W sieci mnóstwo jest ludzi, którzy służą radą, jak zostać cyberprzestępcą

W sieci mnóstwo jest ludzi, którzy służą radą, jak zostać cyberprzestępcą (fot. pixabay.com)

wywiad gazeta.pl

Prokurator o polskim cyberprzestępcy: Oprócz zarabiania "Thomasowi" zależało też na sławie

Czasem wystarczy zainwestować 400 złotych, żeby ukraść miliony. W sieci mnóstwo jest ludzi, którzy służą radą, jak zostać cyberprzestępcą. O tym, dlaczego oszuści najczęściej atakują w piątek po południu i dlaczego przez źle ustawione hasło na twoim Facebooku możesz puścić swojego pracodawcę z torbami, opowiada Agnieszka Gryszczyńska, jedyna w Polsce prokurator specjalizująca się w walce z cyberprzestępczością, która może pochwalić się dyplomem ukończenia informatyki.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (82)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • hipis3308

  Oceniono 8 razy 2

  Polacy, przestańcie słuchać kościoła, zabezpieczajcie się kupując prezerwatywy, wtedy wam naskoczą.

 • olek13

  Oceniono 2 razy 2

  ..."opowiada Agnieszka Gryszczyńska, jedyna w Polsce prokurator specjalizująca się w walce z cyberprzestępczością, która może pochwalić się dyplomem ukończenia informatyki."...
  Tym oto sposobem cyberprzestępczość chwali się dyplomem.

 • wymagany_login

  Oceniono 18 razy 2

  Taka "mądra" ta pani, a nie poleciła najważniejszego zabezpieczenia - nie używać windowsa.

 • Jim DiGriz

  Oceniono 12 razy 2

  miał VPN [sieć służąca do ukrycia tożsamości w internecie - przyp. red.],

  LOL wirtualna sieć prywatna droga redakcjp niedouczona

 • artco1313

  Oceniono 1 raz 1

  każdy bank w sposób najbardziej perfidny - bo zazwyczaj bez wyraźnego poinformowania klienta - okrada miliony posiadaczy kont za 0 zł prowizjami za niemanie lub za duże manie wypłat - lub np. opłata 50 zł za wydrukowanie 1 kartki wyciągu sprzed roku - i to są straty społeczeństwa w setki miliionów złotych rocznie - a tu 1 gość okradł kilkuset ludzi na 2500 USD miesięcznie - łącznie przez 10 lat nawet pół miliona się nie zbierze - i wielki sukces geniuszu

 • vanad48

  Oceniono 9 razy 1

  Brawo....to jest właśnie świetny przykład pracy prokurator, który wie co robi i zna sie na rzeczy.... !!!!
  Brawo...a ten szczur i kanalia musi!!! dostać maksymalny wymiar kary odpracowując przynajmniej część strat, bo ten rodzaj przestępstw to niestety rozwijające się pole...a najsurowszy wyrok da do myślenia wielu TOR-owcom, że nie warto gnić w pierdlu kilkanaście lat..!

 • 12345a65

  Oceniono 11 razy 1

  Kara karą, swoje musi odsiedzieć i przede wszystkim zapłacić szkody pokrzywdzonym. Ale potencjał tego faceta powinien został wykorzystany, zanim ponownie wchłonie go świat przestępczy.

 • sigm_0

  0

  Prawo ukończyłam w 2005, administrację w 2005, informatykę w 2007, aplikację prokuratorską w 2008 roku. W 2011 roku uzyskałam stopień naukowy doktora nauk prawnych.
  oooo, prawdziwa żyletka

 • Maciek Medyj

  0

  Kiedy zaczniemy zaklejać przednie aparaty w smartfonach? A może i tylne?

 • prokuraturarejonowa

  0

  Powiem tak: niepozorny mężczyzna w średnim wieku, czasami w rozciągniętej bluzie przy pomocy zwykłego smartfona poczynił nieodwracalne szkody w wizerunku PiS, co się przełoży na wyniki wyborów.

  Co gorsze (dla PiS) to nie jest jego ostatnie słowo, swój niecny proceder będzie uprawiał dalej, a Pisuary nic nie zrobią bo się (słusznie) obawiają makulatury.

 • paseo

  Oceniono 3 razy -3

  Trzy kierunki ukończone i doktorat.Kobieta.Jak się czujecie teraz,wy wszyscy...zwyczjne,prymitywne ,meskie przygłupy ???Bo przecież ten mlod człowiek to geniusz.Opanowac to wszystko ,pamietac ,co i z kim i jak zrobil.A jednak przegral z ta kobieta.Gratulacje; mamy nadzieje,ze zajdzie Pani daleko -:-)

 • allegropajew

  Oceniono 13 razy -5

  Jako INFORMATYK muszę skomentować.....

  Jeden z naszych kolegów też zakleja kamerkę w laptopie.... Lubimy go, bo jesteśmy bandą od liceum, nadto jest profesjonalistą....

  Prokurator od cyberprzestępstw zaklejający Z WIARĄ kamerkę w laptopie (a co z mikrofonami, hę) jest jak Krystyna Hall, gdy będąc ministrem (tej pani bynajmniej NIE pasuje określenie ministra) edukacji, mówiąca Z WIARĄ w wywiadzie dla WO: "dałam mężowi syna".

  To tyle, choć wiem, że mój komentarz zrozumieją tylko ludzie z IQ, o którym nawet Doda może tylko pomarzyć.

  Gościula

 • xberg

  Oceniono 11 razy -7

  jakiś cyberprzestępca ukradł ten artykuł ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX