Milicja przed Sejmem, 1989 rok

Milicja przed Sejmem, 1989 rok (fot. Sławomir Sierzputowski / Agencja Gazeta)

ludzie

Jeśli służyłeś w milicji choćby kilka godzin przed 1 sierpnia 1990 r., to jesteś "pies, ubek i zdrajca"

Pięć historii - czterech policjantek i policjanta - ma wspólny mianownik: zgodnie z obowiązującą od 1 stycznia ustawą służyli na rzecz totalitarnego państwa i dlatego należy odebrać im większość wypłacanej do tej pory emerytury. Nam opowiadają, jak przebiegała ich służba i dlaczego chodzi im o coś więcej niż pieniądze.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (727)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Jan Kowalski

  Oceniono 17 razy 11

  Ja komunista i złodziej, Polak gorszego sortu, oraz zdradziecka morda i kanalia, oświadczam:
  gdybym miał dzisiaj umrzeć, to moim największym marzeniem jest, żebym został pochowany w jednej trumnie z Kaczyńskim, Macierewiczem - a gdyby się zmieścił - to i z panem Zbyszkiem. Wiem, że jeszcze żyją, ale to mi nie przeszkadza!

 • dornjuan

  Oceniono 11 razy 11

  Każdy kto kończył podstawówkę przed 1989 powinien być pozbawiony obywatelstwa polskiego, mieć zakaz pracy i nie dostawać żadnych środków od Wolski. No to zaczynamy listę : Kaczyński, Błaszczak, Karczewski, Szydło, Mazurek, Brudziński, Ziobro,Macierewicz, Kępa itd.

 • batura3

  Oceniono 13 razy 11

  Suweren prosi o komentarz ex komunistę, prokuratora stanu wojennego, ex członka PZPR-u, ex towarzysza Stanisława Piotrowicza. Rozumiem, że według Pissu oraz NIGDY nie aresztowanego ani NIGDY nie internowanego Jarosława K, Stanisław P. jest cacy???:-)))))))

 • japka_putina

  Oceniono 11 razy 11

  Nie ma cienia wątpliwości, ze odpowiedzialność zbiorowa nie jest ani prawa, ani sprawiedliwa, tylko ku...ka i łajdacka. To zresztą całkowicie naturalne, skoro Polskę suweren oddał ku...m i łajdakom z PiS.

  Jednocześnie pamiętam, że w latach 80-tych sam fakt pracy w milicji był hańbiący. Podkochiwałem się wówczas w dziewczynie, której ojciec okazał się oficerem MO. Kiedy się dowiedziałem,miałem niezły dylemat, bo jedynym przyzwoitym ruchem wydało mi się zerwanie znajomości, a nie bardzo umiałem to zrobić.

 • kotecka1

  Oceniono 13 razy 11

  Rozumiem, że będziemy burzyć pomnik Kuklińskiego, który zgodnie z ustawą powinien zostać zaliczony do zbrodniarzy na Narodzie Polskim?.

 • kzet69

  Oceniono 11 razy 11

  Przyjdzie czas na ustawę depisyzacyjną, kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. PiS idzie śladem ustrojów totalitarnych karząc ludzi za ich numer PESEL
  ps. do Adama specjalnie: Jesteś WIELKIM PSEM, szczaj na te pis-kundelki!

 • muflonex

  Oceniono 12 razy 10

  Ja tylko nieśmiało spytam, według jakich kryteriów pan Piotrowicz ma być lepszy i zarabiać jako poseł?

 • bateaux-mouches

  Oceniono 12 razy 10

  Brakuje juz kasy na swirniete pomysly i dla grzyba, wiec trzeba sie rozejzec. O, tu mamy ubekow, tu milicjantow ,upss, a co robia byli ubecy w naszych gronach? Juz sie wybielili proszkiem omo i paciorkiem. Swoja droga ubecy ale nie tylko nie powinni miec 4 krotnie wiekszej emerytury niz przecietny obywatel. Tu mamy nieposlusznych dziennikarzy a tam pielegniarki, tam chapniemy cos szkolnictwu a tam stoczniowcom, no bo wiadomo, to gorszy sort i same bolki. Naukowcow nam nie trzeba bo wiara czyni cuda. Gornikom tylko cos damy bo wungiel to nasz priorytet i na tym poziomie rozwoju zostawimy gospodare. Reszta to pryszcz, przejedziemy walcem.

 • jarekdonek

  Oceniono 10 razy 10

  Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (oraz tysiące innych "nawróconych') :
  1) urodzili sie w państwie totalitarnym
  2) skończyli komunistyczną szkołę podstawową w państwie totalitarnym
  3) skończyli średnią szkołę komunistyczną w państwie totalitarnym, wcześniej pisząc podanie o przyjęcie do niej
  4) skończyli komunistyczne studia w państwie totalitarnym - na własną prośbę ! A notatki robili w komunistycznych zeszytach w kratkę lub w linię !
  5) pracowali na komunistycznych uczelniach w państwie totalitarnym - na własną prośbę !
  Zasłużyli na CAŁKOWITE zabranie emerytury !

 • zmuzbi

  Oceniono 12 razy 10

  Zastanówcie się nad tym , czy pracować obecnie w policji? A jak się zmieni opcja to policjanci mogą stracić i pracę i emeryturę.Warto się zastanowić!

 • pandzl

  Oceniono 13 razy 9

  Chciałem zauważyć iż Jarek i jego ekipa zdobyli wykształcenie w reżimowym systemie, czyli ich życiorysy i tym samym mandat do sprawowania władzy jest fałszywy, ponieważ owo wykształcenie jest nieważne a oni sami poświadczyli nieprawdę.

 • 111pln

  Oceniono 9 razy 9

  Niczego nie potrafią załatwić jak trzeba. Partacze i Szkodnicy.

 • semper.fidelis25

  Oceniono 11 razy 9

  Myślała ( a inni "ubecy" też), że podpisała umowę z PAŃSTWEM POLSKIM. Jedynym państwem polskim, uznawanym przez wszystkie państwa świata, z Watykanem i USA włącznie. Ale widocznie PiS nie uznaje żadnej Polski , oprócz Polski pisuarowej.
  Chociaż okradanie emerytów - policyjnych i wojskowych - rozpoczęła Placforma , a wcześniej AWS i UW .
  Więc to już jest taka złodziejska tradycja styropianowa !

 • Irena Wyrwas

  Oceniono 13 razy 9

  władza się zmieni,czasy się zmienią i obecni decydenci będą mieć zmniejszane apanaże,bo służą systemowi totalitarnemu bo pomagają go wprowadzać

 • zdziwiony6

  Oceniono 13 razy 9

  Policjanci, którzy mają służbę przy obstawie miesiączek smoleńskich w Warszawie też nie mogą być pewni przyszłości. Za 30 lat ktoś może uznać, że pracowali dla złego ustroju.

  Borowicy tez powinni się mieć na baczności. Zwłaszcza jeśli ochraniają Antosia.

 • tinorossi

  Oceniono 13 razy 9

  Każdy rozsądnie myslacy człowiek wie, ze ta ustawa jest zla, ze odpowiedzialność zbiorowa nie jest zgodna z prawem. Funkcjonariusze pozytywnie zweryfikowani po 90 roku zostali oszukani przez nieuczciwe państwo , które z nimi zawarlo umowę. To państwo bardzo potrzebowalo specjalistow. Latwo było zweryfikować tych, którzy przesladowali ludzi w PRLu. Dyskutowac z hejterami nie ma sensu bo oni nie mysla tylko nienawidza.

 • ml2403

  Oceniono 13 razy 9

  No niestety Piłsudski nie żyje, bo jako socjalistę musiałaby go objąć ta ustawa.

 • Edward Zaremba

  Oceniono 13 razy 9

  To jest nie tylko pozbawienie ludzi zasłużonych w policji, środków do życia, ale jest to najzwyklejsze w świecie upodlenie tych ludzi przez mściwych, małostkowych i głupich będących u żłobu bałwanów pisowskich.

 • w.s3

  Oceniono 11 razy 9

  Najwięcej do powiedzenia mają osobnicy, którzy w tamtych czasach raczkowali w pieluchach albo jeszcze nie było ich na świecie.

 • andrzejmat

  Oceniono 17 razy 9

  Tę ustawę moglo opracować i przegłosować tylko grono umysłowo chorych kanalii, aby przypodobać się upośledzonym umysłowo tzw masom pierwszego sortu...

 • klikusy

  Oceniono 11 razy 9

  kurduplowate elity popapranej zmiany to zaraza gorsza od stonki. cała wierchuszka tej kaczej mafii to komunistyczne pomioty. przyjdzie czas kiedy normalność pozwoli rozliczyć tą sektę do samego spodu a wówczas zobaczymy. PRL to państwo w którym się urodziłem ,nie miałem możliwości wyboru ,nikogo nie skrzywdziłem ,dlaczego mam być gorszym sortem. nie zgadzam się żeby kurdupel psychol decydował kto jest lepszym Polakiem ,na pewno nie on.

 • Basia Tomasia

  Oceniono 9 razy 9

  Pod kłamliwym hasłem "sprawiedliwości społecznej" ograbiają funkcjonariuszy policji i ich rodziny z rent i emerytur. Okradają z uprawnień wypracowanych po 1990 r. Pisowscy dranie mają krew na rękach zmarłych, po otrzymaniu decyzji śmierci, w wyniku samobójstw udarów, zawałów. Średnia emerytur policjantów to 2100 zł a nie jak łżą pisowskie gady ponad siedem tyś. Są winni śmierci tych ludzi i żadna spowiedź nie uwolni ich od winy. Pod eksterminującą niczemu winnych policjantów ustawą uchwaloną z naruszeniem wszelkich norm prawnych i moralnych ukrywają piotrowiczów, którzy faktycznie powinni ponieść odpowiedzialność za swoje czyny.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 9 razy 9

  W Najjaśniejszej III Rzeczpospolitej należy wszystkie ulice nazwać imionami tzw. świętych, wyburzyć szkoły, osiedla , zniszczyć resztę przemysłu, zlikwidować PRL-owski Kodeks Pracy, zaorać drogi, cofnąć reformę rolną, nacjonalizację, zabrać dyplomy i świadectwa do podstawówki włącznie, - te wszystkie pozostałości PRL - a wszystkich urodzonych przed 1989 wysłać na Antarktydę – nastąpią wtedy czasy wielkiej szczęśliwości – pozdrawiam - Orwell

 • efendi-33

  Oceniono 9 razy 9

  A co na to tow.Piotrowicz?

 • tinorossi

  Oceniono 8 razy 8

  Wszyscy myslacy i wyksztalceni wiedza, ze ta ustawa to bubel prawny, ale czego spodziewać się po państwie, które Konstytucje ma w powazaniu?? Czytam te komentarze i mysle , ze ludzie zupełnie nie mysla. Mowa o ludziach, którzy zostali przez Panstwo polskie pozytywnie zeryfikowani! Czy to takie trudne do zrozumienia? Polska podpisala z nimi umowę, obdarzyla zaufaniem, wykorzystala ich umiejetnosci , a teraz spotyka ich kara. Ludzie, wlaczcie szare komórki!

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 8 razy 8

  Trzeba dotrzeć z tym do opini publicznej aby zrozumiała kin są neonaziści z PiSu

 • popijajac_piwo

  Oceniono 10 razy 8

  Przestaje mnie dziwić, że Antoś buduje prywatną armię do swojej ochrony...

 • johang28

  Oceniono 10 razy 8

  Wierzę,że dożyjemy czasów ,kiedy będą zamykać w więzieniach lub domach wariatów ludzi,którzy mieli coś wspólnego z pisuarami.Przyjdzie taki czas,wierzę w to.

 • hefajstos1

  Oceniono 8 razy 8

  Ustawa, którą przyjął rząd PiS to polityczny bandytyzm. Można współczuć tym dzielnym ludziom i życzyć wygranej walki przed sądami. Oczywiście, jeśli sądy nie zostaną opanowane przez osobników podobnych do Piotrowicza czy Przyłębskiej.

 • mapi7

  Oceniono 10 razy 8

  Precz z PiSem!

 • roman.wurster

  Oceniono 8 razy 8

  Wedlug pisowcow nic nie moze byc dobre do czego oni reki nie przylozyli

 • pregierz

  Oceniono 8 razy 8

  A ja mam pytanie do mundurowych: ilu z was olało wybory, a ilu głosowało na pis ? :)))

 • calmy

  Oceniono 10 razy 8

  Rozumiem, że pomniki Józefa Kurasia, pseudonim Ogień też zburzą?

  Za Wikipedią: "Józef Kuraś, ps. „Orzeł”, „Ogień” (ur. 23 października 1915 w Waksmundzie, zm. 22 lutego 1947 w Nowym Targu) – żołnierz Wojska Polskiego i Armii Krajowej, major Batalionów Chłopskich i UB, partyzant na Podhalu w czasie II wojny światowej, jeden z dowódców oddziałów podziemia antykomunistycznego."

  Nie pracował co prawda w bibliotece przed 1990, ani nie brał udziału w kursie języków obcych ale:
  "Na początku lutego 1945 pojechał do Lublina, a następnie do Warszawy, gdzie odbył rozmowy z przedstawicielami PPR, w tym z kierowniczką Wydziału Personalnego KC PPR Zofią Gomułkową i otrzymał od niej 10 marca 1945 nominację na szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nowym Targu;"

 • curious2003

  Oceniono 10 razy 8

  Kolejny krok to obniżenie emerutyr pracującym chociaż 1 dzień w PRLu. Tu chodzi o finansowanie obietnic wyborczych PiSu przez wszystkich emerytów. Obecnych i przyszłych. Brak wyraźnych podwyżek emerytur, zajumanie składek z OFE i zapisanie ich na wirtualnych kontach ZUSu, obniżenie emerytur pod pretekstem pracy dla komunistycznego reżimu. Dotyczyć to wszystkich oprócz działaczy PiSu.

 • dyskootantka

  Oceniono 12 razy 8

  Jeśli już, to powinni odebrać emerytury wszystkim, którzy pracowali przed 1990 rokiem, bo pracowali dla totalitarnego państwa.
  A tak na poważnie, pozbawianie emerytur a automatu, bez analizy tego, co dana osoba robiła i pozostawianie wszystkich przywilejów osobom pokroju Piotrowicza, Kryżego i im podobnych, to (tu zestaw słów, których nie uczą w przedszkolu). Bardzo dobrym przykładem jest gen. Czempiński, któremu zabrali emeryturę, a dzięki jego odwadze i inteligencji Polska dostała umorzenie połowy zadłużenia po upadku komuny. Piotrowicz oskarżał opozycjonistów, ratował z opresji księdza z Tylawy i ma się dobrze, bo jak to sam określił - "czynił dobro. Sk...ństwo typowo pisowskie. Nic dodać, nic ująć.

 • vanad48

  Oceniono 9 razy 7

  Setki SB-ków ZOMO-wców to dzisiaj kadry PiS, poniżej prominentni PiSPRL-owcy

  1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym

  2. Jarosław Kaczyński - TW Balbina

  3. Stanisław Piotrowicz - Komunistyczny prokurator na czele sejmowej komisji sprawiedliwości

  4. Antoni Macierewicz- TW Tosiek vel Krokodyl vel Repin

  5. Andrzej Przyłębski - agent SB Wolfgang, obecnie ambasador w Berlinie
  Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP -
  członek PZPR do końca (1990).

  6. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981,
  szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB.
  Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

  7. Karol Karski (PiS) -Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na
  Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z
  poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym)
  w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad
  narodowych.

  8. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista,wieloletni członek PZPR.

  9. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

  10. Bogusław Kowalski - TW "Mieczysław", "Przemek" - powołany na prezesa PKP

  11. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał
  do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie.
  Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem
  partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

  12. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki
  rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach
  Leszka Millera i Marka Belki.

  13. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980
  należała do PZPR.

  14. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

  15. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego
  końca członkiem PZPR.

  16. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP.
  Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki

  17. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981
  należał do PZPR

  18.

  19. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS -
  był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

  20. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby
  Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

  21. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie.
  W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL
  w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

  22. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. -
  były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'.
  W latach 1967-1980 należał do PZPR.

  23. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu
  rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia.

  24. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR -
  od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR.

  25. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego,
  zgłoszony 11.12.2006przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS
  (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

  26. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS -
  Członek PZPR od 1986 r.

  27. Marcin-Meller S-Bek na czele państwowej spółki: konfident - SB-który- -rozpracowywał- podziemie w-1988-r

  28. Leonard Krasulski - szef PiS w Elblągu, bliski współpracownik Kaczyńskiego, pacyfikował robotników Wybrzeża w grudniu 1970

 • czemumojloginniedziala

  Oceniono 11 razy 7

  Mam 37 lat i raczej nie byłem aktywnym agentem PRLu, ale chciałem zwrócić PISowi uwagę że przed 89' wszyscy de facto byliśmy obywatelami tego wesołego demoludu. Każdy miał jakieś większe lub mniejsze kontakty z aparatem, a na pewno mamy kogoś w rodzinie kto ucierpi na takiej brutalnej dekomunizacji. Poprzednie rządy prawdopodobnie to widziały i były bierne. A teraz dobra zmiana przeprowadzona przez doktora komunistycznego prawa. I to się na PISie w końcu odbije. Pytanie czy następna władza dostanie odwagi żeby go i jego pobratymców rozliczyć ze zbrodni komunistycznych?

 • zbych21

  Oceniono 7 razy 7

  Niby mogą pisać do ministerstwa po prośbie. Niech piszą, ale niech nie proszą tylko żądają. A jak odmówią, to się odwoływać, aż dojdą do Strasburga

 • wujekdolf

  Oceniono 9 razy 7

  w Polsce dorwała się do władzy zorganizowana grupa przestępcza - my musimy ich pogonić bo będzie gorzej.

 • coelka

  Oceniono 7 razy 7

  Pis to najmniej elastyczni ludzie o ciasnych umysłach i pogladach rozmodleni , nie mogacy wyjsc poza swój ciasny swiatopoglad. Paru pewnie jest cyników , którzy dla władzy i pieniedzy swiadomie sie upodla, wyliza but komu trzeba i dobrze udaja. Takie dwie kategorie ludzi sa w pisie,wszyscy normalni majcy troche honoru albo samodzielnego myslenia uciekaja stamtąd .

 • rezun-one

  Oceniono 7 razy 7

  Serdecznie współczuję pracownikom IPN i członkom PiS i ich rodzinom.
  Kali zabrać, Kalemu też zabiorą.
  Wystarczy jedna ustawa sejmowa, za zbrodnie przeciw obywatelom RP.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 7

  Po kiego grzyba "schwytała"?
  Powiedzenie mówi, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
  A drugie mówi, że dobre uczynki będą zawsze ukarane.

 • antey

  Oceniono 9 razy 7

  Sfrustrowanym przypominam, że waszego państwa teoretycznego NIE STAĆ na wypłacanie więcej niż ok. 1300 PLN emerytury. Wszystko powyżej jest od wielu, wielu lat finansowane długiem, zwykle większym niż wpływy Państwa z PIT w danym roku.

 • chumski

  Oceniono 7 razy 7

  W 1976-78 służyłem w WP czy należy mi się mniejsza emerytura?????
  Co robił p.Błaszczak w tym czasie????

 • Mirosława Król

  Oceniono 10 razy 6

  Tacy mściwi chrześcijanie-katolicy.Zbiorowo chcą dokonać sprawiedliwości?Bez orzekania o winie?Nieprawdopodobna bezczelność i buta!Tacy się czują silni.Naród ich wybrał,ale też rozliczy.Oby jak najszybciej.Przecież pracowaliśmy dla swojej ojczyzny,każdy gdzie mógł.Nie było nadmiaru stanowisk pracy.A trzeba było pracować,żeby żyć,utrzymywać rodziny.Czy wszyscy w milicji robili coś złego?Szeregowi musieli słuchać przełożonych.Były ustawy,przepisy,wytyczne itd.Teraz prosty lud jest karany za wykonywanie pracy.To wielka krzywda i nieszczęście.Dzięki obłąkanym pisiorom.

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 6

  U pisiorów dziwi mnie najbardziej totalny brak perspektywicznego myślenia. Po ich upadku, czy nastąpi to za miesiąc, czy za 15 lat, pokusa zastosowania podobnych mechanizmów będzie trudna do odrzucenia. Kto im zagwarantuje, że wtedy znajdzie się jakiś nowy Michnik, który swoim autorytetem spróbuje zakończyć wojnę z upadłą dyktaturą? A do tego, że mu się to uda?

 • sclavus

  Oceniono 8 razy 6

  Ta ustawa jest "cynicznie niekonstytucyjna", jest także zemsta Płaszczaka za to, że "pracownicy totalitarnego reżimu nie internowali Jarosława Kaczyńskiego"... ale ta ustawa ma drugie dno: daje Płaszczakowi minimum 100.000.000 PLN miesięcznych "oszczędności"...
  ***
  Ustawa objęła około 50000 "pracujących na rzecz totalitarnego państwa*", obcięto im średnio po 2000 PLN i stąd właśnie te 100.000.000 PLN/mc... - dla Płaszczaka, bo emerytury tych ludzi wypłaca MSWiA
  (mam niepłonną nadzieję, że złożą pozew zbiorowy i pociągną nawet do Strasburga, jeśli trzeba będzie... mam również nadzieję i też niepłonną, że Płaszczak będzie musiał wyrównać z odsetkami i wypłacić odszkodowania)

  PeeS - tylko czekać jeszcze chwilę a zazdrosny panAntek napisze sobie podobną ustawę, która dotknie żołnierzy i pracowników MON, którzy do "1 sierpnia 1990 roku"... i tak dalej...
  PeeS2 - ta ustawa pokazuje, że pisrzeczpospolita nie uważa się za spadkobiercę PRL... i nie wiadomo tylko dlaczego ciągle nie podważa ważności dyplomów i dokonań ludzi z tamtego okresu...

 • dante_waw

  Oceniono 16 razy 6

  Niesmialo zauwaze ze 26 lat nikt z tym nic nie zrobil, zeby najbardziej usluzni SBcy zostali pozbawieni swoich resortowych emerytur bo sa to prawa nabyte... w miedzyczasie normalnym emerytom odbierano dodatki do emerytur np szkodliwe tu nabyte prawa nie dzialaly... wiec prosze mi tu nie plakac ze teraz PiS z wdziekiem drwala ucina wszystkim mieliscie 26 lat aby rozprawic sie z tym problemem i rosnacym poczuciem niesprawiedliwosci u ludzi (wyborcow).... zastanawiam sie nad czestotliwoscia tych artylkulow.. kto jest partnerem weekendu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX