W Polsce na trzy zawierane śluby przypada jeden rozwód

W Polsce na trzy zawierane śluby przypada jeden rozwód (fot: Grzegorz Bukała/ Agencja Gazeta)

wywiad Gazeta.pl

"Kiedyś to się związki naprawiało, a dziś się szuka nowych. I wie pani co? Bardzo dobrze!"

W Polsce na trzy zawierane śluby przypada jeden rozwód. Ludzie coraz częściej decydują się na to, żeby się rozstać. Seksuolog i psychoterapeuta Michał Pozdał przekonuje, że to dobrze. - Jeśli jest o co walczyć, to trzeba walczyć. Chcę jednak patrzeć na rozstanie jako na wartość, a nie problem cywilizacyjny - mówi.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (122)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • polin33

  Oceniono 1 raz -1

  Często jednak po kryzysie można jednak umocnić swój związek. centrum-probalans.pI/kryzys-zwiazku-dalej/ Są różne drogi. Ważne aby wybrać tę najlepszą dla Nas w danym momencie.

 • judo

  Oceniono 9 razy -1

  a ja radzę Pani Ewie Jankowskiej, gdy zostawi ją mąż (albo partnerka), aby przeczytała sobie artykuł który wyprodukowała.......
  z pewnością będzie jej łatwiej

 • judo

  Oceniono 19 razy -1

  Najlepiej mieć kilkanaście inicjacji seksualnych w różnych konfiguracjach,
  koniecznie też bi i homo, z pewnością się uda. Należy być otwartym na różnorodność.
  Uda się, uda, należy to powtarzać i próbować. Jak się nie uda to może należy zmienić płeć i podejść do zagadnienia z drugiej strony. Wierzę,że się uda - trzymajcie się

 • eurotram

  Oceniono 35 razy -1

  Nie,teraz po prostu idzie się na łatwiznę. Nowy związek zaczyna się z czystą kartą,w starym jest się po latach na dużym minusie u tej drugiej strony i trzeba wysiłku by ten minus odrobić; jednak przez te wszystkie lata ma się pewien duży plus właśnie przez wspólnie spędzone lata,wspólne dzieci... małżeństwo to sztuka kompromisów,a nie hodowania egoisty/egoistki,który/-a jak się przestaje wszystko układać,to zabiera zabawki i szuka innej piaskownicy. Małżeństwo to dorosłe życie,a nie gó...arstwo jak w szkole średniej czy na studiach; kto tego nie pojmie,ten w ogóle nie powinien się hajtać.

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 6 razy -2

  Miałam napisać coś więcej ale pozostanę tylko przy drobnej złośliwości... Panu magistrowi, na zdjęciu brakuje tylko elektrycznej hulajnogi...

 • druga_wieza

  Oceniono 4 razy -2

  Zwykły niedorajda udający trenera ds gotowania wody na herbatę.

 • ericcartman

  Oceniono 12 razy -4

  Typowy szabasowy jewtykul z Latryny WYborczej. Opisujacy swiat zdegenerowanych moralnie lemingow jako cos normalnego. Pytanie retoryczne to ile prawdy jest w nim ? Z poprzednich dokonan autorki mozna ekstrapolowac, ze niewiele.

 • losiu4

  Oceniono 14 razy -4

  hmmmm… na dobre i na złe. W zdrowiu i chorbie. daję słowo że Cie nie opuszczę. Daję MOJE słowo... my droga czersko i lewactwo chyba nigdy się nie zrozumiemy :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • losiu4

  Oceniono 12 razy -4

  Lepiej? A od czego? Jak widać dziadownia sięga nie tylko zwykłych ludzi, ale też ludzi teoretycznie wykształconych

  Pozdrawiam

  Losiu

 • wqcyzx

  Oceniono 19 razy -5

  Kolejny przykład młodocianego pryszcza z gębą pełną frazesów który chce zarabiać na promowaniu patologii którą potem usiłuje sklejać za grube pieniądze. Faktycznie PiS powinien wziąć się za media, bo to co propagują szoruje po dnie.

 • sokolasty

  Oceniono 20 razy -6

  Ten tekst pojawia się już któryś raz w ciągu ostatnich tygodni. Naprawdę zacznę sądzić, że gazeta jest antyrodzinna, rozbija związki i promuje rozwody

 • lookas

  Oceniono 23 razy -7

  Oczywiście,że dobrze..Zwłaszcza świeżo po porodzie..<to chaiłby siedziec w smrodach.Trzeba zbudowćc nowy związek.

 • mazzinl890

  Oceniono 24 razy -8

  Co za dziwna prawidłowość, że te masowo publikowane w Gazetce przemądre banialuki są wytworem kobiet.
  Zaś na mistrzostwach w szachach, brydżu czy programowaniu to tych genialnych pań nie widać... że już laureatek Nobla z fizyki, chemii, medycyny bądź ekonomii z litości nie wspomnę.

 • kleofas_von_troba

  Oceniono 31 razy -13

  Zapominacie Pozdał o jednej niezwykle ważnej sprawie - większość tych małżeństw zawarta jest na zasadzie złożenie sobie przysięgi i to przed Bogiem, czyli , że ci ludzie w owego Boga wierzą i nikt ich przecież nie zmusza do składania właśnie takiej przysięgi, że będą ze sobą do śmierci na dobre i na złe. KK nawet tak bardzo nie ułatwia sprawy, bo przecież jeszcze wymaga odbycia nauk przedmałożeńskich, na których uświadamia na czym polega ten ślub, ta przysięga. Co by o KK nie mówić, to jednak kandydaci na małżonków do niego po to przychodzą a nie ksiądz do ludzi aby ich do małżeństwa zmuszać. A zresztą nawet jeśli nie jest to ślub religijny to też składa się przysięgę w jednej z najważniejszych spraw w życiu. Pochwalanie łamania takich przysiąg jest pochwalaniem kłamstwa, oszustw, braku honoru, niedotrzymywania słowa, czyli generalnie bycia ludzkim śmieciem. Zdarzenia, które następują np. 3 lata po ślubie niczym tego nie usprawiedliwiają, bo sam ślub polega na zgodzie na wszelkie takie zdarzenia. Jeżeli, będziemy pochwalać patologie, to niech się pan nie dziwi i nie czyje pokrzywdzony, jeśli ktoś pana okradnie, pobije, okłamie. Man nadzieję, że żaden pana pacjent po usłyszeniu takich porad podczas wizyty u pana, nie płaci przed wyjściem. Dlaczego bowiem miałby zgodnie z umową płacić, skoro usłyszał od pana samego, że umów nie należy dotrzymywać ?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 39 razy -13

  "Kiedyś to się związki naprawiało, a dziś się szuka nowych. I wie pani co? Bardzo dobrze!"

  GW zdecydowanie prowadzi akcję rozwalania polskich rodzin.

 • wujojano

  Oceniono 33 razy -17

  "Chcę jednak patrzeć na rozstanie jako na wartość, a nie problem cywilizacyjny" - faktycznie, jak niektórzy zauważyli, facet ma źle poukładane w głowie. W dodatku z takim nastawieniem chce pomagać innym. Omijać szerokim łukiem takich "terapeutów"!

 • mniklasp

  Oceniono 34 razy -18

  bardzo prymitywny mgr Pozdal

 • bjern

  Oceniono 39 razy -19

  Autor jest założycielem Instytutu Psychoterapii i Seksuologii w Katowicach....? I ten chory człowiek leczy innych...? Współczuję pacjentom. To ideolog.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX