przeżyła ogromne nieszczęście. Czasem wręcz przeciwnie - jesteśmy kochani, akceptowani, mamy pieniądze, jemy w knajpach, dogadzamy sobie bez większego opamiętania - mówi Katarzyna Kucewicz, psychoterapeutka, która niedawno sama podjęła walkę z otyłością.
-
Odszedł z Kościoła, by całkiem zmienić swoje życie. Dziś jest biologiem i bada porosty
Zrozumiałem, że na Kościele życie się nie kończy. Odkryłem, że istnieje coś o wiele lepszego i piękniejszego. Religia przestała być dla mnie ważna - mówi Robert Samborski, autor książki "Kościoła nie ma. Wspomnienia po seminarium".
-
Dominika Kulczyk: Bez miesiączki nie ma życia. To dzięki niej trwamy jako rodzaj ludzki
Kobiece ciało jest nośnikiem nowego życia. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie cykl menstruacyjny. Michalina Wisłocka mówiła, że nie pochodzimy z Warszawy, Londynu czy Nowego Jorku. Pochodzimy z waginy. Więc zacznijmy traktować okres jako piękny element naszego życia, z szacunkiem i bez wstydu - mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation i jedna z liderek Okresowej Koalicji.
-
Bartosz Gelner: Tak się składa, że jestem dość często rozbieranym aktorem
Rozebranie się do rosołu przy całej ekipie filmowej, kiedy trzeba wystąpić nago, nie jest zbyt komfortowe, ale traktuję to jako część mojego zawodu - mówi Bartosz Gelner, odtwórca roli Czarnego w "Pokoleniu Ikea". Film właśnie wszedł do kin.
-
"To był chłopak złoto". Ratownik zmarł na SOR-ze. Wzruszające pożegnanie
- Uratował życie wielu ludziom, miał potrzebę pomagania - mówi znajomy Łukasza Markowskiego, ratownika medycznego, który zmarł podczas dyżuru na szpitalnym oddziale ratunkowym w Gorzowie. Dziś odbył się pogrzeb 40-latka.
-
Wojciech Czuchnowski: Agnieszka zmarła, gdy karmiłem ją zupą. Po prostu, między jedną łyżką a drugą
Pod koniec życia Agnieszka miała kłopoty z przełykaniem, więc podawałem jej potrawy rozbite blenderem. Jadła je sprawnie i jadła dość dużo. Dlatego, mimo iż lekarze mówili, że zbliża się koniec, nie wierzyłem im - opowiada Wojciech Czuchnowski, dziennikarz "Gazety Wyborczej", który opisał w książce chorobę i odchodzenie swojej żony.
-
"W Dominiku spodobało mi się wszystko. A najbardziej miłość do autobusów"
On pochodzi z Warszawy, ona mieszkała w Krakowie. Oboje wożą pasażerów miejskich autobusów w Gdyni. Dorota i Dominik Obarowie poznali się w pracy i dziś są małżeństwem. - Najlepsze jest to, że nasz synek też już złapał autobusowego bakcyla - śmieją się.
-
Morderstwa, samobójstwa i postrzelenia. "Dzienniki pisały o ratowaniu życia przez kelnerów"
Jeden z zarządców baru podczas zabawy rewolwerem śmiertelnie postrzelił swoją pracownicę. Kiedy wyszedł ze szpitala psychiatrycznego, rzucił się pod pędzącą lokomotywę - opowiada Bartosz Paluszkiewicz, autor książki "Warszawskie przedwojenne restauracje, bary i kawiarnie. Kronika".
-
Magdalena Boczarska: Znaliśmy się, więc właściwie nie myślałam, że zaraz będę naga
Rozbieranie się na ekranie nigdy nie jest łatwe. To, że się rozbieram przed kimś obcym, zawsze wymaga ode mnie pewnego przełamania się. Tym bardziej że lata płyną - mówi Magdalena Boczarska, odtwórczyni głównej roli w erotyku "Heaven in Hell". Film właśnie wszedł do kin
-
"Widział, jak babcia, idąc do karetki, wesoło macha mu ręką. 10 minut później już nie żyła"
Podeszły do mnie dwie kobiety i jeden mężczyzna. Od ponad 20 lat każde z nich próbuje ustalić, co stało się z ich bliskimi. Zadają sobie pytanie, czy nie zabiło ich pogotowie - mówi Tomasz Patora, autor książki "Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu".
-
Piotr Głowacki: W trzydzieste urodziny postanowiłem, że będę odpowiadał "tak" na każdą propozycję
Przychodzą oferty ciekawe i zadziwiające. W każdą, jeśli tylko czas mi pozwala, wchodzę. Dzięki temu, jak ostatnio policzyłem, miałem okazję być na ponad 120 planach zdjęciowych - mówi Piotr Głowacki. Do kin właśnie wchodzi "Pokusa", kolejny film z jego udziałem.
-
Polska jedzie na ferie pociągiem. "Po zniżkach w dwie strony wyszło nam 1874,62 zł"
Ceny biletów PKP są po podwyżkach kompletnie z kosmosu. Wiem, że jest inflacja, ale paliwo też zdrożało, a podróż samochodem wyjdzie nam o połowę taniej - mówi Klaudia, która planuje rodzinny wyjazd z Warszawy do Gdańska.
-
"Mam dopiero 36 lat, co miałbym tu robić?" Ilu mieszkańców liczy najmniejsze miasteczko Bułgarii
Ludzie, których pani spotkała dziś na spacerze, to albo turyści skuszeni zwiedzeniem małego miasteczka, albo ci, którzy na gościach zarabiają. Znam tu każdego - mówi Luiza, mieszkanka bułgarskiego Melnika.
-
Klaudia Maria Skotnica: Wybrałam sobie ten zawód, jeszcze kiedy byłam małą dziewczynką
Miłość do statków odziedziczyłam po tacie, również kapitanie, dziś już emerytowanym. Marzyłam, że gdy dorosnę, ja też stanę za kołem sterowym i będę dowodzić statkiem - opowiada Klaudia Maria Skotnica, jedna z nielicznych kobiet w stopniu kapitana żeglugi wielkiej.
-
Maria Pakulnis: Starałam się dawać synowi dużo miłości. Ja jej w domu nie zaznałam
Gdy późno wracałam do domu ze spektaklu, jeszcze w charakteryzacji przychodziłam do synka do pokoju, żeby go pogłaskać po główce. Kiedy już był dorosły, powiedział: tak lubiłem na ciebie wtedy patrzeć, bo miałaś usta pomalowane na czerwono - opowiada aktorka Maria Pakulnis.
-
Bogusia piecze w Indiach "razowiec" na zakwasie z Polski. "Mówią o nim polski chlebek"
Byłam odwiedzić rodzinę w Polsce i wtedy dostałam od krewnych zakwas prawdziwego polskiego chleba. Udało mi się go przywieźć do Indii - opowiada Bogusia Sipiora-Dhingra, która od 15 lat mieszka w Delhi.
-
Andropauza po polsku. "Tragedią jest, że 40-letni mężczyźni od razu są wysyłani do psychiatry"
Z moich obserwacji wynika, że przybywa 25-26-latków z pierwszymi objawami spadku testosteronu. Co ciekawe, w większości są to informatycy czy programiści, którzy mają bardzo wysoki poziom stresu i większą część dnia spędzają przy komputerach - mówi dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach, specjalistka medycyny męskiej.
-
Oskar, mistrz ceremonii ślubnych w Szkocji: Noszę ze sobą apteczkę, klej i węzły małżeńskie
Wypracowałem specjalne techniki, żeby nie wybuchnąć płaczem. Gdy czuję, że ogarnia mnie fala emocji, na chwilę wstrzymuję oddech - opowiada Oskar Gilchrist-Grodnicki. Polak właśnie dostał nagrodę Wedding Planner of the Year 2022. Najlepszy organizator ślubów i wesel w Szkocji jest jedynym, który w tym kraju może udzielać ślubów humanistycznych po polsku.
-
Maja Laura Jaryczewska: Obawiałam się łatki "chorej psychicznie córki rockmana"
Pierwsza mania pojawiła się u mnie niespodziewanie. Nękały mnie nastroje depresyjne, a tu nagle przestałam potrzebować snu. Miałam dużo energii i pomysłów. Czułam się, jakbym latała nad ziemią - mówi Maja Laura Jaryczewska, artystka i działaczka społeczna.