Polska Stories
Ewelina Wołosik (Archiwum prywatne)
Ewelina Wołosik (Archiwum prywatne)

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. W procesie rekrutacyjnym wyłoniliśmy dziesięciu uczestników i uczestniczek. Każda z osób pod okiem Olgi Gitkiewicz pracuje nad własnym reportażem. Poznajcie utalentowanych finalistów.

KWESTIONARIUSZ

Imię i nazwisko: Ewelina Wołosik

Wiek: 29 lat

Miejsce zamieszkania: Warszawa

Wykształcenie: MSc Labour, Social Movements and Development Studies, SOAS University of London

Zawód/praca: badaczka

Kilka zdań o mnie:

Jestem Ewelina, z wykształcenia i zamiłowania zajmuję się rynkiem pracy i polityką społeczną. Praca jest zagadnieniem związanym z wieloma dziedzinami życia społecznego i mam nadzieję, że w swoich reportażach przedstawię jej wielu bohaterów i bohaterek.

Reportaż jest dla mnie platformą do zrozumienia i opisania problemów społecznych przez pryzmat bohaterów i bohaterek.

W ramach programu Polska Stories piszę o pracy dzieci i nastolatków na wsi.

W pracy reportera/reporterki najtrudniejsze jest oddzielenie przypadków od szerszych tendencji, osadzenie bohaterów i bohaterek w kontekście społecznym.

Podczas warsztatów z Olgą Gitkiewicz chcę się nauczyć, jak żyć jako reporterka.

Polska Stories

Polska Stories to kilkumiesięczne warsztaty dla młodych reportażystów i reportażystek, którzy rozpoczynają pracę w zawodzie. Dziesięciu uczestników, którzy doszli do finału, bierze udział w bezpłatnym cyklu szkoleń dziennikarskich. Poprowadzi je wielokrotnie nagradzana reportażystka Olga Gitkiewicz. Każdy reportaż przygotowany w ramach Polska Stories zostanie opublikowany na stronie głównej Gazeta.pl oraz w serwisie Weekend.gazeta.pl. Spośród dziesięciu opublikowanych reportaży jury złożone z doświadczonych redaktorów i dziennikarzy wybierze najlepszy tekst. A jego autor na minimum sześć miesięcy dołączy do współpracowników Weekend.gazeta.pl.

WIĘCEJ O PROJEKCIE