Redakcja
Nowy Weekend (fot. Materiały prasowe)
Nowy Weekend (fot. Materiały prasowe)

Weekend.gazeta.pl istnieje od siedmiu lat. Najnowsze wydania magazynu publikujemy w każdy piątek o godzinie 17., ale jakościowych treści szukajcie też u nas w tygodniu. Codziennie przygotowujemy dla Was nowy wywiad lub pogłębiony tekst nawiązujący do aktualnych wydarzeń.

Magazyn tworzą stały zespół redakcyjny, który przedstawiamy poniżej, oraz autorzy zewnętrzni. Specjalizujemy się w wywiadach, reportażach i sylwetkach. Jeżeli szukacie intrygujących historii, ciekawych rozmów z osobami, których nie znacie z innych mediów, inspirujących biografii, tekstów o ekologii, niezwykłych opowieści o zwyczajnych rzeczach to trafiliście w dobre miejsce. W naszym magazynie znajdziecie też inspiracje jak i gdzie wypoczywać ciekawie i efektywnie. 

Jeśli znacie historię, którą warto opublikować w magazynie, piszcie na adres: redakcjaweekend@agora.pl. Postaramy się odpowiedzieć na każdą wiadomość.

Anna Budyńska (fot. Archiwum prywatne) , redaktor naczelna Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Anna Budyńska. Redaktor naczelna Weekend.gazeta.pl. Odpowiada za linię redakcyjną magazynu, intensywnie myśli nad jego rozwojem biznesowym, przygląda się statystykom. 

Jola Molińska (fot. Archiwum prywatne) , redaktorka Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Jola Molińska. W Weekend.gazeta.pl od 2015 roku. Redaguje, planuje, wymyśla tematy.

Paulina Dudek (fot. Archiwum prywatne) , dziennikarka Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Paulina Dudek. Dziennikarka, redaktorka, twórczyni cyklu mikroreportaży wideo "Zwykli Niezwykli". Nagrodzona Grand VideoAwards, nominowana do Grand Press. Pisze o podróżowaniu, miejscach, designie i trendach, a gdy chce odpocząć od tych ciągłych wakacji - o psychologii, związkach i seksie. Robi wywiady i grzebie w biografiach. W Weekendzie ma dwa cykle: Historia w rzeczy samej i Sanatoria.

Ola Długołęcka (fot. Archiwum prywatne) , dziennikarka Weekend.gazeta.pl (fot. Shutterstock)

Ola Długołęcka. Redaktorka o zróżnicowanych zainteresowaniach tematycznych. Ciekawią ją relacje między ludźmi, a zwłaszcza różnice międzypokoleniowe, lubi pisać o trendach, modach i zjawiskach. Kolekcjonuje zasłyszane historie i toczy boje podczas autoryzacji wypowiedzi, kiedy rozmówcy chcą "wygładzać" swoje najbardziej wyraziste opinie.

Ewa Jankowska (fot. Archiwum prywatne) , dziennikarka Weekend.gazeta.pl (fot. Shutterstock)

Ewa Jankowska. Dziennikarka. Redaktorka. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. W mediach pracuje od 2011 roku. Słuchanie ludzi to, obok tańczenia, jej ulubiona aktywność. Wierzy, że każda historia jest wyjątkowa. To, co jednak w każdej opowieści najcenniejsze, to jej walor uniwersalny, który ujawnia ważne mechanizmy psychospołeczne. Takie historie chce opowiadać.

Paulina Mudant-Siwicka (fot. Archiwum prywatne) , redaktorka Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Paulina Mudant-Siwicka. Ceni stare, nudne filmy i seriale z lat 90. Lubi gotować, podróżować i grać w squasha. Od zawsze wiedziała, że chce zajmować się pisaniem. Kiedy nie pisze, czyta. Kiedy nie czyta, ogląda. Ewentualnie układa z synem klocki. Na co dzień zajmuje się koordynacją projektów sprzedażowych oraz zarządzaniem fanpage’em serwisu.

Agata Porażka (fot. Archiwum prywatne) , dziennikarka Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Agata Porażka. Dopiero zaczyna swoją karierę w dziennikarstwie, wcześniej pisała dla Wirtualnej Polski. Twórczyni cyklu "Zagrajmy w Zielone", który skupia się na tym, co powinniśmy zrobić, by zamiast niszczyć, dbać o planetę. Interesują ją tematy związane z górami, środowiskiem i problemami współczesnego świata. 

Angelika Swoboda (fot. Archiwum prywatne) , dziennikarka Weekend.gazeta.pl (fot. Archiwum prywatne)

Angelika Swoboda. Specjalizuje się w niebanalnych rozmowach z odważnymi ludźmi. Pasjonatka kawy, słoni i klasycznych samochodów.

Stale współpracują z Weekendem

Od lewej: Anna Kalita (fot. Archiwum prywatne), Mariusz Sepioło (fot. Archiwum prywatne), Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka (fot. Archiwum prywatne), Arkadiusz Gruszczyński (fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta). Mike Urbaniak (fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta), Bartosz Józefiak (fot. Kamil Misiek)

Anna Kalita

Absolwentka politologii na Uniwersytecie Wrocławskim, dziennikarka. Współpracowała m.in z Gazetą Wyborczą Wrocław, Dziennikiem Polska Europa Świat i Dziennikiem Gazetą Prawną oraz UWAGĄ! TVN. W 2016 roku nominowana do Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze za materiał "Tu nie ma sprawiedliwości" o krzywdzie chorych na Alzheimera podopiecznych domu opieki.

Mariusz Sepioło

Reporter. Publikuje w m.in. w "Tygodniku Powszechnym", "Polityce" i "Gazecie Wyborczej". Autor książek reporterskich: "Ludzie i gady" (wyd. Czerwone i Czarne, 2017) o życiu w więzieniu, "Himalaistki" (wyd. Znak, 2017) o najwybitniejszych wspinających się Polkach i "Nanga Dream" o Tomku Mackiewiczu. Jest autorem podcastu "Człowiek z plecakiem".

Ewelina Zambrzycka

Dziennikarka i redaktorka zajmująca się tematyką popularnonaukową. Pisząca dla Weekend.Gazeta.pl od powstania magazynu, związana ponadto m.in. z Focusem i z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Współautorka książek "Człowiek istota kosmiczna" oraz "Kosmiczne wyzwania".

Arkadiusz Gruszczyński

Dziennikarz i animator kultury.

Mike Urbaniak

Jest dziennikarzem kulturalnym "Wysokich Obcasów" i weekendowego magazynu Gazeta.pl, felietonistą poznańskiej "Gazety Wyborczej" i autorem kulturalnego podcastu Zeitgeist:Radio.

Bartosz Józefiak

Absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z Dużym Formatem Gazety Wyborczej, Tygodnikiem Powszechnym, portalem Weekend.Gazeta.pl. Dwukrotnie nominowany do nagrody dziennikarskiej im. Teresy Torańskiej w kategorii "Najlepsze w internecie".