(fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta)

ludzie

Prałat Kneblewski: ''Każdy katolik powinien być patriotą i nacjonalistą''

Kibole mają gorące serca bijące po polsku. I to jest przeogromny potencjał, który należy dla Polski pozyskać - przekonuje ksiądz prałat Roman Kneblewski, proboszcz jednej z bydgoskich parafii. Duchowny bardzo troszczy się o ustrój kraju - bliski jest mu nacjonalizm, faszyzmu nie potępia. Z czego jeszcze słynie bydgoski prałat?
Wr�� do artyku�u
Komentarze (256)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • olgierd777

  Oceniono 8 razy 8

  nihil novi sub sole, przedwojenny polski kościół katolicki to był niewyobrażalny syf: antysemityzm, ksenofobia, nienawiść do mniejszość religijnych i etnicznych. Czas wojny to wielka brunatna plama. Ten kościół po wojnie nie został nie tylko z tego rozliczony i ukarany, ale jeszcze spłynął na niego całkiem niezasłużenie nimb obrońcy polskości i narodu. Potem przez kilkadziesiąt lat szefem tej sekty był niejaki Wyszyński, człowiek małej wiary i bardzo reakcyjnej myśli i nauki. A potem było coraz gorzej - no i tyle podsumowania. A jeszcze jedno polski kościół katolicki to nie jest wyznanie chrześcijańskie.

 • notremak

  Oceniono 10 razy 8

  A jak tam z pedofilią we wolskim katokościele, p. Kneblewski?
  Rozliczana, jak w USA albo w Australii, czy wciąż zamiatana pod dywan?

 • kuma1

  Oceniono 8 razy 8

  To kretyn nie ksiądz i świadectwo intencji Episkopatu Polski który toleruje i szykowany z jedną opcją dla wiernych.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 8

  Parafrazując Jana Pawła II:
  Katolicyzm rzymski to najgorsza z odmian chrześcijaństwa.
  Jeśli w ogóle chrześcijaństwo.

 • hejter-skejter

  Oceniono 10 razy 8

  Bydgoszcz zawsze współzawodniczyła z Toruniem.

 • aala43

  Oceniono 7 razy 7

  tan pan ma tyle wspólnego z wartościami głoszonymi w ewangeliach, co ja z baletem....

 • Ada Par

  Oceniono 7 razy 7

  Dzięki takim księżulom stonka watykańska wypleni się sama. Na zdrowy rozum, po co komu pośrednicy Pana Boga?
  Bez nich jest ślepy i głuchy?
  Prawdziwi duchowni, to Ci, co mają powołania misyjne i pomagają ludziom na całym świecie. Reszta to karierowicze.

 • aaf_g

  Oceniono 7 razy 7

  A Chrystus ostrzegł, że pojawi się wielu fałszywych proroków. Gdyby to był rzeczywiście kapłan uczeń Chrystusa, to powinien znać jego naukę i te słowa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" Mt 25, 40

 • Bogdan Łyś

  Oceniono 7 razy 7

  Myślałem na pierwszy rzut oka że to szyszko .W rządzie zajmuje się przelewami na rzecz Toruńskiego oszusta. A poglądy szyszko nie odbiegają za bardzo od poglądów Prałat Kneblewski

 • elninio5

  Oceniono 9 razy 7

  Smutne ze Kościół milczy i nie potępia takich ancymonow w swoim gronie. Smutne ze zamyka oczy jak jest mordowania demokracja liberalna z trojpodzialem władzy. Smutne ze takie ustroje antydemokratyczne Kościół pociągają np: współpraca z Franco w Hiszpanii, Musolinim we Włoszech itd. A potem zdziwienie ze ludzie odchodzą od Kościoła

 • conn-x-5

  Oceniono 7 razy 7

  Nastepny jebniety umyslowo chory jak I fizycznie kieckowy ..
  Chory psychol obcuagniety sukienka przez ten kwadratowy konski leb..

 • nawcz

  Oceniono 6 razy 6

  no tak trzecia przepowiednia Fatimy się spełnja - sami księża zapominający do czego zostali powolani a siejący nienawisc do innych dzielący ludzi na przynaleznosc zamjast na dobrych i tych złych , zniszczą strukture koscioła i to sie teraz dzieje bo zło nigdy nie wygra nawet jak ukrywa się pod krzyżem ,

 • kreative

  Oceniono 6 razy 6

  Ok. Jesteś chrzczony zanim dobrze przewidzisz na oczy. Nie masz wyboru. Zostajesz katolikiem, a więc i nacjonalistą. Nie chcesz być nacjonalistą, chcesz się wypisać z kościoła. Idziesz do księdza, a on mówi "ok, apostazja". Spoko? No nie bardo. Apostazja to nie jest wypisanie się z kościoła, tylko zostanie "przestępcą kościelnym". Na zasadzie "raz katolik zawsze katolik" chrzest nie travi ważności, wciąż się jest katolikiem dla kościoła, wciąż parafia dostaje siano od państwa na ciebie. Co najważniejsze: wciąż jesteś na nacjonalistą.

 • antepavelic69

  Oceniono 10 razy 6

  Faszyzm jest wpisany w katolicyzm,katolicy odpowiadają za II wś. Związki kościoła i księży z faszystami są niepodważalne.To faszysta Mussolini utworzył Watykan na podstawie Traktatów Laterańskich i podpisał z nimi konkordat.

 • barakuda62

  Oceniono 8 razy 6

  Cóż... przypadek beznadziejny.
  Już samo to że księdzem został sugeruje że już w młodości było z nim " coś nie tak"

 • miniorek

  Oceniono 8 razy 6

  Psychopaci próbują znaleźć zasłonę, uzasadnienie dla samych siebie. swych czynów i myśli, podpinają się a to pod religię a to pod patriotyzm.

 • anonim_ka

  Oceniono 8 razy 6

  Wniosek prosty , bywanie w kościele szkodzi .

 • realizmforte2

  Oceniono 8 razy 6

  " działalność ks. Kneblewskiego budzi szczególny sprzeciw w sytuacji, gdy w polskim Kościele zmuszeni są milczeć tacy ludzie jak ks. Lemański czy ks. Boniecki . "
  Mariusz Agnosiewicz w doskonale udokumentowanej książce " Kościół a faszyzm anatomia kolaboracji" na str 241 konkluduje; " ...zdecydowana większość opisanych w książce reżimów faszystowskich miała charakter stricte chrześcijański zwłaszcza katolicki.Tu nie mówimy już o kolaboracji a o budowaniu przez religię i kościół reżimów faszystowskich " polecam !

 • a.k.traper

  Oceniono 8 razy 6

  Patriotą jest człowiek, który swoim talentem i pracą służy pośrednio swojemu krajowi, pomijam czasy wojny gdyż w tym czasie weryfikacja jest nieco inna, czym ksieżulo się zasłużył, kasą z budżetu za pieprzenie w bambus oraz dbanie o wpływy dla Watykanu? Niech mi poda jeden temat w któym był uzyteczny społecznie i nie wziął za to pieniędzy.
  Kibice to lokalny folklor a nie patriotyzm.
  Faszyzm był z założenia przeciwnikiem inicjatyw społecznych a zwolennikiem posłuszeństwa obywatela wobec państwa, w swej skrajności doprowadził do narodowego socjalizmu, który w imię silnego państwa doprowadził do hekatomby światowej. To system, który jest zlepkiem wszystkiego i niczego, chodzi o samą ideę rządzenia według własnych założeń.
  Nic dziwnego że szanowny , tfu, katabas jest zwolennikiem, oni zawsze lubili chodzic pod rękę z tymi co maja władzę i zarządzają majątkiem, dziwić może jedynie to, że jest sprzeczne chociażby z Ksiegą Rodzaju, co już eliminuje tego pajaca z chrześcijaństwa, no chyba, że Mojżesz albo Jezus byli faszystami i jest to jakaś tajna nauka?

 • paastafarai

  Oceniono 8 razy 6

  jak ksiądz Tiso na Słowacji w latach 30tych ubiegłego wieku

 • ukw8087

  Oceniono 5 razy 5

  niezła Kreatura ...
  Może kumpluje się z Malkowskim , i innymi PiS owskimi klechami.
  Księża nie są od polityki, mają umacniać wiarę w Boga.
  Ten Facet się pogubił , powinien zrzucić sutanne.
  Nie Habit czyni Mnichem ...

 • tygrys102

  Oceniono 7 razy 5

  taki skrajny idiota powinien być raz na zawsze wywalony z KK

 • Alex Bozek

  Oceniono 5 razy 5

  A ilu z kiboli przestrzega przykazań prosze pana o odpowiedz??
  Dzień swiety swięty czyli co tydzień chodzi do kościoła( przepraszam UCZESTNICZY WE MSZY) bo chodzenie a uczestniczenie to 2 różne rzeczy. to tak samo jak chodzić do sklepu i robić zakupy :)
  Ilu nie mówi fałszywego swiadectwa przeciw Bliżniemu. BO świat oparty na fałsze to długo nie pociągnie.
  Ilu przestrszega wartości chrześcijanckich, np miłuj bliźniego swego jak siebie samego????

  Bo jakoś nie widze u nich wcale chrzescijaństwa a że drą mordy Bóg Honor i Ojczyzna to niestety nic nie znaczy.
  jak to się mówi dobrymi chęciami piekło wybrukowane

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 7 razy 5

  Obrzydliwy typ. To jest ksiądz? Zasady jakiej wiary propaguje ten człowiek?

 • cracken001

  Oceniono 5 razy 5

  Hmmmmm...Jestem DUMNYM ateista z wyboru,ale ...siegajac do zrodel tzw. "chrzescijanstwa",to ow legendarny Dzizus,polecil Piotrowi zalozyc kosciol,PONAD PODZIALAMI NARODOWYMI...ergo wszelkie koscioly polskie,niemiecki,czy jakiegolwiek inne narodowo,sa NIELEGALNE

 • xandx

  Oceniono 9 razy 5

  zapomniał jeszcze dodać jednego... każdy pedofil powinien zostać księdzem.....

 • ador43

  Oceniono 9 razy 5

  Dlaczego jest kasowana Prawda?.Wyksztalcona k..................rwa wiec wie ze zbrodniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki wepchnal nas na 123 lata w szpony zaborcow,jeden z nich oficjalnie PISEMNIE podziekowal papiezowi za PRYWISLANSKIJKRAJ ,dodal do tego kilka ton zlota wydobywanego przez Polakow,patriotow,powstancow zeslanych i zsylanych przez caly czas rozbiorow.Ciagle zsylanych bo kazda parafia byla szpiegowska agentura wspolpracujaca z zaborcami..Co powiesz na to k................wo pralacie,nawet inny czarny z Polski ,papiez przecie nie sciagnal ekskomuniki ze wszystkich a zloto wydobywane przez tych nieszczesnikow mozna zobaczyc przykladowo na sufitach sal watykanskich.I ty mendo mowisz o patriotyzmie,wam czarnam kiedy mowicie slowo OJCZYZNA w odniesieniu do Polski powinno powykrecac morde i czlonki a bol miliardow cierpien jaki splynal na nasz Narod przez 123 lata udreczenia rodzin zeslancow powinien wam towarzyszyc do konca swiata.To nie wszystko ale mysle ze wystarczy by mlodzi wiedzieli jak nimi manipulujecie,precz z wami i wasza sekta z ziemiPolski,precz zbrodniarze na zawsze.

 • oloros11

  Oceniono 5 razy 5

  patriotyzm to Uczucie - milosc miejsca narodzenia Amen
  reszta to sa kolejne - Ideologie - izmy !! majace komus czy czemus sluzyc
  kk dobrze o d wiekow zagospodarowal te Uczucie i wykorzystuje je do przelewania krwi milionow ludzi
  to niebezpieczna sekta dla calej ludzkosci

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy 5

  PRECZ Z KNEBLOWANIEM POLAKOM UST PRZEZ TEGO JAWNEGO KNEBLEWSKIEGO NEONAZISTĘ! PRECZ Z PROMOWANIEM PRZEZ TEGO SZATANA W SUTANNIE KIBOLI JAKO WZORCÓW PATRYJOTYZMU! PRECZ ZE ZMUSZANIEM MŁODZIEŻY DO POBIERANIA NAUKI RELIGII U KSIĘŻY PEDOFILÓW! NIECH LEPIEJ TEN IDIOTA KNEBLEWSKI W KAŻDYM KAZANIU PRZEPRASZA ZA ZBRODNIE POPEŁNIANE PRZEZ KRZYŻOWCÓW, NIECH POLICZY ILU TYSIĄCOM NIEWIERNYCH PODRZYNANO WTEDY GARDŁA, ILE TYSIĘCY KOBIET GWAŁCONO, A ILE ARABSKICH DZIECI PRZYMUSOWO CHRZCZONO!

 • e.olsen

  Oceniono 7 razy 5

  > Każdy katolik powinien być patriotą i nacjonalistą

  Ale człowiekiem niekoniecznie....

 • popis.pasozyty

  Oceniono 9 razy 5

  Ultra nacjonalista i ksenofob a czci żydowskiego socjalistę sekciarza to jest dopiero absurd.

 • jjs22012

  Oceniono 7 razy 5

  "Póki są w mniejszości, domagają się tolerancji, domagają się praw. A kiedy są w większości, jest zero tolerancji"- watykanska doktryna w najwiekszym skrocie

 • felicjan.dulski

  Oceniono 7 razy 5

  A tak w ogóle to:
  Nie kneblujcie księdza, nomen omen, Kneblewskiego!
  To prawdziwy, szczery głos wolskiego Kościoła Katolickiego.
  A szczerość trzeba doceniać.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 5

  Watykański patriota? Ki diabeł? Dba o dobrobyt koleżków w sukienkach, nie o Polskę.

 • mopsek

  Oceniono 5 razy 5

  Takim jest wlasnie polski kler katolicki wsiowy, obslizly i glupi. Jak nic nie potrafil poszedl na kleche i pomagal faszystom albo jak w Ruandzie.

 • Oceniono 7 razy 5

  Dla własnego sumienia jak najszybciej zbojkotować hitlerowskie nauki tego antychrysta w kapłańskiej sutannie, proponuje opuścić i szerokim kołem omijać to siejące nienawiść, ognisko" brunatnych szerszeni "podające się za Dom Boźy.Jako mieszkaniec- tego pięknego miasta bardzo mi wstyd i wszystkich przepraszam za nauki tego potomka Hitlera

 • o.666

  Oceniono 7 razy 5

  slusznie mowia, ze jak Bog chce kogos ukarac to mu rozum odbiera

 • apollo1966

  Oceniono 7 razy 5

  Nacjonalizm jest cnotą, a Kneblewski idiotą.

 • cezar85

  Oceniono 5 razy 5

  gdyby tak było, to watykańskie oszołomy, pedofile i złodzieje jak ten cymbał

  wisiałyby na latarniach

 • sigm_0

  Oceniono 5 razy 5

  już wylatujemy z Europy, i pewnie będzie unia z Białorusią

 • 3-kuleczka

  Oceniono 4 razy 4

  gdy wojska hitlerowskie maszerowały na Polske, aktualnie panujący papież błogosławił ich na drogę
  Teraz czarne ssyny błogosławia na NASZEJ Jasnej Górze, symbolu bohaterskiej obrony z czasów Potopu- błogosławią kiboli i bandytów
  Ludzie, którzy po wojnie z ruin podniesli Warszawę i całą Polske, wybudowali 1000 szkól na 1000 lecie, przedszkola, złobki, sprawili ze w kazdej chałupie zabłysła żarówka, wybudowali elektrownie wodne i załozyli setki Spóldzielni Mieszkaniowych , wykształcili sie w porzadnych renomowanych uczelniach państwowych są opluwani przez konusa, którego rodzina cieszyła sie przywilejami z uwagi na ojca i wuja ubeka
  Gdy ludzie mieszkali po kilka rodzin po suterenach i poddaszach, kaczyńscy zyli jak pączek w masle
  Człowiek, który NIGDY nie schańbił sie pracą opluwa ludzi pracujących uczciwie całe zycie, nazywa ich komuchami i złodziejami
  idżcie teraz pisie głupki do kościółka, rzućcie na tacę pieniążek, pocałujcie w brudne łapsko księdza
  całujcie w doopę dyktatora i psychicznego kuurdupla, który sprzedaje Polske Rosji i chce zamknąć wasze dzieci w granicach absurdu, kłamstwa i ciemnoty

 • skulpturehomme

  Oceniono 4 razy 4

  Boże!!!! Co za morda!

 • glinda53

  Oceniono 4 razy 4

  Ludzie musza zrozumiec ze to co Kneblewski buduje szybko trzeba zburzyc,ja sobie tez nie pozwole dokonczyc ze jestes zboczonym manipulujacym cwaniaczym H- - - -(to jest to niedokonczone )a nie zdrowym czlowiekiem.

 • mr_osjano

  Oceniono 4 razy 4

  No i to jest bezpośrednia droga do polskiego kościoła narodowego w którym Chrystus jest zaledwie jakimś tam tłem. Zatem panowie rozwiążcie konkordat bo taki kościół nie ma nic wspólnego z papieżem Franciszkiem ani św. JP 2

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX