Sąd nie orzekł rozwodu

Sąd nie orzekł rozwodu (fot. shutterstock.com)

reportaż

Była bita przez męża, ale rozwieść się nie może. Według sądu: ''Małoletni nie są przygotowani do życia w niepełnej rodzinie''

Joanna* nie kocha już Bartosza. Przestała dawno temu, wtedy, kiedy zaczął grozić jej śmiercią. Uciekła od niego, też dawno temu, wtedy, kiedy zaczął się nad nią znęcać psychicznie. I dawno by się z nim rozwiodła, gdyby mogła. Nie może, bo sąd - choć przyznaje, że do przemocy wobec Joanny doszło - nadal wierzy, że żona powinna być przy mężu, dla dobra dzieci, i rozwodu dać nie chce.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (147)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mopsek

  Oceniono 12 razy 10

  Bo kobiety w tym katolskim kraju sa tak kochane i szanowane, ze nie maja zadnych praw, az do usranej podlej smierci,co dla wielu z nich jest wyzwoleniem od terroru.

 • leon.33

  Oceniono 10 razy 10

  Bo w wydziałach rodzinnych lądują ci sędziowie, którzy mają najgorsze wyniki. Tzn uchylono lub zmieniono im wyroki w drugiej instancji. Teoretycznie powinno się ich zwolnić, ale nie ma komu orzekać, więc lądują w teoretycznie najmniej ważnym wydziale

 • wsciekly_komentator

  Oceniono 8 razy 8

  Skoro pisowsko katolska mentalność przyzwala na bicie niemowlaka (vide cymanski), to co się dziwić, ze usprawiedliwia tez przemoc męża nad żoną. Wystarczy poczytać komentarze polskiej katolickiej cebuli.

 • princepinot

  Oceniono 10 razy 8

  Caly ten polski kodeks prawa karnego nadaje sie do smietnika.
  Jest przemoc to strona ja powodyjaca powinna byc wyrzucona na bruk. Kropka.

 • yosemitesam

  Oceniono 8 razy 8

  Dlatego warto zainwestować te 3 tysiące w prawnika, który rzetelnie reprezentowałby nasze interesy.
  Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

 • hellk

  Oceniono 9 razy 7

  Nie mowi sie o tym, ale od paru lat osrodki ksztalcenia sedziow sa skoncentrowane na scianie wschodniej. Wiec to moze byc tylko lagodny poczatek:)

 • lese_majeste

  Oceniono 9 razy 7

  nie mogę tego czytać, to są takie góvvniane polskie sądy rodzinne

 • tad-tad1

  Oceniono 6 razy 6

  Sąd już po reformie katofaszystów ? niebawem tak będzie w każdej sprawie, gdzie człowiek będzie nic nie znaczoncym pyłem, będziwe ideologia i interes narodowonatolickij zgraii , Dlatego ludzie rozumiejący co się dzieje w Polsce , protestyją ale daleko nie wszyscy , bo ich to nie dotyczy, ale może no i motloch nierozumny,który został kupiony,m i nawet na baty w d,,,ę się zgodzi byle 500 za nicnierobienie, Taki to mamy '' lud, ''prawy i katolicki, , i jeśli nie przyjdzie opamiętanie to w sytuacji Joanny znajdzie się wiele kobiet, ale i mężczyzn, sprawiedliwośc będzie ''ustalana na konwencjach PIS, i zależna od kilku osób , wiedzących hwszystko najlepiej,

 • uenostation54

  Oceniono 10 razy 6

  sędzia nieźle przekupiony. ale przecież w każdej chwili może zdarzyć się tak: z powodu choroby kobieta nie moze pracować. a skoro tak, nie płaci alimentów. nie spotyka się z dziećmi, bo nie ma siły. cała opieka i utrzymanie w rączkach tatusia.o co zakład, że pół roku najdalej i tatuś rezygnuje z dzieci? skoro kasa od żony nie wpływa...to poco mu dłużej dzieci.

 • piopon

  Oceniono 10 razy 6

  Kolejny mężczyzna sku...el. Mężczyźni dokonują przeważającej części morderstw, gwałtów i rozbojów, stosują przemoc domową ( są oczywiście wyjątki ). Sam jestem normalnym mężczyzną, ale obserwuję z przerażeniem przyzwolenie społeczne na patologię, a organy Państwa i kościół utwierdzają seksizm w społeczeństwie.

 • marykownow

  Oceniono 7 razy 5

  Blankę też sąd oddał matce, choć miała dobrze w rodzinie zastępczej. Jak agresywny małżonek zabije żonę albo dziecko to przecież nie wina sędziego.

 • m1224

  Oceniono 7 razy 5

  Jak często w takich sytuacjach czyta się o kompletnym braku reakcji (a wręcz reakcji przeciwnej do pożądanej) przez kulsonów? Bo, że a sądach w Polsce orzekają często ludzie bez mózgów, to już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Ale przyzwolenie w policji na przemoc domową za każdym razem mnie przeraża. Czy to dlatego, że w wielu policyjnych domach również dochodzi do tego typu sytuacji i w ten sposób są one odreagowywane?

 • erg72

  Oceniono 4 razy 4

  Katolicka ideologia w w sądach, szpitalach, szkołach, urzędach, drukarniach i wielu innych instytucjach, w zasadzie wszędzie. Myślę, że raczej szybciej niż później wyjdzie nam bokiem.

 • threemen

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli ten sędzia kobieta, to życzę jej takiego samego losu. "Zreformowane" sądy mają dobrze robić PiSowi, a nie ludziom.

 • bodo9

  Oceniono 6 razy 4

  Ten sąd, pod sąd specjalizujący się w patologii.

 • jalib

  Oceniono 12 razy 4

  Katolicki kraj

 • wejsunek47

  Oceniono 10 razy 4

  patologiczny pasożyt ten facet..... idealny prawdziwy pisowiec i katolik...

 • deejay444

  Oceniono 18 razy 4

  Ten artykuł to bezprzykladny atak na sądy!
  Jak można tak szkalować sąd, bohatersko starający się o utrzymanie pięknych polskich tradycji.
  Mąż bił żonę, ale tylko trochę i tylko dla jej dobra.
  A poza tym wszyscy wiedzą, że KK też nie popiera rozwodów, a przecież ,,Roma locuta..."
  Dziennikarz do zwolnienia.
  WOLNE SĄDY!
  OTUA!

 • fleshless

  Oceniono 3 razy 3

  jak nic się nie zmieni, tj. sądy zostaną przejęte przez dobrą zmianę i będą w nich sądzili jedynie magistrzy przyłębskopodobni, to takie wygłupy będą codziennością
  może wtedy suweren się kapnie, że pińcet plus jednak nie było za darmo

 • ewulka987

  Oceniono 5 razy 3

  I to jest przykład jak rząd PiS wpływa wraz z polskim niemoralnym Kościołem na zabieranie KOBIETOM ich niezbywalnych praw. To według Kościoła KOBIETA nie może mieć wolnej woli , choć Bóg ją dał wszystkim. To starcy w śmiesznych sukienkach decydują ,że mąż może bić żonę ,bo "jak bije to wątroba nie gnije". Choć jestem katoliczką to patrzę z obrzydzeniem na biskupów mianowanych , "przynoszonych diecezjom w teczka" ,bez demokratycznych wyborów, miernych ale KOMUŚ tam wiernych.

 • keramwistagano

  Oceniono 4 razy 2

  Polska=Iran2.0

 • trzy_czworki

  Oceniono 8 razy 2

  Cała sytuacja tej rodziny jest przedstawiona niestety mętnie, bo chaotycznie pod względem chronologicznym, co ma przedstawić powódkę w wyłącznie dobrym świetle. Zauważcie, że ona złożyła pierwszy pozew o rozwód, kiedy jeszcze z mężem mieszkała, bo w kwietniu 2015 roku. Jest w tym akapicie napisane, że eksmisji męża nie wywalczyła, bo nie mieszkali razem od wielu lat, podczas gdy wcześniej w artykule jest wyraźnie napisane, że nie wróciła do domu dopiero po próbie samobójczej, która miała miejsce 8 grudnia 2015 roku, więc po oddaleniu tego pierwszego pozwu o rozwód. Dopiero w 2017 roku wniosła sprawę o znęcanie się, bo chciała męża usadzić i eksmitować, najwyraźniej oprócz dzieci chodzi jej też w równej mierze o ten dom. Współczuję kobiecie doznania przemocy ze strony męża, też bym się na jej miejscu wyprowadziła i walczyła o rozwód, ale według mnie nie miała na początku do końca czystych intencji. W takich sprawach często chodzi też o majątek, pewnie dom należał do jej męża lub jego rodziny i przy podziale majątku nie zostałby jej przyznany. Gdyby było inaczej, przecież odpuściłaby tę chałupę i wniosła o podział majątku i o przyznanie jej opieki nad dziećmi. Dostałaby rozwód za pierwszym razem, zanim zdecydowała się wskoczyć pod samochód i wniosła sprawę o znęcanie się. A tak to się męczy jeszcze bardziej, musi płacić byłemu kupę kasy co miesiąc - masakra.

 • drakaina

  Oceniono 6 razy 2

  Tu nagle wszystko wokół mężczyzny i jemu się wszystko należy, ale jak te nieszczęsne kobiety zabijały noworodki ze strachu przed mężami, to sąd winy - ba, jakiegokolwiek udziału - mężów nie widział. Czyli facet istnieje dla sądu wtedy, kiedy może coś zyskać, a nie kiedy może okazać się winnym?

 • 1stanczyk

  Oceniono 7 razy 1

  "Sąd mógł, ale jednak nie orzekł. A dlaczego? Tego nie uda się ustalić."

  Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi?
  Wystarczy tylko przyjrzeć się z bliska związkom jakie ma Bartosz z sędziowskim skaldem.
  Wystarczy prześledzić życiorysy sędziów i na przykład rodzinne koligacje

  Ala w myśl nieznanej im wcześniej, w latach kiedy wiernie i nie bezinteresowne stali na straży "sprawiedliwości ludowej" przyznanej na wyrost przez okrągłostołowych zasrańców niezawisłości i licznych sędziowskich przywilejów i immunitetów, gwarantujących niezawisłość, żeby moc się przyjrzeć trzeba mieć do tego nie tylko podstawy ale pewnie rowniez zgodę KRS i sam Pan Bóg pewnie nie wie kogo jeszcze.

  To jest właśnie to co przez 25 lat skutecznie chroniło w naszym kraju nomenklaturowe, sprzedajne sowietom, nierzadko przestępcze, sędziowskie, rządzące się nepotyzmem, wyrosłe na sowieckich wzorcach gó.....

 • Sztungi Lung

  Oceniono 5 razy 1

  Zastanawia mnie jedno czy to tylko napisany artykuł wymyślony wzbudzający emocje czy jest taka rzeczywistość sądu. Szczegółów nie znamy wszystkich więc małżonkowie wiedzą najlepiej jak było i dlaczego sąd tak postępuje. Jeśli to było autentyczne w ostatniej fazie jak się nic nie ma do stracenia chyba zostaje wziąć broń, pozabijać ludzi w sądzie i na końcu męża i to będzie najlepsza samosądowa sprawiedliwość.

 • Jaka Ja

  0

  Biedna kobieta. Ja na szczęście nie mam ślubu ale mieszka z takim samym wariatem. Wpakował mi się do domu, straszy odebraniem dziecka, nęka i prześladuje. Koszmar. Jak ruszę sprawę w sądach to zacznie się podobna "jazda". Z tego co widzę to niektórych "tatusiów" nie interesuje los dziecka ale dowalenie mamusi. Co za mściwe dno.

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 2 razy 0

  Zdecydowanie bohaterka artykułu powinna zatrudnić mec. Giertycha!

 • smiki48

  Oceniono 4 razy 0

  gdyby zamienić miejsca męża i żony i gdyby to kobieta sprawowała opiekę nad dziećmi i otrzymywała 3 tysiące alimentów, znakomita większość i czytelników i prawników uznałaby to za coś jak najbardziej normalnego. Taką mamy równość wobec prawa i równouprawnienie kobiet i mężczyzn

 • seczytam

  Oceniono 7 razy -1

  Skandal! W sądzie potraktowano kobietę jak mężczyznę!!!

 • bjern

  Oceniono 2 razy -2

  W takich sytuacjach rozwiązaniem jest prawna separacja, a nie rozwód. Ale to się nie mieści w logice lewicowej. A tymczasem problemem nie jest rozwód jako taki, ale to, co po rozwodzie. Czyli cudzołóstwo obojga do końca życia...

 • wino0000006

  Oceniono 2 razy -2

  Ojejku - nagle kobieta musi płacić alimenty - jakie to "niesprawiedliwe". Chciałyście równości to macie.

 • jac_l_w

  Oceniono 8 razy -2

  Artykuł jest smutny, ale jeszcze smutniejsze są wnioski po lekturze komentarzy. Nie trzeba być orłem by zauważyć, że autorka artykułu nawet teoretycznie nie wie, co to jest obiektywizm, czemu trzeba pytać także drugą stronę o jej wersję. Trudno, nie pierwsza to nie ostatnia tępa redaktorka tego portalu. Przerażające jest jednak to, że czytelnicy w zdecydowanej większości tego nie zauważają, traktując ewidentnie stronnicze wypociny jak prawdę objawioną. Jeśli tak czytają bywalcy portalu gazeta.pI, jeśli nawet tak prostackim dziennikarstwem można nimi sterować, to czy można liczyć, że kiedyś w Polsce wybory wygra ten, kto przedstawi lepszy, realniejszy od konkurencji program?

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 2 razy -2

  #wolnesady

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 8 razy -4

  Kobieta rzuciła się pod samochód w grudniu 2015 czyli tuż po przejęciu władzy prze pisowski reżim, to chyba o czymś świadczy, prawda?
  Strasznie wybiórczy tekst pisany pod założoną tezę. Poniższe komentarze, to potwierdzają.
  Żeby cokolwiek powiedzieć o toku rozumowania sędziego należałoby zapoznać się z CAŁYM uzasadnieniem wyroku.

 • gnago

  Oceniono 9 razy -5

  A wystarczyło zabrac dzieci do kina , lody a rodzicom wpuścić solidny wpie... I zakomunikować że to jedynie przedsmak, jeśli nie będą spełniać normy tj dzieci szczęśliwe żona gospodarna a mąż pracowity

 • gzesiolek

  Oceniono 11 razy -5

  Biedne dzieci... wg artykułu ojciec niezaradny życiowo psychopata, matka z problemami psychicznymi...
  Artykuł jednostronny, bo jak bronić ojca nie zamierzam, tak jak zrozumiałem największe problemy zaczęły się, gdy matka stwierdziła, że ma dość darmozjada, który nie wpomaga finansowo, do którego nic już nie czuje i który jeszcze na dodatek chce małżeńskiego seksu... Wtedy zaczęła się wojna, ambicjonalna, wykańczająca psychicznie i bez brania jeńców... Jakby wtedy przy pierwszych problemach pomóc rodzinie i wziąć na jakąś terapie, była by pewnie szansa na unormowane stosunki... a tak to już lawina... Boję się o dzieci... w jednym znanym mi przypadku, gdzie w wewnętrznej narastającej wojnie między ojcem prawnikiem a matką szarą myszką, skończyło się na samobójstwie rozszerzonym tej drugiej (niestety zamordowała dzieci) i psychiatryku po wszystkim dla ojca...Dlaczego ludzie nie potrafią się dogadać... Dlaczego miłość gdy wygasa z różnych powodów miast zamienić się w szacunek i wsparcie zmienia się w pogardę i nienawiść... Dlaczego nie potrafimy rozmawiać między sobą... Biedne dzieci...

 • kapuszniak

  Oceniono 16 razy -6

  Dziwne Panią Joannę stać na płacenie 3000zł alimentów miesięcznie, a nie stać na dobrego adwokata? Kim jest pani Joanna, jakie ma dochody, czym się zajmuje? Napiszcie proszę bo ten artykuł wygląda na mocno naciągane!

 • darazetes9898

  Oceniono 9 razy -7

  dla baby kazdy maz sie nad nia zneca ,, bedzie Islam , uzyjecie !

 • mazen17

  Oceniono 13 razy -7

  Super, kolejny feminazistowski artykul o tym jak cacy sa kobiety a jacy niedobrzy mezczyzni.

 • Anton Katz

  Oceniono 11 razy -7

  Zobaczcie sobie te panie psycholożki na LinkedInie.

 • tajemniczy_klient

  Oceniono 19 razy -7

  Z całym szacunkiem to co tu wypisujecie daleko odbiega od polskiej rzeczywistości z opinii prawniczek prowadzących sprawy rozwodowe sądy robią wszystko żeby opiekę przyznać matce, to samo zresztą biegłe sądowe bez względu jaka ta matka jest ....więc może sprawa ma więcej wątków niż podajecie

 • gangut

  Oceniono 8 razy -8

  Baba wyraźnie ma coś z emocjami. Choroba dwubiegunowa? Czy po prostu chodzi o kasę czyt. o dom?

 • jac_l_w

  Oceniono 14 razy -8

  Rynsztokowe dziennikarstwo. Bez jakiejkolwiek możliwości odniesienia się drugiej strony do całej sprawy, z wyrwanymi z (zapewne obszernego) uzasadnienia kawałkami chyba dwóch zdań, za to z krytyką rzecznika odmawiającego oceniania wyroku i dowodów.

  Doświadczenie życiowe uczy, że konflikt małżeński w opisie jednej ze stron jest zupełnie niepodobny do tego, co opisuje druga strona. Dziennikarka tego nie wie, czy po prostu nie chce zapytać, żeby nie zepsuć jednoznacznej wymowy swojego "dzieła"? Przedstawionego obrazu sytuacji rzeczywiście nie sposób pojąć. Mąż bije żonę, znęca się nad nią na wszelkie sposoby, żona występuje o rozwód, przedstawia niezbite dowody, a sąd odmawia rozwodu, dzieci pozostawia pod opieką ojca, matce wyznacza "widzenia" z dziećmi i jeszcze na rzecz męża i dzieci zasądza wysokie alimenty?

  Za usprawiedliwienie dla pani Małgorzaty Gołoty można tylko uznać cały trend kretnofeministycznego dziennikarstwa od jakiegoś czasu lansowanego przez Agorę. Jeszcze lepszym przedstawicielem gatunku jest zamieszczony w ostatnich Wysokich Obcasach artykuł Pauli Szewczyk pod tytułem "Jeśli kobiety zamieszkają na Marsie, nie będą potrzebować mężczyzn do reprodukcji". Przemyślenia autorki zaczynają się tak: "Okazuje się, że zamrożone próbki nasienia poddane procesowi mikrograwitacji zachowują podobne cechy do próbek przechowywanych na Ziemi. Jeżeli wyniki badań hiszpańskich naukowczyń potwierdzą się, obecność mężczyzn na Marsie nie będzie warunkiem koniecznym do jego zaludnienia. Wystarczy przetransportować ich nasienie, a w kosmosie otworzyć banki spermy."

 • grey55

  Oceniono 8 razy -8

  I dobrze.

 • alien999

  Oceniono 15 razy -11

  Kobieta narzeka na korzystny wyrok - nie mieszka z dziećmi - jest zobowiązana do płacenia alimentów. Ten wyrok jest dla niej korzystny.

  Czy ona chce by jej mąż był w sensie prawa osobą obcą, która będzie sprawowała opiekę nad dziećmi? Jakie ona ma szanse na kontakty z nimi w przypadku rozwodu,a tym bardziej, jak były mąż wstąpi w nowy związek. Wtedy macocha będzie miała więcej praw niż ta kobieta.

  Nie chcę oceniać bo nie znam stanu faktycznego, ale wg mnie kobieta choruje na depresję dwubiegunową - próba samobójstwa, szalone pomysły jak wyprowadzka i porzucenie dzieci, ma nagrania ale jakie? pocięte w których wszczyna awantury - a jej mąż może być porywczy, i takie pocięte kawałki daje do sądu? Mąż pewnie faktycznie stosuje przemoc, ale jak to wygląda od początku do końca, tego nie wiemy.

 • ericcartman

  Oceniono 17 razy -13

  Ile prawdy jest w jewtykule ? Bartosz podobno kupuje drogie telewizory plazmowe, ktorych od lat nie produkuja... Dzisiaj prezes mowil o ofensywie zla - klamcach probujacych zaszczepic zmiane spoleczna. Rozluznic wiezy rodzinne. Zniszczyc rodzine aby zwiazki miedzy mezczyznami a kobietami przestaly byc silne i staly sie slabe i tymczasowe. W takich warunkach LGBT bedzie roslo jak na drozdzach.

 • leninnus

  Oceniono 23 razy -19

  Według lemingów rodzina jest źródłem patologii. Podobnie jak katolicyzm i polskość. Paranoiczna wizja świata.
  Dla mnie moja rodzina jest najcudowniejsza i widzę w okół całkiem sporo ludzi którzy myślą podobnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX