Hedy Lamarr

Hedy Lamarr (fot. Clarence Bull / Wikimedia Commons / domena publiczna)

ludzie

Hedy Lamarr ucieleśniła beznadzieję bycia supergwiazdą. Dlatego tak późno odkryto jej naukowy geniusz?

Była ikoną Hollywood, seksbombą, która 85 lat temu odważyła się wystąpić w filmie nago i zagrać orgazm. Występowała u boku najsłynniejszych amantów kina, a partnerów zmieniała jak rękawiczki. Uroda, dzięki której zrobiła karierę, stała się jednocześnie jej przekleństwem. Bo Hedy Lamarr była też niezwykle inteligentna, ale widziano w niej tylko ładną buzię. A kiedy jej uroda przeminęła, stała się pośmiewiskiem.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (131)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1korner

  Oceniono 10 razy 2

  Miał być pean na cześć wielkiej aktorki, a jakoś tak smutno się robi po przeczytaniu tekstu. Kobieta niestabilna psychicznie i emocjonalnie, rozpustna i bezrefleksyjnie zdradzająca każdego, pierwowzór telewizyjnych kabotynów, pieniaczka, oszustka książkowa, złodziejka sklepowa i co tam jeszcze. Boże uchowaj od takich osób.

 • lupus1020

  Oceniono 13 razy 1

  Już myślałem że faktycznie jakaś kobieta coś wynalazła i zmarnowałem czas na ten żenujący artykuł. Miała kaprys, że coś wynajdzie, podpięła się pod pracę jakiegoś wynalazcy i "wymyśliła" że JAKOŚ trzeba torpedami sterować, by nie przejęto nad nimi kontroli. Ale to JAK to już musiał odkryć mężczyzna.

  Chętnie przeczytałbym o Mary Anderson, o której czytałem w ramach jednego z artykułów podnoszących samoocenę kobiet, że wynalazła wycieraczki. Bo w innym artykule podnoszącym samoocenę polskich homo sovieticusów czytałem że wycieraczki wynalazł mężczyzna, polski inżynier. Wszystko dorabiane pod tezę, manipulowanie faktami, żenujące to jest do bólu.

 • himils

  Oceniono 9 razy 1

  Brawo Natalia :)

 • indywidualismus

  Oceniono 2 razy 0

  "Uroda, dzięki której zrobiła karierę, stała się jednocześnie jej przekleństwem"
  W samym leadzie walnąć głupotę i jednocześnie kłamstwo, to już wyczyn! I jak tu czytać dalsze zdania, skoro od początku autorka konfabuluje?
  To, że ją traktowano niepoważnie wynikało wyłącznie z jej trybu życia, z jej prowadzenia się (bo tak się w tedy mówiło) ! Skoro miała mnóstwo mężczyzn, to wielu chciało się znaleźć w tym gronie, posiąść ją. Wtedy mężczyzna "miał" kobietę - nigdy odwrotnie! Gdyby rozwijała swój intelekt i wykształcenie, to by ją za to ceniono, ale skoro wolała liczne związki, romanse i być może jednorazowe przygody, tudzież wystawianie twarzy i ciała na jak najbardziej publiczny widok, to za to dostała oceny. Powinna się cieszyć, że pozytywne!

 • poszum

  0

  Czy w szol biznes nic sie nie zmienilo...

 • sir.fred

  Oceniono 8 razy 0

  I jak zawsze Pius z Hitlerem w pełnej zgodzie...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 0

  PIĘKNA KOBIETA
  Taki typ pięknej kobiety panował w latach powojennych i w 100% popieram jej zdanie że "mózgi ludzi są zdecydowanie ciekawsze niż ich wygląd"...

 • agatek72

  Oceniono 6 razy 0

  Wikipedia.pl

 • twzelnik

  Oceniono 13 razy -1

  Kolejny artykuł z cyklu "herstoria".
  Wprawdzie pani Lamarr tak naprawdę niczego nie wynalazła (ten wątek wyczerpująco opisali inni komentarzy), zaś 6 rozwodów może o czymś świadczyć, ale tak bardzo autorkom brakuje kobiet w historii, że...

 • calber

  Oceniono 17 razy -1

  Czy autorka ma jakieś problemy z użyciem słowa "twarz"? Ta "buzia" idzie czasem na nerwy.

 • ttrkwcz

  Oceniono 11 razy -1

  Słaby research autorki - a gdzie sprawa sądowa portretu z programu Corel?! Wujek Wikipedia poleca:

  en.wikipedia.org/wiki/Hedy_Lamarr#Later_years

  Co by jeno czytać się umiało...

 • ankawwa

  Oceniono 14 razy -2

  Czyta się to okropnie ciężko.

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 20 razy -2

  Frequency hopping nie stosuje się w systemie GPS! Ten system nadaje na stałych częstotliwościach, które nie są zmieniane! Korzysta z techniki CDMA, która nie wywodzi się z pomysłu Hedy Lamarr, tylko została w 1935 roku wymyślona przez rosyjskiego uczonego o nazwisku Дмитрий Агеев (naprawdę, nie wkręcam, można to sprawdzić).

 • przemek05

  Oceniono 16 razy -2

  Wykladowcy uczelni technicznych wspominają tę panią na wykladach z teletransmisji, a dokladniej mowiac z technik spread spectrum. Cel jest oczywisty - aby studenci nie podsypiali.

 • szmeterlok12

  Oceniono 35 razy -3

  Niech będzie, że jestem seksistą, ale dawno nie czytałem tak głupiego tekstu , o kobiecie, napisanego przez kobietę... Żenada pani autor...

 • lukki69

  Oceniono 6 razy -6

  ..i translator inny może....

 • lukki69

  Oceniono 20 razy -6

  Proszę...a konserwatywne matoły są dumne z Kopernika. A tutaj taka gwiazda od orgazmów i Wi-Fi niedoceniona...na szczęście jest axel Springer ,który uleczy nasz ciemnogród....

 • hens

  Oceniono 9 razy -7

  To czytelnicy dziękują gazecie za udostępnienie artykułu w całości bez opłaty.
  Jakie to poświęcenie finansowe dla gazety.
  Może nadejdzie znowu czas czytania, a nie oglądania wynurzeń idiotów.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 18 razy -8

  Proponuję następnym razem napisać artykuł o naprawdę inteligentnej kobiecie, Milevie, z której pomysłów garściami czerpał jej mąż, Albert Einstein, nawet tego nie wspominając później.
  To jasne przecież; Mileva była Słowianką, a Einstein - syjonistą.

 • student_zebrak

  Oceniono 18 razy -8

  The Australian radio-astronomer Dr John O'Sullivan with his colleagues Terence Percival, Graham Daniels, Diet Ostry, and John Deane developed a key patent used in Wi-Fi as a by-product of a Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) research project, "a failed experiment to detect exploding mini black holes the size of an atomic particle". Dr O'Sullivan and his colleagues are credited with inventing Wi-Fi.In 1992 and 1996, CSIRO obtained patents for a method later used in Wi-Fi to "unsmear" the signal.

 • an_ma_o

  Oceniono 16 razy -10

  Michnik na ten przyklad tez ma manie przesladowcza wszędzie widzi antysemityzm ...co napiszę krytyczny komentarz o Żydach chwilę potem znika

 • spojrzeniezperspektywy

  Oceniono 11 razy -11

  Jakieś jej prawdziwe wynalazki? Wdrożone.
  Takie prawdziwe,które nie pompują sztucznie
  ego aktorki poza to kim była? Czyli aktorką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX