Jarosław Maringe ze swoimi psami

Jarosław Maringe ze swoimi psami (fot. Jakub Szymczuk)

wywiad Gazeta.pl

Był szefem polskiego narkobiznesu.'' Nie wiem, ile zarobiłem. Dziesięć, dwadzieścia milionów?''

Przepuściłem fortunę. Gdybym ją dobrze zainwestował, nie musiałbym dzisiaj nic robić - mówi Jarosław Maringe.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (302)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • belmont33

  Oceniono 9 razy 7

  kolejny mitoman

 • e50504

  Oceniono 25 razy 7

  Promowanie jakiegoś dresa, penera, zaraz obok artykułu wychwalającego i pokazującego jako silną kobietę rurę oddającą się za pieniądze.

  Piątek rano, zaczynamy weekend w Trybunie Ludu.

  Aha, chodziło wam chyba o Mazdę RX7

 • rikol

  Oceniono 8 razy 6

  Na każdym zdjęciu z prostytutkami.

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 10 razy 6

  TYLKO U NAS! - krzyczy Gazeta... promocja byłego bandziora - wzór do naśladowania na ciężkie czasy... czyli jak żyć, lekko i przyjemnie czyimś kosztem. Złodziejaszek radyjek z dostępem do najlepszej jakości narkotyków - pierdu, pierdu.

 • literyicyfry123

  Oceniono 8 razy 6

  Rzygać się chce.
  Jeszcze ten artykulik obok wychwalający prostytucję (W tym zawodzie trudno zarobić mniej niż 6 tys.)...
  Ależ z was szmaciarze. Słów brak.

 • maxthebrindle

  Oceniono 6 razy 6

  "- Proszę pani, po pierwsze nie uważam, żebym kogokolwiek skrzywdził."
  Tak, oczywiście. Bo ten 'cieć z psem', co to go na drugi koniec parkingu wyciągnąłeś z fumflem i obrobiłeś cieżarówkę ze sprzętem komputerowym - to na pewno dostał awans, podwyżkę i zapewne medal... Mój ojciec, inzynier, w latach 90 rozchorował się i dostał głodową rentę. Był zbyt dumny, by brać pomoc od dzieci, a jedyna praca, jaką mógł znaleźć - to takie właśnie cieciowanie. Ojciec pilnował pustych magazynów i jego jedynym zmartwieniem były dzieciaki wybijajace szyby. Ale gdyby mu na parkingu okradziono ciężarówkę na grube dolary, to na pewno by stracił pracę i pewnie jeszcze by go prokurator przeczołgał za domniemany współudział... No ale pan wybitnie inteligentny bandzior jakoś nie jest w stanie pojąć prostego związku pomiędzy swoimi działaniami a ludzką krzywdą...

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 6

  wszyscy teraz książki piszą, od marnych celebrytów do złodziei "radiów"

 • medikament

  Oceniono 7 razy 5

  Podaj swoj adres drogi Chinczyku, byly szefie narkobiznesu i zlodzieju - moze kilka ofiar wbije do ciebie i ci przebaczy :) Pozdrowienia dla redakcji, fajnie ze robicie wywiady z ziomkami...

 • dzikileon

  Oceniono 5 razy 5

  To był zwykły chłopiec na posyłki a nie boss narkotykowy.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 7 razy 5

  "Nie krzywdzilem ludzi."

  Palil, ale sie nie zaciagal.

 • goostuff

  Oceniono 7 razy 5

  Deweloper, handlarz narkotyków, gangster, złodziej.
  Spójny obraz.

 • zueoko

  Oceniono 7 razy 5

  Szkoda drzew,które przerobiono na papier na te wypociny.Promowanie tego typu memuarów przez GW jest moim zdaniem żałosne.

 • dcmedia

  Oceniono 7 razy 5

  On coś komuś zapłacił? Społeczeństwu? Okradzionym? Ten artykuł i ten facet do kompletne dno.

 • Oceniono 5 razy 5

  ten "Pekińczyk" nie widzi nic złego że okradał ludzi i należał do "mafii" wiadomo co robili ludziom .Teraz lansuje się jaki on dobry uczciwy "inteligentny" dres do puchy

 • archimedesss

  Oceniono 7 razy 5

  dzis jestem deweloperem i restauratorem.
  w USA bys siedzial jeszce z 20 lat w pierdlu.
  no ale to inny kraj.

 • ad2009

  Oceniono 9 razy 5

  Cóż za bohater! jaki wspaniały wywiad! No i jaki człowiek - pomaga polskim dzieciom na Ukrainie... Developer i restaurator (brakuje nazwy knajpy 24/365 na podsluchu)..... wspaniała polska rodzina, patrioci. I on też z czystego patriotyzmu brał odwet na Niemcach. teraz państwo polskie go docenia, martyrologia tez tu jest - co on przeszedl w obcych więzieniach , ten dzielny polak, siedzac z muzułmanami PAD powinien go bezwzglednie wypisac z rejestrow skazanych i odznaczyć

 • kalafiorowydzem

  Oceniono 9 razy 5

  W dziale wiadomości Popek z Korwinem i solo, w sporcie ciągle mma, wags i "fitness" czyli goście, którzy się napierd---ą albo pustaki żyjące ze sweetfoci na instagramie a w kulturze durnowate quizy (bo prawdziwa kultura się tak dobrze nie sprzedaje, co?). Na weekend bajera eks-gangstera, czyli wszystko czym przyciągacie małolatów i pokazujecie, że jest super - przemoc jako bycie silnym, kradzież jako rodzaj pracy, cwaniactwo i przebiegłość jako inteligencja, narkotyki jako przepustka do imprezowego życia, luksusy i imprezowanie jako cel całego życia, kobiety jako laski do dmuchania, gangsterkę jako sposób na łatwy i szybki hajs nieosiągalny uczciwą pracą, zdobycie tego hajsu, jachtów, aut, popularności i podziwu ze strony znanych ludzi. A potem na portalu Gazeta.pl załamujecie ręcę, jaka rośnie nam patolka, że dzieciaki się mordują, molestują, mają wszystko głęboko poza lansem i hajsem.

 • n29a

  Oceniono 5 razy 5

  Traktat o moralności, psia mać. Ale sztosowaty klimat jest; szkoda, że Panie miały kwadratowe buzie - wstyd, czy skromność? :)

  PS
  Wystarczy poczytać trochę kryminalno-prawnych sprawek w "NIE", żeby wyrobić sobie stosowne zdanie nt. świadków koronnych. Idiotyczna instytucja, przynajmniej u nas kompletnie niesprawdzona - czasem zdają się po prostu pod dyktando jednych polityków pogrążać innych.

 • tomasz.sm

  Oceniono 21 razy 5

  Gratuluje wyborczej..promocja kryminalisty handlujacego smiercia...co za syf

 • Alojzy Alojzy

  Oceniono 19 razy 5

  "Nie ma pan poczucia, że gdyby wtedy wykorzystał pan swój zmysł legalnych interesów, byłyby pan dziś bogaczem przez przeszłości kryminalnej?" Czlowieku błagam cie nie rozsmieszaj mnie choc posmiac sie to zdrowa rzecz... Jaki zmysl do interesów? Rozwalic szybe ukrasc radio i sprzedac za pól ceny? Kazdy by tak potrafil. Roznica polega na tym ze gdyby mial to zrobic legalnie , kupic radia w hurtowni (tylko za co? skoro to zlodziej) i sprzedac z marza wsrod innej legalnej konkurencji, to wtedy bysmy zobaczyli dopiero talent... Szkoda nawet tego komentowac.Promowanie patologii.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 6 razy 4

  ps. W każdej celi powinien być mocny hak w suficie i kawał porządnego sznura, tak aby kolejny "biedny miś" nie musiał znowu narzekać że pękły sznurówki, kabel od grzałki czy pasek.
  Każdy prawy obywatel może popełnić samobójstwo, dlaczego odbierać to prawo więźniom?

 • critto

  Oceniono 4 razy 4

  Bardzo ciekawy wywiad. Dzięki takim publikacjom dowiadujemy się więcej o świecie przestępczym, w którym główną rolę grają nie ci, o których jest głośno w radio, telewizji i gazetach, tylko ci, którzy stoją nad nimi albo są ich dostawcami. To oni mają realny wpływ na to, co się dzieje w półświatku.
  Oczywiście wypowiedzi p. "Chińczyka" są mocno żenujące. To wstyd, że ten człowiek nie poczuwa się do winy za to, co zrobił - ale to było do przewidzenia. Celem przeprowadzenia wywiadu jest poznanie poglądów, postaw i zachowań osoby, z którą wywiad jest prowadzony, a nie umoralnianie jej, naprowadzanie na właściwą ścieżkę, itd. Przeprowadzając wywiad z kimkolwiek - nawet z kryminalistą czy zbrodniarzem wojennym - trzeba też tej osobie okazać szacunek, bo inaczej wywiad się nie odbędzie. Nikt, a zwłaszcza osoba z kręgów przestępczych, nie zniesie czyjegoś paternalizmu, protekcjonalnego tonu, umoralniania itd, więc próby "nawracania" p. "Chińczyka" spełzłyby na niczym, a tak mamy świetną publikację pokazującą obraz polskiego (i nie tylko) światka przestępczego, zadającą kłam rozpowszechnionemu przekonaniu, że mafia = Pruszków, Wołomin i Mokotów.

 • kalle_anka

  Oceniono 8 razy 4

  Totalna żenada, że go promujecie - zwykły gangster. A to, ze jest teraz biznesmenem to tylko dowód na nieudolność tego teoretycznego Państwa. Każda jedna złotówka jego majątku pochodzi z przestępstwa i wszystko powinno być skonfiskowane, żeby każdy bandzior wiedział, ze jak wpadnie to z majątku nici. Tymczasem u nas zarobisz miliony, trochę odsiedzisz i potem jesteś szanowanym biznesmenem, restauratorem i deweloperem...

  Tacy ludzie powinni być marginalizowani a nie promowani.

 • Rick Deckard

  Oceniono 6 razy 4

  "Więc jak to się stało, że pan został przestępcą?
  - Miałem dość tego, że uczono mnie etykiety, że kazano całować kobiety w rękę..."

  No żesz cię nie mogę - faktycznie chłop miał ciężkie życie. Nie dziwię się, że zszedł na "złą drogę".

 • buwalker

  Oceniono 4 razy 4

  Jest w tym wyznaniu na pewno trochę demonicznej kokieterii, charakterystycznej dla gangsterskiego sznytu, ale wygląda na prawdziwą historię. Pod koniec podstawówki kolega proponował mi dychę za każde wykręcone światełko od poloneza, próbował mnie wciągnąć w roznoszenie ulotek dla agencji towarzyskich, ale uznałem to za zbyt ryzykowne, chociaż nie dostawałem od rodziców kieszonkowego. Kolega, o którym mowa, już swoje odsiedział, nie załapał się na złote lata dziewięćdziesiąte, ale przez jakiś czas na pewno czuł się królem życia - to już wiem tylko z opowieści. Etyka, pragmatyzm, a czy to dobrze, czy źle - wszystko jałowe rozważania, co wykazał Zimbardo. Wyjątkiem są bardzo wcześnie uświadamiane dzieci (na przykład przez szachy, go, literaturę), które dysponując dużą ilością informacji potrafią przeprowadzić poprawną analizę konsekwencji, i nie popełniają większości błędów swoich rówieśników (przez co często zostają odrzucone przez grupę rówieśniczą jako dziwadła), i tak jednak przecież pozostają podatne na wpływ, wszystko więc zależy od wzorców i środowiska. Konformizm, impulsywność, jaskrawy sznyt, iluzja szybkiego, łatwego zysku, uwiedzenie prestiżem i tanim blichtrem na targowisku próżności.

 • prawdziwy_qwertyk

  Oceniono 8 razy 4

  A moze wywiad z jakims gwalcicielem????
  Modne ostatnio
  Calkiem was po....lo lansowac takich degeneratow

 • kixx

  Oceniono 6 razy 4

  chyba zginelo jedno zero w wypowiedzi o zarobkach na gieldzie-we wczesnych latach 90 na handlu na gieldzie zarabialo sie nie po 100 dolarow w weekend tylko co najmniej 1000
  a poza tym poprosze o wywiady z innymi przestepcami -najlepiej jakis morderca,ostatecznie moze byc pedofil morderca
  ps.ludzie to kupia

 • Maciej Balawelder

  Oceniono 8 razy 4

  typowy produkt III rp - chroniony przez sluzby i wsi ... oplacal sie szmaciarzom i ci pozwalali mu robic wszystko.... za pisu by gryzl trawe i chodzil po spacerniaku co najwyzej.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 4

  "Był szefem polskiego narkobiznesu."

  "Pasjonatka mądrych ludzi, z którymi rozmawia także w Radiu Pogoda, kawy i sportowych samochodów."

  Pierwsze i ostatnie zdanie ....

  No comment ......

 • nantejczyk

  Oceniono 8 razy 4

  Jaki on inteligentny, jak co chwilę lądował w pierdlu? Do kradzieży potrzeba jednej komórki mózgowej, żeby się nie dać złapać już dwóch, i nawet tego mu nie staje...

 • superpolpol

  Oceniono 6 razy 4

  Do pana Ziobry i Blaszczaka: prawdopodobnie mamy doczynienia z inwestowaniem ukrytych pieniedzy pochodzactch z bandyterki. Szanowny pan zlodziejaszek wpadl na pomysl PR-unwokol wlasnej osoby. Polecam kontrole skarbowa, wnikliwa. Peoba wybielania jak nic. A czytelnikom GW: nie kupowac tych wypocin bo wspieracie gnoja.

 • nekaj

  Oceniono 14 razy 4

  czy was do reszty p.o.p.i.e.r.d.o.l.i.ł.o?! kreujecie kolejnego mafioza na gwiazdę?! mam go podziwiać, że już nie kradnie?! to jest ta twarz i osoba, którą mam obejrzeć na głównej stronie?!

 • Wilk Stepowy

  Oceniono 14 razy 4

  Czy szanowna autorka mogłaby wyjaśnić w jakim celu napisała ten artykuł? Jestem też ciekaw, dlaczego promuje książkę przestępcy. Po przeczytaniu tego artykułu trochę mi wstyd, że mam prenumeratę.

 • ds215

  Oceniono 3 razy 3

  A teraz dostaje pozwolenie na budowę tam gdzie inni nie mogą postawić domu jednorodzinnego . I dotacje z naszych podatków dla deweloperów.

 • marietta115

  Oceniono 7 razy 3

  Jeden bełkot cwaniaczka, który więcej fantazjuje niż mówi prawdy.Zwykła, mała wesz, która chce się
  wykreować na króla narkobiznesu. I niech nie pieprzy, że w wieku 13 lat szedł do Baltony kupować
  sobie słodycze, bo to był sklep dla powracających z zagranicy. Trzeba było mieć pozwolenie z Urzędu
  Skarbowego.

 • Helena Liszka

  Oceniono 5 razy 3

  Co się stało z Tą naszą ojczyzną?złodziej na złodzieju,mafie,gangi,milionerzy,wszyscy politycy bogaci,milionerzy,a ten głupi robotnik jak był głupi tak jest i tak się daje mamić i wykorzystywać i jeszcze cieszy się,że dostał od rządu,bogaczy milionerów/Morawiecki/ jałmużnę w postaci 5oo+, 8 zł więcej do emerytury,3oo zł wyprawka a podatki,media,jedzenie ,opał. wszystko w górę.To co nam dają ,potem zabierają w podatkach.Masło maślane,wiedzą jak z nas robić durniów bo wiedzą ,że jesteśmy ciemnotą ,miernotą zabobonni,nawiedzeni i mówią wszystko w rękach Boga.Księża nas też ogłupiają,wszytko dostaniesz w niebie,a oni tymczasem na każdym miejscu nas ograbiają jak się da,bo głupi naród wszystko kupi.Pewien wielki polityk niemiecki powiedział ":Dajcie Polakom rządzić,to się sami wykończą" no i tak jest,mądry wyzyskuje głupiego ciemnego,który idzie po pomoc do kościoła,ale po to żeby się pomodlić i poprosić o łaskę.Tymczasem inni mądrzejsi nas okradają.Taka jest nasza polska rzeczywistość.Biedny bo głupi,głupi to biedny.

 • representation1

  Oceniono 7 razy 3

  Mało inteligentny gość
  -----------------------------
  Taki cwaniaczek pospolity. Te opowieści nie trzymają się kupy. Nie mają w GW z kim robić wywiadów.

 • Robert Olszewski

  Oceniono 3 razy 3

  Biedna ofiara systemu, represywnej I dysfunkcyjnej rodziny oraz patriotyzmu. Dla mnie nic więcej niż drań I bydlak, którego za to, że dilował dragami trzeba było powiesić. Ma szczęście, że żyje. Uczciwy podatnik ma pełne prawo przechodzić na drugą stronę ulicy na jego widok

 • emkaeljan

  Oceniono 3 razy 3

  Masa się w swoim koronnym fotelu przewraca... Facet, który mu w zębach forse przynosił jest "królem narkobiznesu". Kiedy książka o psie, który go ugryzł w usta?

 • jr968

  Oceniono 5 razy 3

  Przecież gorszemu sortowi kradł. Resortowym dzieciom. I tym, co na pasku niemieckiego kapitału. To dobrze robił! Janosik taki! Tylko nie biednym dawał, a sobie. No, to taki pół-Janosik.

 • marekmarek44

  Oceniono 3 razy 3

  Typowe dla Polski styk biznesu i przestępczości. Dziś jest biznesmenem, restauratorem i deweloperem. Zaczynał jako zwykły złodziej i diler narkotyków. Spora część tej klasy społecznej u nas niestety tak ma.

 • tornemorgren

  Oceniono 9 razy 3

  I wy chcecie być opiniotwórczym pismem?! Adaś, aaaaż ttaaak brabrabrakuje kakakasy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX