Paweł Piotr Reszka

Paweł Piotr Reszka (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

wywiad gazeta.pl

"Bohaterowie mojej książki znajdowali się tak blisko epicentrum Zagłady, jak tylko można było"

Skierowano mnie do pana, który opowiadał, jak to się chodziło po wojnie na Kozielsko, czyli na teren obozu. Mówił z taką swobodą i lekkością, jakby wspominał przygodę z młodości: "chodziliśmy", "kopaliśmy doły", "tutaj były całe zwłoki", "a może się pan czegoś napije". Krótko mówiąc, nie widział w tym wszystkim niczego złego - mówi Paweł Piotr Reszka, autor książki "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota".
Wr�� do artyku�u
Komentarze (691)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • bahmat

  Oceniono 8 razy 4

  smutne i straszne

 • tojaaaa

  Oceniono 42 razy 4

  Ostanio co otwieram wyborczą to czytam o okrucieństwach Polaków w czasie i krótka po II wojnie światowej. Zaczynam mieć wrażenie , że Niemcy to łagodne baranki przy Polakach zwyrodnialncach. No i dowieduję się, że Polacy to ochoczo wspólpracowali z nazistami. Kim byli Ci naziści? hmmmm chyba jacyś bezpaństwowscy....Ja wiem, że Polacy święci nie byli ale mam wrażenie, że przeginacie...Czytając jak by nie było opinitwórczą gaztę jaką niewątpliwie jesteście, można mieć wrażenie, że całe zło i krzywda ofiar II wojny światowej to głównie wina Polaków....Wśród Żydów też byli okrutnicy, ale o tym sza......

 • adamskijuzek1917

  Oceniono 40 razy 4

  Po katastrofie smoleńskiej okoliczni też przeszukiwali ofiary. Przykre ale prawdziwe i ludzko naturalne. Wojska amerykańskie rozgrabily cały Irak grzebiąc w ludzkiej tysiącletniej kulturze i mordując pół państwa. Zawsze hieny znajdą swój interes a że padło na bogatych... skądś się to wzięło że Żydów się generalnie uważa się za zachłannych i nielubianych społecznie.

 • ogonkotabehemota

  Oceniono 7 razy 3

  Komentarze tylko potwierdzają tezy artykułu - i to jest wręcz komiczne w swym tragizmie!

 • painintheneck

  Oceniono 13 razy 3

  Drobnica. Są tacy co wyciskają złoto z martwych Żydów od razu na miliony a są widoki na miliardy.

 • alexis1121

  Oceniono 17 razy 3

  Bardzo fajny wywiad, książkę kupię mamie pod choinkę, ona ma już wyrobione zdanie o Polakach, ale chętnie poczyta.
  Autorowi gratuluję książki, zakłamańcom i tak to oczu nie otworzy, ale warto o tym pisać i głośno mówić.

 • representation1

  Oceniono 17 razy 3

  Jak Żydzi byli postrzegani przez działaczy chłopskich
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Wspomnienia Wincentego Witosa są konkretną relacją świadka kolaboracji Żydów z sowietami w 1919 i 1920 roku. Przywódca PSL Piast opisywał jak w Siedlcach wszyscy Żydzi zaangażowali się w tworzenie sowieckiej administracji, wsparli zbrojnie działania Armii Czerwonej, manifestowali nienawiść do Polaków. Zdaniem Witosa w całej Polsce Żydzi uchylali się od wstępowania w szeregi Wojska Polskiego, nie chcieli bronić Polski przed sowiecką agresją. Zarabiali kosztem polskich chłopów na dostawach do wojska.

  W trakcie wojny z sowietami w lipcu 1920 roku powstał Rząd Obrony Narodowej. Na jego czele stanął Wincenty Witos. Sowiecką agresję na Polskę poparła prawie cała społeczność żydowska, od marksistowskiego ale niezależnego od sowietów Bundu po syjonistyczny Poalej Syjon. Świadectwa kolaboracji Żydów z sowietami były zbierane przez władze. Wojsko Polskie wiedząc o prosowieckiej postawie Żydów było zmuszone poborowych Żydów wycofać z frontu, by nie przechodzili na stronę wroga.

  Kolaboracja rozkwitła z nową siłą na terenach Polskich zajętych przez Sowietów w 1939r. Trwała ona aż do czerwca 1941 r czyli ataku Niemców na ZSRR. W tym czasie ujawniła się masowa współpraca Żydów z NKWD, denuncjowanie Polaków, w szczególności narodowców. Wielu Polaków objętych donosami żydowskimi a potem aresztowaniami znalazło się potem na listach katyńskich, tysiące trafiło na Sybir. Były też przypadki zajmowania przez Żydów majątków Polaków wywożonych na Sybir.

  A po wojnie Żydzi pracujący w UB i polskich sądach mordowali polskich patriotów, takich jak generał Fieldorf "Nil". Nie zapomnimy o żydowskich oprawcach, o Helenie Wolińskiej, Stefanie Michniku, Lunie Brystygierowej, Salomonie Morelu i innych.

 • mialotta

  Oceniono 17 razy 3

  ukradli Boga i religię, zohydzili pierwotnych wyznawców, teraz sami się uważają za naród wybrany i oczekują opieki od Świętej Żydówki i Jej Syna...

 • rikol

  Oceniono 15 razy 3

  Zastanawia mnie, czy tak mało komentujących czytało "Rozdziobią nas kruki, wrony". Dokładnie taka sama sytuacja, żadnego antysemityzmu. Ludzie żyjący w nędzy bezczeszczą zwłoki. Jeśli cała rodzina cieszyła się, bo mogli w końcu kupić krowę, to świadczy tylko o nędznej sytuacji materialnej tych ludzi.

  Druga sprawa, to rzekome przekonanie, że Żydzi byli bogaci. To jest kolejna nieścisłość. Tymczasem faktycznie Żydzi jechali do obozów ze swoimi kosztownościami. Przyczyna była prosta. Mówiono im, że się przeprowadza, więc brali to, co mieli najcenniejsze ze sobą. Stąd każdy Żyd miał jakieś złoto, obrączkę czy pierścionek na przyklad, albo zegarek. Celne jest porównanie do żołnierza, który raczej nic cennego nie miał (chyba że cos ukradł), bo żołnierze na wojnę nie zabierają kosztowności, to by było zupełnie bez sensu. Żołnierz kosztowności zostawi rodzinie.

  Nie rozumiem też, czemu miejsce, gdzie leżą Żydzi, nazywa się "grobem". Czy katyń to w takim razie też "groby"? Czy po prostu miejsce kaźni? To, że w danym miejscu leżą setki czy tysiące ludzi, nie oznacza, że to miejsce jest cmentarzem. zaden z tych ludzi nie miał godnego pochówku. Oni nie leżą w grobach, tylko w ziemi. Kopacze zresztą dobrze czuli różnicę, bo jakos na cmentarz żydowski nie poszli wykopywac. Nie przyszło im do głowy wyciągać trupów z poświęconej ziemi.

  Pisze się tu o Żydach ale przecież nie tylko oni byli ofiarami w obozach. To zupełnie pominięto.

  Zupelnie nie dziwi, ze kopacze się nie dorobili - ale wcale nie dlatego, że zostani obłożeni "klątwą". Otóz przyczyna jest bardzo prosta i tkwi w mentalności tych ludzi. Zamiast się kształcić i pracować w prestiżowym zawodzie - co było możliwe w PRL-u, nawet jeśli ktos pochodził z biednej rodziny- oni woleli szukać żydowskiego złota. Nic dziwnego, że sie nie dorobili. To podobna mentalnośc jak u poszukiwaczy złota, czy hazardzistów, szukanie łatwego zarobku. Tacy ludzie nigdy nie zdobywają bogactwa.

  Jest też różnica między znalezieniem biżuterii w ziemi, a odrąbywaniem głów i przeszukiwaniem zgniłych ciał. Dziwi mnie, ze dziennikarz tego nie czuje.

  Reasumując, widać w tym wszystkim więcej nędzy moralnej, ktora nawet nie jest świadectwem wojny, ale przede wszystkim II RP, gdzie chłopstwo było świadomie utrzymywane w ciemnocie. Do tego oczywiście dochodzi ludowy antysemityzm. W momencie, kiedy ludziom pokazano, że zabijanie Żydów to nic takiego, przekroczono kolejny rubikon.

  ciekawa rzecz, Szwajcaria nigdy nie oddała zydowskiego złota, a nikt ich od antysemitów nie wyzywa. Najwyraźniej okradanie ofiar ludobójstwa jest ok, nie wolno tylko dotykać trupów.

 • zuuuraw

  Oceniono 21 razy 3

  Żydzi przed zapędzeniem ich, przez żydowskie Sonderkomando, do komór gazowych byli rozbierani do naga a ich ubrania, rzeczy osobiste, walizki itp były przeszukiwanie przez inne obozowe komenda. To tam znajdowano złoto i brylanty, stąd powszechna nazwa tych komand - "Kanada". Wszystkie znalezione kosztowności, a także futra zabierali Niemcy. Zwłoki po zagazowaniu a jeszcze przed spaleniem przeszukiwanie były przez żydowskie Spnderkomando, wyrywano mnie złote plomby. Pytanie więc, skąd ziemia zawierająca spopielone zwłoki "była pełna zlota" ? W latach 44-46 Żydzi sowieccy, tzw "Litwacy", rządzący Polską robili wszystko żeby odwrócić uwagę opinii światowej od sprawy zniewolenia Polski przez Sowiety. Zfałszowane wybory z 1946 przesłonić miał tzw "pogrom kielecki", w calości prowokacja NKWD i UB. Tak samo wszystkich złapanych partyzantów oskarżano o rzekome mordowanie Żydów. Michnik kontynuuje dzieło swego brata, stalinowskiego mordercy, i swych rodziców, stalinowskich propagandzistów.

 • metenburg

  Oceniono 19 razy 3

  A czy Izraelscy (i nie tylko) Zydzi uwazaja Palestynczykow za ludzi ? Pytanie chyba raczej retoryczne. Patrzac na ich wyczyny i nieustanne "land snatching"......

 • judo

  Oceniono 21 razy 3

  Polacy, spokojnie;)
  Przejechali prętem po klatce, a my się denerwujemy.
  Żydowska prowokacja jak co dzień.
  Pamiętajmy
  "37,1% kierowniczej kadry Resortu Bezpieczeństwa Publicznego i Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w latach 1944–1956 w Polsce stanowili Żydzi i osoby pochodzenia żydowskiego" źródło wikipedia

 • andrew621

  Oceniono 27 razy 3

  Największym cierpieniem bzydów jest to ,że władze polskie nie współpracowały z Niemcami.
  I to jest problem.
  Nie dać się sprowokować .
  Idą święta , o tym pomysleć !!!!

 • menel13

  Oceniono 33 razy 3

  Czekam na równie odkrywczą książkę o żydowskich bandach które rabowały polskich chłopów.

 • lubella69

  Oceniono 37 razy 3

  oho, widzę, że nowego Grossa pompuje się na Czerskiej... będzie nowy laureat Nike ;)

 • andrew621

  Oceniono 33 razy 3

  Największym cierpieniem bzydów jest to ,że władze polskie nie współpracowały z Niemcami i teraz nie mogą żądać pieniędzy jak od Niemców .
  Kwestia ostała rozwiązana .teraz to takie ble ble ble a czas płynie na korzyść ,
  szalom wea lechitroł.

 • smiglo

  Oceniono 15 razy 3

  Jestescie lepsi, madrzejsi, ladniejsi. Wy nie kopicie, nie przesiewacie. Jak bardzo Wam zazdroszcze!

 • valla

  Oceniono 7 razy 3

  Gorączka złota w Treblince.... To już bylo

 • o.666

  Oceniono 4 razy 2

  Zydzi wyzyskiwali Polakow a wiec kopacze tylko odzyskiwali swoja wlasnoc. A kto wyraza inny poglad powinien byc zakrzyczany sloganami 'smierc wrogom ojczyzny' oraz 'raz sierpem raz mlotem...'. Tak nakazuje nam nasz patriotyczny obowiazek. Czyz nie?

 • alinaw1

  Oceniono 4 razy 2

  Zbyt proste te wnioski pana reportażysty wychowanego na Grossie. Biedni, bardzo prości ludzie mają linie etyczne nieco inaczej zaznaczone. Oni przeszukiwaliby ziemię bez względu na to, czy tam byłyby szczątki Polaków czy Żydów. Nie zdziwię się, jeśli to marginalne zjawisko opisane w książce, kolejny raz stanie się źródłem nienawistnej kampanii w USA i Izraelu wobec Polski. A wydawnictwo Agora załapie się na kolejną promocję w zaprzyjaźnionych środowiskach.

 • pogra55

  Oceniono 12 razy 2

  Smutne to i przerażające .Demon prostackiej chciwości i chęć łatwego zysku doprowadziła do mordowania ,ograbiania i palenia milionów ludzi w obozach koncentracyjnych przez wysoce cywilizowany i kulturalny naród niemiecki. Psychopatyczni mordercy z Niemieckiej Rzeszy chcieli unicestwić polaków ,żydów ,rosjan i inne nacje ,które uznawali za niższe.To zdeprawowana "rasa panów"deprawowała podbite narody.Ludzie przestawali odróżniać dobro od zła na poziomie podstawowym .Efektem tego był także terror i bestialstwo władzy komunistów w okresie powojennym w stosunku do polskiego społeczeństwa.Walka o byt ,o przetrwanie nie tłumaczy obrzydliwego procederu przesiewania popiołów ofiar niemieckich zbrodni i bezczeszczenia zwłok w celu znalezienia "skarbów".Wiele działań związanych z otwieraniem starożytnych grobów ,penetrowaniem cmentarzysk ,badaniem ludzkich resztek pod pretekstem badań naukowych , również budzi niepokój i często sprawia ważenie zwykłej grabieży i bezczeszczenia zmarłych ludzi minionych wieków.Za ciekawością historyczną schowana jest często,nawet nieukrywana ,nadzieja na łatwy łup ,na fortunę ,na złoto.Tylko ,że poszukiwacze skarbów w Egipcie ,rozkopujący i ograbiający groby ,zakłócający spokój zmarłych ,handlujący mumiami ,wystawiający kości władców na widok gawiedzi , cieszą się sławą i uznaniem .Wszystko to razem wynika z chciwości .Niemcy wypowiedziały wojnę światu i wymordowali miliony ludzi z chciwości ,Rosjanie zniewolili pół Europy z chciwości ,koncerny zniewalają pracowników z pazerności ,poszukiwacze skarbów rozpruwają mumie i przesiewają piasek grobowców Sahary z chęci zysku .Zawsze ta sama zasada i jeden demon -łatwy zysk .

 • 40pac

  Oceniono 6 razy 2

  Zdecydowanie lepiej pisac wiecej o tych ktorzy zabili i okradali ofiary oficjalnie, w obliczu "PRAWA"!!!!

 • asa323bc

  Oceniono 22 razy 2

  no, tak, weekend i tradycyjne w gazecie szabasowe rzyganie na Polakówi. Nie będę tracić na was czasu, zydzi - a do rozwagi : artykuł z Wirtualnej Polski , dzisiejszy :Żydzi z Duesseldorfu rozważają wyjazd z Niemiec. "Nadciąga katastrofa". TAM dostajecie po gębach, tam uzbrojona policja pilnuje waszych boznic i dzieci. Szerokiej drogi - jedźcie z Polski. Zaręczam - NIKT TU PO WAS PŁAKAĆ NIE BĘDZIE. A gdy znów zacznie się wasza hekatomba nikt nie zechce wam pomóc. Mając w pamięci takie rzygowiny, jak tej resztki.
  Przedstawiciele gminy żydowskiej w Duesseldorfie zastanawiają się, czy nie nadszedł czas, aby opuścić Niemcy. Z niepokojem obserwują wzrastającą wrogość wobec Żydów. - Na horyzoncie widać nadciągającą katastrofę - mówi przedstawiciel społeczności żydowskiej.

 • metenburg

  Oceniono 22 razy 2

  Moj dziadek mial depozyt w banku w Suwalkach. Po wybuchu II WS wlasciciel banku (wiadomego wyznania) wyczyscil wszystkie depozyty i dal noge. Oczywiscie nie mozna go nazwac hiena, kopaczem, zwyrodnialcem i nalezy podchodzic do tego wyczynu z tolerancja, zrozumieniem i przebaczeniem. Czy teraz (po wyrazeniu swojej opinii) jestem dobrym Polakiem ? Panie Reszka, panie Urbaniak i reszta potepiajaca tych wszystkich zlych Polakow, jakas odpowiedz ?

 • marten

  Oceniono 18 razy 2

  Wmawiajcie sobie dalej, że w Polsce nie ma głęboko zakorzenionego antysemityzmu. Co znamienne, im bardziej konserwatywna okolica tym więcej "żydków" w słowniku. Przyłapani na tym Polacy oczywiście wietrzą spisek. Bo można być antysemitą, ale nie można być o to oskarżanym.

 • emet77

  Oceniono 8 razy 2

  Smutne, bardzo smutne.

 • bilinski53

  Oceniono 18 razy 2

  Benjamin Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.

 • bilinski53

  Oceniono 12 razy 2

  Otto von Bismarck: Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.

 • bilinski53

  Oceniono 18 razy 2

  Cycero: Żydzi należą do sił ciemności i zła. Wiadomo, jak liczna jest ich klika, jak się popierają i jaki wpływ wywierają. Jest to naród łobuzów i oszustów.
  Seneka: Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosiegają wszelkich krajów.
  Jezus Chrystus: Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.
  Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.
  Denis Diderot: Ty zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni pajacyk.pI... Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie!
  Maria Teresa: Nie znam gorszej zarazy dla państwa od narodu, który poprzez oszustwa doprowadził lud do stanu żebraczego.
  Johann Wolfgang von Goethe: Naród żydowski nigdy nie był wiele wart... Mało posiada cech szlachetnych, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów.
  Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.
  Stanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców... tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę. Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.
  Geroge Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga... Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i największych wrogów szczęścia dla Ameryki.
  Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.
  Benjamin Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.
  George Sand: Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata.
  Ryszard Wagner: Żydzi zdobyli wpływ na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych.
  Jan Matejko: Wy hebrajczycy, żyjąc w naszym kraju od wieków, nie poczuwacie się do szlachetniejszych dla kraju uczynków, wynoście się!
  Otto von Bismarck: Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.
  Wilhelm II: Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie może czynić szkody. Nawet za pomocą pogromów.
  Henry Ford: Żydzi zawsze kontrolowali biznes. Wpływ kina amerykańskiego jest pod wyłączną kontrolą Żydów, manipulujących umysłami obywateli.
  Roman Dmowski: Antysemityzm to protest przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwo europejskie.
  Michał Bakunin: Marks jest Żydem, otacza go tłum zręcznych Żydów, z jedną nogą w banku, z drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie.
  Charles Lindberg: Irytują nas bardzo wpływy żydowskie na kino, prasę i radio.
  Norman Davies: Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckich sił bezpieczeństwa, był szokująco wysoki procent Żydów.

 • vento_p

  Oceniono 10 razy 2

  A mieliśmy Niemców za dokładnych.W obozie istniała na pewno sortownia, na pewno wszystkie kosztowne rzeczy były inwentaryzowane, spisywane i wysyłane do Rzeszy. Więźniowie przeszukiwali zabitych a żydowski dentysta usuwał złote zęby aby je później przetopić na sztabki. Widać nie robiono tego tak dokładnie, skoro w skibach ziemi znajdowano pierścionki i kosztowności. Komando sortujące stanowili więźniowie Żydzi.

 • ukw8078

  Oceniono 22 razy 2

  Żydzi nie raczej żyli z pracy. Oni żyli z ludzi, więc ja tam się tym ludziom nie dziwię - w końcu byli niewykształconymi biedakami, na krwi których pasły się pokolenia żydów.

  "Żydzi w stosunku do Polaków zachowywali się prowokacyjnie, przypominając na każdym kroku, że Polska i Polacy skończyli się. Faktem jest, że przy wejściu bolszewików oni jedni witali ich kwiatami i całowali tanki sowieckie po ulicach. Wiele aresztowań i wywozów nastąpiło na skutek ich denuncjacji".
  (raport Delegatury Rządu na Kraj o ludności żydowskiej we Lwowie)

  Amen!

 • ivangorki

  Oceniono 20 razy 2

  Nie wychodzi z oskarzaniem Wszystkich Polakow o "holokalst" To znów o kmiotach, a nuż sie uda, odrazajace są te żydowskie próby wydarcia Polakom pieniędzy. Kolejny sprzedajnp kundelek. Jedz do usa, może "kariere" jak kosinski zrobisz.

 • aala43

  Oceniono 1 raz 1

  dzięki lekturze wielu tutejszych wpisów przekonać się można na pewno o jednym - antysemityzm jest po prostu częścią polskiej mentalności....- jakie to gorzkie

 • kazio67

  Oceniono 5 razy 1

  „obdzieracze sumienni zwłok(...)
  Tylko pióra nam są na nic
  Bo tu nikt nie umie pisać” J. Kaczmarski, „Pobojowisko”

 • gtpress

  Oceniono 3 razy 1

  oszczednoscia i praca narody sie bogaca......, nadchodzi czas, ze praca juz coraz mniej, wystarczy wypelnic wniosek o zasilek lub wystartowac w wyborach europejskich by miec emryture taka, jakiej nikt nie ma.......

 • bilinski53

  Oceniono 11 razy 1

  Michał Bakunin: Marks jest Żydem, otacza go tłum zręcznych Żydów, z jedną nogą w banku, z drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie.

 • zdzisiek66

  Oceniono 13 razy 1

  "Nie wiem, z jakim nastawieniem zabierali się do pracy państwo Grossowie i nie chcę tego zgadywać"
  Wystarczy przeczytać dowolną książkę państwa Grossów, żeby ich nastawienie stało się oczywiste. Bynajmniej tego nastawienia nie ukrywają, więc mocno mnie dziwi, że ktoś nie wie i nie chce zgadywać.
  Żeby moje nastawienie było równie oczywiste, proceder odkopywania złota ze zwłok jest obrzydliwy. Prawie tak samo, jak inkasowanie milionowych honorariów przez szefów Holocaust Industry. A jakby ktoś nie wiedział, to termin został wymyślony przez Żyda, syna polskich Żydów cudem ocalałych z Holocaustu.

 • myczyoni

  Oceniono 11 razy 1

  Ponad 100 lat zaboru rosyjskiego zrobił swoje.
  Rosyjski antysemityzm i kościół katolicki wypraly mózgi prostych ludzi.

 • ziomekp.1

  Oceniono 19 razy 1

  Polska zacofana biedota chodziła po wojnie szukać jakichś precjozów po żydach, a fe!!!!! Należy o tym pisać i przypominać bez końca jak to "Polacy bogacili sie kosztem Żydów...................
  Niemiecka rasa dystyngowanych panów nie musiała szukać tylko grabiła w majestacie prawa i przy okazji mordowała milionami swoich żydowskich "darczyńców", było to naganne ale po co psuć nasze wzajemne stosunki i rozdrapywać stare rany, nikomu to nie służy a tylko rozbija juropejską jedność!!!!!!
  Sqrwienie niektórych przedstawicieli naszego narodu jest zaprawdę wielkie............................

 • o.666

  Oceniono 13 razy 1

  Żydzi musza byc zli bo gdyby tak nie bylo to kim bylibysmy my?
  Zaczynam sie wstydzic, ze jestem Polakiem.

 • wladgad

  Oceniono 13 razy 1

  Żydzi przestali być dla nich ludźmi - ale nikt nie był po wojnie traktowany jako człowiek. Rozumiem, że autor ma okazję dodatkowo się wstrzelić w korzystny nurt. Ale po wojnie wszystkie, szczególnie pozostawione w lesie groby, czy opuszczone, były rozkopywane. Ilość bandytów, dezerterów, chowających się po lasach, była ogromna. A w niektórych miejscowościach, tam, gdzie były walki, a szczególnie po przejściu wyzwolicielskiej armii czerwonej, był głód i pełno zakopanych zwłok w leśnych grobach. Przetrząsanie tych grobów było szansą na jakiś drobny zarobek i urozmaicenie menu, lepsze od rzepy, albo i gotowanej kory. W latach 80 w szkole dzieciaki jeszcze potajemnie się zwierzały, jakie to rzeczy można znaleźć po lasach. Zauważam złe intencje ograniczając to wyłącznie do antysemityzmu. Ale, cóż... .

 • 600ps

  Oceniono 17 razy 1

  I takie jest spoleczenstwo w Polsce glosujace na pis spoleczenstwo które nie szanuje mogil pomordowanych zydów, osób o innych wyznaniach, pogladach i orietacji politycznej i broniacych pedofilów KK.

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 1

  Groby smoleńskie też rozkopywali dla swoich chorych urojeń. Polskie "elity"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX