Podczas okupacji Niemcy utworzyli na polskich ziemiach ponad 6000 obozów o różnorodnym charakterze

Podczas okupacji Niemcy utworzyli na polskich ziemiach ponad 6000 obozów o różnorodnym charakterze (fot. NAC)

Nie tylko Auschwitz i Majdanek. Obozy, o których się milczy

Gdyby zapytać przeciętnego Polaka o nazistowskie obozy w naszym kraju, zapewne bez wahania wymieniłby takie miejsca jak Auschwitz czy Majdanek. Ale oprócz nich były jeszcze tysiące innych, często już dziś zapomnianych miejsc, jak Dulag 121 w Pruszkowie czy Fort VII w Poznaniu.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (104)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • dar61

  0

  Mało kto wspomina tzw. obozy pracy dziennej - dla młodzieży niemieckiej płci obojej.
  Były one i na dzisiejszych polskich ziemiach.

  ****
  '...ropienia...'
  >>> ropnia

  '...były Prezydent RP...'
  >>> prezydent...

 • glinda53

  Oceniono 2 razy 0

  Przyklad Jeleniej Gory pomnik postawiony koncem lat 60-tych na terenie obozu pracy -pozniejszej "Celwiskozy"(,ktora byla dobrym krematorium dla powojennych mieszkancow) ,zostal zlikwidowany ,poniewaz inwestycja jak hurtownia powstala na tym miejscu. Mamy problem z tym stawianiem i likwidowaniem pomnikow .

 • zuuuraw

  Oceniono 14 razy 0

  Świat, głównie dzięki dominacji nacji żydowskiej w Hollywood, na amerykańskich uniwersytetach, w mediach, wie prawie wyłącznie o żydowskiej martyrologii w czasie II Wojny Światowej, we wszystkich filmach tylko Żydzi i Żydzi. Świat nie wie o polskim holocauście, choćby na ziemiach na wschód od przedwojennych granic Polski, gdzie Sowieci wymordowali 150-200 tysięcy Polaków za to tylko że byli Polakami.

 • qznia

  Oceniono 12 razy 0

  BArdzo ciekawy artykuł. Normalny. Bez typowej dla GW pedagogiki i zjadliwości.

 • poszum

  Oceniono 14 razy 0

  Nie mowi sie bo to nie obozy Zydow. W swiecie, zwlaszcza USA, wiedze o obozach i zagladzie w Polsce w czasie wojny upowszechnili Zydzi po przez duzo rozmaitosc filmow, ksiazek, artykulow, osobistych spotkan tych co przezyli z publika. Przecietny Amerykanin zanim opusci szkole srednia jest z reguly wyeksponowany do wielu zydowskich wzmianek o holokauscie. Czesto wyslucha osobistej relacji tych, ktorzy przezyli, ktorzy z kolei kraza po amerykanskich szkolach jak domokrazcy. Polacy, ktorzy nie zetkneli sie z tym zjawiskiem nie maja pojecia o ogromnej skali jego. To jest wlasnie to co wielu nazywa holocaust industry. Holocaust industry opowiada tylko i wylacznie o cierpieniach i zagladzieZydow, dlatego tylko Auschwitz i Majdanek. Czesto tez jest mowa o polskim antysemityzmie i rzekomej albo prawdziwej kolaboracji z Niemcami.

 • beata402

  Oceniono 2 razy 0

  fort III pomiechówek nieznany obóz

 • porque

  Oceniono 1 raz -1

  O tych polskich obozach nie pisze sie na podobnej zasadzie jak nie chcecie napisac kim byli ci tajemniczy nazisci. Wyglada, ze tymi nazistami byli Polacy, skoro boicie sie przedstawic ich narodowosc.

 • 600ps

  Oceniono 10 razy -4

  Jak dlugo polacy beda powracali do lat II wojny swiatowej. Cala Europa i Swiat nie ma juz ochoty wracac do tych lat a polacy caly czas wspominaja. Nieraz wydaje mi sie ze brakuje wam tych lat i chcielibyscie zeby wrócily, byc moze wróca ale w wykonaniu rosyjskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX