- W ramach pracy nad książką postanowiłem rzucić na kogoś klątwę. Żeby sprawdzić, czy działa. Wydawnictwo Znak, wychodząc z założenia, że klątwa to coś strasznego, postawiło warunek, że osoba, na którą ją rzucę, musi się na to zgodzić. Znalezienie takiego śmiałka zajęło mi naprawdę sporo czasu. Nawet ci, którzy deklarowali się jako ateiści, tłumaczyli, że tu akurat wolą nie ryzykować - mówi Tomasz Kwaśniewski . Właśnie ukazała się jego książka "W co wierzą Polacy?" . Rozmowa Mike'a Urbaniaka .
- Takie sytuacje zmieniają człowieka - Krzysztof Pigulski, taksówkarz ratownik, opowiada o swoich interwencjach. - Jeśli pyta pan o śmierć, to tak: boję się jej panicznie. Nikt nie wie, co jest tam, po drugiej stronie. O taksówkarzach ratownikach pisze Mariusz Sepioło .
- Ta książka mogła zostać napisana tylko przez kogoś takiego jak ja. Ludzie, którzy nie są gejami, nie rozumieją Kościoła. By poznać funkcjonowanie tej instytucji od środka, musisz być gejem - mówi Frédéric Martel , autor właśnie wydanej w Polsce książki "Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie" . Rozmowa Magdy Roszkowskiej .
- Autonomiczne auta podejmujące decyzje moralne, wydajne biopaliwa i kolej, która porusza się z prędkością dźwięku - przyszłość transportu zapowiada się niezwykle ciekawie. Pod jednym warunkiem - że zgodzimy się oddać kierownicę algorytmom sztucznej inteligencji. O świecie bez kierowców pisze
Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
.
- James Comey został zdymisjonowany przez prezydenta Donalda Trumpa ze stanowiska dyrektora FBI przed upływem kadencji, jako drugi dyrektor Federalnego Biura Śledczego w historii. Zeznając pod przysięgą przyznał, że powodem była jego nieustępliwość w prowadzeniu śledztwa dotyczącego ingerencji rosyjskiej w wybory prezydenckie w 2016 roku. O trudnych stosunkach z prezydentem Trumpem opowiada w książce "Wyższa lojalność" . Publikujemy jej fragmenty.
- Na bieliznę potrafiła wydać 10 tysięcy dolarów rocznie. Sześciokrotnie wychodziła za mąż, mężczyźni rzucali się jej do stóp. Jednocześnie prowadziła własną firmę producencką, zarządzała kosmicznymi budżetami - z różnym skutkiem. O Glorii Swanson , gwieździe kina niemego, pisze Natalia Jeziorek .
Poza tym w wydaniu: Ola Długołęcka rozmawia o Tik Toku , Mateusz Witkowski w ramach cyklu "Młoda Polska" pisze o Darii Ślusarczyk , która jako makijażystka pracuje z najważniejszymi postaciami światowej mody, Paulina Dudek w kolejnym odcinku wideo #ZwykliNiezwykli przedstawia Kosmę Moczka , inżyniera elektronika, fotografa, skrzypka, żeglarza i osobę ze spektrum autyzmu.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Ci się podobał, to wypróbuj nasz nowy newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
KLIKNIJ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA NEWSLETTER >>>
Anna Budyńska. Redaktorka naczelna Weekend Gazeta.pl.