Anna Tatarska

Dziennikarka i recenzentka filmowa, współpracująca m.in z magazynem Vogue, Onetem i Gazetą Wyborczą.

Absolwentka filmoznawstwa i wiedzy o kulturze oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Ceni wolność w pracy i życiu. Za dużo mówi. Jej pasją są wywiady, wegetariańskie kulinaria i podróże, ale najbardziej lubi innych ludzi.

Anna Tatarska
 • Oto subiektywna lista najbardziej wyczekiwanych filmowych tytułów w 2022 roku
 • Piotr Adamczyk: Chwilowo jestem szczęśliwy. Czuję, jakbym znowu miał 25 lat i zaczynał od początku
 • Fenomen heist movies, czyli dlaczego tak bardzo kochamy złodziei i ich przekręty
 • 'Zostałam ukształtowana w kulturze i religii, która stawia na pierwszym miejscu honor'

  "Zostałam ukształtowana w kulturze i religii, która stawia na pierwszym miejscu honor"

  Doszliśmy do punktu, w którym uznaliśmy, że żadna ideologia, żadne nakazy i zakazy nie powinny nas zmuszać do tego, by mordować swoich bliskich - mówi o swojej relacji z ojcem Mahdieh Mirhabibi, córka mułły, nauczyciela teologii i prawa islamu. Jest fotografką i reportażystką. Współreżyserowała film o sobie "Córka mułły", pokazywany na HER Docs Film Festival.

  Anna Tatarska
 • 'Aida'. Jak się buduje napięcie w filmie, którego zakończenie wszyscy znają?

  "Aida". Jak się buduje napięcie w filmie, którego zakończenie wszyscy znają?

  Każdy konflikt zaczyna się od języka. Od odbierania komuś praw, od mowy nienawiści. Najpierw widzimy to zjawisko w mediach, ale nie mija chwila i na ulice wylewa się fala przemocy. Musimy być odpowiedzialni za język - mówi Jasmila Žbanić, bośniacka reżyserka. Jej "Aida" zadebiutowała rok temu na festiwalu filmowym w Wenecji, potem była nominowana do Oscara. Wreszcie trafia do polskich kin.

  Anna Tatarska
 • Szeptucha, czyli lekarka skołatanych dusz

  Szeptucha, czyli lekarka skołatanych dusz

  Jedni wierzą, inni negują. Czy wizyta u szeptuchy będzie rozwiązaniem problemów Adama Kruka? W przededniu premiery serii "Kruk. Czorny woron nie śpi" opowiadamy o fenomenie szeptuch na Podlasiu i przyglądamy się roli jednej z nich w serialu "CANAL+".

  Anna Tatarska
 • 'Skomplikowany gość, ale wiadomość, jaką wysyła światu, jest prosta'. Clint Eastwood, biografia nieautoryzowana
 • ''Śmierć w Wenecji' to film, który zniszczył moje życie'

  "'Śmierć w Wenecji' to film, który zniszczył moje życie"

  Niegdyś najpiękniejszy chłopiec na świecie, dziś wychudzony outsider, próbujący poskładać życie na nowo. Björn Andrésen miał 16 lat, gdy stał się międzynarodową ikoną i symbolem seksu. Zawdzięczał to roli Tadzia w "Śmierci w Wenecji" włoskiego mistrza Luchino Viscontiego. Jego historia to w pewnym sensie historia wielu dziecięcych gwiazd - użytych raz, dwa i porzuconych, zostawionych samym sobie.

  Anna Tatarska
 • To zawsze było jej przesłanie: 'Przetrwamy, zaciśnijcie zęby, damy radę. Wspólnie!'

  To zawsze było jej przesłanie: "Przetrwamy, zaciśnijcie zęby, damy radę. Wspólnie!"

  Mimo że podczas przygotowań do filmu wielokrotnie dostrzegłem w królowej człowieczeństwo, nauczyłem się też, że okazywanie go nigdy nie może być najwyżej na liście jej priorytetów - mówi Tom Jennings, twórca dokumentu "Być królową"*, w którym wykorzystał niedawno zdigitalizowane wywiady z przyjaciółmi królowej i jej prywatnymi sekretarzami. Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku. Monarchini miała 96 lat.

  Anna Tatarska
 • Wstrząsająca opowieść o życiu na wysypisku śmieci. 'Swałka to miejsce, gdzie ludzie nie mają żadnych praw'

  Wstrząsająca opowieść o życiu na wysypisku śmieci. "Swałka to miejsce, gdzie ludzie nie mają żadnych praw"

  Na Swałkę nie przyjedzie karetka pogotowia ani milicja. Chyba że po to, żeby zatuszować sprawę i nie dopuścić dziennikarzy do tego, co się tam dzieje - mówi dokumentalistka Hanna Polak, nominowana do Oscara za "Dzieci z Leningradzkiego". W swoim najnowszym filmie "Nadejdą lepsze czasy" po raz kolejny odkrywa nieznaną, szokującą twarz współczesnej Rosji.

  Anna Tatarska