Jak teraz wyglądają wesela?

Jak teraz wyglądają wesela? (fot.: Shutterstock.com)

od redakcji

Weekend w Gazeta.pl: Za kółkiem miejskiego autobusu, terroryzm w Rosji, wesele za wszelką cenę

Marta wzięła ślub 20 czerwca, choć jeszcze niedawno wiele wskazywało na to, że uroczystość odbędzie się kilka miesięcy później. - Gdy wybuchła pandemia, załamałam się - przyznaje Marta. Jak zmieniły się plany nowożeńców? Przed jakimi wyzwaniami stanęli? O tym piszemy w Weekend Gazeta.pl. I zaczynamy nowy cykl "Oto Niemcy".

- Kawa pobudza tylko do czasu - mówi Jacek, kierowca miejskiego autobusu z Warszawy. On i jego koledzy ostatnio, delikatnie mówiąc, nie mają dobrej prasy. Jeden był na amfetaminie - autobus spadł z mostu, zginął człowiek. Drugi "po użyciu narkotyków" - wjechał w zaparkowane auta i latarnię. Mariusz Sepioło rozmawia z kierowcami miejskich autobusów o ich pracy, stresie i o tym, co się stało, że kawa przestała wystarczać.

Wypadek autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)
Wypadek autobusu komunikacji miejskiej w Warszawie (Fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta)

- W Rosji mamy zamachy, w których biorą udział nieświadome celu terrorystki samobójczynie. Mamy zamachy przeprowadzone po to, by dokonać kolejnych - na żałobnikach po ofierze poprzedniego zamachu. Mamy w końcu powiązania z separatystami, ze służbami specjalnymi - mówi Paweł Semmler, autor książki "Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad". Rozmawia z nim Mike Urbaniak.

W Biesłanie dzieci nie były przypadkowymi ofiarami, ale celem napastników (fot. Shutterstock)
W Biesłanie dzieci nie były przypadkowymi ofiarami, ale celem napastników (fot. Shutterstock)

Tekstem Joanny Strzałko - "Usługi skoczą do 100 euro za godzinę". W Niemczech brakuje złotych rączek - zaczynamy współpracę Gazeta.pl i Goethe-Institut. Opublikujemy cykl reportaży "Oto Niemcy", w ramach którego polscy reporterzy i reporterki będą przyglądać się życiu codziennemu za naszą zachodnią granicą. Pierwszy materiał z tej serii poświęcamy pracy złotych rączek. W Niemczech na fachowców czeka ponad 160 tysięcy miejsc pracy. "Jak bardzo są poszukiwani, przekonałam się, gdy zaraz po zamknięciu granic z powodu pandemii zaczepił mnie sąsiad. - Nie wiesz, gdzie jest Andrzej? Dzwonię i dzwonię, a on nie odbiera - dopytywał zaniepokojony" - pisze Joanna Strzałko.

Kim jest niemiecka 'złota rączka'?  (fot. pexels)
Kim jest niemiecka 'złota rączka'? (fot. pexels)

Pandemia koronawirusa wywróciła rynek ślubny do góry nogami. Wiele par zdecydowało się przełożyć swój ślub i wesele na jesień lub na przyszły rok - zwłaszcza te, których duża część gości mieszka za granicą. Pozostali nie chcieli czekać i zrobili wszystko, żeby stanąć na ślubnym kobiercu jeszcze tego lata. Wiązało się to z niemałym poświęceniem. Z nowożeńcami rozmawia Ewa Jankowska.

Ewa wysłuchała również Patrycji, która od sześciu lat pracuje na czatach erotycznych. Mówi: - Rozbieranie się przed wieloma obcymi osobami nie przyszło mi łatwo, musiałam się do tego przyzwyczaić. Na początku występowałam w ubraniu, dopiero z czasem zaczęłam odkrywać coraz więcej.

W tym wydaniu także fragmenty dwóch książek: "Szukając diagnozy" dr med. Lisy Sanders oraz "Grunwald 1410. Świętością nie wygrasz" Jana Wróbla.

Jolanta Molińska. Redaktorka weekendowego magazynu Gazeta.pl. Pisała m.in. do "Życia Warszawy" i "Newsweeka".

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku