Prezydent Andrzej Duda i desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki

Prezydent Andrzej Duda i desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki (fot. Sławomir Kamiński/AG)

felieton

Premier Morawiecki to koniec szans Andrzeja Dudy na schedę po Kaczyńskim

Nominując Mateusza Morawieckiego na premiera Jarosław Kaczyński pozbawił Andrzeja Dudę nadziei na to, że to prezydent będzie w przyszłości liderem obozu prawicy. Jeżeli Duda zagra po stronie nowego premiera, to Morawiecki zbierze za to punkty. Jeśli prezydent wytoczy Morawieckiemu wojnę, przegra ją.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (150)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • y.woodoo

  Oceniono 8 razy 8

  Ja tam sie nie boje o dziedzictwo Adriana. w takiej rodzinie schede po rodzicach ma jak pies gnata. Nie wydziedzicza go. Modlitewnik i koraliki, pamiatka z dziecinstwa, trafia w odpowiednie rece.

 • lk10

  Oceniono 8 razy 8

  żałosny ten maliniak

 • kazimierz111

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego "redaktorzy" różnej maści kreują Kaczyńskiego na jakiegoś wielkiego stratega i wizjonera. On po prostu taki NIE JEST. To jest manipulator który potrafił ogłupić i oszukać sporą grupę Polaków wciskając im swe "kacze opowieści". Na podobnej zasadzie wydymał (mniejszą grupę) niejaki Plichta z Amber Gold. On też jest geniuszem jak Kaczor?

 • vito60

  Oceniono 12 razy 8

  Mam już dosyć czytania o ,, geniuszu" Kaczyńskiego. Geniusz zbrodni co najwyżej. W tępym społeczeństwie byle cwaniak może być eugeniuszem.

 • miniorek

  Oceniono 9 razy 7

  Banda idiotów u władzy...

 • miromaz

  Oceniono 7 razy 7

  no, PiSiory, BANKSTERA mamy za premiera! w miliony opływa i dalej bedzie robił swoje interesy a my, ludzie już płacimy za żywność coraz więcej i to nie koniec, coraz więcej, coraz więcej, coraz więcej...
  kolejna elyta do władzy się dorwała i za chwile nie starczy tego 500+, a co z tymi, którzy nie dostają 500+?! jak wszystko na potęgę drożeje!

 • andrew-live

  Oceniono 7 razy 7

  SUWERENIE, KIEDY DO CIEBIE DOTRZE, ŻE MALINIAK NIE JEST ŻADNYM, PREZYDENTEM, TYLKO KUKIEŁKĄ W TEATRZE MAŁEGO GNOMA. ALE NIESTETY DOTYKA TA, ZMORA NASZEJ RP. IM SZYBCIEJ TO ZROZUMIESZ SUWERENIE, TYM LEPIEJ DLA RP.!!!!!!!!!

 • ap.aries

  Oceniono 7 razy 7

  Króciutka ławeczka ..... magister Ziobro,doktor haha Du.a ...... jacyś trampkarze ......

 • spyderman2

  Oceniono 7 razy 7

  nawet do pilnowania żyrandola się nie nadaje a co dopiero konstytucji

 • delfinadupa

  Oceniono 7 razy 7

  PiSowski BŁAZEN

 • mesik50

  Oceniono 7 razy 7

  Ziobro wrócił, bo ma czym szantażować. Nigdy nie uwierzę, że nie przygotował sobie zabezpieczenia wychodząc z pisu. A duda i morawiecki skończą się w politycznym bagnie.

 • vito60

  Oceniono 9 razy 7

  Włażenie w dupę Kaczorowi nie gwarantuje Dudzie reelekcji. Niestety facet nie ma jaj.

 • vontomke

  Oceniono 8 razy 6

  Chyba Szydło zabrała brygady trolli, bo dzisiaj jakaś wyjątkowa jednomyślność na forum.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 10 razy 6

  PADaka podskakiwał to dostał po ryju. Lokaj powinien wiedzieć gdzie jego miejsce. Tutaj Moskwa rozdaje karty...

 • tumaxer

  Oceniono 6 razy 6

  "Potrzebny jest człowiek, który będzie mieć odwagę i determinację Józefa Piłsudskiego, tę którą przejął Lech Kaczyński. Człowiek, który będzie potrafił wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności"
  Jakiej odpowiedzialności? Kaczyński?

 • sgd1981

  Oceniono 6 razy 6

  Veto było potrzebne by uspokoić tłum Duda sondowal na ile może sobie pozwolić i ilu ma sprzymierzeńców wyszło z tego kolejne zero więc podsunął ogon i liczy na rozgrzeszenie pewnie będzie mu udzielone ale nie zupełne

 • hefajstos1

  Oceniono 6 razy 6

  Adrian nadaje się tylko do wręczania medali, łamania konstytucji, podpisywania każdej ustawy o każdej porze.

 • lina555

  Oceniono 6 razy 6

  I po co to wszystko? Żeby zniszczyć Polskę?

 • Łukasz L

  Oceniono 6 razy 6

  Spójrzcie na zdjęcie Jarozbawa. Ta dziadyga nie potrafi się nawet porządnie ogolić ...

 • jluc

  Oceniono 6 razy 6

  Następca Kaczora jest zbędny!!! JK chce rządzić do91 roku życia, tak ongiś zapowiadał w tedy Duda Ziobro i MM będą na emeryturach!!! a PiS się rozpadnie...

 • redstag

  Oceniono 6 razy 6

  To jest jełop dla którego "wola narodu" jest ważniejsza od prawa a w Europie Zachodniej będzie przeprowadzał rechrystianizację. Ludzie gdzie my żyjemy??? KUŹWA CZY TO ABY XXI WIEK ????

 • mesik50

  Oceniono 6 razy 6

  Jedno z następnych nocnych głosowań w Sejmie i Senacie to: "Ustawa o postawienie w stan oskarżenia przed TS prezydenta andrzeja dudy za łamanie Konstytucji. I przymus do przysięgania na tę złamaną Konstytucję podczas powołania premiera morawieckiego and co.

 • abxcd

  Oceniono 6 razy 6

  Kolejny art o kaczym kurduplu, który jest niby geniuszem? Nawet nie chce mi sie do końca czytac tych dyrdymał.

 • marywil2012

  Oceniono 6 razy 6

  trochę więcej odwagi drodzy państwo w gazecie. kaczyński ma dopiero 68 lat. najbliższe lata wystarczą, żeby przeorać krajobraz polityczny. Zmienić konstytucje. Stworzyć oligarchię wypasioną na spółkach pańśtwowych i silne finansowo zaplecze kościoła. Nie przywiązywałbym się do nazwisk przemykających przez ostatnie kilka lat w orbicie prezesa. Pisowi teraz potrzeba nowej konstytucji i będą nowe zadania, sądzę że pis będzie chciał przyjąć inny model polityczny teraz i oprzeć władzę na dobrze osadzonych urzędnikach państwowych katolickiego autoramentu. Przez najblizsze lata zniknie lewica już zupełnie z horyzontu politycznego, dojdzie do przetasowań na prawej i centrowej stronie. Pojawią się nowe twarze (CZY PAMIĘTAJĄ PAŃSTWO JAK POJAWIŁ SIĘ ZNIKĄD DUDA?)To potrwa jeszcze kilka dobrych a może naście lat, więc proszę przetańcie się zastanowiać nad tym kto będzie następny na dzień dzisiejszy.
  Po kaczyńskim cały ruch padnie. Bo nie ma i nie będzie nikogo charyzmatycznego. Ten system działa tylko dlatego, że nie ma zagrożenia dla centrum - Kaczyńsiego, który nawet stowrzył sobie własną opozycję...
  Popuśćmy wodzę fantazji co się stanie po Kaczyńskim: to będzie cały ruch katolicko narodowy i z całkiem solidnym finansowaniem. Do pańśtwa będą podpjęte firmy i pracownicy i realizować cele pańśtwowe, w przekonaniu, że polska jest jedynym wolnym krajem w tym zislamizowanym świecie. Z resztą nie bez mocnych argumentów: liczba ludności niechrześcijańśkiej wzrośnie w niemczech i francji nawet do 30-40% jak wynika z symulacji amerykańskich thinktankow. Kaczyński to wie,wie też że nie jest wieczny, wie też jak sądzę jakie są słabości liberalnego pańśtwa i nie zamierz się certolić. jemu chodzi o zmiany strukturalne. NAzwiska są obojętne i jak dobrze pójdzie będą obojętne. Każdy kto będzie "straszył inkwizycją" będzie pasował do tak stworzonej konstelacji władzy. co więcej, straszyć inkwizycją mogą też dawni liberałowie a nawet socjaliści.

 • tacx

  Oceniono 6 razy 6

  następny po Sroczyńskim egzegeta PISma Świętego. Skąd w gazecie nabrali tylu nowych młodych wszystkowiedzących to nie mam pojęcia. Szukam jakiegoś przykładu z cywilizowanej części swiata do której PIS nijak się nie zalicza i staram się znaleźć prykład szefa stada który namaszcza następce i potem jeszcze w swietle lamp przekazuje mu waaadzem. I nie znajduję. A co dopiero we wschodnich hubrydach jaką jest PIS.
  Kaczyński nikomuniczego nieprzekazuje ani nikogo nie namaszcza bo jest jak Breżniew. nawet z demencją i podagrą będzie rządził z Sulejówka siedząc w bujanym fotelu. przy kominku z maciejówką na łowie.
  Czemu? Bo on niczego nei tworzy tylko urodził się zkultem marszałka w głowie i z misja kopiowania jego kariery umrze. Koniec kropka. Ten człowiek urodził się dla polityki i w polityce umrze - jako klon Piłsudskiego, a raczej jako karykatura

 • karolus2222

  Oceniono 7 razy 5

  NO TERAZ ADRIANEK - DO LIMUZYMKI I NA NARTY !
  POZAMIATANE !
  ALE W KARTACH HISTORII BĘDZIESZ OPISYWANY ; NIKT !

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 7 razy 5

  Kto pamięta PRL, ten wie, że jedną z ulubionych ówcześnie odmian rytualnego pieprzenia w bambus było tzw. "wskazywanie na konieczność": "trzeba", "musimy", "niech", "niechaj", "musimy sobie, taysze, jasno i wyraźnie powiedzieć" itd. itp. tratatata trutututu. Komuna wraca jako farsa.

 • Jacek Wolski

  Oceniono 5 razy 5

  W historii zapisze się jako najsłabszy prezydent. Szkoda bo miał możliwości zaistnieć dużo lepiej...

 • chumski

  Oceniono 5 razy 5

  W ten sposób Duda zrezygnował z drugiej kadencji.

 • jacmenos

  Oceniono 5 razy 5

  kolejny raz zwrócę się wielbicieli i wyznawców PISlamu :
  Wymieńcie choćby jedno nazwisko polityka PIS w miarę mądrego , w miarę normalnego .... błagam - choć jedno nazwiskio !

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 5

  Ostał ci się jeno wór!
  Worek, flak pusty i obwisły, bo Szydłem przekłuty.
  P/S
  Dudy, instrument dęty z grupy drewnianych.
  Składa się z jednej piszczałki melodycznej i do kilku piszczałek akordowych, z których najważniejszą jest basowa (burton).
  Piszczałki są uruchamiane powietrzem z worka retencyjnego wykonanego ze skóry zwierzęcia, zwykle kozy (stąd błędna nazwa kobza).
  Worek może być napełniany na dwa sposoby:
  dudy szkockie są nadmuchiwane za pośrednictwem ustnika przez grajka,
  natomiast dudy polskie są pompowane (dymane) przy pomocy pompki mieszkowej tzw. nadymki.
  Nadymkę grajek trzyma pod pachą.
  Niby fajnie, ale te dudy są dymane przez prezesa i to ON dzierży nadymkę.
  Dudy mogą grać wyłącznie wtedy, gdy są dymane.
  Ale te Dudy już na nie zagrają, bo worek mają przekłuty i nie pomoże, że Szydło już wyszło.

 • Oceniono 5 razy 5

  chyba jedna z ciekawszych i co najwazniejsze trafniejszych analiz, wielu dziennikarzy pisze jak to glupio zrobil kaczor a on naprawde jest kilka krokow przed opozycją. inna sprawa ze opo jest cienka jak rajstopa w kroku. tak czy siak na pohybel pisdzielcą

 • zapomorski12

  Oceniono 5 razy 5

  Szkoda, że mamy tak mało inteligentnego i przebojowego prezydenta :(

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 5

  głupiutki adrianek jak pisi narodek: nie rozumie co się wokół dzieje

 • xyz_xyz1

  Oceniono 5 razy 5

  Duda jest potrzeby tylko do chwili kiedy Kaczyński nie dojdzie do wniosku iż być w UE się jemu nie opłaca i zarządzi kierunek na wyjście a stanie się to w chwili kiedy na skutek jakowyś sankcji czy jakiś wyroków UE przestanie niczym dojna krowa sypać pieniędzmi. Wtedy przestanie być potrzebna a jak przestanie być potrzebna to się z niej demokratycznie wyjdzie. A wtedy już nie trzeba będzie udawać i kurs na model Białoruski lub Wenezuelski zostanie wdrożony. Pierwszym jego etapem będzie nowa konstytucja gdzie nie będzie już demokratycznie zbędnych rzeczy a i albo Prezydent zostanie postawiony na czele rządu i wtedy zniknie premier lub Prezydent postanie jako wybierany przez Parlament strażnik żyrandola bez żadnej władzy która zostanie skupiona w reku premiera a i tak będzie rządzi I sekretarz PiS. Opozycje się demokratycznie zlikwiduje jak w Wenezueli zostawiając jedynie ewentualnie wzorem PRL tak zwaną kontraktową. W żadnym z tych rozdań Duda nie jest Kaczyńskiemu do niczego potrzebny.

 • liczygrosz

  Oceniono 7 razy 5

  Jaka przyszłość prawicy ? Jeden i drugi cienki. Kaczyński nie pozwoliłby na mocne osoby w swojej partii. Wyjątkiem jest Macierewicz, który ma masę haków i boją się go ruszyć.

 • stasi1

  Oceniono 5 razy 5

  A jakie niby to doświadczenia zagraniczne mają obaj kandydaci na delfinów? To że Duda zrobił zdjęcie z Obamą? To robili wszyscy. A mati że opowiadał jacy to źli sędziowie są?

 • jachay

  Oceniono 7 razy 5

  Przez najbliższe lata... Poważnie?

 • kemor234

  Oceniono 7 razy 5

  Jarosławowi Polskęzbawowi poczucie absolutnej władzy jest niezbędne. Jak tlen do życia. Morawiecki mu zagraża. Odnosi sukcesy (czas pokaże, prawdziwe czy nie!) w sferze gospodarki, o której Kaczyński nie ma pojęcia. Działania gospodarcze, szczególnie w dłuższej perspektywie są wymierne. To nie to, co stanąć na krzesełku i pleść androny ze świadomością, że jak przesadzi, to wierne pieski odwrócą sens słów.
  Z drugiej strony, pisorom w głowach się poprzewracało. Przy nieudolnej premier, każdy minister ciągnie w swoją stronę. Trzeba ich powywalać, praktycznie wszystkich, bez wyjątku. Ale jak to zrobić, gdy istnieją haki, teczki, itp. Najlepiej zrobi to ktoś "z zewnątrz". Nie działający w strukturach. Można będzie powiedzieć - to nie ja. Wszystko można będzie uzasadnić koniecznością ... uniknięcia bankructwa Polski.
  Ale czy się uda? Jak długo prezes wytrzyma ? Czy Morawiecki będzie słuchał ?
  Ano czas pokaże. Jak Pis "wygra" wybory wszystko powróci. Na wieki wieków. Amen.

 • ninananu

  Oceniono 6 razy 4

  Schedę po Kaczorze przejmuje Ziobro

 • zsm-5

  Oceniono 8 razy 4

  Chyżo i z uśmiechem może sobie Duduś kijka wsadzić w pałacu. Jak Agata mu pozwoli. I to by było na tyle...

 • kandrzej1

  Oceniono 6 razy 4

  Duduś!!! Następcą!!! Chyba głównego ministranta parafii w na zadupiu. A i to wątpliwe bo z takim brakiem własnego zdania i inicjatywy.

 • antoszek22

  Oceniono 6 razy 4

  Sądząc po tym, że to Duda broni skargi nadzwyczajnej a Ziobro jej nie chce to wiara w to, że Duda myśli do tego jeszcze o przyszłości jest pozbawiona większego sensu.
  Ten mechanizm spowoduje ze dzień po wyborach nowa władza otrzyma instrument do rozliczania starej.
  Zapominamy o jeszcze jednym klocku
  Pani Szydło mogłaby na fali uwielbienia sądząc z sondaży, zostać wysunieta jako kandydatka PIS w wyborach prezydenckich pod hasłem podwójnie innowacyjnej chrystianizacji Europy .
  To pozwoli uciszyć nastroje iw zdezorientowanym obozie władzy .
  Oczywiście tylko wtedy gdy Adrian postanowi dalej prowadzić otwartą wojnę z Andronim albo kolejnymi reformami Ziobry wokół chrystianizacji mediów .
  Bo chyba nikt nie wątpi ze po dwóch latach harówy nad wyłączaniem mechanizmów konrolnych przejdzie teraz do tego co pisie lubia najbardziej czyli rozkoszowania sie słodka zemsta na przeciwnikach politycznych .
  Androni tylko czeka na hasło ze słoikiem smoleńskim z kolejną bombą polozoną pod opozycję .

 • dar10ko

  Oceniono 6 razy 4

  Morawiecki jest nienachapany władzy - jak największa władza jest jego celem: zaczął od ministerstwa rozwoju i wicepremiera, potem przejął ministerstwo finansów, pozbawiając się konkurenta, teraz został premierem, marginalizując Szydło, jako wicepremier bez teki. Zapewne następnym jego krokiem będzie prezdentura, i co ważne, nie lubi czekać. Przypuszczam, że nawet jeżeli Andrzej Duda będzie partyjnym prezydentem, wiernym pisowi, to i tak Morawiecki przejmie jego miejsce i zostanie kandydatem tzw. zjednoczonej prawicy w najbliższych wyborach prezydenckich. Podobnież jak to miało z wierną partii i Kaczyńskiemu Szydło.

 • jakub13579

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wymagajcie od adriana zbyt dużo. On wie, że dzisiaj ma powołać a jutro podpisać. Pojutrze złożyć wieniec A w przyszłym tygodniu powitać prezydenta sant escobar. Ma to wszystko w zakesie obowiązków z których wywiązuje się sumiennie. To o co chodzi?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  W przypadku sukcesji ja bym raczej obstawiał duumwirat niż rządy jednego konsula.

  Ale faktycznie Andrzej Duda mógł kogoś zdymisjonować. Lepiej by to wizerunkowo wyglądało. Morawiecki też mógł chociaż Kempę wywalić. Ona i tak skończy jako kozioł i tak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX