Generał Piotr Pytel, były szef SKW

Generał Piotr Pytel, były szef SKW (fot. Sławomir Kamiński/AG)

wywiad Gazeta.pl

Generał Piotr Pytel odpowiada na oskarżenia Macierewicza: ''To kłamstwa!'' I zapowiada pozew

Generał Piotr Pytel, były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, został zatrzymany i przesłuchany w prokuraturze. Antoni Macierewicz zarzuca mu współpracę z rosyjskimi służbami specjalnymi. Pytel zapowiada: Nie odpuszczę, będzie pozew.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (133)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • xerathus

  Oceniono 10 razy 10

  Polska historia już to przerabiała - upadek Demokracji Szlacheckiej. Jeden wariat mógł sparaliżować cały naród. Teraz dzieje się dokładnie to samo, a ludzie klaszczą, bo dostali 500 zł. Nie przeszkadza im utrata wolności, zniszczenie edukacji, postępująca drożyzna. Żadne krzyki o Wenezueli, Grecji, Argentynie nie robią na nich wrażenia. I nie zrobią, póki to samo nie stanie się z Polską.
  Udawana religijność, patriotyzm na pokaz, szerzenie nienawiści - to wszystko już było, powtarza się cyklicznie, ale większość to nie obchodzi. Póki kasa się zgada. Potem motłoch rozniesie "dobroczyńców" na widłach. Krąg życia, koło historii.

 • poszukiwany

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Generale, wieki szacunek dla Pana. Dla Narodu, głębokie wyrazy współczucia.

 • zioolo

  Oceniono 10 razy 10

  Jedno mnie zastanawia. On cos musi wiedzieć o macietewiczu i to nie powinna być tajemnica. To z cala pewnością sowiecki agent i nie można milczec

 • ruter77

  Oceniono 9 razy 9

  Wierzyć się nie chcę że to się dzieje w państwie które jest członkiem NATO i UE.

 • tetradrachma

  Oceniono 11 razy 9

  Stawiam pytanie "od kiedy i dlaczego, ten - smród - za wojskiem, się ciągnie" ? Pytanie pomocnicze "dlaczego, doszło do katastrofy smoleńskiej ? Wg mnie jesteśmy na dziejowym "zakręcie". Przechodzimy od komuny, systemu państwa satelickiego do..... "niepodległości". Przebudowujemy gospodarkę, administrację, wymiar sprawiedliwości, szkolnictwo i najważniejsze "armię". Przedtem, wszystko "za mordę" trzymała Moskwa teraz, za przebudowę, wzięli się Polacy. Wybaczcie analogię, ale to m/w tak, jak Piłsudski po 1918 r. budował nową Polskę po zaborach i nie myślcie, że uważam, że było idealnie, ale nadrzędnym celem było "PAŃSTWO. Państwo, budowały elity z trzech zaborów. A, nad wszystkim górował DUCH, entuzjazm, wspólny TON "Polska". Dziś, w miejscu elit, jest partyjna hołota chciwa, niemoralna, dyletancka i sprzedajna najpierw z SLD, później PO, a teraz PiS-u. "Polska" to tylko ziarno, które cwaniacy realizując - prywatne i korporacyjne cele - "ciemnemu ludowi" podsypują. Zobaczcie, Generał, PUBLICZNIE ministrowi zarzuca kłamstwo, a Prezes, chwiejąc na stołeczku, od siedmiu lat mami "prawda jest tuż, tuż, tylko krok przed nami". Moja "prawda" brzmi: "Państwo, buduja elity, a Suweren, ufny w niezawodność swych elit....zapie...". Wkład obu jest równoważny. Kończę, i zapewniam Was, że Pawłowicz, Maciarewicz, Szyszko, Tarczyński, Schetyna, Kukiz, Petru i wszelka inna NIEMORALNA swołocz - Państwa - Wam nie zbudują.

 • szarsz

  Oceniono 9 razy 9

  To ja przypomnę tylko incydent w Nangar Khel, w którym w podobny sposób Macierewicz obrócił w perzynę życie żołnierzy. Identyczna taktyka, obrzucić g.. na podstawie słabszych niż słabych przesłanek, pomówień. Oskarżył, niszcząc przy okazji morale całej armii. A że po 8 latach sąd orzekł, że żadnej zbrodni nie było? Cóż, dobrych żołnierzy już nie mamy, Macierewicz wojsko pustoszy dalej.

 • stan47.emeryt

  Oceniono 9 razy 9

  "Tajemnice Maciarewicza" - radzę przeczytać i wszystko jasne.

 • maxim38

  Oceniono 11 razy 9

  Dziwię się tym przepychankom różnych służb z Maciarem.Wojsko nie wyjdzie z różami na ulice i nie zaprotestuje a jednostka w postaci Pytla nic mu nie zrobi bo mamy taki nieRząd...Dziwię się służbom bo mają takich "specjalistów",którzy już dawno mogli zrobić z tym porządek.Może jakiś prezent na Gwiazdkę?

 • pjck

  Oceniono 8 razy 8

  Oni tak lubią bredzić o puczu... Może by im ktoś pokazał jak pucz naprawdę wygląda?

  "Nad całą Hiszpanią niebo jest bezchmurne"...

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 12 razy 8

  maciarewicz powinien stanąć przed sądem wojskowym i otrzymać najsurowszy wymiar kary. Do końca życia nie powinien wyjść z pierdla. Szkoda, że u nas nie ma kary śmierci bo na nią zasługuje .

 • dama_z_bagien

  Oceniono 8 razy 8

  Najłatwiej udawać wariata będąc rosyjskim agentem i to Antkowi udaje się wyśmienicie. Zastanawia mnie tylko jedno - są jeszcze w Polsce młodzi i naiwni , którzy w tego szpicla wierzą. Nie dostrzegają jak Antek rozwala armię dając wolną drogę armii sowieckiej . I tak na marginesie - gdzie te zarzuty, pozwy , którymi straszono Pana Piątka po ukazaniu się słynnej książki , w której obnaża Antka i pokazuje czarno na białym z kim mamy do czynienia.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 8 razy 8

  To nie Konstytucja jest postkomunistyczna. To prezes - urodzony i wychowany w PRL - i jego PiS są postkomunistyczni sądząc po tym, co prezentują. Za socjalizmu (komunizm był w ZSRR) kończyli szkoły, studia, obejmowali intratne stanowiska partyjne w PC.PiS oraz w rządzie czy w Sejmie - normalną pracą się nie zhańbili.

 • realistas

  Oceniono 8 razy 8

  Antek klepie, przegrywa, a podatnik płaci. Niech Antek sam opłaca kary za przegrane procesy.

 • elenem

  Oceniono 9 razy 7

  Panie Generale. Wielki SZACUNEK dla Pana za postawę i zasługi dla Polski.
  Wierzę ze Pan jest niewinny, jak wiele osob ktore sa pomawiane przez haniebny PIS.
  Prawda sie obroni, głeboko wierzę, ze jeszcze nadejdą normalne rządy w Polsce.
  Zyczę Panu siły i spokoju.

 • aala43

  Oceniono 7 razy 7

  panie generalne, dziękuję, że broni pan honoru oficerskiego - starcia z Macierewiczem, to doprawdy dość niemiły proceder a i manipulacje obecnego szefa MON wołają o pomstę do nieba....
  to szkodnik wielki, ale też należy to szkodnictwo uświadomić wielu obywatelom Polski

 • lao.premis

  Oceniono 7 razy 7

  Pozew? Panie generale, za chwilę wszystkie sądy będą jak za komuny partyjne.

 • robkita

  Oceniono 8 razy 6

  Oddanie broni tysiacom zwyklych ludzi to recepta na chaos jakiego Polska jeszcze nie zaznala. Ci ludzie moga byc z latwoscia manipulowani ukierunkowana propaganda zeby zaczac strzelac do domniemanych wrogow Polski. To recepta na wojne domowa. Dlatego macierewiczowi sie tak spieszy z przekazaniem tych karabinkow.

 • incipit

  Oceniono 6 razy 6

  A nie przychodzi wszystkim na myśl wspomnienie procesów z lat końca 40-tych i początku 50-tych gdy wynikami śledztw osobiście kierował "prezydent" Bierut a wykonywały takie kreatury jak Radkiewicz i Światło rękoma pomniejszych wiernych bandytów: prokuratorów, sędziów i innej służbowej hołoty.
  Dziwna analogia: "miłośnik kotów z Żoliborza" > Macierewicz + Ziobro ++ > reszta pomniejszych kulsonów.

 • d33mariusz

  Oceniono 7 razy 5

  Śmierć zdrajcom ojczyzny!

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 5

  przywrócić krzesło elektryczne i osądzić ruskiego antoniego za zdradę Polski na rzecz moskwy

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 5

  ruski antoni w dalszym ciągu niszczy Polskę na rozkaz swym kremlowskich mocodawców. czy ten szkodnik trafi w końcu za kraty???

 • tel123

  Oceniono 9 razy 5

  Kiedy wreszcie Antosia zamknie ktoś w Wariatkowie? Czy to znaczy, że psychiatryki też (jak i sądy) są już pisowskie?

 • mirarob

  Oceniono 7 razy 5

  minister tradycyjnie czujny i podejrzewający dookoła spiski i agentów....

 • h-aaron

  Oceniono 4 razy 4

  A Tusk miał ich nieraz na patelni ale jak się ma miękkie serce to trzeba....... nawet w UE brak mu zdecydowania.

 • mr.superlatywny

  Oceniono 4 razy 4

  ---> "Ale przyzwyczajajmy się wszyscy." <--- ........... !!!!!!!!!!

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Macierewicz i Rydzyk obaj pracuja dla Rosji!!!
  Putin zwerbowal Rydzyka w latach 80tych, jak ten przebywal w Niemczech zachodnich przez prawie 10 lat! W tym czasie Putin pracowal dla KGB w Niemczech wschodnich!!! To dla Putina Rydzyk skapletowal grupe dywersyjna zwana PiS. W tym celu Putin dal Rydzykowi w uzywanie rosyjskie nadajniki dla Radia Maryja, ktore sa za Uralem. Pozostaje pytanie, kiedy Macierewicz zaczal pracowac dla Putina? Czy to Rydzyk zwerbowal Macierewicza?

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy jeden szmaciarz bez tłumika i hamulców u władzy kłamie tak odrażająco, niszczy mnóstwo zasłużonych ludzi i ich dorobek, wyrządzając niepowetowane szkody dla bezpieczeństwa kraju, nikt nie powinien milczeć. Bezpodstawne oskarżanie generałów Pytla i Noska o zdradę, o agenturalną współpracę ze służbami rosyjskimi, przez draba posądzanego o działania zgodne z interesem Rosji, to kryminał. Z oskarżeniem szmacierewicza powinny wystąpić zbiorowo wszystkie ofiary jego represji. Kilka procesów wytoczonych mu przez rodziny poległych z powodu likwidacji przezeń WSI, szmaciarz z MON przegrał, a państwo wypłaciło rodzinom ofiar duże odszkodowania. Ale teraz prowokatorzy Zioberko i Piotrowicz raczej pomogą szmaciarzowi ukarać „krnąbrnego” generała, a szaleńcowi traktującymi wojsko jak prywatną armię nawet włos z zakutej łepetyny nie spadnie.

 • zgryz3

  Oceniono 3 razy 3

  PiS buduje piękne więzienie. Dla siebie?

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 2

  Zdrajcy pracujacy dla Rosji, to Rydzyk, Macierewicz i spolka PiS. Dlatego Putin dal Rydzykowi nadajniki dla Radia Maryja, bo wiedzial, ze Rydzyk najszybciej wykonczy Polske!!! To nie przypadek, ze Rydzyk okradl Stoczniowcow, ze PiS niszczy Walese ... to zemsta Putina za Solidarnosc. Putin, szczwany lis spokojnie czekal az mu sie nadazy okazja, no i znalazl i wykorzystal do swoich celow .... Rydzyka. (Putin zwerbowal Rydzyka w latach 80tych, jak ten przebywal w Niemczech przez prawie 10 lat! W tym czasie Putin byl w Niemczech wschodnich.) To dla Putina Rydzyk skapletowal grupe dywersyjna zwana PiS.

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy w koncu Macierewicz i Rydzyk pojda siedziec za sabotaz Panstwa??? Kiedys miarka sie przeleje!!! Pozostaje pytanie, czy to oni sami z siebie tak terroryzuja Polske i Polakow, czy pracuja dla np. Rosji i Putina????

 • gazetta-wyborcza

  Oceniono 1 raz 1

  Próbujecie ośmieszać i oskarżać Antoniego M. ponieważ umacnia Polska armię i odbudowuje przemysł obronny wbrew interesom Putina i czerwonych liberałów spod znaku UE i GW, dążących do federalizacji post-sowieckiej strefy wpływów...i kto tu sprzyja putinowi? Demagogia i hipokryzja -nauki Jerzego Urbana nie poszły w las😂😅🤣

 • antygazeta2

  Oceniono 1 raz 1

  Generał wkrótce kapral.

 • japka_putina

  Oceniono 1 raz 1

  Moim zdaniem najbardziej zasadniczy dylemat, jaki stanie przed nami za kilka lat będzie taki: - Czy sądzić PiS według praw, które sami ustanowili, czy też najpierw spróbować budowy/odbudowy normalności? Bo to, że wszyscy funkcjonariusze PiS muszą zasiąść na ławie oskarżonych, traktuję jako oczywistą oczywistość. Nowa Norymberga jest nieunikniona.

 • wiesscar

  0

  Trzeba kopać pod politykami. Tuska trzeba było sprawdzac. Macierewicza trzeba sprawdzać. Bo to politycy. Mnie nie wolno sprawdzać bo ja jestem pionkiem czyli zwykłym obywatelem ale jakbym był ważnym politykiem to też mnie powinno się sprawdzać. Służby muszą być czujne.

 • delfinadupa

  0

  Przyszla władza zniszczy PiS jego własnymi bandyckimi prawami.

 • abxcd

  0

  Maciora zgnoilby kazdego porządnego zolnierza. Jest to prawdziwa swinia.

 • jajek01

  0

  Przecież powszechnie wiadomo, że pan Antoni to szpieg Putina...właśnie rozbił największy i najmocniejszy Polski związek taktyczny. 11 Lubuską dywizje panz.

 • paliwoda2

  Oceniono 4 razy -2

  Czy on w ogóle słuzył w wojsku?Ot kariera biurokraty okołomundurowego .Mianowaniec platformiany a na generała wciągnął go Komorowski.Ma dobre mniemanie o sobie i robi wokól siebie duzo hałasu.

 • tornemorgren

  Oceniono 10 razy -8

  Dlaczego pan Gostkiewicz, badając jak rozumiem sprawę nie spytał pana generała o wizyty pracowników FSB? Nigdzie, jak dotąd pan generał nie zdementował informacji o braku JAKIEJKOLWIEK kontroli zarówno pojazdów należących do Rosjan jak i samych funkcjonariuszy. Jeśli na teren siedziby SKW wjeżdża auto obcego wywiadu i nie zostaje w żaden sposób sprawdzone, to o jakim bezpieczeństwie tu mówimy? TO jest dla mnie sedno sprawy, a nie pomówienia Macierewicza. A sprowadzenie sprawy do zawartej z Rosjanami umowy jest nieporozumieniem. Umowa zakłada, że można wnieść na teren SKW każdą instalację szpiegowską jak do siebie i nic? Nie żartujmy.

 • oczy_argusa

  Oceniono 9 razy -9

  Szanowny Panie generale w stanie spoczynku...
  Mózg też w stanie spoczynku? Wizyta u Olejnik, wywiad w GW... Co następne? Wspomnienia? Mam tytuł" "Człowiek z cienia".
  Bo NIE uwierzę, że jest aż TAK źle, że...
  Może knajacki język trafi do pana generała: morda w kubeł!

 • Marcin Kostek

  Oceniono 11 razy -11

  Cytuję tekst "To się staje się drugą naturą. " Czy wy czytacie to co piszecie ? Może walniecie i jebudu publik ? Dalej nie czytałem bo się zniesmaczyłem... Taka prasa to o kant obić i do kosza.

 • tadlucas

  Oceniono 21 razy -19

  Michał Gostkiewicz. Stypendysta Murrow Program for Journalists (IVLP) Departamentu Stanu USA. Czy coś trzeba dodawać? Dziennikarz z takimi koneksjami raczej nie jest godny zaufania. Oczywiście pan Pytel nic do tego nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX