Danuta Stenka, Dorota Gardias i Grażyna Wolszczak - ambasadorki kampanii 'Kocham. Szanuję'

Danuta Stenka, Dorota Gardias i Grażyna Wolszczak - ambasadorki kampanii 'Kocham. Szanuję' (fot. materiały prasowe)

wywiad Gazeta.pl

Konrad Wojterkowski: Mężczyzna jako taki nie odnalazł się w realiach XXI wieku. Dlatego bije kobiety

Akcją "Kocham. Szanuję" zwracamy się do kobiet, które są bite. Mówimy im, głosem innych kobiet - ambasadorek kampanii - że nie są same, że z kręgu przemocy można wyjść i zagrzewamy do batalii o siebie - mówi Konrad Wojterkowski, organizator kampanii "Kocham. Szanuję" i założyciel fundacji Krajowe Centrum Kompetencji pomagającej ofiarom przemocy domowej w Polsce.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (245)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Łukasz Zaręba

  Oceniono 36 razy 4

  Większość facetów uważa bijących kobiety i dzieci za śmieci, ten artykuł to zwykłe feministyczne uogólnianie. Nie wiem, czy za dużo oczekuję od Pani feministki i Pana artysty, ale powiem tak - kobiety zabijają dzieci. Może teraz Pani zrozumie problem z uogólnianiem. Tak, takie są statystyki i na odpowiednich stronach dużo więcej makabrycznych zdjęć/filmów z mordów matek na własnych dzieciach znajdziecie, niż ojców. Ktoś tu narzeka, że nie stawiamy na realne partnerstwo, tyko na rywalizacje, a sam chce rywalizować właśnie takim chamskim uogólnianiem.

 • Oceniono 3 razy 3

  ja uważam , ze główną przyczyną tej patologii -przestępstw kryminalnych jest znieczulone społeczeństwo na krzywdę ludzką to jest brak miłości społecznej i EGOIZM LUDZI I TO JEST PODŁOŚĆ ŻE TEMU SIĘ PRZYGLĄDAJĄ A NIE WIEDZĄ CO ICH JESZCZE MOŻE SPOTKAĆ W ŻYCIU ZE JAKIŚ PODOBNY BANDYTA NAPADNIE NA KOGOŚ Z NICH , które wokół widzi i słyszy jak bandyta maltretuje kobietę i odwraca się plecami , dlatego taki przestępca w miejscu zamieszkania czuje się bezkarny ktoś kto się wykoleił i nie panuje nad swoimi emocjami jest nerwowo - chorym człowiekiem i powinien się leczyć., bo może kogoś zabić . kobiety jak słychać często nie zgłaszają takiego przestępcę z tego powodu że zaraz by miały sprawę o zabranie dzieci przez sad , że dziecko nie może się wychowywać w patologii społecznej , biedna rodzina nie może sobie pozwolić na kosztowne obdukcje po 200 zł i sprawy w sadzie po 150 zł = kwota na adwokata- KIEDY TAKIE OPŁATY POWINNY BYĆ BEZPŁATNE I ŚCIGANE PRZEZ SĄDY GRODZKIE Z URZĘDU BO AGRESJA Z DOMU PRZENOSI SIĘ NA ULICE GDZIE DOCHODZI DO POBICIA BEZBRONNYCH LUDZI KTÓRZY ZOSTAJĄ NAPADNIĘCI PRZEZ TAKICH BANDYTÓW / . i tak przestępcy kryminalni sa bezkarni ; a za uszkodzenie ciała powyżej 7 dni należy sie bandycie kara do 5 lat a tu piszą że to jest przemoc takie pobicie - to jest bandycka napaść która powinna być bardzo surowo karana , bo kobieta czy dziecko nie jest własnością jakiegoś psychopaty , który jest nie zrównoważony psychicznie może spowodować wypadek na ulicy najechać na kogoś lub zabić , BO JEST NIEODPOWIEDZIALNYM ZA SWOJE CZYNY MOŻE PO PIJAŃSTWIE ALBO INNEJ PATOLOGII I PARANOJI ??????????????

 • Katarzyna Sornat

  Oceniono 3 razy 3

  No ale przeciez nie jest to fenomen XXI wieku, wyglada na to, ze mezczyzna nie odnajduje sie w patriarchacie.

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 3 razy 3

  Z tego co Pan mówi wynika ze przemoc domowa zrodzila sie dopiero wraz z nastaniem kapitalizmu na przelomie XIX-XX wieku (vide uzasadnienie tezy ze "mężczyzna jako taki nie odnalazł się w realiach XX czy XXI wieku."

  To dosyc smiala teza i jeszcze smielsze usprawiedliwienie. Drzewiej nie bylo czyms niespotykanym by najechac na klasztor, zgwalcic zakonnice i posiasc ja za zone (pod przymusem rzecz jasna), a w niektorych krajach istnialy przepisy okreslajace maksymalna grubosc kija, ktorym mozna bic zone. Przeszlosc byla o wiele brutalniejsza niz nam sie wydaje a czasy polowan z maczuga skonczyly sie tysiace lat przed nastaniem kapitalizmu - juz np. za czasów Jezusa ludzie palali sie rzemioslem, rybolostwem czy handlem - cywilizacje zyly glownie z rolnictwa a nie z polowan.

  Uwazam ze obecnie mezczyzni sa o wiele lagodniejsci w stosunku do kobiet niz byli jeszce 50 lat temu, o wiekach srednich nie wspominajac.

 • zwyklaosoba

  Oceniono 7 razy 3

  Nie do końca rozumiem tę współczesną przemoc i tę medialną nagonkę. W broszurze informacyjnej wydanej społecznie, którą otrzymałem do skrzynki jest napisane, że przemoc wobec dzieci to m.in. "zabranianie, rozkazywanie, zmuszanie, karanie". I nie wiem jak to mam rozumieć. Czy zabranianie dziecku oglądania wieczorem filmów dla dorosłych jest przemocą ? Czy zmuszanie dziecka aby poszło do szkoły albo odrobiło lekcje jest przemocą ? Czy wyznaczenie dziecku kary za złe zachowanie jest przemocą ? Wg tej broszury jest ! To jakimi środkami mam wychować dziecko, aby potem nie usłyszeć, że to moja wina gdy w przyszłości będzie lekceważyć obowiązujące prawo i przyjęte społecznie zasady współżycia ?

 • xegar

  Oceniono 5 razy 3

  Niech ktoś założy giełdę facetów szanujących kobiety. Taką, aby można było się do niej zapisać, a z drugiej strony będą się zgłaszać kobiety, które pragną być szanowane. Z jednym warunkiem: WZAJEMNOŚCIĄ. Kobiety mają daleko bogatszy arsenał przemocy psychicznej. Jest ona trudniejsza do udowodnienia przed sądem niż siniaki.

 • elasteena

  Oceniono 3 razy 3

  Tu jeszcze ciekawy raport, gdzie dokładnie wyjaśniono, skąd biorą się przytoczone w artykule liczby, którą budzą wiele emocji
  monitoring.cpk.org.pl/wp-content/uploads/2016/02/Stereotyp-ponad-prawem-raport.pdf
  Ponadto warto polecić publikację prof. Beaty Gruszczyńskiej z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości („Przemoc wobec kobiet w Polsce. Aspekty prawno-kryminologiczne” Wolters Kluwer, Warszawa 2007). Są to dane sprzed ok. 10 lat.

 • wyciety

  Oceniono 19 razy 3

  Jak twierdzi wybitna karnistka prof. Monika Platek:"W zwiazkach homoseksualnych rodzi sie tyle samo, lub wiecej dzieci niz w zwiazkach heteroseksualnych.

 • labore

  Oceniono 29 razy 3

  Polskę zalewają projekty, w których rozmaici mądrale przejadają pieniądze, które powinny trafić do konkretnych osób i zmienić ICH życie. Zamiast realnej pomocy kwitnie cwaniactwo pod chwytliwymi hasełkami.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  No sorry nie rozumiem czemu ciagle ktos kpi z problemu jesli meskosc to nie oznacza bicie i ponizanie slabszego - kobiety czy dziecka - tak samo tego drugiego gdy nie jest posluszne czy cos popsuje przypadkiem. Przemoc to zawsze porazka w kontakcie z drugim czlowiekiem, niezalenie od tego czy ktos jest faktycznie slusznie zdenerwowany bo sa inne sposoby by dochodzic swoich praw.
  Jesli uwaza sie ktos za wiecznie pokrzywdzonego przez kobiety tez powinien to naglasniac niz probowac zamykac usta innym :/

 • Oceniono 2 razy 2

  Rząd i Sady nie powinny byc biznesowe zarabiać na krzywdzie ludzkiej , bo to nie jest prywata , tylko oni powinni służyć ludziom a szczególnie chronić ofiary która powinna otrzymać rozwód ze swoim oprawcą NIEOPŁATNIE - bez żadnych opłat sadowych

 • rikol

  Oceniono 4 razy 2

  Co to za głupoty? czy mężczyźni zaczęli bić w XX w.? Wcześniej nie bili?

 • mimozka82

  Oceniono 10 razy 2

  Nie,no wiadomo,ze to kobiety biją mężczyzn i swoje dzieci.Przeciez to lewacka propaganda jest.Biedni męzczyźni maltretowani i poniżani. Tylko statystyki się nie zgadzają jakoś...

 • tomtg123

  Oceniono 16 razy 2

  Bzdura. Nie ma zbiorowego mężczyzny, nie ma zbiorowej kobiety, tak jak nie ma np. zbiorowego blondyna ani zbiorowego bruneta.

 • andy999kkk

  Oceniono 22 razy 2

  Bełkot , jak zwykle.
  Ilu mezczyzn jest pozbawionych opieki nad swoimi dziecmi po rozwodzie ? Dlaczego najczesciej o tym ,ktore z rodzicow bedzie na stale opiekowalo sie dziecmi decydują sedziowie kobiety .
  Dlaczego mezczyzna , ktoremu przyznano opieke nad dzieckiem placi alimenty matce , ktora tym dzieckiem sie nie zajmuje?

 • foolbuster12

  Oceniono 3 razy 1

  Śliczne aktoreczki ucharakteryzowane na pobite nie robią wrażenia. To jest sztuczne.

  Obowiązuje, i słusznie, całkowity zakaz bicia kobiet przez mężczyzn. Ale czy jest jakiś zakaz absolutny, który obowiązuje kobiety? Na przykład taki, że nie wolno wymuszać ustępstw za pomocą histerycznego wrzasku? Im wszystko wolno.

  Marzy mi się taka przyszłość, w której kobieta będzie mogła dostać sądowy zakaz zbliżania się do mężczyzny (na przykład swojego męża) na odległość mniejszą niż zasięg głosu.

 • magickiller

  Oceniono 3 razy 1

  Co za bzdura. Skąd ta teza o tym że mężczyzna od przełomu XIX i XX wieku się nie może odnaleźć, i dlatego bije? Gdzie są jakieś badania na ten temat? Bo tak sobie gadać to każdy może. I jest możliwość, że bym w to uwierzył, ale tylko w sytuacji, gdyby przed przełomem XIX i XX wieku nie było przemocy domowej. A wiadomo że była i to większa niż dziś bo kobiety miały mniej praw, nie było organizacji i mediów które mogłyby pomóc. I niby wtedy, powiedzmy w XVIII wieku, czemu mężczyźni bili, skoro byli tacy spełnieni?

 • rezun-one

  Oceniono 7 razy 1

  Przemoc to najgłupsza chyba rzecz jaką stosuje się w życiu.
  Choć kobiety potrafią odpłacać pięknym za nadobne, ok 30 % mężczyzn wychowuje nie swoje dzieci.
  Ot, przytrafiło się małżonce na imprezie integracyjnej, imieninach u przyjaciółki czy na wczasach.
  W końcu powinien powstać przepis prawny by rejestrowanie noworodka w Urzędzie odbywało się z wynikiem badań DNA. Mężczyzna powinien mieć prawo wiedzieć czy odbiera ze porodówki dziecko żony czy ich małżeńską pociechę.
  Kolega marynarz dowiedział się, od 23 letniej córeczki po śmierci mamy, że żąda postępowania spadkowego ponieważ nie jest jego dzieckiem. Trzeba było widzieć chłopa gdy zrobili badania DNA, on nie wyglądał jak pobita kobieta, on wyglądał jak skatowany pies.

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 1

  w karajch katolicki i muzulmanskich tak wychowuja od dziecka - a pozniej wszyscy sie dziwia - jak to mozliwe?

 • kruk1210

  Oceniono 11 razy 1

  Jako mężczyzna przepraszam wszystkie matki wychowujące chłopców od momentu ich urodzenia, wszystkie przedszkolanki zajmujące się chłopcami 8 godzin dziennie, wszystkie nauczycielki w szkołach podstawowych, będące wzorem dla młodych chłopców przez 8 godzin dziennie. Przepraszam też samotne matki, będące jedynym wychowawcą synów.

 • doktorpeowcow

  Oceniono 13 razy 1

  Co roku przemocy doznaje milion kobiet? Co roku 30 tysięcy kobiet jest gwałconych? Co roku 500 jest mordowanych?
  Jeśli to jest prawda, to NATYCHMIAST cały wymiar sprawiedliwości w Polsce powinien zostać wymieniony!!! Ziobro, do roboty!

 • wsciekly_komentator

  Oceniono 25 razy 1

  Kazda akcja skierowana do jednej tylko płci jest defacto dyskryminacją

 • b6

  0

  Święta racja - wyjustować i podkreślić z wykrzyknikiem. Moi rodzice tego nie zrobili i mój mąż robi rzeczy o jakich nikomu się nie śni.

 • dobrylos

  Oceniono 2 razy 0

  Moja 40 letnia ex-żona przed rozwodem oswiadczyła mi ze potrzebuje Ona teraz emocji i twardego mężczyzny,bo moja troska, delikatnosc i szacunek nudziły ją.

 • welcometopoland

  Oceniono 5 razy -1

  za to suczki się b. dobrze odnalazły i stąd:

  ht tp://m.niezalezna.pl/78532-plaga-samobojstw-w-polsce-trwa
  ht tp://mamadu.pl/117803,zapomnij-ze-zobaczysz-swoje-dziecko-czy-walka-o-prawo-do-widzenia-dziecka-to-dla-ojcow-nadal-walka-z-wiatrakami
  ht tp://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,19676825,mezczyzna-w-wieku-35-45-lat-najczesciej-bezrobotny-oto-typowy.html

 • kolumb55

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Autorze. Bardziej kretyńskiego tytułu nie udało się wymyślić? Cechą wspólną tych osobników jest to, że to są zwykli bandyci, a nie to że to "mężczyźni". Gdyby Pan napisał coś w tym stylu o kobietach to jazgot byłby na sto fajerek.

 • guestowiec11

  Oceniono 13 razy -1

  Ten wojterkowski to jakis osiol co zycia nie zna a klepie jakies utarte w tym spoleczenstwie slogany nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia. Skala dyskryminacji mezczyzn i przemocy p-ko mezczyznom siega w tym kraju granic absurdu. Co gorsza dyskryminowani nawet przez te sama plec jak widac.Zapytaj gdzie ma sie zglosic facet bity przez babe-sam jej nie chce ustabilizowac bo wie ze mu nie uwierza tylko jej. Taki kraj. Reasumujac:ty gosciu masz cos niezle za uszami nazbierane i chyba powinienes siedziec a nie rozwodzic sie dla wybiorczej.

 • bru_no

  Oceniono 9 razy -1

  Może i by mnie ruszyło, ale zaciapane twarze celebrytek odpychają.

 • typowy-leming

  Oceniono 12 razy -2

  Kiedy wreszcie skończycie z tym chamskim seksizmem, to już przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli piszecie, że problemem są "mężczyźni" to stygmatyzujecie w ten sposób wszystkich mężczyzn, także tych, którzy przemocy nie popełniają. To tak jakby pisać, że problemem w USA są Murzyni (którzy statystycznie popełniają przestępstwa ok. 3 razy częściej niż biali). Albo pisanie, że terroryzm wynika z tego, że muzułmanie "nie odnaleźli się w XXI wieku", bo przecież większość terrorystów to muzułmanie. Tego rodzaju rozumowanie to skrajny idiotyzm - sprawcę przemocy zawsze należy identyfikować jednostkowo, a nie przez jego przynależność do danej płci, religii czy rasy. Uwłaczające jest także to ciągłe nachalne pompowanie tematu "przemocy wobec kobiet" zważywszy na fakt, że mężczyźni częściej niż kobiety padają ofiarami przemocy. Mężczyźni stanowią ok. 75% ofiar morderstw i ok. 65% ofiar pobić (tak, sprawcami także najczęściej są mężczyźni ale dla ofiary nie ma znaczenia czy morduje ją kobieta, mężczyzna czy ufoludek). Wg badań British Crime Survey stanowią też ok. 40% ofiar przemocy domowej - lecz te ofiary są kompletnie ignorowane a "przemoc domowa" przedstawiana jest stereotypowo jako przemoc mężczyzny wobec kobiety jak w powyższym artykule.

 • gazkom

  Oceniono 8 razy -2

  Wiązanie przemocy domowej tylko z mężczyznami jako oprawcami, a kobietami jako ofiarami jest mocno seksistowskie. Przemoc fizyczna i psychiczna nie zna granic płciowych. Jest faktem, że jedna płeć dominuje w przemocy fizycznej, a druga w psychicznej. Ale nie jest prawdą, że jeden rodzaj przemocy jest przypisany tylko i włącznie do jednej płci. Proszę sobie wyguglować eksperymenty przeprowadzone na ulicach miast w wielu krajach. W przypadku bicia kobiety przez mężczyznę, często ktoś reaguje i powstrzymuje mężczyznę. Natomiast gdy odwrócić sytuację, przechodnie jeśli reagują, to jest to śmiech i żartowanie. Nie bronię mężczyzn-oprawców. Jest problem i należy go nagłaśniać i próbować rozwiązać. Jedyne o co apeluje, to o feministyczne (czyli równe, bez różnicy na płeć) podejście do tematu. Prawdą jest, że policja traktuje po macoszemu zgłoszenia kobiet o przemocy domowej. Ale sytuacja mężczyzn, którzy na komisariacie mówią: "Żona mnie bije", jest chyba jednak jeszcze gorsza.
  Gorąco apeluję do Redakcji o niedyskryminujące podejście do tego tematu w przyszłości. Brońmy człowieka, a nie tylko jedną płeć.
  Serdecznie pozdrawiam.

 • bzychnur

  Oceniono 9 razy -3

  cos mi tu nie gra... autor stawia teze, ze mezczyzni przestali sobie radzic z rzeczywistoscia w 19 i 20 wieku, bo zaczeli ich dotykac bezrobocie i stad sie wziely problemy z przemoca, bo frustracja rodzi agresje... skad ten koles to wzial. do 18 wieku, kiedy niedy nie bylo bezrobocia, bo nie bylo maszyn i sila ludzkich miesni musiala wykonac prace pozwalajaca na wyzywienie rodziny. i co nie bylo przemoc wobec kobiet? dziesiatki tzsiecy splonely na stosach w europie czy ameryce. takie brutalne byly to czasy... a w domu zaden pan nie przylozyl mieszkajacej z nim pani, bo mial prace os switu do nocy?
  bzdety!

 • elasteena

  Oceniono 17 razy -3

  Czytam te komentarze i mam jeden wniosek:
  Post-prawda w natarciu. Nie ma takiego kota, którego nie można by odwrócić ogonem
  Według statystyk policyjnych w 2015 r. ofiarami przemocy w rodzinie padło 97 501 osób, w tym 69 376 kobiet. Czegoś nie rozumiecie? Za dużo religii za mało logiki w szkole? Czy może feminazistki fałszują statystyki?

 • curious

  Oceniono 11 razy -3

  Głupi, tendencyjny artykuł, a autor pod z góry założoną tezę naciąga wnioski. Dane statystyczne zaprzeczają masowości znęcania się nad kobietami w Polsce? Tym gorzej dla danych. Kobiety zapewne nie wiedzą że są maltretowane. Trzeba je więc uświadomić. Gó...ana propaganda a nie dziennikarstwo.

 • premier_scretyna

  Oceniono 13 razy -3

  Kiedyś źli byli np.: Żydzi - bo "porywali dzieci na macę" - aby to udowodnić przedstawiano fałszywe dowody,
  teraz rolę Żydów pełnią biali, heteroseksualni mężczyźni - i też przedstawia się sfabrykowane "dowody" nawet się z tym nie kryjąc. Ci, którzy teraz potępiają w jakikolwiek sposób mężczyzn zajęli zaś miejsce rasistów i antysemitów.

 • shark_ik

  Oceniono 11 razy -3

  kampania w ktorej gwiazdy udaja pobite jest po prostu tandetna... co innego gdyby na zdjeciach byly naprawde pobite kobiety, a tak to obawiam sie ze to na nikim zadnego wrazenia nie zrobi.

 • zosima

  Oceniono 12 razy -4

  "Z analizy akt sądowych przeprowadzonych przez Andrzeja Dominiczaka z Centrum Praw Kobiet wynika, że nawet 500 kobiet rocznie ginie w wyniku przemocy domowej".

  Czyli np. w 2015 roku na zarejestrowane 502 zabójstwa 2 nie dotyczyły kobiet zabitych przez partnerów. ewentualnie policja kręci i nie rejestruje zabójstw jako takich, ale nieszczęśliwe wypadki. Odmowa dotowania wywodów pana Dominiczaka ma głęboki sens.

 • unterhose

  Oceniono 13 razy -5

  Co za stek bzdur w tytule. Policja, byłem na komisariacie zgłosić przestępstwo, same baby. Przesłuchiwała baba, prowadząca baba, prokurator baba, sędzia baba. Należy nadmienić, że pod udawaną kulturą słowną, panie te są tak aroganckie, chamskie a wypowiedzi do granicy gróźb karalnych. Tak to wygląda. Stanowiska biją wam po deklu drogie panie

 • Abstract Concrete

  Oceniono 15 razy -5

  Tekst, jak to bywa w tym przypadku, seksistowski. Od początku zakłada tzw 'model Duluth', czyli jeżeli przemoc domowa, to mężczyzna leje kobietę która jest bierną ofiarą. Niestety, jak badania pokazują, iż przemoc domowa jest w większości przypadków wzajemna.

 • tomek.tw22

  Oceniono 9 razy -5

  Alfred jakbyś się zagłębił w temat to byś widział, że obecnie to w większości kobiety odpowiadają za rozpad rodzin. I coraz częściej to mężczyzna jest ofiarą przemocy. To tak w ramach postępującego feminizmu. Celnie i w punkt jak zwykle.

 • alfalfa

  Oceniono 12 razy -6

  Nie wiem dlaczego ten pan uważa, że polowanie z maczugą było łatwiejsze (i zawsze skuteczne) niż praca i frustracje w kapitalizmie XIX czy XX wieku. Łatwo też mu poszła analiza procentów przemocy wobec kobiet w Danii i w Polsce. Po prostu między wierszami stwierdził, że kobiety w Polsce masowo zapadają na syndrom sztokholmski lub też są zwyczajnie głupie i "przejmują sposób myślenia sprawców". Mam nadzieję, że lepiej mu pójdzie akcja ze wszystkimi gwiazdami tvn i okolic. Za filozofowanie lepiej niech się nie bierze.
  A.

 • foreksfxxxx

  Oceniono 16 razy -6

  Ch prawda, to kobiety nie odnalazly sie w XXI w. Kiedy kobiety gotowaly jak matki, teraz pija jak ojcowie. Nic nie robia, wszystkiego wymagaja, uwazaja ze facet ma robic to co kobiety a one beda lezec i pachniec. Nie chca pracowac, chca pieniedzy, chca zycia z Instagrama, dzieci ma wychowywac babcia albo niania, dom sprzatac Ukrainka. Zawsze uwazalem ze przemoc domoa to straszna rzecz, dopoki nie zobaczylem, co kobiety potrafia robic, by sniszcyc faceta. Strzal w ryja to absolutne minimum.

 • kaszeba102

  Oceniono 11 razy -7

  Na zdjeciach rozpoznaje feministyczne dziennikarki z Wyborczej i Krytyki Politycznej rownosciowo potraktowane przez kolegow z redakcji.

 • Oceniono 14 razy -8

  To, że kobiety są bite nie jest sprawą tylko mężczyzn, bo niestety wiąże się to z pragnieniami kobiet, które szukają właśnie takich mężczyzn i o tym trzeba mówić. Zanik Patriarchatu (a szczególnie wychowawczego aspektu ojca) powoduje, że kobiety nie wiedzą czego oczekiwać od mężczyzny. Nie potrafią się kontrolować pod względem szukania w mężczyźnie tych cech, które działają na nie podniecająco, czyli agresja, pewność siebie, dominowanie. Bez patriarchatu - czyli bez takiego wzoru mężczyzny, który taki jest, ale dodatkowo jest kochający i opiekuńczy kobiety padają w ramiona psychopatów.

 • Bartosz Cieśla

  Oceniono 12 razy -8

  Ile kobiet rocznie umiera z powodu islamu i obecnej w nim przemocy wobec kobiet? Pytam, bo liberałowie (tfu!) bardzo mocno go promują.

 • teddy_boy

  Oceniono 11 razy -9

  Jednak polecam autorce, mortadelę do.....zabawy.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 15 razy -11

  To nie jest przypadek, że pewne osoby i kręgi związane z feminizmem a raczej z feminazizmem organizują obecnie wręcz zaplanowane kampanie straszenia kobiet mężczyznami , którzy rzekomo je z reguły biją, gwałcą, molestują i maltretują.
  Rozkładu społeczeństw w Europie nie da się przeprowadzić samym sprowadzaniem obcych Europie kulturowo migrantów.
  Trzeba zmniejszyć liczbę normalnych związków małżeńskich i rodzin.
  Najlepiej to zrobić przez antagonizowanie płci przeciw sobie nawzajem.
  Mężczyźni mają się bać kobiet (bo będą oskarżenia o "molestowanie" np. nawet tylko po dłuższym spojrzeniu na ładną dziewczynę a co dopiero po powiedzeniu jej czegoś miłego).
  Kobiety mają się bać mężczyzn bo ci je biją i gwałcą.
  Nie dajmy się sterować manipulantom od Sorosa przebranym w kostiumy "obrońców kobiet".
  To oszuści.
  Akurat w naszym kraju statystyki pokazują, że co do przemocy to jesteśmy na bardzo niskim poziomie w UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX