Poparcie dla Donalda Trumpa jest cały czas na wysokim poziomie

Poparcie dla Donalda Trumpa jest cały czas na wysokim poziomie (fot. AP)

wywiad gazeta.pl

"USA nigdy nie zniknie. Ale zapadnie się, jak wszystko inne. Jakbym miał obstawiać, tobym powiedział, że nadchodzi wojna"

Klasa pracująca nigdy nie obchodziła liberalnych mediów. Dlatego wszyscy byli zaskoczeni, kiedy te skurczysyny zagłosowały na Trumpa. Bo nikt nie zwracał na nich uwagi - mówi Charlie LeDuff, reporter, autor "Shitshow! Ameryka się sypie, a oglądalność szybuje".
Wr�� do artyku�u
Komentarze (515)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • romad2447

  Oceniono 8 razy 4

  Kazdy chory lewak jedzie do Ditroit ,by moc pisac propaganda ,natomiast nigdy nice slyszymy o Atlancie , Charlotte czy. Orlando..

 • veni.vici

  Oceniono 4 razy 4

  Gdyby w Polsce były mieszkania na wynajem po ludzkich czynszach i praca, ludzie też mogliby się przenosić z północy na południe i odwrotnie. Co to ma wspólnego z wolnością?

 • lese_majeste

  Oceniono 5 razy 3

  od lat uważam, że to musi pier....ć, te elity zawłaszczające świat muszą zniknąć, a będzie to bolesne dla wszystkich i nie mówię tu o USraju ale i o leniwej Europie i oligarchach z innych obszarów, ten 1% zagarniających 80% majątku padnie i nie będę go żałować, zaczynki tego już są, Francuzi kilkaset lat temu ukatrupili templariuszy (z powodu kasy), później mieli rewolucję a sto lat temu wywłaszczyli kościół

 • phugoid

  Oceniono 7 razy 3

  tekst lekko chaotyczny, tak jak wspolczesny swiat zreszta, ale prawdziwy choc niezbyt gleboki, bo kto bedzie sie zajmowal glebia skoro wazne rzeczy dzieja sie na powierzchni? widzialem troche ameryki, w tym detroit i obawiam sie, ze facet moze miec racje, duzo racji...

 • naw18

  Oceniono 7 razy 3

  Przeciez to samo dzieje si tuz obok, u nas, na kazdej ulicy ... Liberalowie są zdziwieni i staraja sie obchodzić jakas 30 rocznicę wejścia drapieżnego kapitalizmu, na który nikt nie był przygotowany - łączni z idealistami z Solidurnosci.
  . Jedynie tzw. "komuna" wiedziała o co chodzi w tym zamecie podobnie jak cześć "doradcow"... - o KASĘ...... A teraz zdziwienie liberalow, ze nie ma do nich chetnych a na idee nikt nie zwraca uwagi.... A chwwd!

 • ubudubu4

  Oceniono 7 razy 3

  Klasa pracująca nigdy nie obchodziła liberalnych mediów. Dlatego wszyscy byli zaskoczeni, kiedy te skurczysyny zagłosowały na Trumpa......./na PIS.../na Orbana.....itd.....

 • oloros11

  Oceniono 23 razy 3

  dlatego US doprowadzi do wojny - upadajacy hegemon jest zawsze niebezpieczny

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 3

  No i co? Że USA to społeczeństwo stanowe (w sensie feudalnym)? No tak, praktycznie jak każdy kraj w kręgu cywilizacji zachodniej. Żadne odkrycie.

 • ryanmdusa

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego to tlumaczenie zrobiono w slangu z polskich slumsow? Literacki jezyk juz nie funkcjonuje w tym kraju?

 • humidorek

  Oceniono 12 razy 2

  USA to kraj w ruinie. Dosłownie. Ostatnio była publikacja raportu o tym. 90% mostów nadaje się do remontu, chyba 80% dróg, większość budynków...

 • hummer_my_vehicle

  Oceniono 6 razy 2

  Są tu ludzie którzy po prostu jedzą wiewiórki. Tak jak zające czy węże. My jemy węgorze a chince zgniłe jaja a wietnamczycy myszy

 • leonleonidas

  Oceniono 14 razy 2

  Abstrahując od tekstu najweselsze jest to że są jeszcze idioci wierzący w american dream.

 • hankam

  Oceniono 10 razy 2

  Bełkot.

 • bezczelnik

  Oceniono 12 razy 2

  Kazdy miljarder w USA zaczynal jako pucybut
  Alen nie kazdy pucybut w USA konczyl jako mijarder

 • buwalker

  Oceniono 12 razy 2

  Wojna, jak rozumiem, na terenie USA i Europy, bo przecież ciągle gdzieś jest wojna - faszyści mogą sprowokować coś takiego, jak wprowadzenie stanu wojennego w PRL. Wydaje się, że wiele z ataków terrorystycznych, przypisywanych islamskim ekstremistom, to operacje inspirowane prawdopodobnie przez zachodnie służby, co umożliwiło między innymi wprowadzenie obowiązku rejestrowania kart SIM bez referendum, i tak dalej, aby tylko utrzymać kontrolę nad społeczeństwem i przywileje dla predestynowanych do bycia uprzywilejowanymi.

  Gdyby komuś naprawdę zależało na losie małych mieszkańców Bangladeszu, można wprowadzić embargo na firmy, które nie przestrzegają praw pracowników, wtedy przestanie się opłacać przenoszenie produkcji.

 • dwa_grosze

  Oceniono 17 razy 1

  Charlie LeDuff powinien zostać zawieziony na przedmieścia Malmö, żeby zobaczył jak wyglada Europa. Na ochłonięcie z wrażeń można go obwieżć po np. gettach Paryża. Europa sypie się szybciej i więcej w niej smrodu, który tak uwielbia opisywać Charlie.

 • bursztynowe

  Oceniono 7 razy 1

  To co opisuje Charlie LeDuff jest początkiem upadku mocarstwa - tak upadło Cesarstwo Rzymskie, imperium Majów itc. itd. Mieli Amerykanie swoje 5 minut w historii - rzekomo, po nich są Chińczycy. Może tak, może nie - to naród starzejący się w tempie podobnym do polaków, więc zaraz (za 60 lat) się zmarginalizuje. A wtedy muzułmanie, ze swoją mega dzietnością, pokryją świat. Choć szansą jest to, że jeśli kraje muzułmańskie obrosną w zamożność, to przestaną się rozmnażać.

 • sadyba101

  Oceniono 21 razy 1

  mieszkam na przedmiesciach Detroit.
  Artykul mowiac w skrocie jest sterta bredni.
  Zby wiele czasu zabraloby korygowanie ich wiec nawet nie probuje.
  Przeszedlem droge od $5/godz do grubo ponad $100tys/rok.i mam najlespza opieke medyczna na swiecie.
  W dalszym ciagu mozna to samo w USA osiagnac. Trzeba tylko ruszyc dupe z miejsca i przestac narzekac jak ten gosc.

 • wj_2000

  Oceniono 5 razy 1

  @feelek, który podkresla, ze wybór Trumpa byl "demokratyczny", więc nie wypada marudzič.
  _____________
  Ja nie bardzo rozumiem kto nam wmówil, ze demokracja z powszechnym prawem wyborczym, to jest cos tak oczywistego, koniecznego i niekwestionowalnego, ze nic tylko się z nią potulnie zgodzić.
  W duzej populacji istnieje ROZKLAD rozmaitych cech, tak umyslowych, jak i charakterologicznych. Widac wyraźnie, ze większość jest i bierna i tępawa. Bardzo wrazliwa na manipulację demagogów.
  Trudno się dziwic, ze ci co widzą jak zly -dla ogółu - jest dokonany "demokratycznie" wybór ZŻYMAJĄ SIĘ i bezradnie próbują bic się z koniem.l

 • pas964

  Oceniono 2 razy 0

  Książki Leduffa mają milionowe nakłady w wielu językach. To co ? Facet nie ma z tego pieniędzy i pracuje w barze ? Pójdzie pod namiot ? Wszystko to bzdury. Ma dużo pieniędzy a pracuje tak bo lubi, bo jest bliżej ludzie, bo zwiększa wiarygodność tego co pisze, bo nie można mu zarzucić nieuczciwych intencji itd.

 • matkaczweorkidzieci

  Oceniono 2 razy 0

  Ubóstwiam takie frazesy typu "nadchodzi wojna" powtarzane przez dziesiątki lat

 • pavise

  Oceniono 8 razy 0

  Ciekawe jakby w Polsce zareagowano, gdyby na UJ dawano dodatkowe punkty za pochodzenie np ukraińskie. Bo myśmy ich wykorzystywali 400 lat temu. A tak właśnie jest w USA. Biali nie dostają się na studia , bo miejsca są zarezerwowane dla czarnych. Ci Czarni nie mają nawet połowy punktów co biali w wielu przypadkach. A co najśmieszniejsze to większość czarnych nie ma żadnych przodków-niewolnikow w USA. I tyle na temat równouprawnienia ;)

 • bonenecklace

  Oceniono 10 razy 0

  Książka o Detroit to była autobiografia LeDuffa, a nie żaden reportaż o Detroit. To była książka faceta-narcyza, megalomana o ego wielkości ME. Nadal czekam na solidną reporterską robotę na temat upadku Detroit. Jestem pewny, że obecnie promowana książka jest jeszcze gorsza, przerost formy nad treścią. Abstrahując od samego autora książki, to jeśli ten ww. pan autor artykułu jest laureatem jakichkolwiek nagród reportersko-dziennikarskich (a z jego dossier na końcu, wynika że tak), to ja nie mam więcej pytań.

 • zdzisiek66

  Oceniono 8 razy 0

  LUDZIE PRZEJRZYJCIE NA OCZY I POZNAJCIE NAJPRAWDZIWSZĄ PRAWDĘ.
  PRAWACY WAS OKŁAMUJĄ.
  Prawdziwe zagrożenie nie czyha ze strony uchodźców z Syrii czy Sudanu Południowego.
  Prawdziwe zagrożenie to 30 milionów uchodźców z USA, którzy już niedługo dowiedzą się, jakim rajem jest Polska, w porównaniu z amerykańską nędzą.
  Powołają się oni na polskie pochodzenie, NAJADĄ NAS, WYBIORĄ 500+ (w USA to fortuna, w rok 120$ trudno zarobić) I ZEŻRĄ NAM WSZYSTKIE NASZE WIEWIÓRKI.
  Jeżeli chcecie jeszcze zobaczyć w Łazienkach warszawskich choć jedną wiewiórkę, plujcie na współczucie i humanitaryzm i nie bójcie się powiedzieć:
  AMERYKAŃSKIM WIEWIÓRKOWYM SKRYTOŻERCOM MÓWIMY NIE.
  Aby jednak nie być nieczułymi na cudzą krzywdę sqwysynami, zróbmy zbiórkę konserw i śpiworów dla nieszczęsnych Amerykanów, jak dał nam przykład Jerzy Urban.

 • ivangorki

  Oceniono 10 razy 0

  "Góra bezprawia". To książka którą MUSICIE przeczytac, wy - barany, głupki, czytelnicy "wyborczej", kłamliwego medium, na żołdzie zydowa - bezczelnej bandy zydów z majątkiem bandytów z usa. Durne ofiary zydowskiej propagandy. To - czym są zwykli ludzie, do momentu - gdy zydowska firma nie wywęszy na waszej ziemi złoży metali , ropy, gazu. Od tej pory NIE MA WAS! Jesteście biomasą. Nawet WAS zuzyją.

 • 4tosiek10

  Oceniono 12 razy 0

  Bartosz Józefiak też ma marne pojęcie o Ameryce. FOX tubą propagandową Trumpa? Można powiedzieć, że FOX jest 50/50 pro i antytrumpowski. Nic natomiast nie wspomina o antyamerykańskich tubach propagandowych demokratów (CNN, NBC, MSNBC, ABC, CBS, NYT, WP to tylko niektóre przykłady "mediów", które są lewackimi i antyamerykańskimi tubami propagandowymi). Są one ponad 90% antytrumpowskie i antyamerykańskie. Zdecydowana większość wielkich miast jest rządzona przez demokratów. Można się łatwo zorientować jak wyglądają ulice takich miast (San Francisco, Los Angeles, Chicago, Denver, New York).

 • walek7003

  Oceniono 4 razy 0

  Z tego wynika że komuniści rodzą się w usa, co w tym niezwykłego..?
  A poza tym odniosłem wrażenie że cała ta ameryka to koloniści niekegalnie zajmująca terytoria rdzennych mieszkańców.

 • darekpro12

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo ciekawy komentarz. Dziękuję.

 • farcry3

  Oceniono 10 razy 0

  Chiny rosną w siłę, a tak na prawdę wojna handlowa USA-Chiny to wojna o to, czy juan zdetronizuje $. Jeśli $ przestanie być walutą rezerwową, to.... kicha .

 • mazzini890

  Oceniono 10 razy 0

  Problem w tym ,że nic tu się nie degeneruje. Tak gwałtowny rozwój cywilizacji jaki nastąpił w ostatnich 300 latach to raczej ewenement aniżeli stała reguła. Wahadło historii i ekonomii dyndające na niedoskonałości materii i natury ludzkiej niestety wraca na pozycję startową. Za duże nierówności społeczne to zło i trzeba z tym walczyć ale to niestety stan "naturalny".Zachód , Daleki Wschód i nie tylko one, żyły tak setki lat.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 16 razy 0

  USA to jedna wielka banka mydlana...

 • mamlas_r

  Oceniono 6 razy 0

  Ale chłopaki mają poszarpane pod dachówkami. A przecież wszystko to co się dzieje zostało już dawno przeanalizowane, zdefiniowane i wykazane 150 lat temu...

 • realistas

  Oceniono 14 razy 0

  „Głównym następstwem amerykańskiego zaangażowania w Iraku i w Afganistanie jest bowiem przyśpieszenie nadejścia azjatyckiego stulecia zarówno w sensie ekonomicznym, jak i militarnym”. Robert D. Kaplan Monsun. Ocean Indyjski i przyszłość amerykańskie dominacji.

 • mniklasp

  Oceniono 18 razy 0

  to Karol wiedzial gdzie jechac, bedzie mial owacja na stojaca wsrod polskich hejterow Ameryki. Karol to kompletny bigot , zyjacy w la la la land i rowniez klamie, duzo klamie.Mieszkam w pieknej Ameryce od 30 lat i zostane do konca moich dni

 • feelek

  Oceniono 12 razy 0

  Zawsze myślałem, że USA to państwo demokratyczne.
  A tu proszę: Trump spadł z nieba, a nie został wybrany w demokratycznej procedurze?
  Aż tak trudno pogodzić się z tym, że inni głosują na kogo innego niż ja?
  Ja nie wiem czy głosowałbym na Trumpa czy nie, ale to nie o to chodzi.

 • tedek1

  Oceniono 5 razy -1

  W tym artykule brakuje paru ważnych informacji:
  - % baaaardzo duze nakłady na armie,
  - policja i władza chroni obecny status quo , dlatego USA nie ma rewolucji...

 • zagadkowy_komandos

  Oceniono 15 razy -1

  Ten facet to mega oszołom.

 • szeptun919

  Oceniono 23 razy -1

  Mądry i potrzebny tekst, ukazujący Amerykę w prawdziwym świetle. Aż dziw, że ukazał się na tym portalu. Treść tego artykułu jest bardzo przykra i bolesna dla bezkrytycznych apologetów Wujaszka Sama, więc nic dziwnego, że próbują wszelkimi sposobami zdezawuować nie tylko zawarte w nim treści, ale i samego autora. A przodują w tym polscy emigranci zarobkowi, którzy doskonale wiedzą, jaka jest prawda o USA, ale nigdy się do tego nie przyznają, bo jest im po prostu wstyd...

  Cóż - osławiony "American Dream" to najzwyklejszy humbug, jedno z największych oszustw współczesnego świata. Ale pozytywne jest to, że nabrać się na to w dzisiejszych czasach mogą tylko ludzie wyjątkowo tępi i prymitywni.

 • krowajagoda

  Oceniono 17 razy -1

  Skoro tak zle w USA to dlaczego nie mieszka z rodzina w Bangladeszu?

 • pawelekok

  Oceniono 15 razy -1

  Ciekawe, że nie tylko ja mam odczucie, że czas USA się skończył? Jeszcze jedno światowe supermocarstwo, które przeżywa swoj kres? Jeszcze liczą się układy, zasady, wątki i koneksje ciągnące się od poprzednich, ale to już nie to? A wojna będzie konieczna, żeby od nowa poustawiać hierarchię sił, bo dotychczasowe się już nie liczą.

 • citisus

  Oceniono 8 razy -2

  Obowiązkowa lektura dla Koalicji Targowica.....ale pewnie zapatrzeni w siebie i swoją wielką "ełropejskość" tego nie zrozumieją.

 • 1noitatneserper

  Oceniono 12 razy -2

  Miało być: Make America great again
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  A wyszyło: Make Israel great again.

  Trump i cała amerykańska polityka stała się narzędziem w rękach syjonistów. Ten artykuł jest pusty, bo nie pokazuje sedna problemu.

 • wj_2000

  Oceniono 10 razy -2

  @pawelekok, który sukcesy zydów, żyjacych w diasporze, tlumaczy tym, że przywiazywac musieli wagę do wyksztalcenia potomstwa.
  ______________
  Jeśli serio traktujemy DOBÓR NATURALNY, to wlasnie fakt, ze Żydzi byli zmuszeni do zarabiania na chleb dzialalnoscią UMYSLOWĄ (przykladowo: u katolików lichwa, czyli pozyczanie na procent, czyli banki byly GRZECHEM - robili to więc Żydzi) , powodował, ze z pokolenia na pokolenie tym więcej potomków odchowala rodzina im byla w tych dzialaniach sprawniejsza genetycznie! Wszyskie kobiety rodzily na okragło, blisko 10 dzieci, ale srednio na 1000 matek z ich 10000 dziexi, czyli 5000 córek i tyluż synów przezywalo niewiele więcej niż 1000. Oczywiscie dzieci matek i ojców juz ciut lepszych intelektualnie niz pozostałe).
  Z tego powodu DZISIAJ juz nie tylko zwyczaj, czy tradycja dbania o wyksztalcenie, ale GENY faworyzują Żydów.
  Stanowiąc ponizej 1% ludnosci świata zgarnęli 50% nagród Nobla z fizyki.
  l

 • pick.up

  Oceniono 9 razy -3

  Ten koleś jest slaby. Robi sobie kabaret z wywiadu tylko po to, żeby sprzedać książkę. Pop-brednie dla naiwnych. Amway-journalist. Dziennikarze z nowego Jorku brzydzą się biedotą z Detroit, ale to w Europie biali nienawidzą białych. Aha.

 • dr.remix

  Oceniono 3 razy -3

  fatalne tłumaczenie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX