Speed dating to wygodny sposób na poznanie partnera

Speed dating to wygodny sposób na poznanie partnera (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

reportaż

Katolicy w czasach Tindera. "Kobieta studiów mieć nie musi. Liczą się trzy konkretne cechy: płodność, szacunek, posłuszeństwo"

Damian, uczestnik szybkich randek dla katolików, miał swój własny, standardowy zestaw pytań: Czy jesz mięso? Czy jesz chleb? Czy pijesz mleko? Czy lubisz konie? To ostatnie pytanie było szczególnie ważne. Bo w związku z koniarą to koń zawsze będzie od partnera ważniejszy.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (429)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • johnny.tomala

  Oceniono 13 razy 13

  "Małżeństwo to nieustanna walka i rezygnacja z siebie" - jedna z pań.

  Rety...

  "Dla niego kobieta studiów mieć nie musi. Powinna mieć za to trzy konkretne cechy: płodność, szacunek, posłuszeństwo" - Damian. Rety do potęgi 3. W tym kontekście nie dziwi "Po prostu one nie były dla mnie albo ja nie byłem dla nich" - która szanująca się babeczka chce zostać skrzyżowaniem niewolnicy i inkubatora? Hm... Moża ta z cytatu na górze postu? Ale ona już zajęta ;-)

  Czy to KK potrafi tak zryć beret, czy to wynika z czegoś innego? Nie wiem. Ale masakra po prostu...

 • mayta

  Oceniono 14 razy 12

  I po co ten artykuł? Gdzie poznać katolika w tym kraju, to przecież wiadomo. WSZĘDZIE!!! Napiszcie lepiej, gdzie są obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży bez księdza i żołnierzy wyklętych, szkoły bez religii, przedszkola bez zakonnic.

 • wa3a

  Oceniono 26 razy 12

  Wy macie jakieś zaburzenia, coś z rozumkiem, w każdym jednym artykule,czegokolwiek by nie dotyczył, doszukujecie się zaraz antypolskości, antyreligijności, to artykuł o randkach...hetero...ale pewnie zaraz powiecie, że to napisała społeczność lgbt, żeby wykopać dół pod Polską i kościołem.
  Nie ważne, czy artykuł o klimacie, randkach, czy karnawale w Rio, Wy i tak zawsze znajdziecie coś na kościól i naród. Nadajecie się do psychiatry.

 • nutka7.17

  Oceniono 15 razy 11

  "Małżeństwo to nieustanna walka i rezygnacja z siebie." ... czyli postrzeganie małżeństwa z perspektywy katolicyzmu.
  Nie. Małżeństwo to wzajemna inspiracja i wspieranie się w rozwijaniu samego siebie i siebie nawzajem.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 13 razy 11

  "Czy lubisz konie" -związek z koniarą :P
  Tak-elbanowski uważa że jak ktoś lubi konie to jest od razu koniarą.
  .. .. . . . .
  Ja mam pytanie do elbanowskiego: czy jesteś uczestnikiem randek na szybko dla katolików?

  Dziękuję, więcej pytań nie mam. Wystarczy.

  A potem zdziwienie, że narodowego prawdziwego patrioty, prawdziwego polaka, który szuka posłusznej, rozpłodowej samicy nikt nie chce. Musiałaby być klepackopodobna, żeby go wybrać. Szambo homofobiczno-rasistowsko-narodowe nie jest dobrym materiałem na partnera, wszakże on poszukuje "posłusznej" -patrz: The Handmaid's Tale.

 • czesiekkk

  Oceniono 10 razy 10

  Miał wyjść artykuł o katolikach, a wyszedł o samotności. W naszej europejskiej kulturze, większość ludzi będzie żyć samotnie, i to obojętnie jakiego są wyznania i poglądu. Wraz z rozwojem cywilizacji, nie musimy i nie potrzebujemy żyć w grupie. Możemy żyć sami. W biednych krajach życie w grupie jest po prostu tańsze, a robienie dzieci jest jedyną rozrywką. Po resztę odpowiedzi trzeba skierować się do socjologów, psychologów, na pewno nie odpowie na nie dziennikarz Gazety.

 • starblast

  Oceniono 10 razy 10

  Dobrze, że autor zmienił imiona bohaterów męskich tego artykułu, bo można się wstydzić za byciem takim człowiekiem. Szczególnie mam na myśli Damiana. Bardziej nadaje się na "kołcza-instuktora podrywu" niż pasuje do jakiegoś katolika szukającego miłości.
  Facet wyjmuje sobie z tej religii co mu bardziej pasuje, a jeśli ktoś jest bardziej zaangażowany to nim gardzi. Wg niego kobieta ma być płodna, wierna i posłuszna. Robić wokół niego, zajmować się domem, a jak loda nie zrobi, bo jej wiara zabrania to "nara, nie mam na to czasu". Nie wiem kto jest bardziej wybredny, on czy kobiety z którymi spotyka się na tych szybkich randkach. Koniara nie, bo nie będzie miała dla niego czasu, poza tym bóg jest na pierwszym miejscu. LOL.

  Kolejny kwiatek tym razem wg kobiety "Małżeństwo to nieustanna walka i rezygnacja z siebie". Dlatego wyszła za mąż.

 • hopsasaitralala

  Oceniono 10 razy 10

  W szkole nie uczą hierarchii ważności,
  a potem taki głąb pyta czy lubisz mleko.

 • mona_3

  Oceniono 9 razy 9

  "płodność, szacunek, posłuszeństwo" - ten facet jest psychopatą

 • 78obserwator

  Oceniono 9 razy 9

  Odnoszę wrażenie, że jego idealna kobieta nie istnieje. Gość dobrze ubrany, zadbany, dobrze zarabiający chciałby znaleźć kurę domową, która przyjdzie na pierwszą randkę i wizerunkowo będzie na jego poziomie. Taka kobieta na pewno będzie samodzielna, wykształcona i nie będzie szukała kurnika, aby w nim osiąść.

 • fleshless

  Oceniono 17 razy 9

  dla jakich, kierwa, chrześcijan?
  chrześcijanin to jest ktoś, kto przestrzega jednej podstawowej zasady: miłuj bliźniego swego, jak siebie samego (nawet jeśli nie jest on białym, heteroseksualnym, pełnosprawnym mężczyzną, deklarującym wiarę katolicką).
  A to, to jest zwykły buraczany katol, który kiełbasy w piątek nie zje, ale somsiadowi to chętnie świnie podłoży, obmówi.
  Tyle taka "wiara" warta, co ta nieszczęsna niezjedzona kiełbasina piątkowa.

 • gnom_opluwacz

  Oceniono 9 razy 9

  >- Kiedy jesteś w liceum, rówieśniczki gustują w trochę starszych, ustawionych życiowo facetach. Ty jesteś dla nich szczawikiem, zwykłym "Antkiem", do gościa z samochodem i mieszkaniem nie masz startu. W moim przypadku też tak było. Widzisz, że coś jest nie tak, więc zaczynasz się ogarniać. Kupujesz lepsze ciuchy, bardziej dbasz o wygląd, może zapisujesz się na kursy, które mają ci pomóc wyjść z tej sytuacji. W końcu zaczynasz zarabiać i poprawiać status społeczny. Z roku na rok jesteś coraz bardziej pewny siebie. Jako produkt na rynku damsko-męskim masz coraz wyższą wartość. Stajesz się tym, któremu wcześniej zazdrościłeś.

  - Z kobietami jest tak - wykłada Marcin - że startują dobrze. W wieku 19-23 lat są bardzo atrakcyjne. Mają związki z facetami, które nie zawsze kończą się ślubem. Dla tych, które zostają same, sytuacja jest coraz gorsza. Chłopcy z ich klasy dawno się ogarnęli. One w wieku 30 lat nie mogą sobie znaleźć partnerów, a wymagania ciągle mają duże.

  Incelski standard.

 • rikol

  Oceniono 17 razy 9

  Atrakcyjni chłopcy nigdy nie są sami. W liceum też mają koleżanki, nie mają problemu z nawiązywaniem kontaktów. Ci z problemami faktycznie muszą mieć dużo pieniędzy, zeby ktoś się nimi zainteresował.

 • nikifor666

  Oceniono 19 razy 9

  "kobieta jest od ogarniania rodziny, kasę przyniosę ja."

  kwintesencja Polo_katolicyzmu.`

 • bobvega

  Oceniono 15 razy 9

  przeciez w katolickiej swietej ksiazce nie ma wzmianki na temat internetu i tindera, a oni z tego korzystaja. jak siweta ksiazka czegos nie ujela to znaczy,ze tego nie ma.

 • bmartin_eye

  Oceniono 12 razy 8

  Co za szczęście że nie piję mleka! Ale nie z tego powodu, o którym ten prymityw Damian wspomina, po prostu mleka nie lubię (sery i jogurty jem). Dzięki temu nigdy nie będę narażona na znajomość z takim typem, nawet gdyby mi doszczętnie odbiło i udałabym się na speed dating w dodatku dla katolików.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 12 razy 8

  Damianku, umów się lepiej z księżulkiem chłopczyku!

 • coelka

  Oceniono 10 razy 8

  Czy jesz mięso, czy lubisz mleko czy jesz chleb? Czy lubisz konie po takich pytam ach znaczy się swir trza do...lać czym szybciej tym lepiej.

 • barakuda62

  Oceniono 10 razy 8

  Nie sposób nakłonić księży do rozmowy o szybkich randkach
  .............
  E... no... jakby chętni do rozmów i randek byli ministranci to nie byłoby żadnych zastrzeżeń🤣🤣🤣

 • antyk63

  Oceniono 12 razy 8

  Podstawowym staje się pytanie - co ma katolik wspólnego z wiarą chrześcijańską? Odpowiedź jest w 10 przykazaniach i to zarówno w ich historii i manipulacjach, jak i ich przestrzeganiu. Katolicyzm od soboru w Nicei w VIII wieku jest coraz większym wypaczeniem chrześcijaństwa ku chwale biskupów i księży,

 • koenzymq10

  Oceniono 22 razy 8

  brakuje pytania do dziewczyn: Co pierwsze robisz jak klęczysz?
  a) przyjmujesz eucharystię
  b) dziękujesz za ti, że możesz gotować obiadki
  c) zasysasz pytonga?

 • ilchi

  Oceniono 7 razy 7

  Alez sie usmialam. A calkiem serio, bardzo sie ciesze, ze od 12 lat jestem w szczesliwym zwiazku. Randki dzis to ciezka praca.

 • hiperklasa

  Oceniono 9 razy 7

  Bardzo śmieszne są te incelki z artykułu - aż chyba zostały wymyślone, bo trudno uwierzyć, że toto naprawdę istnieje.
  Dziewczyno, kobieto, pamiętaj: lepiej być samą, niż z takim byle kim. :)

 • d.alexa

  Oceniono 9 razy 7

  A testu w kierunku psychopatii to ten bohater wynurzeń na sobie nie przeprowadzał? Powinien.

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 7

  Co to za szczeście , jeżeli ktoś musi zrezygnować z siebie. Można rezygnować z rożnych rzeczy ale z siebie ?

 • avorum

  Oceniono 7 razy 7

  Jest taka jedna wolna. Koni na pewno nie lubi, zresztą nie lubi nikogo i niczego. Dziewica "Horpyna" Pawłowicz. W sam raz dla damiana.

 • bialeem

  Oceniono 11 razy 7

  O Damianek to bratsamiec. Bratasamca można wyczuć na kilometr. Na szczęście. Dlatego są sami i zdesperowani.

 • koma_5

  Oceniono 8 razy 6

  Ojcze Nasz, któryś jest w Niebie (...)
  nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie
  (np. "nadziania się" na "szybkich randkowiczów"!)

 • timurek111

  Oceniono 6 razy 6

  jakiś kosmos. takie gnomy naprawdę żyją?

 • saammm

  Oceniono 6 razy 6

  Jak widać- oprawda kole w oczy katiolików. Bo katolik może to samo co wzyscy inni, może grzeszyć ile wlezie, byle o tym nikt nie mówił głośno...ksieża też mogą być pedofilami, ale na tej samej zasadzie.

 • kkorzempa

  Oceniono 8 razy 6

  Czytam i za cholerę nie mogę zrozumieć co też chciał udowodnić autor tego tekstu? I co też ważnego chciał on przekazać odbiorcom?

 • aspoleczne_cukinie

  Oceniono 8 razy 6

  Damian posluguje sie terminologia inceli, redpillerow i PUA; troche ciezko mi wierzyc, ze to ktos osiagajacy sukcesy tbh.

 • dezyderymarchewka

  Oceniono 8 razy 6

  Nie ma tu jeszcze Kasandry na forum? Tej co szuka miłego faceta. Widocznie w końcu ktoś ją przeleciał.

 • sokolasty

  Oceniono 13 razy 5

  1. Co ma tytuł do treści?
  2. Pokręconych osobników znajdziemy w każdej grupie, tak u katolików.
  3. Speed dating jest na poznawanie innych osób tak samo dobry, jak każdy inny.

  Sądziłem po tytule, że artykuł będzie głębszy. Jest słaby.

 • qnqn

  Oceniono 11 razy 5

  Klękaj i ssij baranie.

 • sholay

  Oceniono 10 razy 4

  Ciekawe czy autor sam to zmyślał czy czy przy piwie ze znajomymi?

  &

 • domrosa

  Oceniono 4 razy 4

  Ale dupek!

 • hens

  Oceniono 8 razy 4

  Dziewczyna powinna się zapytać tego katolickiego przygłupa, czy lubił fiuta proboszcza w swoim zadzie.

 • ezdord

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mogę uwierzyć w co czytam...

 • lisc12

  Oceniono 3 razy 3

  Damian i Marcin - z daleka od takich ludzi!

 • loneman

  Oceniono 5 razy 3

  Katolicy u nas (ci prawdziwi) to jak kosmici - mowia do znuszenia niby jak widziano ich juz wiele razy ale gdzie nie pojedziesz to tez zadnego nie poznasz - co by dal dobry przyklad w imieniu pozostalych.....

 • koma_5

  Oceniono 5 razy 3

  "małżeństwo to nieustanna walka i rezygnacja z siebie" no sorry ale KTO TEGO CHCE?! Przynajmniej 10% ludzi kocha wolność! i święty kurna spokój

 • adashofman1

  Oceniono 7 razy 3

  Zdrowo szurnięte towarzycho - takim się powinno dać kulke w łeb żeby się nie mnożyli.

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 2

  W różnych środowiskach są różne oczekiwania wobec żon. Na wsi baba musi być robotna, gospodarna i wnieść morgi w posagu. W środowisku "lewicowych intelektualistów" kobieta ma umieć dyskutować o twórczości Sartre'a i Grochowiaka, muzyce Preisnera i Peherskiego no i koniecznie jeździć na rowerze. Z kolei robotnik nie zniesie żony mającej taką pracę, że trzeba być zadbaną i uśmiechającą się do klientów (hotelarstwo, bankowość, biura). W środowisku katolickim żona jest od rodzenia i opieki nad dziećmi a na sex to robi się skoki w bok.

 • zbychus1

  Oceniono 4 razy 2

  Gazeta z sumiennością godną do naśladowania znów prowadzi PIS do zwycięstwa. Gratulacje. Artykuł z d... jak zwykle, z jasną tezą zanim powstał. Panie Mariuszu, żenada.

 • zebrzec

  Oceniono 12 razy 2

  katolik - stan wybrakowanego umysłu...rozumiem jeszcze ciemniaków, ale jesli ktos jeszcze ma wyzsze wyksztalcenie i dalej w to brnie to jeszcze gorzej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX