artykuły
fot. Lewis Hine / Wikimedia Commons (fot. Lewis Hine / Wikimedia Commons)
fot. Lewis Hine / Wikimedia Commons (fot. Lewis Hine / Wikimedia Commons)

Zauważyłam, że Polaków denerwują mieszane związki, zwłaszcza z Arabami. Kiedyś na jednym z portali opublikowałam tekst o moim życiu w Hurghadzie. Dostałam wiadomość, że jeśli moje dzieci chciałyby przyjechać do Polski, to lepiej, żeby wysadziły się w Egipcie - mówi Marta, jedna z trzech Polek, które opowiedziały Katarzynie Zając-Malarowskiej , jak żyje im się w Egipcie.

fot. Shutterstock

Gdy ona uczyła się raczkować, gwiazdy amerykańskiej polityki wspinały się po kolejnych szczeblach kariery. Teraz wszyscy mogą uczyć się przebojowości od młodej kongresmenki. Alexandria Ocasio-Cortez jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w Kongresie. Jej sylwetkę prezentuje Marta Zdzieborska .

fot. Shutterstock

W kolejnym odcinku technologicznego cyklu

Archeologia Przyszłości Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka

próbuje odpowiedzieć m.in. na pytanie, czego tak naprawdę powinniśmy się uczyć, by za 15-20 lat mieć za co opłacić rachunki? Zbliżająca się wielkimi krokami rewolucja technologiczna sprawia, że trzeba zacząć się nad tym zastanawiać.

fot. Shutterstock

Mike Urbaniak rozmawia z Katarzyną Nowak , autorką książki "Dzieci rewolucji przemysłowej" . Historyczka próbowała zrozumieć, "na czym wyrosła Anglia, dlaczego tak szybko się rozwinęła, jakim cudem tak mała wyspa opanowała tak wielki kawał świata". - I to mnie właśnie doprowadziło do dzieci - mówi. - Dzieci traktowano jak surowiec. Jak węgiel, stal czy bawełnę. Postęp dokonał się w dużej mierze dzięki ich łzom i krwi.

fot. Lewis Hine / domena publiczna

Był wieczór 3 maja 2007 roku, kiedy niespełna czteroletnia Madeleine po prostu rozpłynęła się w powietrzu. Puste łóżeczko w apartamencie w portugalskim kurorcie Praia da Luz dało początek medialnej burzy o niespotykanej dotąd skali i śledztwu, które pochłonęło majątek, nie przynosząc praktycznie żadnych rezultatów. O sprawie pisze

Natalia Kędra

.

fot. Mark Thomas / Rex Features / East News

Oprócz tego w wydaniu teksty Ewy Jankowskiej - z psycholog Joanną Gieldarską rozmawia o hipochondrii; sprawdza, kim są współcześni polscy single; pyta też o powody, dla których ludzie szukają możliwości wyjazdu na urlop z zupełnie obcymi sobie osobami. Z kolei Ola Długołęcka rozmawia z ginekolożką dr Anettą Karwacką o menopauzie, a Anna Kalita - z Ewą Dziemidowicz , terapeutką z Fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę" o tym, dlaczego Internet tak bardzo pochłania uwagę dzieci. Nie przegapcie także fragmentu książki "Trucizna, czyli jak pozbyć się wrogów po królewsku" Eleanor Herman .

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Ci się podobał, to wypróbuj nasz nowy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

KLIKNIJ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA NEWSLETTER >>>

Jolanta Molińska. Redaktorka weekendowego magazynu Gazeta.pl. Pisała m.in. do "Życia Warszawy" i "Newsweeka".