Agata Komorowska z synem Krystianem

Agata Komorowska z synem Krystianem (fot. archiwum prywatne)

wywiad Gazeta.pl

PiS obiecuje 4 tysiące na chore dziecko. Mama Krystiana z zespołem Downa: To ochłap

- Nawet nie wiem jak to skomentować, żeby nikogo nie urazić. Rehabilitacja dziecka i badania w prywatnych klinikach to co najmniej 4 tysiące miesięcznie - mówi Agata Komorowska.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (171)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mawik_net

  Oceniono 6 razy 4

  Posłowie Pis powinni adoptować dzieci niepełnosprawne i wtedy pogadamy.

 • kolnianka

  Oceniono 22 razy 4

  Ja mam 2ke dzieci z autyzmem i wiem ,że rodzic dziecka z Zespołem .D ma o tyle łatwiej,że bardzo wcześnie otrzymuje diagnozę.Autyzm często jest diagnozowany po kilku latach od urodzenia.Człowiek musi stoczyć walkę o diagnozę, a dopiero potem otwierają się drzwi do marnej pomocy.Chyba,że prywatnie,ale to wymaga pieniędzy.Uważam jednak,że nie w pieniądzach jest problem,ale w braku szacunku zdrowych ludzi do chorych i niepełnosprawnych.To widać już w szkole.Niby integracja ,niby świadomość,ale teoria sobie,a życie sobie.Gdyby ludzie chcieli traktować niepełnosprawnych tak jak zdrowych bez głupich min, bez uciekania wzrokiem,bez izolowania bez naklejania łatki męczeństwa było by inaczej.Kasa jest ważna,ale to co wyżej ważniejsze.Nie chce czuć się jak małpa w ZOO.Uważam,że wszystkie dzieci są takie same, że każdy rodzic daje swemu dziecku tyle ile może.Tak zdrowemu jak i choremu jeden rodzic da wiele bo go stać ,a inny mniej bo go nie stać.Jednak gdy mi dziecko płacze,że wszyscy koledzy idą na urodziny do kolegi tylko on nie...to co ma do tego kasa i system i wszystko inne???Zrozumcie wreszcie wszyscy ,że ja mam gdzieś to wszystko, całe naukowe opracowania i specjalne dni i kampanie....Ja chcę,żebyś Ty widział we mnie normalną matkę, a w moim dziecku normalne dziecko.Wtedy zniknie problem aborcji.Bo aborcja wynika z lęku.Kobieta boi się odrzucenia, tego,że zostanie sama,że ją napiętnują,że jej życie zostanie ograniczone do opieki nad chorym dzieckiem.Nikt nie powie jej ,o uśmiechu chorego dziecka,o jego bezgranicznej szczerej miłości, nikt nie powie jej,że pomoże i potem jest tragedia.Na prawdę nie system,ale ludzie mogą zmienić los niepełnosprawnych dzieci i dorosłych...

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 13 razy 3

  Byle statystyka się zgadzała,ale co potem czuje matka i niesprawne dziecko tego Kaczyński nie wie,bo nie ma pojęcia o tym.Nigdy nie był żonaty,nie miał dzieci,nie wie co to żona w ciąży czy poród.Był całe życie kawalerem a mamusia miała go pod skrzydłami.Teraz chce się wymądrzać,chce dać 4 tys.zł za urodzenie niesprawnego dziecka,ale to dziecko rośnie,to roślinka,nigdy nie będzie pracować,zawsze będzie musiało mieć opiekę.Nad tym już szanowny rząd się nie zastanawia.Jak ta matka jest przepracowana,cały czas w depresji,nieraz dżwigać dorosłego inwalidę do łóżka,na wózek,żadnych rozrywek dla siebie.Dlaczego ona i dziecko ma się tak męczyć,dlaczego Bozia ją tak skarała i dziecko.Nie lepiej usunąć kilkucentymetrowy zarodek niż taką męczarnię przechodzić.Ten zarodek nie jest unerwiony,jego to nie boli,ale nie będzie przechodził jak się urodzi takich męczarni.Dzieci mają być chciane i zdrowe,wtedy matka i dziecko są szczęśliwi.I państwo nie musi dawać jałmużny.

 • stardust.2000

  Oceniono 27 razy 3

  Ja mam propozycję! Po przymusowym urodzeniu dziecka z zespołem Downa, niech koszty późniejszej rehabilitacji pokrywa dożywotnio pan Jarosław Kaczyński - nieomylny ojciec wszystkich Polaków.

 • mama.fajnej.trojki

  Oceniono 19 razy 3

  gdyby polowe tego dawali miesiecznie - na leki, rehabilitacje itp to mialoby to sens...

 • hanusinamama

  Oceniono 2 razy 2

  A ja bym doradzała wszystkim Paniom badania prenatalne. Zarówno USG jak i z krwi. Po pierwsze niestety ale trzeba sie samemu zdecydować na dziecko z taką wadą, a po drugie (ale chyba jednak to jest wzniejsze) te badania wykrywaja cała mase wad serca. Dzieci z ZD mają barddzo często powazne wady serca. Matka i lekarz muszą wiedzieć, czy dziecko nie ebdzie wymagac specjalistycznej pomocy po urodzieniu. W pierwszej ciazy zrobiłam takie badania (27 lat) bo chciałam wiedziec czy urodze chore dziecko. W drugiej (33) tak samo. W drugiej patrzyłam juz na to troche inaczej. Sorry ale nie tylko w kwestii mohjego sumienia ale tez tego jaki los szykuje mojej starszej córce. Mamy znajoma miała brata z ZD, rodzice umarli dosc wczesnie i ona została z bratem. Nie ułożyła sobie zycia, gasła w oczach az w koncu nie dała rady sie nim zajmować (był bardzo agresywny, niestety tez zgwałcił swoją siostre). Oddanie go do osrodka (bo nie miała innego wyjscia) załamało ją totalnie. Mając 46 lat oddała go. Bolało ja to ze nie podołała ale tez to ze zmarnowała sobie zycie. Ja przy drugiej ciazy patrzyłabym głownie na to co zafunduje mojej córce.

 • antonikarcz

  Oceniono 12 razy 2

  Komuchy rozdają, kupują sobie ciemny lud, aby rozmnażał się na chwałę tłustych kotów polskiej sekty.

 • jazata

  Oceniono 1 raz 1

  Ochłapów się nie bierze proszę pani! Ten kto napisał tej pani ten obrzydliwy tekst też powinien nie brać ochłapu! Tysiące rodzin pięknie wychowało swoje dzieci z ZD nie biorąc od tzw. państwa ani złotówki! PiS powinien też darować sobie takie datki, bo jak widać wzbudzają one w połowie Polaków obrzydzenie.

 • rikol

  Oceniono 10 razy 0

  Nie ma czegoś takiego jak innosprawność. Można by użyc tego określenia, gdyby ten cżłowiek miał jakiś talent, którego inni nie mają, np. widzenie w ciemności jak kot. A tutaj coś takiego nie występuje. Po co ta nowomowa w określaniu ludzi chorych?

 • boo-boo

  Oceniono 12 razy 0

  "Mój pierwszy syn miał na przykład bardzo wyraźny nos, a Krystian nie, on miał malutki nosek. Zastanawiały mnie też dość spore dysproporcje w wymiarach ciała. Konsultowałam to także ze specjalistami z zagranicy, ale pocieszali mnie że to zależy od ułożenia dziecka. "

  Z całym szacunkiem ale nie wierzę w to, że specjalista z zagranicy tak powiedział- że zależy od ułożenia dziecka. Za granicą np. w UK- kości nosowej się nie sprawdza z pewnego powodu - płody różnych ras wykształcają kość nosową na późniejszym etapie życia płodowego- niż u rasy kaukaskiej- i jej pomiar w okolicach 12 tc nie byłby miarodajny. Przezierność karkową owszem i pozostałe wymiary. Albo ta pani sobie tych specjalistów wymyśliła albo tacy z nich specjaliści byli.

 • oloros11

  Oceniono 22 razy -2

  znam taka rodzinę - powiedzieć ze sa wspaniali to nic nie powiedzieć
  slow brakuje

 • Justyna Dworak

  Oceniono 17 razy -3

  Co, Mama dziecka ze zespolem Downa nie moze go kochac!???? Dlaczego??? Co zrobila zlego?? A cze,mu jest winne niemowle? Matka tego dziecka przeszla tyle co ty I ja nie przejdziemy w zyciu. Wiec przestan gadac glupoty I nie komentuj tutaj.

 • Oceniono 37 razy -3

  To jest właśnie przykład lewackiej mentalności. Obietnice to jedno i o tym nie mówię, bo pewnie i tak nikt tego nie zrealizuje, ale reakcja typu "to ochłap" na propozycje dostania 4 tysięcy - jest obrzydliwa. Produkujcie dalej takich ludzi, to za kilka pokoleń nie będzie już czego zbierać.

 • tornemorgren

  Oceniono 15 razy -5

  Innosprawnego?!?! Ja pi.....ę! Was już do reszty pogięło? Ma zespół Downa, nie jest w pełni sprawny umysłowo, to bezdyskusyjnie. I to w naszym języku nazywamy niepełnosprawnością! To nie jest określenie pejoratywne. Wszędzie na siłę próbujecie na nowo tłumaczyć świat. To niedorzeczne. Czy jak będziecie powtarzać takie bzdury to na zapadłe wsi na takiego chłopaka powiedzą inaczej niż "debil"? Żarty. Kanapowe rewolucjonistki że stolicy...

 • matt555555

  Oceniono 23 razy -5

  Jest wiele bardziej "kosztownych" i obciążających chorób dzieci, gdzie wysłanie go na narty to pomysł realny tak samo jak wysłanie na księżyc, pani się zachowyje jakby jej dziecko było pępkiem świata, typowa współczesna roszczeniowość...
  A tak na marginesie, cyt: "Mimo że miałam 34 lata. Do badań prenatalnych nie miałam żadnych wskazań", z tego co się orientuję wiek matki powyżej 35 lat to od lat bezwzględne wskazanie do badań prenatalnych, właśnie m.i. w kierunku trisomi 21, chyba pani nie uważa, że 34 a 35 to jest jakaś różnica? Konsultowała pani wynik USG za granica a nie zrobiła badania prenatalnych?!!!I ta historia kupy się nie trzyma. A tak na marginesie, proszę sobie przeczytać jak z wiekiem wzrasta prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z tą chorobą...

 • antonikarcz

  Oceniono 21 razy -5

  Tłumok zająłby się dostępnością do publicznej służby zdrowia dla chorych dzieci, a nie jałmużną

 • mid1

  Oceniono 33 razy -5

  Kochana Mamo Krystiana,
  czy miałaś więcej od PełO lub Peezel ?
  A może idź na Czerską, tam ostatnio mimo spadku dochodów zarząd zarabia miliony.

 • antonikarcz

  Oceniono 18 razy -6

  Tak to jest jak bezdzietne tałatajstwo zabiera się za władzę nad rodzinami.

 • 123zuczek

  Oceniono 32 razy -6

  No tak, mama chłopca woli zero od PO i PSL. Żałosne wypociny wyborczej, a swoją drogą czy wy w to wierzycie co wykłamujecie na łamach gazety?

 • gr_ub_y

  Oceniono 25 razy -7

  Bez kozery dodam, że PO daje w tym samym czasie 40 000 na dziecko z Downem.

  Mama Krystiana: To ochłap.

 • dolphin7

  Oceniono 32 razy -8

  Pokolenie "nam sie należy wszystko!

 • tygrysio_misio

  Oceniono 20 razy -10

  A jaki to jest ten niezbędny do życia suplement za ponad 150zł?

  Są ludzie dla których 6tys na rękę to za mało, bo paznokci na nogach sami obciąć nie potrafią.. ale to nie oznacza, że to jest obowiązkowy standard życia.

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 16 razy -12

  .....zrozumialem to tak....za rzadow PO i Ryzego Knura....bylo na te cele mnostwo kasy....a teraz po dojsciu PISu do wladzy wszystko obcieto....za PO placono pewnie z 8000 albo wiecej miesiecznie a teraz zly PIS chce dac tylko 4000 i to jednorazowo....no to to jest swinstwo wielkie ze strony Kaczora....za PO na rechabilitacje, pomocnikow i wszelkie inne ulgi bylo kasy w brod....a pieprzony PIS to cale dobro zabral....no to ja tez juz napewno na nich nie zaglosuje....

 • Eric Cartman

  Oceniono 24 razy -12

  PiS: "Mamy lekarstwo na raka. Zostanie udostępnione za darmo."
  GW: "Ekonomiści alarmują. PiS chce doprowadzić branżę farmaceutyczną do ruiny."

  PiS: "Dokonaliśmy przełomu w nauce umożliwiając podróż do odległych układów planetarnych"
  GW: "PiS nie radzi sobie z problemami, więc postanawia wystrzelić ludzi w kosmos."

 • jesienna

  Oceniono 18 razy -12

  Jak PO nie dawała nic z okazji urodzin niepełnosprawnego dziecka to było ok, a jak PiS naje 4000 to źle, to jest ochłap. Mieć w sytuacji urodzenia niepełnosprawnego dziecka a ich nie mieć to dla przeciętnej Polskiej rodziny ogromna różnica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX