Robert Górski na planie serialu ''Ucho prezesa'' (fot. mat. prasowe Showmaxa)

Robert Górski na planie serialu ''Ucho prezesa'' (fot. mat. prasowe Showmaxa) (Robert Górski na planie serialu ''Ucho prezesa'' (fot. mat. prasowe Showmaxa))

fenomen

''Ucho prezesa'' od kulis. Wszyscy chodzą jak w zegarku

Myli się ten, kto myśli, że "Ucho prezesa" powstaje w atmosferze niekończącej się zabawy podlanej dużą dawką abstrakcyjnego humoru. Otóż nie. Plan tego popularnego internetowego kabaretu przypomina zakład produkcyjny. Mały, ale niezwykle sprawny.

Za kulisy "Ucha prezesa" dostać się niełatwo. Plan nie jest zbyt duży, a ekipa liczy kilkadziesiąt osób, więc produkcja nie przepada za gośćmi, którzy przecież plączą się pod nogami. Gdy wreszcie udaje się nam  wejść za kulisy, przyznajemy produkcji rację - jest nieco ciasno, a może ujmijmy to inaczej - kameralnie.

"Ucho prezesa" powstaje w kamienicy w centrum Warszawy (na prośbę produkcji adres zostawmy w tajemnicy). Pod domem stoją samochód z oświetleniem, generatory prądu i przenośna toaleta.

Robert Górski na planie serialu ''Ucho prezesa'' (fot. materiały prasowe Showmaxa) Robert Górski na planie serialu ''Ucho prezesa'' (fot. materiały prasowe Showmaxa)

Przez czarną kotarę wchodzimy do środka. Na parterze recepcja, ta sama, która "gra" w kabarecie. Obok, po prawej, niewielki pokój, w którym zainscenizowano bunkier prezesa. Za niespełna godzinę będą w nim kręcić jeden z majowych odcinków*.

Kręte schody wiodą na piętro. Tu pod oknem stoi biurko "prezesa". Na piętrze znajdują się też pomieszczenia z kostiumami aktorów i pokój, gdzie robi się im makijaż. W rogu, tuż przy schodach, stoją stoły z przekąskami i napojami. Owoce, słodycze, kawa, soki. Co jakiś czas ktoś tu podchodzi. Przemyka pani Basia, pojawia się "Andrzej Duda" i sam "prezes". Wszyscy jednak szybko znikają, żeby jeszcze podszlifować przygotowania do sceny.

Pani Basia, sekretarka prezesa w serialu ''Ucho prezesa'' (fot. materiały prasowe Showmaxa) Pani Basia, sekretarka prezesa w serialu ''Ucho prezesa'' (fot. materiały prasowe Showmaxa)

Kiedy kierowniczka produkcji ogłasza przerwę obiadową, ekipa siada do posiłku. Na całym piętrze roznosi się zapach ziemniaczanego purée. Aktorzy jedzą nie nerwowo, ale szybko. Zdjęcia są zaplanowane co do minuty. Nie ma mowy o spóźnieniach. Ekipa wraca na dół do "bunkra". Pada znienawidzone: "Dziennikarzom już dziękujemy".

* Mogliśmy podglądać, jak powstają dwa ostatnie odcinki - na 11 i 18 maja. Będą to odcinki specjalne, wyłącznie dla użytkowników Showmaxa - nie znajdą się później na YouTube.

Angelika Swoboda. Dziennikarka Weekend.Gazeta.pl. Zaczynała jako reporterka kryminalna w "Gazecie Wyborczej", pracowała też w "Super Expressie" i "Fakcie". Pasjonatka mądrych ludzi, z którymi rozmawia także w Radiu Pogoda, kawy i sportowych samochodów.

(fot. Publio.pl)

Polub Weekend Gazeta.pl na Facebooku

Komentarze (77)
Zaloguj się
 • hristomoltisanti

  Oceniono 24 razy 18

  Robert Górski ma ciężką robotę ... siedzi , wymyśla nocami skecze , chce żeby wyszło śmiesznie ... a i tak następnego dnia pokazuje się w telewizorze , jakiś pisi kretyn i jest śmieszniejszy ... Ucho to nie satyra , to serial dokumentalny !

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 10 razy 10

  A założymy się że będzie i na YT i na CDA? :D

 • newpatric

  Oceniono 14 razy 10

  Rewelacyjny serial.

  To niesamowita sztuka, żeby pierwszy sezon już stał sie kultowy.

  Gratulacje Robert, czekamy na więcej. Moze film w tym samym klimacie? Już wiemy, że w krótkich formach jesteś bardzo dobry.

  No i czemu czekać aż do po wakacjach? :)

  W kazdym razie serdeczne gratulacje.

  I podziękowania z mojej strony dawno się tak strasznie nie uśmiałem :)

 • antonikarcz

  Oceniono 11 razy 9

  TVP-PIS niebawem wystąpi o wyłączność, bo prezes Jarosbaw to przecież dobro narodowe z misją.

 • kruk6666

  Oceniono 12 razy 8

  Prezes to tyran , zakompleksiona .nienawidząca wszystkich, mściwa gnida , wszystkich co nie są mu spolegliwi by unicestwił, zemsta i władza.. Podczas wystąpień publicznych denerwująco mlaska i wywija językiem, nie kontroluje mimiki twarzy i brzmi jak wczesny Chruszczow i schyłkowy Gomułka razem , a jak przedstawia go Górski ?, "ciepły człowiek" i jakiemu celowi służy ten kabaret?.

 • krynolinka

  Oceniono 9 razy 5

  Mógłby Górski namówić kogoś z polityków do zagrania samego czy samą siebie. Ciekawe kto by się zdecydował. Na prezesa bym nie liczyła. Ale Beata Kempa ma zacięcie sceniczne..

 • kruk6666

  Oceniono 5 razy 3

  Niejaki wiesscar znów o żydach. Co do żydów to PiS-owskie katokołtuny mają problem , nienawidzą ich , ale modlą się do żydowskiego boga i jego syna żyda, przybitego do dwóch skrzyżowanych desek, ale to nic ,wielu beznapletkowców nosi teraz nazwiska: Kowalski , Malinowski, Kaczyński, Maciarewicz,Helcyk . Dlatego tym co plują na żydów radziłbym sprawdzić czy nie było pejsatego w rodzinie.

 • wiesscar

  Oceniono 3 razy 1

  "11 i 18 maja pojawią się dwa odcinki specjalne (nr 15 Celofan i 16 Dobry Donald), tylko dla użytkowników Showmax. Będzie to dwuczęściowe zakończenie pierwszego sezonu Ucho Prezesa."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX