Trójkowy krasnal, za nim logo Programu Trzeciego Polskiego Radia

Trójkowy krasnal, za nim logo Programu Trzeciego Polskiego Radia (fot. Wojciech Nekanda-Trepka/AG)

media

#KogoNieSłychać w Trójce. Jak prawica zdobyła Program Trzeci Polskiego Radia i straciła słuchaczy

Rewolucja - według popularnego przysłowia - pożera własne dzieci. Rewolucja w Programie Trzecim PR pożarła samą Trójkę. Odchodzą dziennikarze, którzy budowali szczególną aurę tej rozgłośni.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (528)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tygrys102

  Oceniono 19 razy 17

  ten marsz wyraźnie wskazał, że fanami pisu jest ograniczona umysłowo zgraja tępych i aroganckich patriotów pisowskich...ich nie stać na samodzielne myślenie...osobne gratulacje dla hierarchów (większości) którzy są już tak tępi jak ich owieczki

 • kris19602

  Oceniono 18 razy 16

  Pisowska komuna robi to samo co robila mloda wladza po II wojnie. Zabija wszystko co kojarzy sie z poprzednikami. Metodycznie i celowo. Az nie zostanie kamien na kamieniu, Podobna taktyke ma tzw. Panstwo islamskie. Niszczy wszystko co inne.

 • melemoth

  Oceniono 17 razy 15

  Kolejny dziennikarz odchodzi z Trójki ,zmuszony do odejścia przez ludzi związanych z obecnym rządem,osadzonych na stanowiskach kierowniczych w Trójce.Prawdą niezaprzeczalną jest że Trójka była zawsze elitarnym radiem ,radiem dla ludzi o rozmaitych poglądach ,dla ludzi inteligentnych,myślących.Przestaję słuchać Trójki po ponad 40 latach ,po prostu nie po drodze mi z plebsem.

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 16 razy 14

  Sobala wcale nie koniecznie chce przebudować Trójkę na propisowsą stację. Może po prostu chce ją zniszczyć tak jak zniszczył radio BIS.

 • pan_wafel_wielki

  Oceniono 15 razy 13

  Dla mnie najsmutniejsze jest to, że nawet kiedy choroba PiS minie Trójka już nie będzie w stanie wrócić do starej formuły. To jest niestety proces nieodwracalny. Ci wspaniali dziennikarze, którzy zostali wyrzuceni lub odeszli, będą się coraz bardziej zżywać z nowymi zespołami, będą się stawać twarzami i głosami nowych pracodawców... Trójka już nie odzyska pełnej "Trójkowej Ekipy" i nigdy nie będzie Naszą Trójką. PiS zniszczyło ją bezpowrotnie.

 • lk10

  Oceniono 13 razy 13

  Od dwóch lat nie słucham trójki i już pewnie do niej nie wrócę bo PIS zniszczy to radio całkowicie. Przy takiej słuchalności utrzymywanie tej rozgłośni traci sens. Jeszcze Man i Niedźwiecki i pozamiatane.

 • spyderman2

  Oceniono 14 razy 12

  polegnijcie pisie neobolszewiki

 • vega.vincent

  Oceniono 24 razy 12

  Już nie słucham tej PiSowskiej tuby propagandowej ale jest nadzieja , że może jeszcze kiedyś...

 • agnrodis

  Oceniono 11 razy 11

  Po kolei , dlaczego PiS rozklada "Trojke"?
  Hierarchia: Putin rozkazuje Rydzykowi. Ma na niego haka: Nadajniki Radia Maryja sa w Rosji, kontroluje je Putin i on stawia warunki.
  Z kolei Rydzyk rozkazuje PiSowi i Kaczynskiemu: PiS wygral wybory, bo Rydzyk zrobil mu reklame w Radiu Maryja i w TV "Trwam w nienawisci".
  A co Putin chce od Rydzyka , PiSu i Kaczynskiego? Chce totalnego burdelu w Polsce, szczucia jednego polaka na drugiego (tu polscy katolicy i chlopi sa uzyteczni dla Putina) i zniszczenia wszystkiego, co jest nam drogie: Stadniny, Puszcza, Trojka ....dluga lista..... nawet Wawel zbeszczescili chowajac tam niedojde Lecha. A Inteligencja, zawsze byla sola w oku komunistow, a Putin jest ich wychowankiem. Cham zawsze bedzie nienawidziec inteligenta. To jest zemsta Putina za Solidarnosc i upadek komunizmu.

 • 92ilme

  Oceniono 13 razy 11

  Sprawa wydaje sie oczywista. Atak na Trojke PiS-dzielcy utozsamiaja z przywaleniem PO. A dlaczego? Ano dlatego, ze grzechem pierworodnym Trojki jest jej inteligenckosc oraz grono inteligentnych sluchaczy, ktorych Trojka skupila. A kto jest wyborca PO? Ano wlasnie ludzie inteligentni, wyksztalceni, postepowi i otwarci na swiat. Ta grupa to naturalny elektorat PO. Dlatego PiS-dzielczy zarzad Trojki, bez wzgledu na ofiary (utrata twarzy i ilosci sluchaczy), bedzie kontynuowal ta krucjate. Oni sie nie cofna przed niczym aby przywalic PO. To po prostu ten sam zawziety i prostacki ton i charakter, ktory mozna zaobserwowac na faszystowskich marszach zwolennikow PiS-dolandu oraz w Sejmie w czasie przemowien PiS-doposlow. Dla nich walka z Trojka to walka z PO.

 • 174pit

  Oceniono 11 razy 11

  Jeszcze słucham Trójki - omijając oczywiście wiadomości propagandowe i audycje hunwejbinów podłej zmiany - ale czuję, że czas rozstania jest coraz bliższy. Po 45 latach.
  Tego pisiorskim łachudrom niszczącym najlepszą rozgłośnię pod słońcem nigdy nie zapomnę.

 • czegotychcesz

  Oceniono 13 razy 11

  Od zawsze słuchałam Trójki, a od kiedy władza dała wyraźne przyzwolenie na hucpę i chamstwo, widzę i słyszę jak ludzie się zmieniają, ci którzy w genach mają tą hucpę i chamstwo , nagle pozwolili sobie na odtajnienie i z podniesioną głową prezentują je całemu światu, ci zaś którzy nie mają, nie mają czego szukać w Trójce, tak się dzieje w każdej dziedzinie kultury, PIS-owcy bez obciachu pokazują swoją chamską twarz !!!

 • spyderman2

  Oceniono 13 razy 11

  w państwie pissowskim mają być obrzydliwie bogate oligarchy i tępe, biedne, spracowane społeczeństwo żywiące się nacjonalizmem. dla inteligentnej klasy średniej nie ma miejsca. zatem ta mniej moralna część się zpissi licząc że zasilą grono oligarchów, mniej zaradna część zasili tą biedną grupę a część wyjedzie za granicę gdzie bedą witali z otwrtymi rękami z powodu starzenia się państw zachodnich. tam będą zarabiać suto i obserwować w tv co się dzieje w pissiej wolsce jak teraz obserwujemy co się dzieje w koreii północnej, białorusi czy u ruskich

 • pokrecony_oliver

  Oceniono 13 razy 11

  Ironia losu. Świetlik w liceum miał ksywę pisuar, to były lata dziewięćdziesiąte. Taki ceramiczny pisuar w wc. Piss powstał w 2001 tak dla przypomnienia.

 • Bogumiła Kara

  Oceniono 13 razy 11

  Trójka to było moje radio.. od najmłodszych lat królowało w moim rodzinnym domu.Nawet jako mała dziewczynka dostrzegałam w nim coś więcej.. To bardzo smutne, człowiek czuje się jakby odbierali mu coś bardzo bliskiego, ważnego .. to straszne jak bardzo chce się nas zubożyć i wcisnąć w propagandę. Ogromne podziękowania za te wspaniałe lata dla wszystkich Tworzących kiedyś to wspaniałe radio! Będę tęsknić

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 15 razy 11

  Kaczyński jak Lenin idzie po władzę walcując wszystkich po drodze nie ważne czy coś jest dobre czy nie po prostu jest "nie nasze" to trzeba to zmienić tak, aby było "nasze" a jak się nie da zmienić to trzeba zniszczyć. Ot taka bolszewia.

 • sokrates1969

  Oceniono 19 razy 11

  To ciekawa.... jak tylko ktoś cos napisze w obronie Trójki - mojego radia to pisowskie ścierwojady są czujne i szczują i obrażają..... ale spokojnie karma wraca .......
  Na sam głos Lisieckiego - pseudo dziennikarzyny to puszczam pawia!

 • Marian Koniuszko

  Oceniono 15 razy 11

  Od bardzo dawna w Trójce lecą właściwie tylko reklamy. Zwłaszcza w audycji popołudniowej.

 • mo60

  Oceniono 10 razy 10

  A po co ludowi pisowskiemu inteligentne radio? Tym bardziej zupełne zbędne jest ono dzisiejszej, wielce "inteligentnej" władzy. Obecnie jest popyt na TVPiS , Trwam i Radio Maryja. Ciemniakom to wystarczy. Za chwilę PiS będzie miał ponad 50 proc. poparcia. Gdybym był młodszy, jak z wielu z was, juz chyba dałbym stąd nogę...

 • bombalska

  Oceniono 12 razy 10

  Czekam, az skoncza sie pieniadze na 500+. Paradoksalne, ale tylko bieda nas moze uratowac :D

 • ironeye

  Oceniono 12 razy 10

  Wykształciuchy to sól w oku prezesa. W proch i pył chce rozbić wszystko i wszystkich kto jest w stanie poznać się na jego obłędzie.

 • japka_putina

  Oceniono 12 razy 10

  Trójka jest jasnym i oczywistym przykładem możliwości intelektualnych i profesjonalnych dobrej zmiany, która potrafi wszystko zniszczyć i zburzyć, ale za żadne pieniądze niczego nie da rady zbudować. Im bardziej żałosność wysiłków jest widoczna także dla nich samych, tym bardziej próbują jeszcze mocniej - oczywiście burzyć, naprawiać duże błędy jeszcze większymi, co w końcu musi zakończyć się katastrofą, jeśli tego tępego, fanatycznego, amatorskiego ruchu karierowiczów nie odeślemy na out.

 • wikal

  Oceniono 12 razy 10

  Nie chodziło o propagandowa tubę! chodziło właśnie o to, co się dzieje! Zniszczyć Trójkę, zniszczyć wszystko, co kocha "drugi sort" czyli polska inteligencja. Żeby nie mieli nic! Stąd bezprzykładny atak na polską kulturę i próba zamiany jej na nacjonalistyczną pompę pod pretekstem repolonizacji albo unarodowienia, na artystów ze zmarłym Wajdą na czele, na liberalnych dziennikarzy, prawników, lekarzy i nauczycieli, wymiana urzędników na "swoich". Wszak "elita" głosująca na pis to głównie kibole, dziecioroby, ludzie, którym w większości nie jest potrzebna żadna tam inteligencka Trójka, książki, teatr, rzetelna informacja, dobre kino, muzea... Żyją w swoim świecie: robota (nie zawsze), kuchnia, rodzina, telewizor, kościół, knajpa. Czasem dyskoteka i koncert Zenka Martyniuka. I łatwe pieniądze. Oczywiście wiem, że generalizuję, niestety wśród wyborców pisu jest sporo oczadziałych porządnych ludzi, wielu zawiedzionych i wpędzonych w nędzę przez rządy PO. Ale myślę, że większość pisowskiego elektoratu opisałam trafnie. Kaczyński i jego nomenklatura świetnie wiedzą, że Trójka traci widzów, że tvp nie ogląda już prawie nikt, kto ma wybór i trochę oleju w głowie, że ludzie widzą cenzurę, nachalną propagandę, nepotyzm, rabunek narodowego majątku, upokarzanie narodu. Ale ich to nie obchodzi! Polacy niepopierający pisu mają się czuć źle, wszak profesor Zybertowicz powiedział to wprost w sobotę podczas programu Arena Idei w tvn24. Oczywiście użył słynnego zestawienia kc pis - patrioci i nie-patrioci Ci pierwsi to w domyśle pisowscy wyborcy, ci drudzy, to cała reszta. Trzeba im zabrać wszystko, co kochają - teatry, książki, ich telewizję, ich radio, a nawet prawo do demonstrowania. Ocenzurować internet! To tylko kwestia czasu, gdy będą siedzieć za nieposłuszeństwo albo dostaną pałą przez plecy od policji Błaszczaka (swoją drogą żal, że ta formacja, która odzyskiwała zaufanie społeczne przez przeszło 20 lat, tak szybko skundliła się pod rządami dojnej zmiany). Cóż, pozostaje powtórzyć za Młynarskim: "nie daj się inteligencjo"! Choć wszyscy, absolutnie wszyscy są potrzebni, to jak mawiał mój ś.p. ojciec (robotnik po podstawówce) młynarz Nobla nie dostanie, a analfabeta książki nie napisze. Jeden wątpliwy "inteligent" pan Kaczyński na całą Polskę nie wystarczy.

 • puotka

  Oceniono 12 razy 10

  Trójka to esencja tego czego nienawidzi PiS i dlatego jej zniszczenie było punktem honoru obecnej władzy. Już za poprzednich rządów PiS zabrano się za niszczenie trójki. Dzisiaj idzie to szybciej i głębiej.

 • kemot_73

  Oceniono 14 razy 10

  Tójka poszła do odstrzału w myśl słów "wodza" - że to "wykształciuchy" których należy zmarginalizować...
  Nie oglądam (wraz z cała rodziną) ani TVpis ani trujki ... a słuchaczem Trójki był od zawsze!

 • fuqu

  Oceniono 10 razy 10

  Zastanawiałem się czemu PiS-owi tak ta Trójeczka przeszkadza.
  No cóż, niestety z p. widzenia logiki, PiS-uary mają rację.

  Po pierwsze, słuchacze Trójki nigdy nie będą elektoratem PiS-u.
  Nawet nie dla tego, że Trójka ich jakoś podjudza, czy ukierunkowuje.
  Po prostu istnieje poziom inteligencji, który trzeba osiągnąć,
  aby Trójki słuchać z przyjemnością, a jednocześnie ten poziom
  nie pozwala na bycie PiS-uarem.

  Po drugie przeciętny PiS-uar nie rozumiejąc co do uszu jego dociera boi się tego.
  Jest to naturalny strach przed nieznanym, niezrozumiałym.
  Poniżej pewnego poziomu umysłowego nie próbuje się nieznanego zrozumieć,
  próbuje się to zniszczyć, ze strachu właśnie.

  Po trzecie jak wiadomo "zemsta jest rozkoszą bogów"
  a jak wiadomo nadprezes kiedyś postanowił zostać Bogiem.
  Wprawdzie od tamtego czasu jego oczekiwania wzrosły,
  ale to tylko zwiększyło pożądanie zemsty i zakres tych,
  którzy jej mają doświadczyć.

  Kiedyś słuchałem Trójki od czasu do czasu wyłączając audycje,
  których nie lubiłem (były i takie).
  Teraz mam to samo, tylko odwrotnie.

  Smutne to.

 • sl1234

  Oceniono 10 razy 10

  Kocham Trojke. Nawet jesli jesli mam juz 64 lata i mieszkam w Nowym Jorku - poza " gronem glownego zbiora sluchaczy" - dzieki internetowi Trojka JEST moim wyborze na komputerze w domu, czy w samochodzie i WSZEDZIE. TAK CZYMAJDZIE - TO TYLKO JESZCZE DWA LATA !!!! Zrobimy TO - TAK - z pomoca naszych Mam i babci na wschdnich granicach czy podkarpaciu... SL

 • agencik07

  Oceniono 14 razy 10

  Kaczyści na usługach ruskiego wywiadu wspomagani przez kundli jednego z najlepszych ruskich agenta, niejakiego Rydzyka, ciężko dzisiaj pracują, usiłując nam wmówić, że białe jest czarne, Rydzyk jest duchownym a Kaczyński polskim patriotą!.

 • pyss_na_pis

  Oceniono 12 razy 10

  Już niedługo ta bolszewicka hołota pisdnie ryjem o ziemię i już nigdy się nie podniesie

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 14 razy 10

  Za czasów ograniczonych informacyjnie mediów, Trójeczka zawsze była oknem na Świat. Pamiętam Peryskop (niedziela(!) 14.00), codzienna pocztę, IMA/IMR, 3 kwadranse jazzu, codziennie powieść w wydaniu dźwiękowym.
  Nawet w stanie wojennym była 60 i Wielki Jacek Federowicz. Potem przez lata Trójkowa Atmosfera na antenie.
  Pislam musi to zgnoić. Obsadzić "kolegami kierownikami"

 • acototak

  Oceniono 9 razy 9

  Była Trójka, jest Trujka.

 • snowbird1

  Oceniono 9 razy 9

  Prosze nie nazywac pisu "partia prawicowa". Pis to ewidentnie partia narodowo-socjalistyczna.

 • zelenyles

  Oceniono 9 razy 9

  spie...ć takie radio to trzeba być mistrzem barbarzyństwa

 • Jan Tybicz

  Oceniono 9 razy 9

  Trójkę przejmie Rydzyk i przemianuje ją na "TRÓJCA".

 • andrew-live

  Oceniono 13 razy 9

  NIESTETY, TRÓJKI NIE SŁUCHAM JUŻ OD ROKU, A BYŁEM JEJ SŁUCHACZEM OD DAWNA!!! ALE JAK POKAZUJE, CZAS, PRZYJDZIE TAKI OKRES, ŻE TE KUNDLE, KTÓRE ZNISZCZYŁY TO RADIO, ZAPŁACĄ ZA TO!!!!

 • aronia0

  Oceniono 9 razy 9

  Nie wiem tylko, co w tym towarzystwie nadal robi Mann. On przeciez tez ma alternatywe.

 • szatan2012

  Oceniono 11 razy 9

  Ta głupia władza stawia na głupich ludzi, uważa , że to głupole budują Polskę ... owszem budują ale pod dyktando mądrych ludzi a mądrzy ludzie tej władzy pokazują środkowy palec ... i co teraz władzo ile czasu porządzisz? nie masz szans na długie rządy jak PZPR, za dużo niezależnych źródeł informacji. Góra jeden, dwa sezony a potem Naród was podsumuje i osądzi, wystarczy dekret prezydenta, żeby wszystkich bolszewickich cymbałów wsadzić za kraty, tego małego, szczerbatego przede wszystkim, za podżeganie, kierowanie grupą szkodzącą Polsce, wizerunkowi Polski i narażanie Polski na niebezpieczeństwo wystąpienia konfliktu międzynarodowego ... 500+ to za mało, ci co dostają tę kasę wiedzą że to nie wasze pieniądze tylko pieniądze bogatszych sąsiadów, Polaków którzy na tę kasę tyrają od rana do nocy żeby zapłacić podatki które wy, głupole trwonicie dla misiewiczów, sadurskie a potem trochę rozdajecie na 500+, Może Naród w połowie głupiutki ale w końcu zrozumie, że to nie wy jesteście właścicielami tej kupy forsy tylko NARÓD, SUWEREN ... misiewicze, piotrowicze, sadurskie, kaczyńskie, ziobry i inni precz! Będziecie siedzieć...

 • alexcomp

  Oceniono 9 razy 9

  Będzie w tym roku Karp? Przestałem słuchać Trójki pod koniec 2015 po co najmniej 45 latach, jak nie więcej.

 • saammm

  Oceniono 11 razy 9

  Trójka zawsze była rewelacyjnym radiem, radiem dla ludzi kulturalnych, ale i propagującą kulturę. A przecież tego w PiSlamie nie trzeba, teraz liczą się inne wartości- nazizm, niezachwiana pewność racji PiS-u, twarda pięść dla tych, którzy tego nie uznają, a ponad wszystko- wierność Jarkowi...

 • ziggybum

  Oceniono 21 razy 9

  Ludzie Trójki, apleuję o założenie nowego radia - gdyby wzięli udział najlepsi spece od muzyki i wyrzuceni z Trójki publicyści i satyrycy - mogłoby powstać radio naszych marzeń, bez ciągłego zagrożenia że kolejna władza ciemniaków będzie robić skoki na radio. Czekamy słuchając Antyradia i Tok! A Trujką niech się PiS udławi.

 • patriot.wr

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Redaktorze Świetlik, proszę jeszcze pogonić Manna, bo tez jest dobry i pewnie donosiciel!

 • frajtak

  Oceniono 14 razy 8

  Ale Polacy mają to gdzieś... Ok. 75% jest zachwycona pracą Szydło i Dudy... 40% w podskokach poleci głosować na piss. A to poparcie rośnie. Polacy są w jakimś amoku.

 • ul32

  Oceniono 18 razy 8

  Prostactwo PiS widać przy Trójce wzorcowo. Jak nie da się robić reżimowej propagandy jak w TVP, TV Republika, Trwam, czy w całej kelnerskiej "niepokornej" prasie to trzeba coś po prostu rozwalić.

 • Bartek Kopytowski

  Oceniono 7 razy 7

  ludzie słuchali trójki waśnie dlatego żeby usłyszeć: Manna, Andrusa, Niedźwieckiego, bo to ludzie legendy, fundamenty tej rozgłośni, bez których to radio i jego atmosfera nie istnieje, bardzo to przykre wszystko.

 • hristomoltisanti

  Oceniono 7 razy 7

  Skąd to zdziwienie ? Liczyliście , że ćwoki z kaczej szajki będą z wami dyskutować ? Nie - to jest wojna . To jest szczucie jednych na drugich , bez zachowania jakichkolwiek zasad . Póki durna opozycja nie zobaczy , że to wojna , póty organizacja przestępcza jaką jest PiS , będzie niszczyła ten kraj i jakiekolwiek przejawy niezależnego , wolnego myślenia . "Bułkę przez bibułkę " się skończyło . Teraz rządzą chamy nie uznający żadnych zasad . Walczyc z nimi należy dokładnie takimi samymi metodami . Jakiekolwiek inne poczytają za oznaki słabości !

 • roman_26

  Oceniono 7 razy 7

  Słuchałem Trójki ze względu na ludzi którzy ją prowadzili.. każdy ma jakieś wspomnienia..Dołączam się do krytyki... ale wylewanie żali na PISowców to za mało. Osobiście uważam, że ludzi którzy odeszli ze stacji należy wspierać w ich nowych pomysłach. Marzy mi się nowe radio w którym Ci ludzie poprowadzą swoje dawne audycje. technologicznie - jest to do zrobienia , finansowo - np. poprzez crowfounding również .. Nie załamujmy się .. twórzmy nową lepszą rzeczywistość od PISarni.. A oni niech idą z tym shitem do piachu..

 • aluksz

  Oceniono 7 razy 7

  Urban był przynajmniej inteligentny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX