Polska Stories
Jan Rybicki (Archiwum prywatne)
Jan Rybicki (Archiwum prywatne)

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. W procesie rekrutacyjnym wyłoniliśmy dziesięciu uczestników i uczestniczek. Każda z osób pod okiem Olgi Gitkiewicz pracuje nad własnym reportażem. Poznajcie utalentowanych finalistów.

KWESTIONARIUSZ

Imię i nazwisko: Jan Rybicki

Wiek: 25 lat

Miejsce zamieszkania: Gdańsk

Wykształcenie: wyższe

Zawód/praca: reportażysta

Kilka zdań o mnie:

Gdańszczanin. Z wykształcenia historyk i filozof. Z pasji i zawodu reportażysta. Publikowałem  w "Dużym Formacie", kwartalniku "Więź", w "Krytyce Politycznej", miesięczniku "Poznaj Świat" i w magazynie "Kontakt".

Reportaż jest dla mnie dialogiem.

W ramach programu Polska Stories piszę o piłce nożnej kobiet.

W pracy reportera/reporterki najtrudniejsze jest połączenie literackiego piękna i uczciwości.

Podczas warsztatów z Olgą Gitkiewicz chcę się nauczyć opowiadać o pozornie nudnych zagadnieniach w fascynujący sposób.

Polska Stories

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. Dziesięciu uczestników, którzy doszli do finału, bierze udział w bezpłatnym cyklu szkoleń dziennikarskich. Poprowadzi je wielokrotnie nagradzana reportażystka Olga Gitkiewicz. Każdy reportaż przygotowany w ramach Polska Stories zostanie opublikowany na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Weekend.gazeta.pl. Spośród dziesięciu opublikowanych reportaży jury złożone z doświadczonych redaktorów i dziennikarzy wybierze najlepszy tekst. A jego autor na minimum sześć miesięcy dołączy do współpracowników Weekend.gazeta.pl.

WIĘCEJ O PROJEKCIE