Tomasz Piątek

Tomasz Piątek (fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta)

wywiad Gazeta.pl

Tomasz Piątek: Znajomi prześcigają się w domysłach, jakiego rodzaju podsłuch mogę mieć

Napisałem głośną książkę dotyczącą drażliwego tematu, więc przyciągam uwagę wielu osób. Niektóre z nich mogą być zaburzone, inne po prostu wrogie, ale wcale nie muszą ze sobą współpracować. Jednak miałem niedawno taką powieściową sytuację, o której nie wiem, co myśleć... - opowiada Tomasz Piątek, autor książki "Macierewicz i jego tajemnice".
Wr�� do artyku�u
Komentarze (249)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • t_uptus

  Oceniono 14 razy 14

  Jak latwo byloby zamknac Piatka i wyrzucic jego ksiezke na smietnik. Wystarczyloby wytoczyc mu proces, podwazyc jego tezy i kwita. Ale macierewicz wie, ze takiej mocy nie ma , bo jeszcze nie spadlismy tak nisko ze stolka demokracji. Dziekuje Piatkowi ze informacje o zdrajcy macierewiczu. Przyznam, ze bylem o tym przekonany, ale bylo to oparte na wlasnej analizie. Z faktami pana Piatka nie da sie wierzyc w patriotyzm macierewicza. I kaczynskiego tez!

 • agi_szympel

  Oceniono 12 razy 12

  Jarosław sprzymierzy się z największymi wrogami jeśli tylko dzięki temu będzie mógł zniszczyć Wałęsę i posadzić wszystkich, których uważa, za winnych śmierci brata. Nie patrzy na koszty społeczne, państwowe, czy jakiekolwiek inne. Zrobi dosłownie wszystko, żeby dopiąć swego. Antoni jest mu widocznie potrzebny do zrealizowania swojego planu i żadna siła nie jest w stanie ruszyć tego człowieka. Mam nadzieję, że kiedy skończy się to szaleństwo następcy (oby nie PO), będą mądrymi i odważnymi ludźmi, którzy rozliczą wszystkich, a Antoni dostanie dożywocie za zdradę państwa Polskiego.

 • Paweł Trembecki

  Oceniono 11 razy 11

  Wracam do mrocznych czasów, kiedy system komunistyczny chylił się ku upadkowi i wtedy służby specjalne dosłownie szalały. Opozycja w Polsce była pod ogromną presją działań operacyjnych, nie tylko polskich służb ale również KGB i GURU. I o tym wiedzieliśmy, że docierano do wielu. Jak teraz patrzę na działania PISu, próby destabilizacji instytucji UE. Ewidentne spełnianie oczekiwań/poleceń Kremla odnośnie destabilizowania, wprowadzania chaosu w relacjach z instytucjami unijnymi. I ta przyjaźń, gorąca, jedyna z kim? z największym przyjacielem Putina - Orbanem. JEDYNYM "przyjacielem" PISu. Trzeba być zatrważająco głupim albo bardzo podłym żeby popierać taką szkodliwą sektę, jak PIS !!!!

 • boshary

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Tomaszu jestem świeżo po lekturze i powiem szczerze nie dziwi mnie korepondencja o której Pan pisze a to dlatego że to są naprawdę dziwni ludzie.

 • aronia0

  Oceniono 15 razy 11

  Przeczytalam ksiazke. Nie jestem wielbicielem spiskowych teorii i zawsze sie do takich informacji odnosilam z duzym dystansem, ale ta ksiazka, mimo nieprawdopodobnych tez jest bardzo dobrze udokumentowana, zatem... jesli to prawda, co w niej napisano (chociaz w polowie) to jestem przerazona, kto rzadzi naszym krajem.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 17 razy 11

  Chyba w rozmowie Piątka z Elizą Michalik padła też sugestia, że być może Piątek ma w telefonie taki głośny podsłuch właśnie po to, by to podejrzewał, by czuł się zastraszany.

 • Jan Kowal

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Tomaszu poruszył pan grono fanów i wyznawców Antoniego M. a musi to być gromada wyjątkowych freaków. Niech pan uważa na siebie.

 • ruter77

  Oceniono 10 razy 10

  Te puzle zaczynają ę układać w całość Węgry, Polska, USA - Tramp a nad wszystkim czuwa KGB!!!

 • arcylapsus

  Oceniono 9 razy 9

  PiSowska szczujnia nadaje! A to znaczy, że gnojków zabolało. Ma boleć, kuwra.

 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 9

  tylko w państwie pisowskim ruski agent anotni chodzi na wolności i zajmuje wysokie stanowiska. to dzieki hakom na TW 'balbina' kałczyński

 • kornik321

  Oceniono 9 razy 9

  Jak Maciarewicz nie dementuje faktów i czuje się nawet nad Prezydentem i Prezesem to coś tu czuć?

 • seeba-5

  Oceniono 11 razy 9

  Jakoś mi od pewnego czasu wszystko zaczyna się układać w pewną całość. Macierewicz jest faktycznie niebezpiecznym świrem, cynicznym i przebiegłym. Wystarczy się przyjrzeć jak pod jego rządami wygląda polska armia. Jest całkowicie podporządkowana tylko i wyłącznie Macierewiczowi. Pozbył się najlepszych dowódców zastępując ich posłsznymi sobie przydupasami. Adrian jako zwierzchnik sił zbrojnych został całkowicie odcięty i odizolowany od armii. Żółta Kukiełka absolutnie nie wchodzi Antoniemu w drogę wchodzić i kompletnie nie wie co się w MON dzieje i myślę, że nawet nie śmie o to zapytać. Kaczyńskiego Macierewicz owinął sobie wokół palca przy pomocy podkomisji smoleńskiej, która tylko i wyłacznie do tego służy. Poza tym tworzenie WOT lojalnych i całkowicie oddanych mu oddziałów, na które idą coraz większe środki. Po co to wszystko? Facet ma całkowitą władzę nad wojskiem. Wystarczy tylko odpowiedni moment, pretekst i wywinie taki numer że wszystkim kapcie pospadają.
  Ile czołgów potrzeba na zajęcie Warszawy? Bo Leopardy zostały przeciez przeniesione do garnizonu warszawskiego.

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 9

  Nalezy oglosic Piatka Prawdziwym Patriota Roku, bo to on zdemaskowal najgrozniejszego rosyjskiego szpiega zagrazajacego stabilnosci RP!!!! Teraz Macierewicz musi przynajmniej udawac, ze nie jest szpiegiem. Macierewicz, ten szpion, "Patriota Roku" z nadania drugiego szpiona Rydzyka, to zemsta Putina za rozwalenie Bloku Wschodniego. Dlatego PiS tak napada na Walese i robi z niego Bolka... to wszystko jest planem Putina!!! A nadajniki Radia Maryja na Polske, gdzie sa? Oczywiscie sa w Rosji, bo dzialalnosc Rydzyka popiera Putin!!! Macierewicz i Rydzyk maja za zadanie wyciagnac Polske z Unii Europejskiej i NATO, na zyczenie Putina..... i robia to konsekwentie i z determinacja. Maja rowniez za zadanie sklocic Polske wewnetrznie, a do tego sluzy Religia Smolenska. Wszystko, przygotowane przez Putina, a realizowane przez PiS i Rydzyka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • owca888

  Oceniono 9 razy 9

  Panie Tomaszu, a jesli ktoś (wiadomo kto:) potrzebowałpana DNA z włosa na kołnierzu kurtki? I jeśli znajdą
  ten włos przypadkiem tam, gdzie nie powinien być i Pana o coś oskarżą? To bułka z masłem dla mafiozów ze służb. Obym nie miała racji. Niech Pan wszystko nagłaśnia, Wszystko.

 • hen-live

  Oceniono 8 razy 8

  Po przeczytaniu tej książki dla mnie stało się jasne dlaczego Macierewicz rozwalił wywiad,kontrwywiad i sparaliżował służby specjalne.Przecież od tego są te służby aby takie powiązania jakie miał i jeszcze ma Macierewicz zbadać,sprawdzić o odsunąć go daleko od MON. A tu cisza,ruscy się cieszą i dziennikarz dopiero musi opisać te powiązania.Miała być dobra zmiana a jest dojna i wredna.Znając życie to Piątka wcześniej czy później dopadną.Jak nie seryjny samobójca to wypadek bo w wypadkach mają wprawę.

 • jerzysm42

  Oceniono 8 razy 8

  Macierewicz był wielkim opozycjonistą.
  Dziwne tylko, że po spotkaniu KOR, SB wiedziała kogo aresztować.

 • kuma1

  Oceniono 8 razy 8

  Macierewicz robił reformę służb z ramienia PIS. Z ramienia PIS jest ministrem obrony w rządzie PIS . Przeprowadzona reforma "wymiotła z wywiadu i kontrwywiadu" wszystkich, którzy znali metody działania służb Rosji . Obecnie w wojsku przeprowadza czystkę wszystkich dowódców i sztabowców którzy pokończyli Akademie Sztabu Generalnego w Moskwie i doskonale znają metody działania Armii Czerwonej i ich kadry oficerskiej. Jako obywatel miałem w tej dziedzinie jasno sformułowaną opinię o działalności PIS w Polsce , dodatkowo zostało wzmocnione podsłuchami Polskiego rządu i ministrów . Dziś chyba tylko ostatni osioł daje wiarę Macierewiczowi i Jarosławowi Kaczyńskiemu z aparatem sługusów że działają w dobrej wierze. Na chorych psychicznie jakoś mi nie wyglądają.!

 • n29a

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Tomaszu, Pan się trzyma i Pan się nie da. Po prostu wstawił Pan kij w mrowisko, więc ciut kwachem mrówkowym zajeżdża i w nosie wierci. Oby za dwa lata było po nich, w czysto wyborczym sensie...

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 8

  Tak działają służby wschodnich krajów...zastraszanie, inwigilacja i zastraszanie aż do śmierci samobójczej. Czyż nie mamy dość dowodów w naszej niedalekiej przeszłości? Niech Pan panie Piątek gdzieś w bezpiecznym miejscu ukryje się,póki prokuratura nic jeszcze nie zdziałała. Lektura książek o służbach i agenturach daje nam czytelnikom do myślenia.

 • wielkigruby187

  Oceniono 10 razy 8

  A'propos tych podsłuchów.
  Pisia hipokryzja nie zna granic.
  Kiedyś podsłuchiwano, ale było to nielegalne i można było podsłuchujących za to ścigać, co wielu dziennikarzy zrobiło.
  Teraz pisiory to podsłuchiwanie zalegalizowały i według ich prawa nic im nie można zrobić.
  Wprowadzili też prawo, że przy ściganiu przeciwników można się posługiwać metodami sprzecznymi z prawem (owoc zatrutego drzewa). Żeby w razie czego nie można było ich ścigać jak Kamińskiego.
  Nie uznaję takiego prawa.
  Nie uznaję tego rządu.

 • agnrodis

  Oceniono 8 razy 8

  Putin i PiS powinni teraz dbac o zdrowie Piatka. Jak mu sie, nie daj Boze, cos zlego przytrafi, to bedzie to potwierdzeniem wspolpracy Macierewicza z Rosja.

 • antyqrdupel

  Oceniono 8 razy 8

  ale tu ruskich pisbolszewickich trolli, mord radzieckich-zdradzieckich. Jeszcze odpowiecie współtowarzysze putina za to co robiliścei i robicie . Precz z pisbolszewikami - ruskimi agentami !!!!

 • agnrodis

  Oceniono 10 razy 8

  Czekamy teraz na ksiazke o Rydzyku, jego przekretach i kontaktach z KGB!!!!! Przypomne, Nadajniki Radia Maryja na POlske sa w Rosji, za Uralem pod kontrola Putina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Widac, Rydzyk robi dobra robote dla Rosji i Putina, jezeli pozwolili mu uzywac rosyjskich nadajnikow!!!

 • houq

  Oceniono 7 razy 7

  gdzie jest prokuratorski zarzut i areszt dla macierewicza agenta ? czy juz cały nasz kraj jest w rekach bandyckiej rosji?

 • paastafarai

  Oceniono 7 razy 7

  Na razie nic nie zrobią (oprócz może próby podrzucenia heroiny w celu zdyskredytowania) . Poczekają aż sprawa ksiązki troche przyschnie by nie robić męczennika. Zaatakują potem...

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 7 razy 7

  Tomek zajedzie się , typowy kamikadze .
  proponuję się zregenerować , zaszyć się na jakimś kursie yoga Vipassana itp.
  Szkoda Pana

 • ptak57

  Oceniono 7 razy 7

  Macierewicz, Misiewicz ... to jak by się zgadzało. Perwersyjny seks ... No, nie wiem.

 • agnrodis

  Oceniono 7 razy 7

  A co o Rydzyku? Moze Piatek zbada losy ojca inwestora, ktory przebywal w Niemczech przez ponad 10 lat (podczas stanu wojennego!!!!), a potem skorzystal z uslug Rosji i uzywa dla Radia Maryja nadajacego na Polske, Nadajnikow, ktore sa w Rosji, za Uralem, kontrolowane przez Putina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rydzyk dziekowal Ambasadzie Rosyjskiej wielokrotnie i zapraszal Rosjan na rocznice RM!

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 6 razy 6

  Niech Ziobro się tym zajmie i wykryje kto mu grozi.

 • saviour

  Oceniono 8 razy 6

  Ha! Nie skojarzyłem, że to Piątek pracował z Najsztubem przy programie Prawda Nas Zaboli - genialny program dekonstruujący i ośmieszający prawacką retorykę, czyli coś czego mi brakuje na gazeta pl. Kiedyś był Faktoid, Raczkowski...

 • farsizm

  Oceniono 8 razy 6

  A niedawny wypadek kolumny ze Stoltenbergiem, szefem NATO to przypadek, czy taki znak od służb ?

 • agnrodis

  Oceniono 6 razy 6

  Czekamy na pozew Macierewicza!!!! Ha ha ha .... nigdy sie nie doczekamy. A co o Rydzyku? Moze Piatek zbada losy ojca inwestora, ktory przebywal w Niemczech przez ponad 10 lat (podczas stanu wojennego!!!!), a potem skorzystal z uslug Rosji i uzywa dla Radia Maryja nadajacego na Polske, Nadajnikow, ktore sa w Rosji, za Uralem, kontrolowane przez Putina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rydzyk dziekowal Ambasadzie Rosyjskiej wielokrotnie i zapraszal Rosjan na rocznice RM!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 6

  Przypadek? Nie sądzę. A DoRzeczy i GPC to Panu Piątkowi raczej robią reklamę, bo docierają z jego ustaleniami do czytelników, którzy w życiu nie sięgnęliby po GW.

  Mógłby się do nich jeszcze dołączyć Nasz Dziennik i Trwam.

 • dna_low

  Oceniono 8 razy 6

  Panie Piątek - na początku każdej rozmowy przez telefon proszę pozdrowić tę trzecią osobę, która bierze milczący udział w rozmowie oraz po przyjściu do domu pozdrowić ściany, które mają uszy.

 • onepiotrek

  Oceniono 10 razy 6

  żeby tylko Pana Piątka nie potraktowali tak, jak Dołegę-Mostowicza za to, że śmiał krytykować sanację...

 • Kuba W

  Oceniono 5 razy 5

  Opozycja powinna na wiecach rozdawac za darmo te ksiazke kazdemu, a zamiast tego nawiazuja tylko do gownianego Ucha Prezesa, opozycja jest dzis zenujaca

 • zen0biusz

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe czy przygotowany na wizytę seryjnego samobójcy?

 • wranek

  Oceniono 9 razy 5

  Nie brzęczy tylko, świrzy albo świruje...

 • agnrodis

  Oceniono 9 razy 5

  Po pierwsze, kurtke nalezy wyrzucic! Kto wie czym zostala nasaczona.
  Po drugie, juz ruscy maja probki DNA z kurtki Piatka. Moga je zostawic gdziekolwiek chca i potem rzucac oskarzenia. KGB ma ogromne doswiadczenie w tej dziedzinie.

 • adok1103

  Oceniono 5 razy 5

  Ja mam poglądy prawicowe a mimo to bardzo szanuję Pana Piątka i cenię

 • geodimeter

  Oceniono 9 razy 5

  Kurdesz , musze kupic ta ksiazke

 • equinox1976

  Oceniono 5 razy 5

  Panu piątkowi mogę sprezentować telefon z pocz. okresu telefoni GSM w tym kraju. Musi tylko sobie jakąś kartę na ciocie, babcie dziadka męża cudzej koleżanki załatwić i wsio... Jak się w kieszeni nosi smartfona z własną karta to cóż... słuchac bedom.

 • obywateleu

  Oceniono 4 razy 4

  Na jego miejscu w sposób permanentny umieściłbym informację, że jest zadowolony z życia i nie ma zamiaru popełniać samobójstwa.

 • alberto_srapovoli

  Oceniono 4 razy 4

  To wszystko tylko i wylacznie dla jego bezpieczenstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX