-
Piekarska: "Były mąż opiekował się mną po operacji, woził na radioterapię"
Miałam w Leszku męża, a teraz mam brata - posłanka Katarzyna Maria Piekarska opowiada o wspaniałej relacji z byłym mężem, chorobie nowotworowej, marzeniach oraz polityce.
-
"Terapeuta albo coach, który mówi: 'Możesz wszystko!', sam nie przepracował własnych traum"
"Pani, którą po raz kolejny zdradził mąż, usłyszała podczas warsztatu "dobrą radę": "On ci wyrządził krzywdę, więc zapytaj go, jaką krzywdę ty musisz mu wyrządzić, żebyście mogli zostać razem" - psychoterapeutka Marlena Ewa Kazoń poddaje krytycznej analizie recepty na natychmiastową naprawę życia.
-
Nasienie z banku spermy? Najpewniej skandynawskie. "Rekrutacja polskich dawców przestała być sensowna"
Można by się pokusić o stwierdzenie, że profesjonalne zastosowanie nasienia dawcy jest najbezpieczniejszą metodą zachodzenia w ciążę - mówi prof. Michał Radwan, przewodniczący Sekcji Płodności i Niepłodności Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.
-
Seks pokolenia Z. "Moi młodzi rozmówcy nie łączyli seksu z miłością"
Dziewczyna przez pięć lat była w związku z chłopakiem, jednak ponieważ dostali się na studia w różnych miastach, podjęli decyzję, że "na teraz się rozstają". Dziś ona swobodnie eksploruje swoją seksualność w kontaktach zarówno z kobietami, jak i mężczyznami - opowiada psychoterapeutka i seksuolożka dr Aleksandra Plata.
-
"Młodzi potrafią się dobrze zabezpieczać w mediach społecznościowych. To dorośli popełniają kardynalne błędy"
Kobieta zamieściła na swoim profilu zdjęcie z wakacji i była oburzona, kiedy znalazło się w broszurze biura podróży. Jeśli coś komuś podajesz na tacy, nie ma sensu mieć pretensji, że to wykorzystał - mówi prawniczka Berenika Anders-Mosakowska, która zajmuje się wizerunkiem osób i firm oraz przestępczością w sieci.
-
Kilka tysięcy ukraińskich cywilów straciło na wojnie ręce lub nogi. "Sfinansujemy protezy dla 350 osób"
Pomoc organizuje Polska Misja Medyczna, która przed kilkoma laty tyle samo protez podarowała Syryjczykom. - Jedna kosztowała 2 tys. dolarów, a druga 15 tys. Wszystko zależy od tego, czy to jest proteza dla dziecka, które rośnie, czy dla dorosłej osoby. Czy kończyna jest ucięta poniżej, czy powyżej kolana - tłumaczy Małgorzata Olasińska-Chart z PMM.
-
Od salonu masażu dla panów po wybory prezydenckie w USA. Co i po co Polacy komentują w sieci?
Maria, Magdalena, Iga i Leszek w wirtualnym świecie wdają się z nieznajomymi w zażarte dyskusje, między innymi o polityce, prawach kobiet, posiadaniu dzieci. Z jakim skutkiem? I jaką płacą za to cenę?
-
"Pamiętam panią, którą zdradził mąż. Oświadczyła: 'Najważniejszą potrzebą jest dla mnie zemsta'"
Wydawało jej się, że jest niczym sprawiedliwy sędzia. Tymczasem wyrównując rachunki, sama stała się sprawcą przemocy. A tak naprawdę wcale nie wyrównania rachunków jej było trzeba - mówi mediatorka Alicja Kuczyńska-Krata.
-
Kasia i Jacek spali na pustyni, a piramidę zwiedzali tylko we dwoje. Na przejazd faraonów nie zdążyli
Są tu ludzie, którzy żyją jak przed dwustu laty, po Kairze przemieszczają się na osłach. Jest i takie bogactwo, jakiego nie zobaczy się w Polsce - opowiadają Katarzyna Reda i Jacek Grad, autorzy bloga Czasnaegipt.pl. Chwilowo osiedli w Kairze i przekonują, że Egiptu szkoda na all inclusive.
-
Wędrowni asceci, buddyzm i przemyt. Dariusz spędził w Azji siedem lat, z czego rok w więzieniu
- Przynajmniej kilkuset Polaków parało się w latach 80. i 90. przemytem w Indiach. Służby specjalne zastawiły na nas zasadzkę i wpadło nas kilkunastu. Sędzia przyznał nam wyższą kategorię więźniów - wspomina Dariusz Hieronim Stobiecki, autor książki "Na przemytniczych szlakach. Podróże przez Azję i Europę".
-
Prymuski rzuciły studia, rosyjskim politykom wykrzyczały: "Jesteście zbrodniarzami!"
Dominika Lasota jeszcze w szkole średniej nie odzywała się niepytana. Dziś ma 21 lat i razem z rówieśniczką Wiktorią Jędroszkowiak dociska o działania na rzecz klimatu prezydenta Francji i szefową Komisji Europejskiej. Podczas szczytu klimatycznego ONZ w Egipcie aktywistki publicznie obnażyły ignorancję Andrzeja Dudy oraz zbluzgały ministrów z Rosji.
-
Amerykanie nazywali te leki "przyjacielem mamusi". Psychiatra: "Niczego nie leczą"
Zdecydowanie odradzam pacjentom detoksykację w większości ośrodków prywatnych - mówi psychiatra dr Anna Basińska-Szafrańska, długoletnia ordynator Oddziału Leczenia Zespołów Abstynencyjnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, która opracowała autorską metodę detoksykacji benzodiazepinowej.
-
Sędzia Waldemar Żurek: "Rozwód po polsku" to jest najczęściej wojna
Wśród rozwodzących się mężczyzn jest lęk, że zostaną posądzeni o molestowanie seksualne. I nie bierze się on z niczego - twierdzi Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie.
-
Sąd wysyła 13-letniego Michała do domu dziecka, by "odbudować więzi pomiędzy ojcem a synem"
W tej historii jest rozwód, dziecko, które nie chce spotykać się z ojcem, oraz sądy dwóch instancji, które orzekają, że to wina matki, i postanawiają umieścić chłopca w domu dziecka. Nastolatek nie został wysłuchany przez sąd.
-
Niewęgłowska: Kochajmy się dużo, często i zdrowo! Dla przyjemności i frajdy!
Do sypialni oprócz pożądania i namiętności zabieramy też dwie trudne emocje: wstyd i wstręt. Osoba dojrzała seksualnie to ta, która ma sposoby na ich pokonanie - mówi seksuolożka Magdalena Niewęgłowska.
-
"Jaka matka pozwoliłaby ojcu, który molestował córkę, zabierać dzieci na spotkania sam na sam?"
Moja rozmówczyni na to nie pozwala. W efekcie sąd zlecił kuratorowi wywiad środowiskowy celem ustalenia, czy zasadne jest, żeby dzieci z nią mieszkały. - Biorę pod uwagę, że zostaną mi odebrane - mówi matka dwóch córek. Jest prawniczką. Wie, co jej grozi.
-
Te leki powinno się brać przez dwa-cztery tygodnie. Lekarze dają je latami. Balicki: Presja i wygoda
Pacjent przychodzi z bezsennością. Jak lekarz ma mało czasu, zamknie to w dwóch zdaniach i zapisze lek, który działa szybko. I szybko uzależnia - mówi Marek Balicki, specjalista psychiatrii i były minister zdrowia.
-
Dr Grzesiowski: W obliczu faktycznego zagrożenia sam jodek potasu nikomu życia nie uratuje
Nasz główny problem, podobnie jak w pandemii czy katastrofie na Odrze, to kompletny brak informacji i komunikacji ze społeczeństwem - mówi dr Paweł Grzesiowski, odnosząc się do potencjalnego zagrożenia radioaktywnego. Komentuje też mody na "cudowne terapie", suplementy oraz środki na potencję bez recepty.
-
"Rozmowy na lepsze jutro". Dr Banaszak: Trzeźwe życie jest prawdziwe i ma znacznie więcej kolorów
Ludzie bardzo się boją, że trzeźwe życie będzie szare i nudne. A prawda jest taka, że to uzależnienie, czyli uciekanie od życia, sprawia, że ono jest ubogie i smutne - mówi terapeutka uzależnień dr Maria Banaszak.
-
"Wiele osób mnie pyta, czy to prawda, że Czesi mają wszystko w dupie. Na ogół tak"
To jest społeczeństwo, które ma problemy jak każde inne, ale jego specyfika i piękno polegają na tym, że ma umiejętność wynajdywania fajnych momentów w prozaicznej rzeczywistości - mówi miłośnik Czech, dziennikarz i pisarz Aleksander Kaczorowski.