Anna Tatarska

Dziennikarka i recenzentka filmowa, współpracująca m.in z magazynem Vogue, Onetem i Gazetą Wyborczą.

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o kulturze oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Ceni wolność w pracy i życiu. Za dużo mówi. Jej pasją są wywiady, wegetariańskie kulinaria i podróże, ale najbardziej lubi innych ludzi.

Anna Tatarska
 • "Aida". Jak się buduje napięcie w filmie, którego zakończenie wszyscy znają?

  "Aida". Jak się buduje napięcie w filmie, którego zakończenie wszyscy znają?

  Każdy konflikt zaczyna się od języka. Od odbierania komuś praw, od mowy nienawiści. Najpierw widzimy to zjawisko w mediach, ale nie mija chwila i na ulice wylewa się fala przemocy. Musimy być odpowiedzialni za język - mówi Jasmila Žbanić, bośniacka reżyserka. Jej "Aida" zadebiutowała rok temu na festiwalu filmowym w Wenecji, potem była nominowana do Oscara. Wreszcie trafia do polskich kin.

 • Szeptucha, czyli lekarka skołatanych dusz

  Szeptucha, czyli lekarka skołatanych dusz

  Jedni wierzą, inni negują. Czy wizyta u szeptuchy będzie rozwiązaniem problemów Adama Kruka? W przededniu premiery serii "Kruk. Czorny woron nie śpi" opowiadamy o fenomenie szeptuch na Podlasiu i przyglądamy się roli jednej z nich w serialu "CANAL+".

 • "Skomplikowany gość, ale wiadomość, jaką wysyła światu, jest prosta". Clint Eastwood, biografia nieautoryzowana
 • "'Śmierć w Wenecji' to film, który zniszczył moje życie"

  "'Śmierć w Wenecji' to film, który zniszczył moje życie"

  Niegdyś najpiękniejszy chłopiec na świecie, dziś wychudzony outsider, próbujący poskładać życie na nowo. Björn Andrésen miał 16 lat, gdy stał się międzynarodową ikoną i symbolem seksu. Zawdzięczał to roli Tadzia w "Śmierci w Wenecji" włoskiego mistrza Luchino Viscontiego. Jego historia to w pewnym sensie historia wielu dziecięcych gwiazd - użytych raz, dwa i porzuconych, zostawionych samym sobie.