Dominika Buczak

autorka tekstów lifestylowych

autorka tekstów lifestylowych

 • Irena Kwiatkowska. Kobieta (głównie) pracująca

  Irena Kwiatkowska. Kobieta (głównie) pracująca

  Syn Edwarda Dziewońskiego słuchał w radiu Ireny Kwiatkowskiej czytającej "Plastusiowy pamiętnik". Któregoś razu przyszedł do ojca do pracy i zobaczył aktorkę wchodzącą do pokoju. Od razu skojarzył jej głos z Plastusiem. Doznał gwałtownego rozczarowania. Zaczął płakać wniebogłosy i krzyczeć, że Plastuś nie może tak wyglądać. Tę i inne historie opowiada Marcin Wilk, autor biografii "Kwiatkowska. Żarty się skończyły".

 • Staruszka nie pamięta, kiedy jadła. Kobieta nie wie, jak trafiła do domu. Mężczyzna ma pętlę na szyi. Dzwonią pod ten sam numer
 • Dziewięć kroków do więzienia. Jak policja wymusza na podejrzanych przyznanie się do winy
 • 'Czasami żartuję, że jestem matką dwojga ludzi. Przez 33 lata miałam córkę. Od 9 lat mam syna'

  "Czasami żartuję, że jestem matką dwojga ludzi. Przez 33 lata miałam córkę. Od 9 lat mam syna"

  Basia wyprowadziła się z domu, kiedy miała 23 lata. Potem dowiedziałam się, że chciała być sama, bo jak wracała do domu z uczelni albo z pracy, to przebierała się za chłopaka. Malowała sobie wąsy, przeglądała się w lustrze. Mówiła mi: czułam się tak dobrze, mamo - opowiada pani Maria, która towarzyszyła swojemu dziecku podczas operacji korekty płci. Twierdzi, że to doświadczenie zmieniło całe jej życie.

 • ''Nie płakała nawet, kiedy była głodna. Bała się płakać''. Azyl dla niechcianych dzieci

  ''Nie płakała nawet, kiedy była głodna. Bała się płakać''. Azyl dla niechcianych dzieci

  Katarzyna Kowalska planowała spokojnie żyć na wczesnej policyjnej emeryturze. Dziś prowadzi rodzinny dom dziecka. - Mieliśmy już 50 dzieci, głównie malutkich. Pamiętam życiorys każdego - mówi. Teraz opiekuje się Olą. Pijana matka urodziła ją i uciekła ze szpitala. Dziewczynka skończyła roczek, ma małogłowie, jest na etapie rozwoju kilkumiesięcznego dziecka. Nikt jej nie chce adoptować.