Leszek Wielki Książę Wierzchowski wierzy, że monarchia zostanie w Polsce przywrócona

Leszek Wielki Książę Wierzchowski wierzy, że monarchia zostanie w Polsce przywrócona (fot. Bartek Barczyk)

fenomen

Królestwo za króla. Czy Rzeczpospolita znów będzie miała swojego Najjaśniejszego Pana?

Jerzy Waldorff pół żartem, pół serio głosił, że królową Polski powinna zostać Beata Tyszkiewicz - wspomina historyk prof. Tadeusz Cegielski. - Niech to będzie Polak. Niejednokrotnie się zawiedliśmy na obcokrajowcach - przekonuje Leszek Wielki Książę Wierzchowski. Podobnie zapewne myśli Marek Światopełk Świętopełk Zawadzki, który uznaje się za potomka Bolesława Chrobrego. Kto dzisiaj faktycznie mógłby zostać królem? I kto by powrotu króla chciał?
Wr�� do artyku�u
Komentarze (156)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kapus0001

  Oceniono 7 razy 7

  Jaśnie panie Wierzchowski ! Rozumiem, zabawa, kobiety i śpiew ! Ale przecież ma pan juz swoje lata i pora chyba spoważnieć. Właściwie, z czego pan żyje ? Bo w showbussinesie to raczej o panu nie słyszeli

 • konigin

  Oceniono 10 razy 6

  Ale sie obsmialam z samego rana. Kupa wariatow z przewaga kupy.

 • lont12

  Oceniono 8 razy 6

  Ten konus Wierzchowski to może być sobie królem, ale królików.

 • jerry miko

  Oceniono 6 razy 6

  No to niech czekaja dalej bo parobkow w Polsce brakuje .

 • donmarek

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to? Przecież mamy. I królową i króla. Co prawda z Palestyny pochodzą. Może nie Słowianie. Ale to na 100% Polacy.

 • skuba2

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to? Przecież mamy Kaczyńskiego, potomka Mieszka I co można sprawdzić u Minakowskiego. W dodatku ze wzrostu to wypisz-wymaluj Łokietek...

 • glemp1

  Oceniono 7 razy 5

  "Niech to będzie Polak. Niejednokrotnie się zawiedliśmy na obcokrajowcach"
  Tzw. prawdziwi Polacy są przecież zachwyceni, że królem Polski został Żyd, choć Żydów szczerze nienawidzą.

 • Igor Terleg

  Oceniono 5 razy 5

  Królem będzie Jezus Chrystus a regentem Maciej Modzelewski! youtube.com/channel/UCawuclpgieU78bzFdxlOLnw

  A wy wszyscy pójdziecie do Piekła. O.

 • darek334

  Oceniono 5 razy 5

  głupków nie brakuje...

 • fakduck

  Oceniono 4 razy 4

  Ja się niedawno śmiałem, że mamy sejm, premiera, prezydenta. Brakuje nam króla i cesarza.... A tu widzę, że wszystko zmierza w tym kierunku. Brawo wy... MF!!!

 • don-ww

  Oceniono 4 razy 4

  Co za bzdety. Z niego taki regent jak z Kaczorowskiego premier.

 • sehnhorst_major_kontrwywiadu

  Oceniono 4 razy 4

  Coś mi się wydaje, że przodek tego gościa ze zdjęcia był szkolony przez Kmicica na temat dyscypliny wojskowej. Pomocą dydaktyczną był kociołek z owczym/kozim mlekiem.

 • allegropajew

  Oceniono 10 razy 4

  Ostatni SENSOWNY król-Polak to był Kazimierz Wielki. Ogólnie Piastowie byli w zasadzie bardzo OK, debilem był jedynie Władysław Herman.

  Sobieski był baaaardzo złym królem, o innych elekcyjnych Polakach nawet nie wspominam.

  Co do cudzoziemców -- Przemyślidzi to istotnie porażka, z Jagiellonów politykę rozumiał tylko Jan Olbracht i pod sam koniec życia Zygmunt August (dzięki czemu dał podbudowę pod sukcesy Batorego). Kazimierz Jagiellończyk nie przeszkadzał, dzięki temu "samo się spotężniało".

  Batory był absolutnie najlepszym polskim królem. Potem równia pochyła.
  Szansa była po śmierci Jana III -- jego syn Jakub. Mimo młodego wieku dał się był już poznać jako doskonały dowódca, nadto był bardzo popularny wśród szlachty. Niestety jego matka (tak, tak, ta sercem ukochana .....) zrobiła wszystko, by sama zdobyć władzę. Efekt znamy.

  Gościula

 • jansiemaszko

  Oceniono 3 razy 3

  Przecież już wybrano króla Polski. To Żyd zwany Chrystusem.

 • jiddu

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby ustrój monarchistyczny był lepszy od republikańskiego to by przecież przetrwał - jako lepszy.

 • kaczepieczone

  Oceniono 5 razy 3

  Marzy się patałachom życie w luksusie na koszt społeczeństwa. Pogonić tych samozwańców !!!

 • burkoslaw1

  Oceniono 7 razy 3

  Poza Piastami Polacy byli słabymi królami za to najlepsi byli zwykle ci z zagranicy

 • ax-les-thermes

  Oceniono 3 razy 3

  Wezcie mnie. Po Łodzi(ca)ach mam korzenie Mieszka I a po Oppelnach Ottona III.

 • maly_zlosliwiec

  Oceniono 3 razy 3

  Czuje niedosyt wiadomosci. Szkoda, ze autor nie pokusil sie o przesledzenie wszystkich chetnych do tronu/ samozwancow. Kilka miesiecy temu, Jan Zbigniew Potocki rowniez sie oglosil jako chetny. Niestety, w genealogii Potockich, tego pana moje oczy nie wysledzily. I nie wiem w koncu, czy to samozwaniec do kwadratu, czy rzeczywisty arystokrata.
  ://pl.wikipedia.org/wiki/Polscy_samozwańcy

 • wranek

  Oceniono 2 razy 2

  Jak idzie o Królów Polskich, to nalezy zdecydowac. Czy Królem jest Jezus - wtedy Królową Polski może byc żona Jezusa. Podobno, była taka. Należy tylko ustalić jej imię.
  Jesli zaś Królową jest Maryja, to królem Polski powinien być Józef, jej mąż.
  Ale jak tu zrobic Królem Polski rogacza Józefa.Ew. Królem można zaakceptowac Pana Boga, z którego nasienia został poczety Jezus. Ale i tu, są watpliwoci. Bo nie dość, że, w zasadzie, to zgwałcił Maryjkę nie pytając jej o zgodę na zaciążenie. Równiez fakt( niezbity), że Bóg, jako stwórca Wszystkiego, juz automatycznie jest Królem Wszechrzeczy. Watpliwe więc jest, czy zechce przyjąć marną koronę jakiegoś 38-milionowego kraiku.
  Obecny stan, gdzie Królową Polski jest matka Króla Polski jest nie do przyjęcia.
  W powyzszych sprawach konieczna jest opinia naszych heraldyków.

 • xMastJedi

  Oceniono 2 razy 2

  Kilka pytań.
  Monarcha, żeby mógł być dobrym monarchą musi być niezależny. Zarówno politycznie jak i finansowo. Nikt nie powinien mieć możliwości na niego wpływać. Stąd nie powinien pracować, nie powinien prowadzić żadnego biznesu nie powinien robić nic, co powodowałoby jakiekolwiek związanie z kimkolwiek. Poza suwerenem. Więc jak rozumiem - nowy podatek na króla, rodzinę, dwór i świtę?
  Po drugie - na całym świecie monarchowie mają zamki, pałace, rezydencje, tereny. W takiej Anglii POŁOWA ziemi należy do królowej. W Polsce wszystko (no, zdecydowana część) jest znacjonalizowana. wiec co? Oddajemy królowi Zamek Warszawski, albo Wawel, albo oba plus kilka pałaców letnich plus cały majątek Lasów Państwowych oraz Agencji Nieruchomości Rolnych? Ilu Polaków - albo raczej który Polak na to pozwoli?
  Idee fix i mrzonki są fajne, ale jak przychodzi co do czego to istotne są szczegóły... A na szczegółach niejedna rewolucja już połamała nogi lub wyleciała w kosmos...

 • h853

  Oceniono 2 razy 2

  Ja chcę i mogęzostać Królową Polski jestem piękna mądra uczciwa i dobra . Mam wewnętrzne przeczucie że w poprzednim życiu byłam królowa, mam nawet taka osobowość dobroduszną ale też waleczną i władcza sprawiedliwa i dobrą. jednak mam juz ponad 60 lat i mam średnie wykształcenie. Chciałabym zjednoczyć Polaków dla dobra Polski Europy i Świata całego Krolowa taka jest nam potrzebna by nas godizć i napełniać nasze serca dobrem milością i pojednaniem napiszczie do mnie prosze wszyscy ktorzy kochacie naszą ojczyznę Polskę i chcecie Majestatu Królowej Polski

 • stanislaw.sk

  Oceniono 6 razy 2

  Jest problem monarchistyczny, bo Jezusa niedawno obwołano królem, a między I. i II. w.św.jego matkę Żydówkę królową Polski.

 • libero1963

  Oceniono 8 razy 2

  Zamknąć towarzystwo w Tworkach. Tyle w temacie. A ten co mówi, ziejąc miłością do mieszkających w Polsce, Zydów, nadużywający 2 przykazania powinien być zutylizowany. Po za tym, nam jest dobrze, a wy leczcie się.

 • franiux

  Oceniono 4 razy 2

  Już mamy najjaśniejszego pana, El Kaczora a po jego prawej stronie Don Morawca a po jego lewej stronie Don Zero. I jeszcze kilkanaście lat z nami będzie dzięki temu naród jest uradowany i płacze ze szczęścia. Słyszałem że jak się rodził to cały świat złożył mu hołd a jak umrze to słońce przez tydzień nie będzie świecić bo będzie w żałobie a potem przez 96 miesięcznic będą szlochać wszyscy obywatele kaczogrodu.

 • notremak

  Oceniono 8 razy 2

  Nie FENOMEWN, lecz kandydat do Tworek!
  Dziwne, że tam jeszcze nie trafił, ten fenomen.

 • sehnhorst_major_kontrwywiadu

  Oceniono 6 razy 2

  Gdyby pod koniec XVI wieku Jan Zamoyski przepędził dewota i habsburskiego agenta Zyzia, mielibyśmy prawdopodobnie porządną dziedziczną monarchię. Jan Zamoyski miał odpowiednie środki, bo był kanclerzem wielkim koronnym (premierem), hetmanem wielkim koronnym (ministrem wojny) i marszałkiem wielkim koronnym (ministrem policji). Potomkowie Jana Zamoyskiego żyją do dziś.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 4 razy 2

  No przecież już mamy...jarusia I malutkiego!

 • Andrzej Olszewski

  Oceniono 3 razy 1

  A ja mam dokumenty poświadczające pochodzenie szlacheckie od 1697 roku. I są to oryginały podpisane i sygnowane przez książąt polskich. I ciekawe czy ten "książę" posiada takowe. I co, może wystąpię o tron ;-))))))

 • j-ugo

  Oceniono 1 raz 1

  Artykuł bez sensu. Z gatunku science fiction? Raczej nie, to tylko fantasy,,,,

 • Se Ja

  Oceniono 5 razy 1

  straszne... co za debilne poglądy

  owszem ja jestem monarchistką, jednak uważam że tron nie może być dziedziczny z zasady o ile nie wykaże że jest królem czy królową nie z pochodzenia jedynie wręcz pod karą śmierci. dlaczego tak uważam? a ponieważ dla tego że jak świat światem, nigdy nie zdarzyło się w dziejach ziemi by ktoś wybitny spłodził czy urodził kogoś równie wybitnego lub wybitniejszego, a raczej rodzą się debile. a kto by chciał by debil i dzieci późniejszego debila mordowali kraj? no zdaje się iż jedynie debil by tego chciał. co więcej, o tym kto zostanie królem lub na równi królową nie może decydować lud w procesie jakiegoś widzi mi się czy kastingu na ulubieńca ludu, lub innego głosowania. oczywiście z przyczyn dla jakich jestem za monarchistką, bo większość rzecz jasna zawsze jest co najmniej mierna i nigdy! ale to nigdy nie ma racji. a już na pewno nie ma racji ten upośledzony umysłowo bredzący pseudo profesorek na jakiego szkoda nawet epitetów, bo to w istocie zdrajca i agent obcego mocarstwa... to też król nie musi być mężczyzną i do tego pięknym i bez skazy na buźce czy w postawie. musi być mądry i dobry, nawet w byciu złym i to nie musi być wcale mężczyzna i postawmy sprawę jasno. to może być królowa, kobieta a nawet bo czemu nie i hermafrodyta bo płeć czy łóżko lub nawet preferencje seksualne nie mają tu wiele jak nie nic do rzeczy o ile nie szkodzą innym i nie są destrukcyjne. a jeśli ktoś jest geniuszem a nie ma penisa i o zgrozo nosi okulary co to ku... ma do rzeczy? jak jest dobrym i mądrym niezwykłym wręcz człowiekiem choć może i nie zawsze łagodnym i cukierkowym jak to bywa z idiotami co mylą dobro i mądrość z naiwnością i głupotą... co gorsza królowa czy król nie muszą być katolikami do qó... nędzy. bo tym samym byli by zdrajcami własnego narodu i jego interesu a nawet zdrajcami racji stanu. czyli przyjmując namaszczenie i koronę z rąk namiestnika pseudo boga na ziemi, stał lub stała by się nie królem czy królową w imieniu wolnego narodu a namiestnikiem prowincji rzymskiej z siedzibą w watykanie, a to jest zdrada stanu. co tyczy się wszystkich religii i niewolnictwa mentalnego. co rzecz jasna niewolnik mentalny nie może być za razem królem czy królową bo jest niewolnikiem czy niewolnicą co oczywiste i stanowi wzajemnie wykluczające się pojęcia...

  więc spytacie jak i kto ma o tym stanowić że ktoś jest godny być i jest królową czy królem naszego k-raju? a to już inna opowieść jaką ciekawym chętnie postaram się opowiedzieć... by znów nie kręcić się jak pis za ogonem od wzlotów po upadki...

  dziękuję za uwagę i przemyślenia własne. również życzę wam tego samego :)

 • petronella.kozlowska

  Oceniono 1 raz 1

  Wierzchowski jest Emirem Tatarów, czyli przyjęcie muzułmańskich uchodźców do Polski nie będzie dla niego problemem.
  Co na to Merkel?

 • drakaina

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuję poszukać potomków Anastazji Romanowej. W końcu Mikołaj II był ostatnim królem Królestwa Polskiego, które tak dzielnie narzuciło nam politykę historyczną. Wystarczy tylko uwierzyć, że carówna się uratowała, ale dla tych monarchistów to chyba nie problem, zważywszy poziom oderwania od rzeczywistości?

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 5 razy 1

  Kaligula mianował konia senatorem. Proponuję pójść dalej i ogłosić królem kota Prezesa. Jak znam życie, to później będą leciały kłaki podczas sporów o dziedziczenie, ale to już problem przyszłych pokoleń.

 • mer1lin

  Oceniono 3 razy 1

  A Kaczyński nie próbował Was jeszcze przekupić?
  Przecież,kto jak kto ale to ON Królem powinien zostać!
  Nadajcie mu tytuł choćby Królika,może mniej będzie swój lud nienawidził!

 • annx78

  Oceniono 1 raz 1

  no nie...

  taką Annę pierwszy raz widzę na oczy.

 • frisisew

  0

  Jest w kim wybierać, pośród tych co nazwiska zmienili po 1942r na polecenie Stalina.

 • marudna.menda

  0

  To Jezus juz nie jest krolem Polski?;)

 • Rbpozar

  0

  Kiedyś to się po prostu nazywało "mitomania", a teraz jak?

 • majo_rmajor

  0

  A michał Korybut Wiśniowiecki, król Staś (jak zafiniszował/). A Jagiellonowie?

 • eryn_7

  Oceniono 2 razy 0

  Monarchia nie jest przeciwienstwem demokracji,jak by to moglo wynikac z artykulu, tylko republiki. Monarchia brytyjska juz od 800 lat koegzystuje z brytyjska demokracja parlamentarna.
  Wada monarchii dzidzicznej jest, ze osoba krola moze byc obiektem zamachow i porwan, co moze spowodowac chaos w panstwie, gdy krola zabraknie, lub bedzie w niewoli. Prezydentura z wiceprezydentem, przy systemie prezydenckim to znacznie bardziej stabilny model rzadow. ;)

 • Robert Olszewski

  Oceniono 11 razy -1

  Jakiś czas temu, w czasie urlopu w Chorwacji spotkałem przemiłych Czechów z Liberca. Snując "długie, nocne sąsiadów rozmowych" zeszliśmy (bo jak żeby inaczej) na politykę. Mój ówczesny interlokutor, czeski inteligent w średnim wieku, mój mniej więcej rówieśnik stwierdził, że wobec tego całego cyrku, który ma miejsce w dzisiejszej polityce, tego nieustannego festiwalu obłudy, pieniactwa, pazerności, samolubstwa, błazenady, populizmu na wszystkich szczeblach władzy trójpodzielonej, jest w stanie zaakceptować monarchię rozsądnie wkomponowaną w ustrój demokratyczny. Jako element stabilizacji, powagi, niezależności od "bieżączki", nośnika tradycji i majestatu pozostającego poza nieustannym teatrem władzy. Zgodziłem się z nim całkowicie.

 • musklucki

  Oceniono 9 razy -3

  Wydawało się ponad ćwierć wieku temu, że na tronie może zasiąść dynastia Wałęsidów, ale nie wyszło.
  Bolko pierwszy nie spisał się, ani dobrze nie zapisał w pamięci narodu za lata swego panowania.
  Później tylko pustka. Koniec, pozamiatane.
  Są tacy, którzy sadzają nam na tronie osoby wirtualne, ale wiadomo...
  Pan Wierzchowiecki czy jak mu tam jedzie wierzchem na koniku restauracji monarchii i wydaje się, że jest mu całkiem dobrze.
  Tak jak istnieją zwolennicy teorii płaskości Ziemi, tak są i zapewne będą w przyszłości stronnicy polski "krótko po ewskiej".
  Na szczęście nie grozi nam dynastia Kaczyidów.
  Chyba, że coś z nieprawego łoża?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX