artykuły
Wojciech Chmielarz (fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)
Wojciech Chmielarz (fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Wojciech Chmielarz, autor bestselleru "Żmijowisko", na podstawie którego powstaje serial, wydał właśnie nową powieść pt. "Rana". Historia rozgrywa się w jednej z warszawskich szkół. - To opowieść o nauczycielce, która po latach opiekowania się chorą matką musi spróbować na nowo ułożyć sobie życie. Znowu podejmuje pracę, a w szkole zaczynają się dziać straszne rzeczy - zdradza pisarz.

W podcaście "Miłość i Swoboda" Chmielarz przyznaje, że temat dzieci jest mu szczególnie bliski.

- Bierzesz na siebie odpowiedzialność, żeby przygotować do życia w dorosłym świecie jakiegoś małego człowieka. Bardzo się troskam swoimi dzieciakami - mówi.

Wojciech Chmielarz przyznaje też, że inspirują go prawdziwe historie miłosne. W jednej z jego książek można odnaleźć echa tajemniczego zaginięcia Edyty W. z Warszawy.

- Miała bardzo udaną karierę, miała przyjaciół wokół siebie, ale brakowało jej w życiu miłości. Wręcz dramatycznie. Na nieszczęście trafiła przez portal randkowy na człowieka, który ją w sobie rozkochał i obiecał ślub - opowiada Wojciech Chmielarz.

Jakie były dalsze losy Edyty W.? Posłuchajcie całej rozmowy!

Wszystkie podcasty znajdziesz w jednym miejscu.

Angelika Swoboda. Dziennikarka Weekend.Gazeta.pl. Zaczynała jako reporterka kryminalna w "Gazecie Wyborczej", pracowała też w "Super Expressie" i "Fakcie". Pasjonatka psów, mądrych ludzi, z którymi rozmawia też w podcaście " Miłość i Swoboda ", kawy i sportowych samochodów.

CHCESZ DOSTAWAĆ WIĘCEJ DARMOWYCH REPORTAŻY, POGŁĘBIONYCH WYWIADÓW, CIEKAWYCH SYLWETEK - POLUB NAS NA FACEBOOKU