Marcin Jankowski podczas finałów LEC w 2019r. w Atenach

Marcin Jankowski podczas finałów LEC w 2019r. w Atenach (fot. Michał Konkol / Riot Games)

młoda polska

Jeden z najlepszych e-sportowców świata jest Polakiem. "Nie interesuje mnie życie prywatne, chcę wygrywać"

- Powiedziałem bliskim o swoich planach: chcę przeprowadzić się do Niemiec i zarabiać jako gracz. Tato i siostra uznali, że skoro i tak spędzam tyle czasu przed komputerem, to dobrze byłoby zająć się tym na poważnie. Mama uznała, że jestem szalony - mówi Marcin "Jankos" Jankowski, jeden z najlepszych e-sportowców na świecie.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (153)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • voyteko

  Oceniono 7 razy 1

  to nie sport,to bardziej przypomina prace na recepcji!!!!

 • voyteko

  Oceniono 9 razy 1

  profesjonalny e-dresiarz ,dlugo nie pogra siedzac 24/7 w foteliku sportowym...

 • emeni

  Oceniono 11 razy 1

  Brawo. Zazdroszczę mu. Jako dziecko mogłam cały dzień katować w Diablo i też od ojca podłapałam bakcyla. Do dzisiaj potrafię zarwać noc,wstać od komputera rano i i jechac do pracy po całonocym graniu np. wczoraj w GreedFall. Ziew.

 • LEGENDINGER

  Oceniono 15 razy 1

  Czytając komentarze naprawdę jestem pod wrażeniem jakimi bezrozumnymi zwierzętami jesteście. Nie rozumiecie, ale obrażacie, no bo kto to widział żeby jakiś chłopaczek zarabiał rocznie tyle ile wy przez pół życia, klikając prawy przycisk myszki. No i oczywiście to nie ma nic wspólnego ze sportem, nie zaponajmy, a nieznajomość zasad wcale nas nie zwalnia z obowiązku wyrażenia opinii

 • voyteko

  Oceniono 13 razy 1

  ma fotelik sportowy i ubranko sportowe....to musi byc sportowiec.Na rozgrzewke 3 redbullsy i do rana...

 • jabbaryt

  0

  Takiej kasy to ja w życiu nie zobaczę. Ale nie zamieniłbym się z nim miejscami. Nie zazdroszczę mu takiego życia - to jest zbyt jednostronne.

 • real-meh

  Oceniono 4 razy 0

  Za 10 lat nie będzie wygrywał. Skończy z depresją. Nikt się jego prywatnym losem nie zainteresuje. Ciesz się dopóki trwa.

 • moonwind

  Oceniono 8 razy 0

  Kiedyś będzie bardzo samotnym nienadającym się do życia w społeczeństwie człowiekiem , a nie zaraz będą z nim jego tysiące EU.

 • voyteko

  Oceniono 2 razy 0

  hm...Jankowski...czy to syn tego ksiedza?...

 • wdechwydech

  Oceniono 8 razy 0

  normalny zawód, jak brydżysta, golfiarz czy pokerzysta profesjonalny

 • hansolo88

  Oceniono 8 razy 0

  e-sport? Tak samo debilny termin jak "baby shower". Generalnie nazewnictwo tej rywalizacji trzeba zmienić, bo jakiekolwiek porownywanie jej ze sportem jest komiczne. To jest przeciwieństwo sportu. Handlowcy w dużych firmach też ze sobą rywalizują na wyniki, ale nie nazywają tego sportem. Nie obrażajcie sportowców.

 • shane00

  Oceniono 4 razy 0

  A może gazeta zechce napisać o utalentowanych i pełnych pasji dziewczynach, grających w gry, dla bezpieczeństwa których trzeba było utworzyć oddzielną żeńską ligę, bo tyle hejtu, obelg i gróźb karalnych kierują w ich strony ci chłopcy „e-sportowcy”, co to nie „potrzebują mieć życia”, bo liczą się tylko gry (najczęściej to właśnie smutni, seksualnie sfrustrowani incele, których tu kreujecie na idoli).

 • wqcyzx

  Oceniono 16 razy 0

  Wartością wysiłku i zasług dla dobra powszechnego ma być mierzone uprawnienie do prezentowania ludzi przez Gazetę.
  Ten chłopaczek nie wnosi absolutnie nic dziwi zatem dlaczego Gazeta prezentuje człowieka o zerowej wartości społecznej.

 • napstabnuke

  Oceniono 8 razy 0

  Czytam te komentarze i nie wierzę. Czy wy na głowę upadliście czy to zwykła ludzka zazdrość? Koleś podążył za swoimi marzeniami, robi to co kocha i w czym jest dobry i na tym zarabia. Co w tym złego? Czy chcecie tego, czy nie e-sport istnieje i ma się coraz lepiej. I lecą na niego kosmiczne pieniądze. Pula nagród na turnieju DOTA 2 - 25 milionów dolarów. Profesjonalne kluby piłkarskie, nba i inne tworzą swoje własne komórki e-sportowe, bo widzą jaki w tym leży potencjał. Za niedługo e-sport obok piłki nożnej będzie najpopularniejszym i najbardziej dochodowym biznesem sportowym. Wyjmijcie głowy z tyłków i dajcie się ludziom cieszyć.

 • dod201701

  Oceniono 6 razy 0

  Dwie rzeczy: 1. Ciekawe, przez ile lat będzie mógł grac na odpowiednio wysokim poziomie? Czy ktoś kto siedzi w e-sporcie może podac wiek najstarszych profesjonalnych zawodowców. 2. Czy mając takie umiejętności manualne i wysoką inteligencję nie lepiej by dla niego było, aby skończył medycynę i został chirurgiem?

 • voyteko

  Oceniono 5 razy -1

  e-sport moze ma i przyszlosc... ale przyjdzie z Afryki e-bola i wygra...

 • barrt21

  Oceniono 3 razy -1

  połowa wpisów to nędzne lokowanie produktów

 • 1234pablo

  Oceniono 11 razy -1

  Straszne downy to komentują. Po co wchodzicie do takich tematów skoro was to mierzi? Polactwo.

 • rowerem999

  Oceniono 15 razy -1

  Parodia sportu. To po prostu zajęcie polegające na robieniu sztuczek w celu zarabiania pieniędzy.

 • eustachywieczorek

  Oceniono 4 razy -2

  Typowy wykopek, ktory potem na anonimowych pisze: mirki mama 26 lat i nigdy nie trzymalem dziewczyny za reke....

 • voyteko

  Oceniono 6 razy -2

  Wlasnie wpadlem na pomysl profesjonalnego fotelu do e-gier, fotel bedzie mial otwor ,duzu otwor,spodnie kombinezonu beda mialy tez otwor w tylnej czesci.To usprawnienie pozwoli zawodnikowi siedziec przed komputerem nawet tygodniami bez przerywania i straty cennego czasu jaki jest potrzebny aby dojsc do doskonalosci w tym bardzo widowiskowym sporcie.Proponowany jest tez helm w celu zabezpieczenia glowy gdyby nastapilo cos zaklucajacego tok gry.(mam na mysli upadek na glowe).W helmie rurka sluzaca do dostarczania RedBulla zawodnikowi gdy jest spragniony oraz jedzenia w stanie cieklym (jak w Formule1 i w kosmosie). Sporzadzilem pierwsze szkice,bede musial poprosic jakiegos e-championa aby posiedzial kilka dni w celu przetestowania.

 • g96

  Oceniono 6 razy -2

  "pensja profesjonalnego gracza w "LOL"-a to w Europie 150-200 tys. euro rocznie" - no i teraz cała masa młodych ludzi już wie jak będzie wyglądała ich przyszłość. Proszę o napisanie co w tym przypadku znaczy pensja. Czy jest to kwota brutto czy netto? Ilu jest tych "profesjonalnych" graczy? Proszę napisać wyraźnie jak taki tryb życia wpływa na zdrowie i rozwój. To znaczy jak długotrwałe siedzenie przed monitorem ma się do zasad i zaleceń przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy? Jak brak aktywności fizycznej wpływa na zdrowie? Jaki tak intensywny i bardzo ograniczony tryb funkcjonowania wpływa na rozwój intelektualny? W moim odbiorze jest to tekst promocyjny, jednostronny, reklamowy adresowany do niedojrzałego odbiorcy. Tylko dlaczego pojawia się w Gazecie?

 • kato-rznik

  Oceniono 10 razy -2

  "E-sportowiec", hahaha, i pewnie nie jesteście świadomi, że wymysliliście oksymoron :) .

 • the.witcher

  Oceniono 8 razy -2

  lemowska betryzyacja w praktyce... czy za dwa pokolenia prawdziwy sport zostanie zakazany jako agresywny i niebezpieczny a miliony młodych ludzi będą z wypiekami na twarzy śledzić perfekcyjne posługiwanie się joystickiem? pewnie nawet szybciej :(

 • ted_imigrant

  Oceniono 10 razy -2

  "Nie interesuje mnie życie prywatne, chcę wygrywać"...

  Rośnie drugi Kaczor. Fajans bez empatii, odruchów więzi społecznych, zapatrzony we własne ego.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 15 razy -3

  Excuse me, niech on sobie wygrywa, nawet kasiorę skoro ktoś za to płaci, ale dla mnie to jest nie sportowiec i nie człowiek, a zombi bez zainteresowań i bez życia. Ech, wróć - jego życie prywatne nie interesuje:P Produkt hodowli elbanowskich wyćwiczony na grach?

 • pikuj

  Oceniono 7 razy -5

  Czy znacie kogoś kto śledzi te turnieje, ligi i mistrzostwa?? Albo już jestem dinozaurem albo nikt się tym nie interesuje.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 7 razy -7

  Typowy sportowiec, bez pomysłu na przyszłość.

 • kadykianus

  Oceniono 10 razy -8

  Nie masz mózgu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX