Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL (Fot. Jakub Włodek/Agencja Gazeta)

wywiad Gazeta.pl

Kosiniak-Kamysz: Lekarze wreszcie się spakują i wyjadą. I nie będę im się dziwił, sam jestem lekarzem

Jak ludzie stoją w kolejkach do lekarza, to znaczy, że ten lekarz tam jeszcze jest, a nie wyjechał - mówi gorzko o stanie polskiej służby zdrowia Władysław Kosiniak-Kamysz. Szef PSL sam jest lekarzem. I stawia diagnozę: Resort zdrowia i cała Polska pod rządami PiS wymagają terapii. A zdymisjonowany minister Konstanty Radziwiłł stracił zaufanie i szacunek.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (161)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Kasia Kowalska

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli jest zły lekarz i tylko patrzy na pieniądze,nieczuły na dolę ludzką,to niech wyjeżdża,jeśli jest dobry lekarz,kocha ludzi,chce im pomóc to niech mu i milion zapłacą,bo zdrowie jest największe

 • megatherium

  Oceniono 3 razy 1

  "Ostatni tydzień w jego wykonaniu to była buta, grożenie palcem i wiele innych niepotrzebnych zachowań." Pamiętam pana Radziwiłła z okresu afery łowców skór. Buta i grożenie palcem już wtedy nie były mu obce. Zabawne, że panu Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi zaczęły doskwierać dopiero teraz.
  Gadać większość z nas potrafi. A na pewno większość z polityków. Czym się pan Kosiniak-Kamysz może pochwalić z okresu, gdy był w rządzie? Kolejny złotousty.

 • cleryka

  Oceniono 9 razy 1

  Głupi chłystek nie kapuje,że tylko nie PSL wygrywa w wyborach samorządowych...a w ręcz przeciwnie !

 • Factor 003

  Oceniono 5 razy 1

  Dlaczego robicie ferment i rozmawiacie z Kosiniakiem z PSL przystawką dozywotnią do partii przewodniej o zabarwieniu czerwonym lub liberalnym. Rządzili z PO 8 lat. Nic nie zrobili a dzisiaj dają rady i pouczają innych. Najlepszym rozwiazanie dla Polski by było gdyby on i jego kolega tez lekarz Arłukowicz z PO wyjechali na stale zamiast lekarzy rezydentów.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz 1

  @wadim.murski
  zarabiali w cenach wschodnich, a mają płacić w cenach zachodnich?twoja propozycja z czasów PRL - trzeba było 2 lata pracować w tzw. placówce zdrowia, żeby zdawać na medycynę i otrzymać tzw. 'punkty dodatkowe", a po studiach i tak nie było możliwe wyjechać, bo nie dali paszportu...

 • maxim38

  Oceniono 1 raz 1

  Na jego miejscu bał bym sie teraz iść do lekarza żeby pawulonu nie zaaplikowali :-)

 • piswatch

  Oceniono 1 raz 1

  tylko co on robi w PSL ?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 1 raz 1

  @gzymek.mk
  jest tylko jeden, ale z jeszcze niższą - zwie się GZYMEK. o inicjałach M.K. (mały ku*as?)

 • adolfxxx

  Oceniono 2 razy 0

  No to pakuj się i wyjeżdżaj w p.yzdu.

 • atibalo

  Oceniono 2 razy 0

  Na ostatni głosowaniu Kosiniak-Kamysz głosował za odrzuceniem projektu obywatelskiego dotyczącego aborcji .
  Przeciwko obywatelom którzy zebrali 400 000 podpisów , przeciw demokracji o której jeszcze niedawno ... wygłaszał płomienne przemówienia . Panie Kamyszu jeżeli szwagier zobaczy pana na jakimkolwiek wiecu dla poparcia demokracji to musi być pan przygotowany że zostanie pan ........

 • antipasti60

  Oceniono 2 razy 0

  Chcą wyjechać?
  Niech jadą, ja się kurczowo tego świata nie trzymam.

 • grisza-1

  Oceniono 2 razy 0

  ty gęsioku ni podgrzewaj atmosfery bo co zrobiłeś jak ty byłeś przy korycie?

 • az555

  0

  znam kilkudziesięciu lekarzy

  znam kilkudziesięciu lekarzy(rodzina,koledzy szkolni,znajomi,sąsiedzi...).ANI JEDEN nigdy nie wyjechał,ani jeden nigdzie sie nie wybiera.NIGDZIE nie będzie im tak dobrze jak w PRL II
  Jako pacjent miałem kontakt z setką.Trzech z nich umiało leczyć

 • mniklasp

  Oceniono 2 razy 0

  nietety Judym byl tylko w powiesci. Polskie sny o potedze, co ten pan chce zrobic zeby bylo lepiej?czy tylko chce narzekac i wskazywac winnego?

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro wyjeżdżają,to niech najpierw zapłacą za studia.Za PRL jak lekarz wyjeżdżał zagranicę to musiał oddać państwu 25o tys.zł.Nie można ty się wykształcić za darmo a zagranicą leczyć.To z naszych podatków się kształcił.Poza tym jak lekarzom dobrze zapłacą to nie musi siedzieć 24 godziny w szpitalu czy w przychodni.On też musi odpocząć,bo to mu się należy.Głowa lekarza musi być wypoczęta,bo może umrzeć z przemęczenia na sali operacyjnej.Dla mnie lekarz,chirurg jest Bogiem,dzięki nim żyję,chociaż też spotkałam się z bardzo opryskliwymi lekarzami,do takich więcej nie poszłam.

 • Piotr C

  Oceniono 6 razy 0

  W każdym kraju na świecie lekarze dużo pracują. Ale w cywilizowanych krajach nie pracują na papierze więcej, niż w rzeczywistości. Pracują tyle, ile pracują, i płaci im się za to odpowiednio. Normalnym zachowaniem polksich lekarzy będzie wyjazd albo przekwalifikowanie się. Inaczej nie pozosytaje nic innego jak kombinowanie, depresja, alkoholizm i śmierć z przepracowania, w domu pod miastem i garażem z kilkoma luksusowymi samochodami.

  Pal sześć lekarzy. Problem w tym, że nie będzie komu leczyć społeczeństwa. Tak kończy społeczeństwo, które traktuje tę grupę zawodową z nienawiścią.

  Też kiedyś bylem lekarzem.

 • heliheli

  Oceniono 6 razy 0

  lekarze powinni miec obowiazek odpracowania wydatkow ktore ponioslo panstwo w zwiazku z finansowaniem ich edukacji . Normalnie , tak jak w cywilizowanym swiecie - 7 lat . Powinni rowniez miec opcje dla bogatych , splacenia kosztow edukacji od razu . A potem niech jada gdzie chca , na Madagaskar albo i na Nowa Gwinee ..... .

 • leo_king1

  Oceniono 2 razy 0

  Oczy rozbiegane ziemisty kolor ciała kto to na tym zdjęciu powyżej Ludzie są zjadani w Azji zabijani na narządy a to co Wernyhora? coś jak kukła ze słomy?

 • romcia1969

  Oceniono 4 razy 0

  Lubię Go i wierzę mu, choć nigdy nie głosowałam na PSL - podoba mi się jego podejście i bardzo brakuje mi w polityce takich osób, choć wierzę, że nie on jeden tak myśli - chciałabym żeby takie osoby stworzyły nową partię, bo teraz nie mam już na kogo głosować. Potrzeba w naszej polityce ludzi, którzy potrafią, w ważnych dla państwa i jego obywateli porozumiewać się ponad podziałami i szukać rozwiązania - jednym z takich tematów jest służba zdrowia - każda partia ma z tym problem, a jednak nie szukają wspólnego rozwiązania, a jedynie obwiniają się wzajemnie - a winni są wszyscy, którzy do tej pory rządzili, przede wszystkim za brak porozumienia i wyjęcia służby zdrowia z walki politycznej

 • kzet69

  Oceniono 2 razy 0

  Po pierwsze Władziu popierając pisowski projekt zakazu aborcji przestałeś być lekarzem stałeś się szmaciarzem na usługach czarnej mafii. Po drugie bądź łaskaw odróżniać Kłobuck od Kluczborka. Po trzecie przepisz się do PiS to są twoje klimaty!

 • siekieraaxe

  Oceniono 10 razy 0

  Polecam ABW wszyskie wybory w pow Słupca! (PSL)
  Co do lekarzy:
  Odddac kase za studia i w drogę
  Kase oddna niech ministerstwo przeznaczy na
  zapomogi na przeprowdzki UKRAINSKICH I BIAŁORUSKICH lekarzy do Polski.
  W zadnym razie nie moze byc tak ze
  LEKARZE sa jedyna grupa zwodowa w Polsce ,którzy juz dogonili zarobki ZACHODNIE.
  MAlezy obliczyc ile srenich zrabia lekarz w Nimczech i tyle średnich, polskich -dac,
  NP Młody lekrz w Cottbus ma tyle co dwóch młodych nauszyciel w tymze
  W Polsce byłoby to 2x 1650 zł= 3300 zł

 • Oceniono 4 razy 0

  Odnoszę wrażenie, że wielu lekarzom, a zwłaszcza tym na "górze" (ordynatorzy, dyrektorzy, profesorowie) zależy na utrzymywaniu tego "bagna". Najgorzej mają młodzi lekarze, a przede wszystkim pacjenci . . .

 • stanislaw.sk

  Oceniono 2 razy 0

  p. Kosiniak, takie dwucyfrowe zwycięstwo w wyborach zawdzięczacie tylko temu, że PSL miało nr 1 i ludzie tę partię krzyżykowali na kartkach wyborczych.

 • wadim.murski

  Oceniono 4 razy 0

  niech jadą, byle zwrócili za studia, oczywiście w cenach zachodnich, bo tam pojadą a nie do Angoli

 • robertus555

  Oceniono 16 razy 0

  Kolejny polityk nierób,który zamiast leczyć gada.

 • krzysw73

  Oceniono 1 raz -1

  Kosiniak, nie gadaj tylko WYJEŻDŻAJ!

 • cichwoda

  Oceniono 1 raz -1

  może wyjadą ale muszą ze sobą zabrać 40 milionowy naród bo inaczej to jak się tam dogadają? No chyba że na zmywak...

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 1 raz -1

  Zalękniona surykatka.
  Apeluję!

 • lob1

  Oceniono 3 razy -1

  A dlaczego nie jesteś lekarzem???? czy na polityce więcej zarabiasz????? Skoro poszedłeś do polityki to znaczy,że byłeś złym lekarzem i nie kochałeś chorych i nie chciałeś się nimi opiekować.Zdradziłeś chorych,którzy na ciebie czekali,a ty wolałeś po najmniejszej linii oporu,do polityki.Oj nieładnie???? nieładnie?????

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  ja place za ubezpieczenie medyczne 1242 USD miesiecznie w USA gdzie mieszkam, jest bardzo dobre, bez limitow . Ubezpieczenie pokrywa 80% kosztow po azplaceniu pierwszych 600 USD z wlasnej kieszeni. Mysle ze Polacy nie chca tyle placic ale takie sa realia w USA ktory wg mnie jest najlepszym krajem na swiecie jak sie ma pieniadze

 • elbertson

  Oceniono 3 razy -1

  Patrzęc na to inaczej - Lekarz który leczy ludzi , przez lata związny ze srodowiskiem lekarskim zostaje ministrem który zreformuje System , dyscyplinując kolegów i zatrudnionych tam ludzi , zoptymalizuje wykorzystanie środków , skruci kolejki itd a pozniej wróci do pracy jako lekarz - KWADRATURA KOŁA !!!! NIEWYKONALNE !!!!!
  Żaden lekarz nie naprawi Systemu Opieki , siła środowiska lekarskiego jest zbyt wielka a interesy OLBRZYMIE

 • lamerka

  Oceniono 1 raz -1

  Pamietam jak upadl rzad Olszewskiego i na premiera zostal desygnowany Pawlak, wlasnie z PSL. Zupelnie inny czlowiek niz Kosiniak - Kamysz, ktorego zreszta cenie, ale z podobnym podejsciem: pragmatycznym, spokojnym. Przynajmniej zewnetrznie:)
  I pamietam jego pierwsze wystapienie w sejmie w nowej roli. I swoja ulge, ze wreszcie ktos normalny po tym rzadzie oszolomow. Rzadu wtedy wprawdzie nie utworzyl, ale to byl prawdziwy oddech normalnosci po szalenstwie tamtej kliki.

 • zuuuraw

  Oceniono 9 razy -1

  Lekarze rzeczywiście mają przechlapane - stawka od 40-tu do 120-tu zł za . . . godzinę dyżuru na kontrakcie szpitalnym jest naprawdę głodowa.

 • kampus7

  Oceniono 13 razy -1

  Kolejny wymądrzający się który nie zrobił nic. Lepiej niech wróci do zawodu większy będzie z niego pożytek.

 • ORTOPEDIA TORUŃ

  Oceniono 2 razy -2

  Mówiąc językiem lekarskim diagnoza postawiona, jest źle. Tylko gdzie sensowna terapia ??. Kolego lekarzu, Władku !! Jestem ortopedą z Torunia i coś Ci powiem: nie podoba mi się, że mieszasz tutaj PIS ale Ty i tak delikatnie. Natomiast dość blisko jesteś moim wyobrażeniom co trzeba zrobić. Powołać grupę np. 30 osób wybitnych specjalistów od ubezpieczeń od zarządzania, prawników ale !!! uwaga !!! całkowicie A-POLITYCZNĄ i dobrze im zapłacić ( zamknąć np. w Arłamowie na kilka tygodni ) i niech opracują logiczny system funkcjonowania ochrony zdrowia w Polsce. mogą np. zaadoptować jakiś najlepszy system gdzieś w świecie już funkcjonujący albo coś jeszcze lepszego . Jeszcze raz zespół fachowców całkowicie a-polityczny.....
  Na początek moje widzenie tej reformy. 1/ pacjent nosi swoje ubezpieczenie. 2/ Pacjent może ubezpieczać się dowolnie - gdzie chce ( ale obowiązkowo - jak OC samochodu za przeproszeniem ). 3/ natychmiastowa likwiadacja NFZ - tego nowotworu zżerającego służbę zdrowia i wraz z tym likwidacja najbardziej obrzydliwego tworu tej instytucji czyli limitów dla podmiotów świadczących usługi medyczne.....można by tu długo i szczegółowo dyskutować ale najważniejsze !!!! POWOŁAĆ NATYCHMIAST ZESPÓŁ A-POLITYCZNYCH EKSPERTÓW DO OPRACOWANIA NOWYCH ZASAD W ZAKRESIE OCHRONY ZDROWIA W RP !!!! Zwróć uwagę, reformy a...zupełnie nowych zasad funkcjonowania. Tego obecnego badziewia nie można reformować, do klopa i spłukać i zapomnieć ze wstydem.....kończę już i pozdrawiam. Jeżeli Wy to pierwsi zorganizujecie to bardzo wysoko wzrosną wasze notowania - pomyśl...ja namawiałem już sporo osób mi znanych np. w Toruniu z różnych opcji; PO, PIS, Nowoczesnej...ale jakaś klątwa wisi nad tym tematem... namawiam Cię kolego Władku zakręć się i zorganizuj taka ekspercką grupę naprawdę Wam PSL -owi się opłaci a my, leczeni i leczący wreszcie będziemy w normalnej zdrowiej rzeczywistości żyć a nie w jakiś paranoicznym " przeurzędniczonym " systemie...kończę idę operować jeszcze raz pozdrawiam... w razie czego zadzwoń ( ortopeda z Torunia L.G - tylko jeden z takimi inicjałami ).

 • kinio101

  Oceniono 6 razy -2

  Ciekawe, kiedy ostatni raz przyjął pacjenta. O ile w ogóle.

 • aa1000

  Oceniono 12 razy -2

  Plastelinowa partia z takimż szefem.
  Znacznie więcej pan, panie przewodniczący, by się przysłużył narodowi, wracając leczenia ludu niż biegając po mediach.
  A nowoczesność tej partii polega na nowoczesnym ciągnięciu dotacji i przeważnie marnowaniu tych pieniędzy.

 • siemaszko1

  Oceniono 16 razy -2

  nie chciałbym leczyć się u lekarza który od kilkunastu lat ,, bije piane,, w polityce , zwłaszcza u aktywnego PSL - owca która to patria każdemu ,, daje ,, ,żeby tylko dopchać się do koryta i zachowuje się jak przedajna D...

 • sosna_pospolita

  Oceniono 11 razy -3

  lekarze jak lekarze, ale ze Zydzi z Czerskiej sie jeszcze nie spakowali, to sie dziwie :)

 • krunghtep01

  Oceniono 7 razy -3

  Ja rozumiem ze zarobki poczatkujacych lekarzy sa niskie ale wyjezdzajac mozeby zwrocili podatnikom koszta ich drogich studiow ???

 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 15 razy -3

  Kolejny "autorytet" oderwany od koryta "wieczny koalicjant", dla szaraka nic się nie zmieniło "tu dodali tam spieprzyli" kilku złodziei "wsadzili" na budżetowych stołkach się wymienili ...

 • adam545

  Oceniono 4 razy -4

  I jeszcze tu jestes juz dawno Cię tu w tym kraju nie powinno być,mogłeś sie uczyć za granicą tam teraz by Ci nawalili

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy -4

  Pan Kosiniak-Kłamiesz bajki opowiada. Państwo jest wyniszczone po 27 latach współrządzenia PSL jajo koalicjant każdego kto się nawinie.

  Przez te 27 lat rządy się zmieniały, ale PSL niezmiennie trwał przy korycie. Cały burdel w tym kraju to wina PSL.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 14 razy -4

  Dno. Oni nie mają nic do zaoferowania. I jeszcze on "nie jest od pouczania biskupów"
  Sріеrdalaj, chamie, do pługa. Na pewno leczyć się u ciebie nie będę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX