Cezary Kopiczko w swoim aucie

Cezary Kopiczko w swoim aucie (fot. materiały prasowe Discovery Channel / Piotr Mizerski)

wywiad Gazeta.pl

Jeździ ciężarówką i zwiedza świat. Cezary Kopiczko: Polscy kierowcy nie są szczególnie złośliwi

Niektórzy myślą, że kierowca w ogóle nie wychodzi z kabiny, a to nieprawda - mówi.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (117)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • siwywaldi

  Oceniono 19 razy 3

  Straszliwie ta opowieść wycukierkowana, zwłaszcza w wątku turystyczno-krajoznawczym. Bo prawda jest taka, że ciężarówka firmy świadczącej usługi transportowe, to nie kamper, którym można podjechać tu czy tam, zatrzymać się i pozwiedzać. Zadaniem kierowcy jest przewieźć TERMINOWO zlecony ładunek, a te terminy często są napięte. Pomijam już fakt, że każdy dzień przestoju takiej ciężarówki, to STRATY, na które nie może sobie pozwolić żadna firma. Nawet taka "rodzinna".

 • Tadeusz Maciejski

  Oceniono 2 razy 2

  Sympatyczny, inteligentny młody człowiek. Może być inspiracjąi motywacją dla innych - z 2 sprawnymi rękami! Powinien prowadzić przy okazji bloga na youtube i opowiadać o swojej pracy, trasach, co zwiedza etc. Powodzenia!

 • Marta Bar

  Oceniono 2 razy 2

  Fajny artykuł. Gość jest niesamowity. Powodzenia.

 • tomekcis

  Oceniono 2 razy 2

  Widziałem gostka na TurboTvn.
  Wielki człowiek. Z tym jak się urodził. A radzi sobie rewelacyjnie, Pewnie to zasługa, że tak się urodził, a nie stracił dłoni. On nie uczył się od nowa, on się uczył tego od urodzenia.
  Szacunek dla człowieka. Jak go spotkam to z przyjemnością uściskam jego... kikut. Wszystkiego najlepszego.

 • talia.com

  Oceniono 4 razy 2

  Chylę czoło przed panem Czarkiem. Podziwiam jego samodzielność, bo inny niepełnosprawny leżałby do góry brzuchem przed TV z piwkiem w rąsi i czekałby na przelew z ZUS-u lub MOPS-u, a nie szukałby możliwości rozwijania swojej pasji..
  Życzę serdecznie Panu szerokiej drogi i tyle samo powrotów co i wyjazdów..

 • Marek Kisiel

  Oceniono 8 razy 2

  nie widzę problemu, przeprowadź się na Białoruś, chociaż, może nie u nas już niedługo będzie Białoruś

 • driveer

  Oceniono 1 raz 1

  Wielki szacun Cezaremu. Szerokiej drogi.

 • j-ugo

  Oceniono 5 razy 1

  Cezary Kopiczko nie powinien opowiadać o życiu kierowcy ciężarówki. Angelika Swoboda nie powinna tego publikować.
  PTS CEZAR (w google do sprawdzenia) to firma rodzinna Kopiczków. Kierowcy ciężarówek z tej firmy nie mają tak różowego życia jak bohater artykułu.

 • smiki48

  Oceniono 1 raz 1

  żeby tylko Tiry zwalniały na terenie zabudowanym. Bardzo często widzę, że kierowcy posługują się tempomatem i w ogóle nie zwalniają. A potem jest rozpacz gdy zginą ludzie.

 • jesiotr99

  Oceniono 21 razy 1

  trzeba jeszcze dodać że z Mińska do granicy jedziemy "ekspresówką", może nieco inny standard ze względu na skrzyżowania ale zaraz za Polską granicą zaczyna się zwykła droga z masą ciężarówek i terenami zabudowanymi co chwila. Jeśli Białoruś to drugi świat to wrażenia po wjechaniu do Polski przypominają raczej trzeci świat.

 • Tic TOK

  0

  szacun dla niego , i powodzenia bo polscy pracodawcy podchodzą do zwierzaków z prawkiem jak do zabójczej broni, bezx wzgl;edu na wiek... czyli idz gdzie chcesz byle nie unas...

 • gotlama

  0

  polska-i-swiat-kierowca-bez-dloni-za-kolami-tir-a,675032 do wyszukiwarki

 • gotlama

  0

  Jeszcze ciekawsze by były zdjęcia, jakie techniki stosuje ten pan podczas wsiadania do auta i kierowania, pozwalające mu "obejść" ograniczenia wynikające z braku dłoni. Wydaje mi się, że taki instruktaż byłby bardzo pomocny dla osób borykających się z podobnym problemem.

 • barrakuda78

  Oceniono 4 razy 0

  Niesamowity człowiek, który w dodatku nie uważa się za niesamowitego. Szerokości i spełnienia marzeń, panie Cezary!

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy 0

  Hahahahahaha! Lekka niepełnosprawność. Normalnie, drugi Stauffenberg. Brak rąk może być drobną niepełnosprawnością w zawodzie spikera radiowego albo śpiewaka. Ale nie kierowcy.

 • sotogrande

  Oceniono 4 razy 0

  Ktos juz Tobie mowil chlopie, ze jestes Wielki?.. Jesli nie, to dla mnie jestes the besciak ,, Szacun i szerokosci w kazdej sytuacji.

 • Marek Rydz

  Oceniono 3 razy -1

  ludzie to jest niemozliwe zeby nawet otworzyl ta ciearowke bo do tego jest potrzebny jakis palec zeby nacisnac dzwignie pod klamka, otworzyc drzwi naczepy itd. a badania lekarskie?kto mu pozwoli jezdzic? rozumiem ten artykul w prima aprylis ale nie dzis

 • autokriss

  Oceniono 3 razy -1

  a jak sie ma jego nie pelno sprawnosćco do zawodowego kierowcy gdze przepis mówi? że należy kierownice trzymać oburącz?!nie to żebym sie czepiał ale jak to jest.bo jakoś mój sąsiad ma z tym problem bo nie ma brata z firmą transportową?a też jest bez dloni

 • katmandu3

  Oceniono 4 razy -2

  mocno mało wiarygodnie się reklamuje PTS Cezar:))))))
  uwierzą tylko naiwni......:)))))

 • saammm

  Oceniono 5 razy -3

  Bo kierowca TIRa ma ograniczony czas jazdy. Jazda z prędkością 2-3 km wolniej ( bo przeważnie taka jest różnica prędkości, wbrew subiektywnym odczuciom "wyścigowców") oznacza że będzie jechał 10-15 minut dłużej. Jeśli o tyle przekroczy czas jazdy, w razie kontroli może go to kosztować 150-200 euro kary w ciągu 30 dni po tym przekroczeniu. Oczywiście TIRy wyprzedzając nie mogą zajeżdżać drogi. Z kolei kierowcy osobówek tracą kilkanaście minut, ale oni muuuszą być wcześniej, bo przecież nie będą siedzieli w aucie wieki...albo muszą zdążyć: na obiadek, imprezę, grilla, film...szczególnie widać to na zwykłych drogach dwukierunkowych, gdzie niektórzy szaleją, wyprzedzają gdzie się da i zyskują caaaałe kilka minut...ale oni muszą.

 • wawiak80

  Oceniono 13 razy -3

  Czyli jeśli dobrze zrozumiałem Mińsk ma dwie obwodnice mimo że jedna z nich jest tylko częsciowa.
  Za to Warszawa nie ma żadnej obwodnicy mimo że cała jej zachodnia o długości 50 km została oddana jakieś 4-5 lat temu.część była oddnana jakieś 4 lata temu. Winszuję logiki

 • edimerc

  Oceniono 18 razy -4

  TIR wyprzedza TIRa jadącego 1 km wolniej, przez 2 minuty. Ani jeden ani drugi nie odpuści. A za nimi sznur zablokowanych aut. Wyprzedził, będzie o 1 minutę wcześniej. A 50 osobówek o pół godziny później, bo takich "blokad" po drodze będzie wiele. Nienawidzę kierowców TIRów.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 21 razy -5

  Pretensje do pani Gronkiewicz!!

  Przez lata zajęta "hephywatyzacją" czasu na to nie ma!!!

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 22 razy -10

  A można obwodnicę sphywathyzowac?
  Nie?
  To jej nie bedzie, jak mi schetino miły!!

 • satyra_komputerowa

  Oceniono 27 razy -21

  Jakim prawem ten człowiek prowadzi tira? Jakim prawem cokolwiek on prowadzi po drodze ? Przez jego niepełnosprawności wyklucza go od otrzymania prawa jazdy ... Co to ma być ...

 • kamuimac

  Oceniono 38 razy -28

  a ja sie pytam - kto do k.... nedzy niepełnosprawnemu z tak wysokim stopniem niepełnosprawności dał prawo jazdy na tira ? to są jakieś jaja, gdzie jest prokuratura przecież to jest jawne zagrożenie na drodze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX