Leszek Jażdżewski

Leszek Jażdżewski (fot. Michał Mutor / Agencja Gazeta)

felieton

Leszek Jażdżewski: Czy każdy, kto idzie do polityki "zrobić karierę", jest automatycznie Misiewiczem bis?

Model selekcji w naszej polityce jest mocno "teczkowy" - liczy się z kim trzymasz i jakie koło pompujesz. Polityka faktycznie oferuje drogę na skróty. Nie trzeba latami wyrąbywać sobie drogi. Można, jeśli się dobrze obstawi, wskoczyć naprawdę wysoko.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (59)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • ryba.473

  Oceniono 3 razy -1

  Mody tak!!! ale z wykształceniem,bo" nie matura a chęć szczera"dawno za nami!

 • teddy_boy

  Oceniono 13 razy -1

  Skoro psychiatra Klich (to taki ,,misiewicz" z PO jak Siemoniak czy Rostowski wraz z córką)) mógł zostać ministrem obrony to aptekarz nie może zostać asystentem ministra obrony? Niby dlaczego?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy -1

  Nie każdy kto idzie do polityki z ambicjami jest Misiewiczem. Ale jeśli do polityki pcha się ktoś goły i wesoły, bez wykształcenia i zawodu, nieskalany żadną pracą, po prawie 'normalnym', 'administracji prawa', albo innej politologii to raczej takim Misiewiczem jest.

  Taki Tusk za młodu przynajmniej malował kominy, więc wie co to praca fizyczna, Schetyna zakładał stację radiową i prowadził klub sportowy, Kaczyński też się za młodu tych książek w bibliotece nadźwigał, bo bibliotekarz to też w gruncie rzeczy praca fizyczna polegająca na dźwiganiu.

 • teddy_boy

  Oceniono 10 razy -2

  Przed tym Misiewiczem,było wielu ,,misiewiczów" z PO, np. Siemoniak , co robił w wieku 27 lat ?, Rostowski Vincent, skąd w ogóle toto wytrzaśnięto, z Bydgoszczu? Córka Vincenta z Bydgoszczu to taka ,,misiewiczówna" /oraz tysiące aferzystów na poziomie centralnym i lokalnym

 • kkes

  Oceniono 17 razy -9

  Misiewicz wam przeszkadza a Tusk, ktory dymał przez 7 lat Polaków tylko po to by zdobyć brukselską posadke już nie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX