Dziś w Polsce wciąż dochodzi do przypadków torturowania ludzi

Dziś w Polsce wciąż dochodzi do przypadków torturowania ludzi (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

wywiad gazeta.pl

Tortury w Polsce. "Funkcjonariusz nakłada prezerwatywę na pałkę i sugeruje, że dana osoba zostanie nią zgwałcona"

- W kwestii ochrony ludzkiej godności nie możemy godzić się na odstępstwa, bo w przeciwnym wypadku będzie ich coraz więcej, aż dojdziemy do momentu, w którym wydamy przyzwolenie na publiczne lincze - mówi Przemysław Kazimirski, dyrektor Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. To Kazimirski i jego zespół w publicznym oświadczeniu skrytykowali policję za sposób zatrzymania Jakuba A., podejrzanego o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (167)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wielkioprawca

  Oceniono 5 razy 5

  W Polsce należy wprowadzić jednakowe standardy zatrzymania dla wszystkich. Będzie jak znalazł jak tych z PISu będą wywlekać w osranych slipkach o 6 rano w kajdankach zespolonych. I niech sam schodzi po schodach. Czekam na reportaż z tych zatrzymań. Już niedaleko do wyborów. Akurat jakiś sędziopodobny klepnął swoim orzeczeniem, że Milicja ma takie prawo stosowania takich metod zatrzymania dla osób nie tylko będących uzbrojonymi terrorystami ale również pospolitych przestępców i w dodatku ohydnych jak ci z PISu.

 • vinogradoff

  Oceniono 9 razy 5

  Msci sie selekcja Kandydatow do tych sluzb na etapie naboru. Otoz ogromna szkode wyrzadzil swiatu ten italianski Amerykanin , Professor co przeprowadzil ten slynny i SLALSZOWANY experyment na Studentach ktorych podzieli na Gruppe Wiezniow i Gruppe Nadzorcow i falszujac wyniki udowodnil NAUKOWO ( podobnie jak pan Antoni swoje tezy udowdnil te smolenskie) nobo jakze by nie naukowo, ze oosby wystepujace w roli Dozorcow zaczely nie tylko wykazywac ale i rozwijac cechy SADYSTYCZNE wobec Grupy Wiezniow. Otoz ostatnio przyznano oficjalnie ze ten experyment sfalszowano ale bylo wiadomo juz dawno, ze,, Zlego Kosciol nie naparwi a Dobrego Karczma nie zepsuje,, ze Osoby bez cech SADYZMU genetycznego nigdy nie stana sie Sadystami bo Sadyzm trzeba miec w swoich GENACH po swoich przodkach a warunki zyciowe moga zaledwie go ujawnic i rozwinac ale nigdy STWORZYC. Wniosek. Badania psychologiczno-psychiatryczne Kandyxdatow do sluzb powinny bardziej uwzgledniac rozpoznanie cech sydystycznych u Kandydata, ktorego nalezy natychmiast WYELIMINOWAC z dalszego postepoaania rekrutacyjnego. Czy Waproßy sa?

 • tomala44

  Oceniono 7 razy 5

  Nie chcesz wierzyc to twoja sprawa. Takie rzeczy dzieja sie w Polsce nagminnie

 • wykidajlo2

  Oceniono 9 razy 5

  W II RP policja była chyba jeszcze bardziej opresyjna. Gdy przyszła wojna, na terenach zajętych przez Niemców wielu policjantów stało się granatowymi policjantami i dalej robiło swoje. Na terenach zajętych przez ZSRR autochtoni prowadzili rozliczenia na własną rękę. Zapytajcie dziadków, jak to wyglądało, dla wielu lepszym rozwiązaniem było dostać się w ruskie ręce i skończyć w jakimś Miednoje.

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 7 razy 5

  Niewinny do póki nie udowodni się winy. A gdyby ten człowiek okazał się być nie winnym . Jak takie ubliczne poniżanie wpłynęło by na jego zycie

 • andrzej.pajewski

  Oceniono 8 razy 4

  Nie litujcie się nad bestiami, którzy zjedliby Was na kolację, gdyby mogli. Na szczęście nie mogą, bo siedzą w Gostyninie. Pamiętacie dr Lectera z "Milczenia Owiec" ?. Tacy delikwenci są wśród nas. Ja osobiście nie chciałbym, aby byli moimi sąsiadami. Tortury nie, izolacja dożywotnia tak. Ktoś kto gwałci, zabija, zjada, torturuje ofiary, powinien być odseparowny od społeczeństwa na zawsze. To są prawa człowieka, tego normalnego. Mordercy, pedofile, zboczeńcy mają prawa człowieka, ale ograniczone przestrzennie do Gostynina. Powinniśmy stworzyć klasyfikację niebezpiecznych przestępców/osób chorych psychicznie i osoba z najwyższym poziomem zagrożenia, czyli osoba skrajnie niebezpieczna, powinna już nigdy nie wyjść poza mury ośrodka w Gostyninie. Tak myślę. Należy się to rodzinom pomordowanych i zamęczonych oraz nam wszystkim.

 • gosc30wawa

  Oceniono 14 razy 4

  Polacy, to jeden z h...owych narodów. Wstydzę się, że urodziłem się
  Polakiem. Wszyscy maja taką mentalność, żeby tylko drugiemu dowalić, żeby miła gorzej ode mnie. Naprawdę wszyscy Polacy są tacy, a najgorsi są zakłamani katolicy.

 • vito3

  Oceniono 3 razy 3

  pospolstwo zawsze jest gotowe linczowac natomiast silne panstwo nie moze temu ulegac,sytuacje kiedy policjant oprawca morduje zatrzymanego a zostaje oskarzony o przekroczenie uprawnien rodzi pytanie czy sady i prokuratura sluza obywatelom czy tylko funkcjonariuszom panstwa

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 2

  Od dawna jest wiadomo ze do policji zglaszaja ze ludzie z zaburzeniami i kompleksami . Z racji ograniczonej liczby chetnych przez sito komisji przdostaja sie coraz czesciej dewianci tego typu jak w lublinie , wroclawiu czy w innych nie naglosnionych miastach

 • zerozer52

  Oceniono 2 razy 2

  Szymczyk był wstrząśnięty, czy tylko zmieszany?

 • 123kc

  Oceniono 1 raz 1

  Jak to możliwe żeby w Gostyninie, najlepiej strzeżonym ośrodku w Polsce, u Trynkiewicza znalazła się pornografia :))) I ten różowy kolor na ścianach i podłodze, to jakiś infantylizm.
  Ciekawe czy ten klawisz z Lublina, nauczył polskiego paralizatorem. Nie stosuje się już linijek, może paralizator byłby skuteczniejszy ;)

 • nowo112

  Oceniono 3 razy 1

  w kraju ,w którym ciemnogród rządzi taka postawa policji to tzw normalka- przecież policjanci głównie się z niego wywodzą a do tego cicha akceptacja ich postaw przez tzw "władzuchnę"

 • robkita

  Oceniono 5 razy 1

  Policjanci wierza ze palka moze sie zpuscic ze zakladaja ta prezerwatywe?

 • ax-les-thermes

  0

  Wolska czyli postsolidaruchowy, katolski prymityw.

 • kocurimysza

  Oceniono 6 razy 0

  Coz Bandycka Polska POLICJA i tyle zawsze byla i nadal Kultywuje nawyki NKWD i Naszego UB.

 • sholay

  Oceniono 10 razy -4

  "Do tego dochodzi szereg zakazów, które wprost ograniczają prawa obywatelskie."
  No chyba o to chodzi w zamykaniu do więzień. A jeśli przestępca jest przy okazji chory to bynajmniej nie unieważnia konieczności izolacji i ograniczenia wolności. Tym bardziej jeśli podejrzewamy, że właśnie jego choroba spowodowała jego niezgodne z prawem zachowania.

  Doczytałem do akapitu o tym, że jak wchodzą na obchodzie lekarze i stażyści to traktują pacjentów jak przednioty. To zupełna i w sumie przerażająca codzienność w szpitalach.

  &

 • genocidezionism

  Oceniono 6 razy -4

  Każdy policjan ma pałkę czyli prącia i palę taką do bicia tomfe.
  Pani nie napisała na którą zakłada ?

 • szmondak

  Oceniono 6 razy -4

  Bezpieczny seks to podstawa relacji między ludzkich.

 • adaw73

  Oceniono 10 razy -4

  Co za bzdury!!!!!!! A co tam u durczoka słychać? Normalnego człowieka by posadzili, ale świętą krowę musieli wypuścić. To już nie jest skandal? Obłudne dziennikarzyny z was, ot co!!!!!!?

 • mcvie1

  Oceniono 9 razy -5

  Ot cała opozycja, z wszystkimi (nawet zabójcami dzieci) można walczyć z rządem RP.

 • dfgfdg

  Oceniono 9 razy -5

  Ale jak w ten sam sposób zatrzymano zabójcę Adamowicza to było ok, prawda? To była przecież zupełnie inna sytuacja, prawda?

 • gangut

  Oceniono 13 razy -5

  A wy znowu... sąd wyjaśnił wam że w sprawie tego zabójcy dziecka policja dzialała prawidłowo.

 • zdziwiony6

  Oceniono 12 razy -8

  Ciekawy artykuł ale niesety jednostronny. Dla uzyskania pełnego obrazu dziennikarka powinna też porozmawiać z policjantami, pracownikami więziennictwa itp.

 • lukki69

  Oceniono 16 razy -10

  Neomarksistowska Europa wyrżnie ryjem o glebę w 2-3 pokolenia.....tylko szkoda dorobku i cywilizacji dla lewackich eksperymentów....

 • elkasowa.02

  Oceniono 14 razy -10

  Panowie z redakcji zadbajcie o swoje koleżanki redachtorki, bo tylko pałki im w głowie!

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 14 razy -10

  Pan Kazimirski sporo przesadza, ale taki ma zawód. Na jednym tchu wymienia ewidentne tortury i niedogodności. Natomiast co do skucia tego typa - na litość, jak można zakładać, że człowiek, który zabił dziecko i ma przed sobą grupę policjantów, nie będzie próbował robić rzeczy głupich i niebezpiecznych? Na jakiej niby podstawie?

 • qznia

  Oceniono 14 razy -10

  KAstracja pedofilów - kto to powiedział? Nie czasami największy Polak tysiąclecia PDT?
  I nikogo to nie oburzało? gdzie był wtedy Rzecznik Praw Przestepców?

 • patriot.wr

  Oceniono 17 razy -11

  Czy można wymyślić głupszy urząd od Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur

 • pitrix

  Oceniono 14 razy -12

  Sensacyjny artykuł. Autorka pisze z przejęciem o tych biednych ofiarach . Opisywane historie wydają się mocno podrasowane dla potrzeb artykułu. Trudno jest uwierzyć żeby sam pan komendant bił zatrzymanego 70 latka. Różne rzeczy zdarzają się na komendach i komisariatach jednak czasy mocno się zmieniły. Takie historie krążą wśród policjantów ale mają one swe źródło w Prlu. Dzisiaj mało który z policjantów używa przemocy bezzasadnie bo łatwo przekroczyć uprawnienia i narazić się na odpowiedzialność karną.

 • nino.rota

  Oceniono 16 razy -12

  humanitarnym lewakom przyPOminam, ze 10-letnia Kristina z Dolnego Slaska miala wg swiadkow poderzniete gardlo i krocze zmiazdzone ostrym kamieniem.

 • poszum

  Oceniono 14 razy -14

  W relacji GW Polska to kraj gdzie tortury, antysemici, antygeje, kibole, katofanatycy, i nic wiecej.

 • nino.rota

  Oceniono 19 razy -15

  czy rPO to rzecznik Praw Oprychow, ze sie tak bardzo troszczy o ich dobrostan...?
  żenada

 • 4jaco

  Oceniono 21 razy -17

  W tym "'cywilizowanym" kraju bandyci mają więcej praw niż ich ofiary i to właśnie dzięki takim instytucjom jak RPO,które dostają za dużo pieniędzy na swoje funkcjonowanie i dlatego co rusz wymyślają nowe odłamy,żeby sitwę z rodzinki i kolesiów upchnąc w biurach za pieniądze podatników!

 • koneckie

  Oceniono 22 razy -20

  RPO stara się być najmądrzejszy choć nawet sąd go przecierał że nie miał racji. Nie chcę się podać do dymisji trudno. Za niego i tak antypolski śmietnik historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX