Dominika Klimek

Dziennikarka, autorka podcastu #ważne.

Prowadzi warsztaty dźwiękowo-radiowe. Pisze reportaże o tematyce społecznej.

Dominika Klimek
 • Krzywdzone dziecko jest samo. Wszyscy je opuszczają, bojąc się, że świat naprawdę jest tak zły
 • 'Naprawdę się kochamy, w tych strasznych momentach też'

  "Naprawdę się kochamy, w tych strasznych momentach też"

  Marta czuła, że w zbliżeniach z Piotrem zupełnie jej nie ma. Chodziło tylko o to, żeby mógł skończyć. Julia martwiła się, co będzie wieczorem. Może dzisiaj będzie spokój? Jadwiga: - Uzależnienie? 40 lat temu mówiło się tylko o uzależnieniu od alkoholu, a on setkę walnął raz do roku. Do głowy mi nie przyszło, że to też może być nałóg.

  Dominika Klimek
 • 'Nie miałam prawa narzekać'. Natalia czasem czuła się winna, że jest zdrowa
 • 'Zaczyna się tworzyć realna dziura w życiu młodych ludzi'

  "Zaczyna się tworzyć realna dziura w życiu młodych ludzi"

  Pandemia zmieniła nie tylko świat dorosłych. Wywróciła do góry nogami również codzienność dzieci. O tym, jak zniosły ostatni trudny rok, wiele powiedzą ich prace. Maria Reimann jest współtwórczynią Dziecięcego Archiwum Pandemii. A w ramach działań Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem prowadzi też wywiady z nastolatkami. O czym jej mówią?

  Dominika Klimek
 • Hania zapytała rodziców, co by powiedzieli, gdyby kogoś poznała. 'Ale ty wiesz, że pewne rzeczy nie są dla ciebie?' - usłyszała od taty

  Hania zapytała rodziców, co by powiedzieli, gdyby kogoś poznała. "Ale ty wiesz, że pewne rzeczy nie są dla ciebie?" - usłyszała od taty

  W Polsce seksualność jest tematem tabu. A u niepełnosprawnych dochodzi ono do niemożliwych granic. To dlatego, że nakładają się dwa: tabu seksualności i tabu niepełnosprawności. Stereotyp osoby niepełnosprawnej to biedny, samotny, zamknięty w domu, źle ubrany człowiek. Więc jak on może myśleć o seksie? - pyta Barbara, psycholog, aktywistka, terapeutka. Barbara poczuła to na własnej skórze, też jest osobą z niepełnosprawnością.

  Dominika Klimek
 • Ratownik: Człowiek tonie po cichu. Nie zachowuje się jak na filmach, nie woła o pomoc