Kinga Dębska

Kinga Dębska (fot. Franciszek Mazur / AG)

wywiad gazeta.pl

Kinga Dębska: Kiedy mężczyzna pije, kobieta zwykle przy nim tkwi, a kiedy pije kobieta - mężczyzna zwykle odchodzi

Być może w naszej katolickiej kulturze pijana kobieta jest jak pijana Matka Boska. Coś absolutnie szokującego. Polska kobieta powinna być dobrą matką i żoną. Nie może się upijać. To nie mieści się w tradycyjnym kulturowym wyobrażeniu o niej - mówi Kinga Dębska, reżyserka filmu "Zabawa zabawa", który właśnie wchodzi do kin.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (176)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tenare

  Oceniono 3 razy 1

  Z całym szacunkiem, ale w temacie kino i alkohol, nie przeskoczy Pani "Żółtego szalika" albo "Pod mocnym aniołem". Chyba, że za Pani filmem stoi alkoholik Jerzy Pilch...

 • adcore

  0

  to klamliwy stereotyp,poza jednostkami psychopatczymi....podobnie z przemocä w rodzinie jak ostatnie badania z USA pokazujå...
  facet w genach röwniwez posiada gen opiekunczy,maciezynski itd...nawt ciåzy urojonej moze sie nabawic,xzym blizej i dluzej przebywa w poblizu ciezarnej partnerki tym wiecejj maciezynskich hormonöw wytwarza...

 • semigetuza

  Oceniono 6 razy 0

  warto uczyc o tym w szkołach. Alkohol rozpuszcza się w wodzie, a nie w tłuszczu. Kobiety są bardziej "tłuste", na kg masy ciala mają więcej tłuszczu niż mężczyźni, a ich tłuszcz ma mniej wody niż męski.
  Ot i cala tajemnica szybszego popadania w alkoholizm i krótszej drogi do uzależnienia.

 • goldenboy34

  Oceniono 30 razy 0

  Hipokryzja tego portalu przekracza już wszystkie granice..
  Któż jak nie Agora zrobił show z tragedii Kotulanki?
  Z jednej strony walka o prawa kobiet i metoo z drugiej promocja nagości i instrumentalne wykorzystywanie nagości licząc na większą "klikalność"

 • qlll

  Oceniono 12 razy 0

  Kobieta odchodzi kiedy facet zostaje bez grosza (przez picie). Mężczyzna odchodzi od kobiety kiedy nie ma seku (przez picie).

 • vonmak

  Oceniono 1 raz -1

  Niestety, mnóstwo kobiet wyznaje zasadę łobuz kocha najbardziej, same wybierając tego typu partnerów, aby potem wieszać psy na wszystkie osobniki z dupletem XY. Panowie, którzy chcą szanować swoje partnerki, coraz częściej czują się pantoflarzami.

 • 01kotek01

  Oceniono 11 razy -1

  "Kobiecie wystarczą trzy lata ostrego picia, żeby zapić się na śmierć. Facetowi potrzeba dwudziestu albo i więcej. To kwestia biologii."

  Aaaaa.....czyli jednak biologia determinuje prawa, równości i jakieś parytety, ale to wbrew mocarnej ideologii feminizmu i lewactwa?!
  Czyli tzn., że biologia musi usłuchać i się podporządkować, no ale biologia jest niewzruszona, to podrasujmy biologię, czyli mowiąc wprost zakłammy wyniki badań biologicznych na potrzeby ideologii, no i to się dzieje czasami.
  Np. gender, ktory zakłada możliwość wyboru płuci ignorując biologię płuci, płeć mozgu....
  No, a zapomniałem, ostatnio do tej ideologii ukazują się 'badania naukowe' ktore dowodzą, że mie ma płuci mózgu?!
  Jedynie co to jeszcze masy mozgu jako rożnicy między płuciowej nie zrownali, to najtrudniej, bo tam tylko jeden czynnik waga, trudno sfałszować jednosktę SI ?!
  Budowę zewnetrzną między płuciami nie da się też bardzo zrownać, bo za bardzo rzuca się w oczy, nawet laikom?!
  No, a jeżeli tak to rowmościowe podejście na tym odvinku jest przegrane, bo dobrze zbudowany chłop przeniesie więcej workow, niż słabiej zbudowana kobieka, to jak rowne zarobki.
  Jeżeli jest płeć mozgu, to wiadomo, że mężczyzna statystyczny będzie pisał lepsze programy, bo jego mozg jepiej pracuje w naukach matematycznych, niż kpbiety. Natomiast kobieta będzie lepsza nauce językow, psycholohii, itp. No ale tu ma pecha, bo akurat gospodarka tak się złożyło lepiej wycenia pisanie programow, bo to jest bardziej istotne dla jej wzrostu i wygrania konkurencji, niż te akurat ' kobiece'...?!
  No ale rowność dochodow, parytety, itp. to ogromny seksizm co ta bilogia robi, to niezgodne z poprawnością i ideologią.
  Biologia pewnie odpowiedziała by tak: gdybym chciała rowności, podobieństwa, parytetow, nie tworzyłabym płuci!!!
  Jak to było powiedziane podczas rozmowy Einsteina i Bohra..
  Einstein: Bog nie gra z ludźmi w kości ( chodziło o fizykę kwantową)
  Bohr: Albercie, nie mów Bogu co ma robić!
  Analogicznie: lewacy i feministki, nie mowcie biologii, co ma robić i jej nie poprawiajcie, bo nie jesteśie w stanie?!
  He, he, he,....

 • ml2403

  Oceniono 17 razy -1

  Alkoholizm kobiet to niestety znak naszych czasów i tzw. emancypacji. Kobiety zwłaszcza te o mentalności feministek myślą, że świat byłby piękny gdyby wszystko było jak jest tylko one miały takie same prawa i możliwości jak mężczyźni. Niestety jest coś za coś. Gdy kobiety uzyskują nowe prawa czy możliwości inne tracą. Wiele kobiet dziwi się dlaczego mężczyźni nie całują je w rękę albo nie przepuszczają w drzwiach, a to tylko drobiazgi. Za równouprawnieniem idą także poważniejsze rzeczy. Kiedyś tylko jedna kobieta na 4 mężczyzn miała wrzody żołądka, dzisiaj jest już prawie po równo i podobnie jest z alkoholizmem. Tu jeszcze nie jest po równo ale proporcje mocno się wyrównały, tym bardziej, że kobiety o wiele gorzej rozkładają alkohol i jak napisano ich szanse na alkoholizm są większe. Tak więc drogie panie jak po raz kolejny wywiesicie flagę, że żądamy równouprawnienia w czymś tam kolejnym zastanówcie sie czy warto.

 • markowski222

  Oceniono 29 razy -1

  Nie znoszę zatrudniania własnych dzieci i wszelkich pociotków przy projektach. To właśnie jest nepotyzm

 • michalcosieskichal

  Oceniono 11 razy -1

  dobrze, że pani Dębska wzięła się za temat. Może w końcu powstanie jakiś porządny, mainstreamowy film na ten temat. Bo takie Pod mocnym aniołem, Żołty szalik, że o Ćmie barowej, Zostawić Las Vegas czy Kiedy mężczyzna kocha kobiete nie wspomnę, to niszowe kino w sumie nie wiadomo dla kogo.... ja prdl!! Nie brakuje kobicie zadufania ;DDD
  A różnica że kobieta zostaje przy alkoholiku, a facet odchodzi, nie świadczy za dobrze o inteligencji, co najwyżej o absurdalnej empatii kobiet

 • pataran

  Oceniono 19 razy -1

  "Weź tu odmów picia, jak podejrzewają cię wtedy o najgorsze" gdzie ta pani żyje? Od lat w różnych środowiskach, czy w rodzinie, czy wśród znajomych czy w pracy to nie jest żaden problem. Ktoś mówi, że nie pije to nie pije, nikt nie robi z tego problemu.

 • nowekonto1234

  Oceniono 9 razy -3

  "Kobiecie wystarczą trzy lata ostrego picia, żeby zapić się na śmierć. Facetowi potrzeba dwudziestu albo i więcej. To kwestia biologii."

  Cóż za niepostępowe stwierdzenie. Przecież lewacy twierdzą, że płeć to konstrukt społeczny, a nie biologia

 • karrampa

  Oceniono 9 razy -3

  Nie spodziewałem się, że w GW przeczytam takie antyfeministyczne herezje:
  "Kobiecie wystarczą trzy lata ostrego picia, żeby zapić się na śmierć. Facetowi potrzeba dwudziestu albo i więcej. To kwestia biologii."
  A przecież feministki cały czas kładą do głowy, że kobiety niczym nie różnią się od mężczyzn, a rzekome różnice pomiędzy płciami to wymysł fa2zystów.
  A poza tym każdy ma taką płeć, do jakiej w danym momencie się poczuwa, a nie z jaką się urodził.

 • 01kotek01

  Oceniono 10 razy -4

  "Kobiecie wystarczą trzy lata ostrego picia, żeby zapić się na śmierć. Facetowi potrzeba dwudziestu albo i więcej. To kwestia biologii."

  Na stronach Gazety takie stwierdzenie jeszcze niedawno byłoby niedopuszczalne, kto twierdził inaczej od razu był naznaczany i uznawany za oszołoma, faszystę, szowinistę lub innego istę.
  Jednak powoli nawet tu zaczyna się przebijać prawda, wobec tępej dyktatury ideologii lewackiej niczym świętej księgi.
  Jednak spóżmy co się dzieje, ich świat trzęsie się w posadach i pomału będzie odchodził.
  Zobaczcie co dzieje się teraz np. we Francji, ostatnia nadzieja 'białych' może lepiej 'kolorowych' na reformy multi- kulti i innych poprawności Makron, właśnie dogorywa.
  Teraz właśnie demonstranci wtargnęli do siedziby rządu, gdzie jego rzecznik musiał serwować się ucieczką. Makaron staje się znienawidzonym symbolem Francji, Merkel w Niemczech zmuszona do ustąpienia. W USA Trump mimo ogromnych atakow jeszcze niedobitek medialnego establiszmentu i własnej niedoskonałościu, tryumfuje i zuskuje soraz większą popularność, wśrod zwykłych ludzi. Chiny mają daleko gdzieś lewacką ideologię, Rosja ją zwalcza, w Brazylii wygrywa skrajnie prawicowy prezydent, itd.
  Najbliższe wybory w EU chba spowodują kompletną klęskę lewactwa w większości krajow, USA jak wygra drugi raz Trump to pogrzebie to całkowicie i nawet te lewackie media będą musiały zm iemić front, bo inaczej śmierć egzystencjalna.
  Także nic dziwnego, że w Gazecie następują pierwsze przebłyski, nawet najtwardszy beton się kruszy. Tylko żal mi tych najbardziej zaczadzonych wyznawcow - jak oni przeżyją, gdy ich świat im się zawali, jak komunistom komunizm?!
  Część na pewno przefarbuje ogony, ale co z pozostałymi...oj będzie trauma, będzie....

 • beton44

  Oceniono 12 razy -4

  Kobieta zostaje a mężczyzna odchodzi - bo jak to tam powiedział klasyk - kobiety średnio są głupsze od mężczyzn - jak zwykle ma rację :-)

 • lukki69

  Oceniono 7 razy -5

  Przepisywanie książek by był parytet wśród bohaterów rozumu nikomu nie doda....
  ....podobnie jak czarnoskóry rycerz i średniowieczny chłop w okularach w muzeum w Birmingham...

 • szymi_mispanda

  Oceniono 17 razy -5

  wiecznie poszkodowane na wszystkich frontach

  ale sa tez zalety bialych heteroseksualnych samcow - jakby nie oni, to zapewne do dzisiaj bysmy doskonalili wlocznie z kamiennym grotem oraz ocieplanie jaskini lesnym mchem

 • lukki69

  Oceniono 24 razy -6

  To ksenofobiczne kłamstwa i dyskryminacja płciowa!!!!
  Kobieta i mężczyzna są równi sobie a więc mogą wypić tyle samo!

  Podobnie same kobiety w ciąży pokazują w mediach..a gdzie mężczyźni????
  Przecież LGBT twierdzi ,że w związkach jednopłciowych też rodzą się dzieci..:)

  ....może ta masturbacja 6 -latków w końcu pomoże...

  Komunizm zwany dziś elegancko neomarksizmem kulturowym znowu wraca....a wszyscy o odmiennych poglądach to faszyści..

 • gangut

  Oceniono 14 razy -6

  Oj jakie one biedne. A wystarczy nie pić. Po prostu.

 • menel13

  Oceniono 22 razy -6

  >>>Problem polega na tym, że kobiety mniej wytrzymują. Kobiecie wystarczą trzy lata ostrego picia, żeby zapić się na śmierć. Facetowi potrzeba dwudziestu albo i więcej. To kwestia biologii.<<<
  Podły seksizm. Feministki powinny zorganizować pikiety pod kinami.

 • seczytam

  Oceniono 16 razy -6

  >Kiedy mężczyzna pije, kobieta zwykle przy nim tkwi, a kiedy pije kobieta - mężczyzna zwykle odchodzi<.

  Co potwierdza, że mężczyźni są mądrzejsi. Ba, w ten sposób nawet pomagają pijaczce, bo im bardziej alkoholik od życia dostanie w d..., tym prędzej podejmie leczenie.

 • 1noitatneserper

  Oceniono 15 razy -7

  Każdy temat jest dobry, żeby przywalić Polakom
  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Urbaniak nie odpuści w 2019 roku.

  Nie zapominajmy o Jankielach, co na rozpijaniu polskich chłopów zbijali majątki.

 • tebarah

  Oceniono 15 razy -13

  "Albo że rano możesz sobie w domu podłączyć kroplówkę. Szczególnie jeśli jesteś lekarzem i masz do niej dostęp. Taką scenę też mamy. "

  Co za bzdura!
  Żaden LEKARZ żadnej kroplówki podłączać SOBIE nie będzie, bo wiadomo, że to nie ma najmniejszego sensu.
  Pól litra osolonej wody, nawet podane dożylnie, niczego nie zmieni.
  Nie usunie "promili" ze krwi, nie oczyści przepitego oddechu, nie zregeneruje mózgu na kacu.

  Czyli film oparty na mitach i przesądach.

 • mniklasp

  Oceniono 23 razy -13

  jezeli ktos jest tak przecietny jak Kinga Debska to robi filmy ktory mize zagrac kazda kobieta z ulicy i kazdy facet spod budki z piwem. Kto bedzie pedzic do kina zeby ogladac kolejna polska martyrologie?, moze sie myle bowiem masochizm Polakow wykazala ogladalnosc "Kleru"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX