Polska Stories
Kasia Siekańska (Archiwum prywatne)
Kasia Siekańska (Archiwum prywatne)

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. W procesie rekrutacyjnym wyłoniliśmy dziesięciu uczestników i uczestniczek. Każda z osób pod okiem Olgi Gitkiewicz pracuje nad własnym reportażem. Poznajcie utalentowanych finalistów.

KWESTIONARIUSZ

Imię i nazwisko: Kasia Siekańska

Wiek: 28 lat

Miejsce zamieszkania: Warszawa

Kilka zdań o mnie:

Piszę i wymyślam różne rzeczy, bo inaczej bym oszalała. Lubię łączyć powagę z komedią, systematyczność ze spontanicznością, pytania z wykrzyknieniami. Piszę na blogu www.siekanska.com, występuję w piwnicach komediowych i opowiadam o książkach na YouTubie.

I chociaż mam kontrowersyjnie potężną słabość do polskiej telewizji z początku wieku, to jednak nawet od seansu "Złotopolskich" zawsze wybiorę ciekawą, szczerą rozmowę. Poza telewizją kocham szczegóły, psy i oczywiście osiedlowe biblioteki.

Kasia Siekańska (Archiwum prywatne)

Reportaż jest dla mnie intymną opowieścią, słuchaniem i patrzeniem.

W ramach programu Polska Stories piszę o bibliotekach osiedlowych.

W pracy reportera/reporterki najtrudniejsze jest zbudowanie opartej na zaufaniu relacji z bohaterem i selekcja zebranego materiału.

Podczas warsztatów z Olgą Gitkiewicz chcę się nauczyć pracy z bohaterem i szukania właściwej struktury dla opowieści.

Polska Stories

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. Dziesięciu uczestników, którzy doszli do finału, bierze udział w bezpłatnym cyklu szkoleń dziennikarskich. Poprowadzi je wielokrotnie nagradzana reportażystka Olga Gitkiewicz. Każdy reportaż przygotowany w ramach Polska Stories zostanie opublikowany na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Weekend.gazeta.pl. Spośród dziesięciu opublikowanych reportaży jury złożone z doświadczonych redaktorów i dziennikarzy wybierze najlepszy tekst. A jego autor na minimum sześć miesięcy dołączy do współpracowników Weekend.gazeta.pl.

WIĘCEJ O PROJEKCIE