Rafał Trzaskowski

Rafał Trzaskowski (fot. Franciszek Mazur/AG)

wywiad Gazeta.pl

UE zamrozi fundusze dla Polski za łamanie prawa? Trzaskowski: ''To ostrzeżenie dla rządu PiS''

Berlin rozważa propozycję zamrożenia funduszy unijnych dla krajów, które nie przestrzegają zasad praworządności - podaje Politico. - Polska dyplomacja nie ma pojęcia, jak się po brukselskich korytarzach poruszać - komentuje Rafał Trzaskowski.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (607)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kga1

  Oceniono 67 razy 7

  Oto co nam wywalczyła tzw. opozycja plując na Polskę.To fałszywi ludzie i fałszywi Polacy.Dla koryta gotowi poświęcić najbliższych. Najbardziej fałszywy jest rudy niestety.

 • tom-pek

  Oceniono 77 razy 7

  Niemców boli ze w Polsce zyje sie bezpieczniej,boli ich ze duża czesc starej europy stawia nas za przykład w polityce imigracyjnej

 • sapere-auso

  Oceniono 52 razy 6

  Myślę sobie że p rządach trampkarzy, sklerotyków i wolontariuszek Polsce już nic strasznego nie grozi.
  Ku rozpaczy Czerskiej.

 • kolektywnie

  Oceniono 66 razy 6

  Rozwiązanie jest dość proste. Należy oddać władzę PO i Nowoczesnej, przyjąć beżowych Niemców(chociaż oni sami się wcale do Polski nie wybierają).Kolejnym punktem jest podpisanie zgody in blanco na wszelkie niemiecko-francuskie pomysły.Wtedy wszyscy będą Polskę klepać po pleckach i mówić, że my to już prawie białe ludzie.

  Polska będzie płatnikiem netto od 2020 roku jeżeli już nie jest.Większość pieniędzy i tak wraca do Niemiec(słowa pani Bieńkowskiej).Grecy mieli tak samo, brali kredyty aby zainwestować(zabetonować )i dołożyć do dotacji a kontrakty zgarniali Niemcy.Koniec końców Grecy mają min. piękne stadiony i koszty a Niemcy przemysł.

  Niemcy nie doszły do porozumienia z USA więc wracają do układu z niemiecko-chińsko-rosyjskiego(Euroazja) vsUSA.Aby plan się powiódł muszą mieć połączenie(jedwabny szlak)a to jest możliwe tylko przez Polskę.Wniosek jest dość prosty, należy spacyfikować Polskę, która próbuje układać się z USA.Gdyby Polska nie wpisała się w projekt euroazji wszelkie plany wyrzucenia USA z Europy spalą na panewce.Niemcy z wielkim protektorem nigdy nie rozwiną skrzydeł.

  Ciągłe straszenie co Polsce zrobi UE jest już poprostu nudne i podnieca tylko polskie elity i nakręcane jest tylko przez lokalne media.
  Polska powinna zostać w UE i czekać aż się ten moloch(kiedyś piękny projekt)poprostu rozpadnie.Zadaniem na dziś jest troska o to aby kraj nie ucierpiał na tych przetasowaniach.
  Układ z Amerykanami jest parytetem bo alterantywą jest Euroazja i zarząd z Moskwy.

 • krisp78

  Oceniono 70 razy 6

  ależ to postkolonialne kompleksy: "nie potrafią się poruszać po korytarzach", że niby co - nie kłaniają się w pas hitlerowcom i pedofilom z belgii?
  natomiast my - rzecze młody wilk z peło - mamy takie modne garnitury i wypastowane buty, no i szacunek w całej łunii, że ho ho , a szczególnie u makreli i tego co ma parodontozę.

 • krisp78

  Oceniono 54 razy 6

  olaboga, łunia i makrela się na nas obrazi. jak nic trzeba przygotować wniosek o odszkodowania za zniszczenia wojenne i śmierć obywateli z rąk niemców. jak starsi bracia w wierze mogli brać pieniądze za zmarłych to dlaczego nie my.
  a jak widzę tę gębę młodego wilka peło to mi niedobrze, kolejny po sławku z gdańska i ze szczecina @$%^#&!!!

 • Janusz Kuszpit

  Oceniono 74 razy 6

  pokazuje dzisiejsza opozycja,co potrafi.to juz nie targowiczanie,to jawni kolaboranci,których w czasie 2 wojny najpierw golono do skóry,potem gdy nie zaprzestawali kolaboracji,strzelano w łeb

 • lukki69

  Oceniono 66 razy 6

  ...i tak nie przyjmiemy uchodźców....co by niemieckie media polskojęzyczne spłodziły....;)

 • antey

  Oceniono 68 razy 6

  Totalne niezrozumienie tematu - w *żywotnym interesie* Polski jest ucięcie tych funduszy JAK NAJSZYBCIEJ.
  - Polska większość pieniędzy i tak przepie.......ła na bezensowne inwestycje, za to niezbędne kredyty na wkład własny powiększyły dług publiczny
  - jeżeli kasa ma się przyciąc to TERAZ - w okresie wzglednie dobrej koniunktury i zanim zacznie się robienie bokami ZUSu oraz walniemy o konstytucyjne progi oszczędnościowe (o które walnęliśmy dawno, ale kreatywna księgowość...)
  - im szybciej Polska przypomni sobie, że tak jak z jabłkami są inne Rynki niż Rosja, tak można żyć "na własnym za własne" pod warunkiem rozsądnego wydawania, tym lepiej i tym szybciej pojawi się szansa na zdrowy wzrost

  Co do mentalności eurokratów - od dawna wiadomo, że "rząd się wyżywi".

 • brauling

  Oceniono 66 razy 6

  Skoro te niby demokratyczne niemcy i UE prowadzi polityke szantazu wobec polski to powinnismy ich potraktowac na zasadzie wzajemnosci.

 • wiesscar

  Oceniono 29 razy 5

  "Już w kwietniu 2010 r. do polskich służb zgłaszali się obywatele Federacji Rosyjskiej, którzy – jak twierdzili – mieli przydatną wiedzę o katastrofie. Niestety, urzędnicy i służby podległe rządowi PO-PSL wydały tych ludzi rosyjskiej KGB. Podkomisji smoleńskiej być może uda się dotrzeć o tych osób."

 • sosna_pospolita

  Oceniono 27 razy 5

  obecny rzad - to jedyny rzad po 1989 r., ktory jako tako dba o intersy Polakow,
  i stad ten skowyt trockistowskiej miedzynarodowki

 • 123zuczek

  Oceniono 51 razy 5

  Polska wycierpiała zbyt dużo za rządów PO i PSL. Teraz to już nam nic nie jest straszne. A Niemcy niech pilnują swoich uchodźców i niech wypłacą odszkodowania m.in. za zniszczoną Warszawę.

 • kkes

  Oceniono 35 razy 5

  Najpierw jeżdżą do Brukseli i kwiczą, że demokracja zagrożona, chociaż porównując sytuacje dzisiaj i sprzed np 4 lat to mamy różnice jak między niebem a piekłem, a teraz twierdzą, że fundusze zagrożone. Czaskowski, zamelduj swojemu właścicielowi, że zadanie wykonane

 • wiesscar

  Oceniono 27 razy 5

  Rosja,
  co by nie pisac to kraj niepodlegly,
  Chodorkowski kradl to go wsadzili do wiezienia,
  Rosjanie sie nie patyczkowali ze Zyd,

 • karasek432

  Oceniono 47 razy 5

  Merkel nawołuje do solidarności jeżeli chodzi o najeźdźców a gdy w grę wchodzą finanse na pierwszym miejscu są Niemcy.

 • kontest_two

  Oceniono 65 razy 5

  Panie trzaskowski, czy jak pan dawał te 20 groszy to powiedział pan: "20 groszy, tylko nie płacz proszę
  20 groszy w zębach tu przynoszę"?

 • hotin

  Oceniono 63 razy 5

  20 groszy nosi w kieszeni dla biednych a wielkim dyplomatom na kolanach po niemieckich salonach chce drugich uczyć!

 • roy-cohn

  Oceniono 16 razy 4

  Pamuła ! Pamuła !

 • lazy_bones

  Oceniono 18 razy 4

  Trzaskowski wie za to jak się po tych korytarzach poruszać najlepiej. Lizać po jajach gdzie się da. Takie instrukcje mają w PO.

 • representation1

  Oceniono 48 razy 4

  Albo Niemcy, albo Polska
  -----------------------------
  Niemcy potrzebują taniej siły roboczej. Najpierw pozwolą przyjechać imigrantom (nie uchodźcom, bo takich jest bardzo mało) do siebie. Potem ich odfiltrują, zostawiając sobie tych lepiej wykwalifikowanych i wykształconych. Resztę odeślą do krajów ościennych.

  Tak wygląda polityka spójności UE.

 • gr_ub_y

  Oceniono 32 razy 4

  I znowu Gdańsk. I znowu Nadzwyczajna Kasta. I znowu afera.

  "Zaginęły kluczowe dane ws. afery Amber Gold. Poszukiwania trwają od miesiąca. W środę Radio Gdańsk podało, że „trwają poszukiwania trzech dysków z najważniejszymi dokumentami spółki” Amber Gold. Według nieoficjalnych informacji Radia, chodzi o cały serwer Amber Gold. Na trzech dyskach - o pojemności 1 terabajta każdy - była m.in. poczta mailowa z komputerów Marcina i Katarzyny P. oraz wszystkich pracowników spółki, programy do obsługi księgowo- finansowej oraz dane osobowe tysięcy klientów, którzy zainwestowali pieniądze w Amber Gold"

 • alfalfa

  Oceniono 20 razy 4

  Gdy Polacy 03.05.1791 w nie do końca zgodny z prawem sposób naprawiali swoją ojczyznę, interweniowała Rosja z argumentem "łamania prawa". Jak widać historia kołem się toczy.
  A.

 • kontest_two

  Oceniono 58 razy 4

  Zważywszy na opiniotwórczą pozycję gw oraz trafny wybór artykułów umieszczonych na stronie głównej gazeta.pl, które ZAWSZE odnoszą się do palących i bieżących problemów społeczno - politycznych, mam pytanie w takiej błahej sprawie, którą ostatnio wałkują prawackie, absolutnie nieopiniotwórcze portale: otóż zarzucają pani kopacz nieprawdę, kiedy ona mówi, że w Smoleńsku była jako wolontariuszka. Oto pytanie: Pani kopacz, skoro była pani w Smoleńsku w charakterze wolontariuszki to może niech pani potwierdzi że bilet na przelot do Moskwy kupiła pani SAMA i za WŁASNE PRYWATNE pieniądze, zapewne dokonując zakupu z PRYWATNEGO kompa. Będę zobowiązany, jeżeli giewu na chwilę przestanie zajmować się bardzo ważnymi kwestiami, jak choćby historią nagiej sukienki i poświęci chwilę tej zupełnie nieistotnej sprawie. Z góry dziękuję.

 • lisa2

  Oceniono 22 razy 4

  Mnie wystarcza, aby Unia Europejska działała zgodnie z prawem.

  Dotyczy to również Polski.

  Tak wewnętrznie jak i zewnętrznie.

 • anias54

  Oceniono 25 razy 3

  Banda zdrajców i hipokrytow popierana przez Szechtera i inne antypolskie kreatury!

 • maxstirner

  Oceniono 9 razy 3

  Niech to zrobią jak najszybciej. Gminy i inne instytucje przestaną żyć w końcu na kredyt do wkładu.
  Zacznie się wreszcie bardziej racjonalne gospodarowanie pieniądzem. Własnym, a nie dyktowanym wg cudzego widzimisię.

 • wiesscar

  Oceniono 17 razy 3

  po tym jak prezydent Obama 17 wrzesnia 2008r zrezygnowal z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce to Kaczynscy powinni bardziej na siebie uwazac,
  jezeli Niemcy i Rosjanie dostali sygnal ze moga budowac Niemco-Rosje (takie zbitki to specjalnosc Bolka np. Niemco-polska) bylo wiadomo ze uzyja WSI i michnikowcow i tuskowcow by zalatwic Kaczynskich,
  no i byl 10.04.2010r - genialna pulapka tylko ze zamiast jednego z braci Kaczynskich polecial Wasserman,

 • lazy_bones

  Oceniono 13 razy 3

  Nie ma problemu. Jeśli odmowa przyjęcia 'uchodźców' (a jak każdy wie, chodzi tylko i wyłącznie o realizowanie projektu społeczno-kulturowego Niemiec) możemy równie dobrze robić referendum w sprawie wyjścia Polski z UE i stawiam się głosując na TAK. A z państawami zachodnimi możemy handlować na wolnym rynku.

 • 141288bs

  Oceniono 11 razy 3

  dwudziestogroszowek nie zablokuje,cwoku pomatolkowy

 • wiesscar

  Oceniono 13 razy 3

  Thatcher ostrzegala,

 • sosna_pospolita

  Oceniono 23 razy 3

  to ON ! ten niewielki czlowiek uratuje Unie, a moze caly Swiat !

  Https://www.youtube.com/watch?v=YmMURGv_M-Y

 • sosna_pospolita

  Oceniono 23 razy 3

  jakby tak cichutko tylko przebąknać o PolExit - to wszystkie te trockistowskie urzędnicy UE posrali by sie ze strachu

 • avensis77

  Oceniono 17 razy 3

  PiS jest ewidentnie partią antyeuropejską o zacięciu nacjonalistyczno-klerykalnym. Dziwi mnie, że UE dotąd takiego "partnera" nie przywołała do porządku. A ludzie odwrócą się od PiS-u dopiero, jak zabraknie pieniędzy np. na 500+.

 • Eric Cartman

  Oceniono 8 razy 2

  Kolejna kompromitacja Latryny WYborczej. Proba straszenia PiSem po 1,5 roku ciaglych sukcesow... Jakim trzeba byc bęcwałem, aby , pomimo oczywistych faktow, dalej pchac irracjonalna narracje, ze "PiS jest niebezpieczny", jednoczesnie bezczelnie twierdzac, ze "uchodzcy" sa bezpieczni...

 • zuuuraw

  Oceniono 28 razy 2

  "dwudziestogroszówka" to niemiecki kundel, kto by sie przejmował jego ujadaniem ?

 • starszy-65

  Oceniono 20 razy 2

  Uważam, że PIS robi wszystko by pozbawić nas współpracy i pomocy z Unii tak jak PZPR i KPZR pozbawili nas szansy udziału w "Planie Marszala" w ramach odbudowy RP po II wojnie św. a jak PIS za poparciemnarodu wystąpi z Unii to zapędzi nas do przysłowiowych kołchozów i ponownej zależności od Rosji bo sami we współczesnym świecie to możemy chodzić tylko do latryn i kościoła.

 • wiesscar

  Oceniono 18 razy 2

  Tusk za to ma pojecie,
  podlizywac sie chorej na glowe kobiecie albo agentce,

 • wiesscar

  Oceniono 18 razy 2

  kasy nie bedzie bo Merkel i Franek sprowadza do UE polowe ludnosci Bliskiego Wschodu i jedna czwarta ludnosci Afryki,

 • wiesscar

  Oceniono 16 razy 2

  niech sedziowie wezma sie do uczciwej pracy,
  w Gdansku zginely dowody w sprawie Amber Gold,
  zlodziejstwo, kradzieze, matactwa i machloje,

 • psychiatra_po

  Oceniono 32 razy 2

  Za czasów PO byliśmy pupilkiem UE, ale kasy w Polsce nie było na nic, a złodzieje kradli ile wlezie.

 • nicniemogetusk

  Oceniono 26 razy 2

  Trzaskowski - Moralista za 0,20 zl.

 • zwiadowca_pl

  Oceniono 32 razy 2

  karawana przyspiesza panie Trzaskowski. UE karze kraję które się nie słuchają Berlina. Repolonizacja mediów i firm też przyspieszy. Smoleńsk was dobije i nie wejdziecie nawet do Sejmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX