Protest przed Sądem Najwyższym

Protest przed Sądem Najwyższym (fot. Franciszek Mazur/AG)

polityka

Czy PiS może przejąć Państwową Komisję Wyborczą? To nie będzie takie proste

Jarosław Kaczyński ma w ręku Sejm, Senat i Trybunał Konstytucyjny. Będzie też miał Sąd Najwyższy, chyba, że prezydent zawetuje mu ustawę albo Sejm złagodzi ją przed głosowaniem. Ale są jeszcze dwie ważne instytucje, których PiS nie ma. Jedna z nich to Państwowa Komisja Wyborcza.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (285)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • niezajetylogin2

  Oceniono 12 razy 4

  Proszę mi jedno wyjaśnić, tylko bez wyzywania mnie od trolli czy innych: skoro sędziowie są niezawiśli, to tacy chyba pozostaną, po to są sędziami :) wiem, że to naiwnie brzmi, ale musimy się czegoś trzymać! A to czy powoła je PO czy PiS nie powinno mieć (a ma !) większego wpływu! Natomiast swoim postępowaniem "koledzy" z opozycji plus Frasyniuki i Cimoszewicze utrzymują mnie w przekonaniu, że jestem naiwny! Bo strasznie walczą o "dobro" i sprawiedliwość! Pytanie, czy teraźniejsi sędziowie bronią ich tyłków, czy ci kolejny, którzy powinni być niezawiśli, a na pewno nie będą, do tych tyłków im się nie dobiorą?! Muszę mieć baardzo dużo na sumieniu i muszą walczyć o swoje dobro. Bo z kolei WY jesteście naiwni, że ONI walczą o was. Oni walczą o siebie!

 • lucusia3

  Oceniono 16 razy 4

  E tam, - odwoła go prezydent "na uzasadniony wniosek prezesa, który wskazał sędziego jako członka Komisji"

 • tkslazek

  Oceniono 9 razy 3

  "TO JEST NAS SĄD" - tyle napis na obrazku. Nic nie oddaje III RP tak dobrze jak ten na wskroś prawdziwy napis, iż jest to WASZ Sąd Najwyższy.
  I nic nie oddaje tak świetnie Dobrej Zmiany jak fakt, że WASZ Sąd Najwyższy przechodzi do historii i odtąd WASZ Sąd Najwyższy będzie ICH Sądem Najwyższym.

  Tak, tak, fortuna kołem się toczy.

 • ochujek

  Oceniono 21 razy 3

  Adolf pokazał że demokracja duuuużo może. No to naśladują prekursora.

 • kapsel1983

  Oceniono 8 razy 2

  Nie protestowaliście, gdy zabierali Wam pieniądze z OFE, nie protestowaliście gdy władza wchodząc do redakcji Wprost jawnie łamała wolność słowa, nie protestowaliście gdy PO-PSL wprowadzało przed upływem kadencji swoich sędziów do Trybunału Konstytucyjnego. Teraz też nie będziecie protestować bo jesteście ślimakami i sami nie rozumiecie przeciwko czemu Was tak wyciągają na ulice, oprócz tego, że łączy Was nienawiść do PiS-u. Zapytać Was co wiecie o trójpodziale władze i czym jest SN, to większość Was tylko by gęby rozdziawiło i zaczęlibyście gadać, że PiS to samo zło.

 • bolo400

  Oceniono 12 razy 2

  Szkoda zaglądać na forum GW gdzie nic tylko skowyt o kolejne wysychające korytko dla komuszków i POpaprańców

 • Corven Dallas

  Oceniono 10 razy 2

  Informacja dla wszystkich którym wydaje się że jest to po prostu kolejna zwykła awantura w sejmie:
  To jest klasyczny, encyklopedyczny przykład zamachu stanu w najczystszej formie.
  Nie pierwszy zresztą w wykonaniu tego nierządu.
  Mam pytanie zatem. Gdzie jesteście patrioci gdy obecna władza demontuje nam demokrację? Gdzie jesteście jak zmieniają nam ustrój na autorytarny? Czy naprawdę wszyscy mają to głęboko w doopie co się dzieje z tym państwem???
  Czy macie świadomość/ zdajecie sobie sprawę że zmiany wprowadzone przez obecną władzę będą miały kolosalny wpływ na każdy aspekt waszego prywatnego życia??

 • Jamcie Kerbizz

  Oceniono 10 razy 2

  Po co te dywagacje. Przecież Partia nie czuje się związana Konstytucją RP tylko słowem jej Prezesa.
  Tak można się było zastanawiać 2 lata temu. Teraz wiadomo, że przestępcy nie czują się niczym skrępowani, ani prawem, ani społeczną umową, ani przyzwoitością.

 • zumburumba

  Oceniono 18 razy 2

  Pamiętajcie lewaki. Sąd nie będzie już "wasz". Był "wasz od 1945 roku. Społeczeństwo zmądrzało i was POgoniło.

 • tkslazek

  Oceniono 10 razy 2

  Czy PiS może przejąć Państwową Komisję Wyborczą?
  Albo sondę kosmiczną bądź też aktywa zdeponowane w Fort Knox?
  To nie będzie takie proste... ale nie traćmy nadziei.

  Brawo autor!
  Alleluja, Gazetko :-DDD

 • jot-23

  Oceniono 4 razy 2

  Nie potrzeba "przejmowac" - Jarek z kolegami zgarnom wiekszasc absolutna bez zadnej pomocy. Say hello to the new konstituszon!

 • ciesiol

  Oceniono 5 razy 1

  kurdupel, ku..., bez dzieci, rodziny bez przyszlosci, ale jak kazdy seryjny morderca - nalepiej wyszedl mu Smolensk, 96 ofiar, bo jakas Blida, jakies smierci z braku przeszczepow to pikus - psychopata ma w dupie obywateli RP a i wlasnych wyborcow, ktorzy widac to lubia jak ich ru...a wdupe ...

 • wloczykij1979

  Oceniono 1 raz 1

  No właśnie skoro łamią konkretne punkty Konstytucji to co ich obchodzi kilka kolejnych. Z każdym następnym będzie łatwiej.

 • trog73

  Oceniono 7 razy 1

  Juz blisko do rozlewu krwi i wojny domowej.
  PRL bis puka do drzwi ....

 • princealbert

  Oceniono 5 razy 1

  Pytanie jest smieszne. W sytuacji gdy kaczor ma pelne przyzwolenie na dzialania sprzeczne z ustawa zasadnicza (bo kto mialby niby bronic Konstytucji - TK?), to i tak powinnismy sie cieszyc, ze pozwala na istnienie marionetkowego parlamentu i innych instytucji. Tak naprawde jest dyktatorem, ktorego polityke realizuje sekta smolenska - ludzie bez moralnosci czy wlasnej woli, z calkowicie wypranym mozgiem.

 • remul

  Oceniono 7 razy 1

  Co za śmieszny tekst - "...sprawdźmy co może PIS.." PIS może wszystko i tyle. Koniec. Nie przejmują się nikim i niczym. Złamali wiele razy konstytucję, więc raz lub dziesięć razy więcej nie robi problemu. Jak będą chcieli, to włożą opozycję do więzienia i też się nic nie stanie, a co dopiero PKW. Powiedzą, że to stare złogi komunistyczne i złodzieje. Suweren zawyje z zachwytu i będzie po sprawie. UE i inne światowe instytucje są bezsilne. Decyzję i uchwały podejmują miesiącami, a odwołania trwają latami. Będzie jak z Puszczą Białowieska, kiedy szydło powiedziała, że nie ma takiej decyzji. I co? Nic :) 168 przedstawicieli rządów powiedziało, wstrzymać wycinkę. Powiedzieli i pojechali w świat. Wyszła szydło i powiedziała, że oni nic nie mówili i szyszko rżnie dalej. Jak będą chcieli to zamkną Polsat i TVN oraz redakcje. Chyba, że my ich zatrzymamy.

 • pisking

  Oceniono 3 razy 1

  Nieopanowany to jeden wyraz Panie redaktorze. To poziom wiedzy ze szkoły podstawowej. O czym chce Pan nas jeszcze informować?

 • janrobin2015

  Oceniono 1 raz 1

  Jedna rzecz, ktora jest pomijana w dyskusjach to niezawislosc sedziow. Czy szef jest z PO czy PiS sedzia powinien wydawac wyrok zgodnie z prawem i swoim sumieniem. Jesli tego nie potrafi to zanczy ze sie nie nadaje na to stanowisko. Potencjalnie mozna stracic prace ale to nie jest takie proste aby wyrzucic sedziego.
  Dodatkowo sedzia nie powinien zabierac glosu w sprawach dotyczacych zmian administarcyjnych w sadach. On/ona ma sie zajmowac praca sedziego a nie tym jak bedzie wygaladala struktra KRS czy SN czy z jakiego nadania bedzie jego szef. Jeszcze raz jesli sie boi ze bedzie wydawal wyroki na rozkaz tzn. ze sie nie nadaje do tej pracy. Do tego trzeba miec kregoslup moralny ale wielu sedziow udzielajacych publicznie najwyrazniej go nie ma. W US sedziowie nie wypowiadaja sie na tematy poliytczne czy administracyjne. Maja poglady ale nie afiszuja sie z nimi na ulicach lub rozynch dziwnych spotkaniach.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 3 razy 1

  No to następny do przejęcia będzie jeszcze Sąd Ostateczny. Bóg się nie nadaje dlatego będzie jakaś zacna persona z PiS.

 • selica

  Oceniono 9 razy 1

  Gazeto, nie podsuwaj pisowi pomysłów.....

 • marcinbird

  Oceniono 9 razy 1

  On się doczeka gałęzi.

 • dna_low

  Oceniono 5 razy 1

  Ciekawy jestem co by było, gdyby to poprzednicy pisuarów uchwalili takie ustawy. Pissuarki - odpowiedzcie sobie na to pytanie, jeżeli w głowie zostało cokolwiek poza drucikiem podtrzymującym uszy przed odpadnięciem.

 • kleopatra51

  Oceniono 7 razy 1

  kurna, czy on te gluty może w końcu wyciągnąć z nochala. Błaszczak, Terlecki - do roboty wyczyścić nos wodza swego

 • Kuba x44

  Oceniono 15 razy 1

  e tam.. "posłowie" przy kawie i ciastkach wymyślą projekt, odwołujący całe Państwową Komisję Wyborczą, i powoła na jej miejsce Narodową Komisję Wyborczą NKW. w 3 dni się uwiną.

 • trollezajelywszystkieloginy

  Oceniono 17 razy 1

  Chwila chwila - JAKIE PRZEPISY regulują PKW? Ustawa? A co to za problem ją zmienić?

 • dar61

  0

  Nie ma tu pytania 'czy'. Jest pytanie 'kiedy'.
  Kiedy zostanie znowelizowana ustawa o NSA, wszystkich sądów administracyjnych tak, by ostatni człon decydencki zawładnęła jedna strona parlamentu.

  ***
  Michał Gostkiewicz. Chyba ostatni, co tak poloneza kala.
  O tak:
  '...chyba, że prezydent zawetuje...'
  >>> chyba [BEZ PRZECINKA] że... [zasada COFANIA PRZECINKA]
  Dowody:
  h ttp://so.pwn.pl/zasady.php?id=629776

 • lakiluc

  Oceniono 4 razy 0

  ja bym chciała żeby mi jakiś wyborca pisu odpowiedział na proste pytanie: co takiego pis zrobił w ciągu ostatnich lat swoich rządów... tylko proszę o konkrety a nie mydlić mi tu oczu 500+... konkretnie... czekam i słucham (czytam), bo może ja po prostu czegoś nie rozumiem, służba zdrowia w rozsypce, oświata w rozsypce, w środowisku śmierdzi, kultura? hmmm kultura poszła w las, wojsko rozbrojone, policja na posyłki, misiewicze w każdej spółce skarbu państwa, o TK SN NSA nie wspomnę.... no kurka oświećcie mnie, bo nie pojmuję;)

 • 4jaco

  Oceniono 2 razy 0

  Starzy sędziowie boją się nowych sędziów,przecież to oni dopuścili ich do swojej sitwy!

 • pisking

  Oceniono 2 razy 0

  Nie opanowany? Niedouczony redaktor.

 • somtaaw

  Oceniono 2 razy 0

  Chciałbym przypomnieć pisuarkom, że pis i wymiar sprawiedliwości PRL mają wiele wspólnego. M.in. u nich sekretarzem stanu w latach 2005-7 był syn sędziego, który Rotmistrza Pileckiego skazał na śmierć, a on sam w czasach PRL brylował po sądach wsadzając do więzień opozycjonistów
  M.in. Komorowskiego za obchody Święta 11 Listopada. O pewnym prokuratorze co równie brylował po PRLowskich salonach nie wspomnę, a mowa o tym co "pomagał" opozycji wsadzając działaczy na Podkarpaciu do mamra i obronił klechę-pedofila przed sprawiedliwością. Swój do swoich ciągnie. W pisie więcej takich resortowych dzieci i byłych prominentnych działaczy KC PZPR.
  Pisiorki minusować będą bo prawda w oczy kole, proputinowskie judasze za 30 rubli.

 • alicjaizabella

  Oceniono 6 razy 0

  Ten pajac zrobil sobie swoja prywatna wojne za nasza kase! Do tej pory nic w zyciu nie osiagnal:ani rodziny, zony, prawa jazdy, konta bankowego i chce sie idiota za wszelka cene jakos wybic! Cel uswieca srodki. Ciekawe czy potrafi chociaz jezdzic na rowerze, albo plywac???? Szczerze watpie ;)

 • xandx

  Oceniono 8 razy 0

  czy ktoś w końcu odstrzeli tego faszystowskiego gnoma......

 • nieprzyjazny

  Oceniono 4 razy 0

  Interesująca analiza. Ale nie zapominajmy z kim mamy do czynienia. Zrobi się tak: "grupa posłów" złoży projekt ustawy o zmianie PKW, Marszałek podda pod głosowanie Sejmu, Sejm oczywiście klepnie, wieczorem trafi do Senatu, Senat klepnie takoż, w nocy u Prezydenta, ten podpisze bo jakże to nie podpisać, nazajutrz publikacja i gotowe...

 • kotwkaloszach

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ktos jeszcze ma zludzenia
  Choc to juz od dawna zadna nowosc
  Ze rzadzi nami PARANOJA I SCHIZOFRENIA
  A nie Prawo i Sprawiedliwosc...

 • jan.janowicz65

  Oceniono 4 razy 0

  Kręcicie sobie bat na własną doopę, którą lada dzień ludzie wam skopią.

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 0

  "balbina" kłamczyński chce być prokuratorem i sędzią w jednym, chce reaktywować komunizm. stop pisiej ośmiornicy, stop pisowskim zdrajcom Polski!!!

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 4 razy 0

  Gostkiewicz - jesteś naiwny. PiS zeżre wszystko, łącznie z nami, bo ludzie 20-40 zastanawiają się nad apką na smartfona.

 • marne

  Oceniono 6 razy 0

  KACZYNSKI SZCZUJE powinni go w zwyczajny sposob ,pozbawic wladzy lub wyeleminowac cokolwiek to znaczy

 • pjck

  Oceniono 8 razy 0

  Co z tego, że tak stanowi prawo. Oni je po prostu zmienią.

  Zabawne są te akademickie wywody. Czy wy nie widzicie, że tu są inne reguły gry?

 • lina555

  Oceniono 8 razy 0

  Dla kogo nie proste? Dla PiS? A kto myślał, co zrobią z TK, sądami, edukacją itd...PiS wszystko potrafi, obrażać ludzi, szczuć jednych na drugich, każdego kota odwrócą ogonem, a Jaruś wyjdzie, gdy przemawiają autorytety prawnicze i gdy głosowana jest uchwała oddająca cześć Andrzejowi Wajdzie. Chce mi się wyć!!!

 • januszz4

  Oceniono 12 razy 0

  Jest jeszcze jedna grupa sędziów, o której PiS zapomniał. To sędziowie piłkarscy. Ich też trzeba koniecznie spisyzować tak, żeby zawsze wydawali werdykty korzystne dla tych klubów, których kibice stanowią zaplecze siłowe PiSu.

 • cleon

  Oceniono 6 razy 0

  Jesteśmy o krok od ustroju powszechnej szczęśliwosci..... o ile popieramy 'linię wladzy' bo bedzie to tylko jedna linia, prosta i jasna jak księżyc w pełni. Ten ukradziony przez dwoch takich....

 • marek_tkacz

  Oceniono 8 razy 0

  "Nasz naród jak lawa
  Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa
  Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi
  Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi..."

  Moi drodzy rodacy wygraliśmy z komuną to wygramy z narodowym socjalizmem. Możliwe, że trzeba będzie zejść do podziemia aby tę walkę kontynuować. Mamy w tym doskonałe wzorce. A na razie spotykamy się o 21.00 pod Pałacem Namiestnikowskim (bo to nie jest Pałac Prezydencki) w Warszawie.

 • Wit Zentyca

  Oceniono 6 razy 0

  * * * * * * * *
  Uff, czyli jest szansa, że przy kilku milionach "nieważnych" głosów,
  koalicjant PO (np. PSL) znowu zdobędzie 24% w wyborach i PKW uzna, że wszystko jest OK...

 • antyqrdupel

  Oceniono 6 razy 0

  ludziki putina robią z Polski drugą rosję z białorusią nie czekajmy tylko pognajmy zdrajców ojczyzny na wschód , do ich szefa !!!! precz z kaczyzmem putinowskim bolszewizmem !!!

 • maradona20

  Oceniono 4 razy 0

  Żadnych protestów niech protestują lizy PO. Jechać z Artymiukiem. Jest jeszcze cala lista sedziow sadow rejonowych i okręgowych dobutopienia. Proces Gąsiorka oskarżonego o zlecenie zabójstwa prezesa PZU w Bydgoszczy toczy sie od 2001 roku. Jak myślicie dlaczego??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX