Jerzy Sarnecki w latach 70.

Jerzy Sarnecki w latach 70. (fot. archiwum prywatne)

ludzie

Jerzy Sarnecki: Kiedy zaczynałem życie na emigracji, byłem atrakcyjny i egzotyczny. Dziś mam całą masę wrogów, bo mi za dobrze poszło

Sukces w życiu jest zależny od możliwości, jakie życie ci daje. I od tego, jak te okazje potrafisz wykorzystać. Mnie emigracja dała dużo takich możliwości. Ja umiałem schwytać parę takich haczyków - mówi Jerzy Sarnecki, profesor kryminologii z Uniwersytetu w Sztokholmie, Żyd z Polski, którego w 1968 r. antysemicka nagonka wygnała do Szwecji.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (90)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • piotrpawel58

  Oceniono 7 razy -1

  " mam mase wrogow,bo za dobrze mi poszlo". Tez jestem emigrantem.Poszlo mi niezle,moze nawet dobrze.I nie mam wrogow.Ktory z nas jest w lepszej sytuacji lub/i ma sukces?

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 13 razy -1

  Media mnie lubią, bo mówię krótko, a media lubią takich, którzy mówią krótko. I niekiedy dość kontrowersyjnie, a to też media lubią*.
  ..........................................................................................................................................................................................
  Kolejna bzdura!
  Jestes lubiany przez rezymowe media i zapraszany do komentowania roznych spraw kryminalnych, nie dlatego ze mowisz krotko i do rzeczy, ale dlatego ze mowisz to czego wladza oczekuje od ciebie.

 • gtpress

  Oceniono 5 razy -1

  Madre slowa, w przyszlym roku mozna wykorzystac do opisywania Raju, z ktorego wyrzucono, a do ktorego tak ochoczo sie wraca, albowiem Raj jest zawsze Raj......

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 8 razy -2

  My Polacy kochamy żydowskich komuchów i jesteśmy im niezwykle wdzięczni za to, że nawet 50 lat po wyjeździe z Polski cały czas chcą nas pouczać i udzielać nam rad, jak mamy urządzać swój kraj.
  Szalom, panie Sarnecki, czy jak się tam pan nazywa.

 • borkitworki

  Oceniono 2 razy -2

  "Protest w Warszawie" Co za kretyn podpisywał te zdjęcia? Gimbaza czy perfidia?

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 10 razy -2

  - Jak mi pokazują film, na którym policja bije człowieka, to ja w przeciwieństwie do większości innych ludzi, którzy takie sytuacje relatywizują, mówię: policja bije człowieka, to jest bezprawie.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Bzdura!
  Policja jako instytucja panstwowa posiadajaca prawo stosowania przemocy, czasami te przemoc stosuje i nie jest to wcale bezprawiem, ale wykonywaniem swoich statutowych powinnosci.

 • kibiczdala

  Oceniono 10 razy -2

  " No i te pokolenia stają się coraz bardziej moralne i przestępczość się zmniejsza" napisal Pan Jerzy. Pan zyje w bance mydlanej. Zaklamana nauka.

 • zdziwiony6

  Oceniono 12 razy -2

  "To jest fenomen znany od stu lat w Stanach Zjednoczonych, że dzielnice, gdzie mieszkają biedni emigranci (niezależnie od kraju, z którego pochodzą), to mogą być Polacy, Szwedzi czy Syryjczycy, mają wysoką przestępczość."

  Radzę temu panu rzucić okiem na statystyki w USA. Najwięcej przestępstw popełniają czarnoskórzy urodzeni w USA.

 • rikol

  Oceniono 5 razy -3

  Jednym słowem, gdyby nie imigracja, to przestępczość w Szwecji byłaby dużo, dużo niższa. To po co sprowadzać tych imigrantów? Będzie brudno? Przecież to śmieszne. CZy ten pan był w dzielnicy imigrantów? Tam to dopiero jest syf i wandalizm.

 • ra39

  Oceniono 3 razy -3

  A Ty byles w Szwecji tiger? Ukrasc silnik z motorowki? Czy komentarze wikarego z Dukli podszywajacego sie pod rabina lub katolibaoddziecka, ktory bredzi w nicku o ateizmie. Grono zydozercow, ktorzy na ochotnika by sie zglaszali na "personel" do Treblinki, ew. synow/wnukow szmalcownikow. Sarneckiemu mozecie ew. wyczesac brode, bo to o czym pisze jest na poziomie nieosiagalnym dla gojowskich kmiotkow. A teraz wracajcie juz do swoich chlewow.

 • kocis1

  Oceniono 15 razy -3

  Szwedzki ,,ałtorytet,, - w Polsce mamy takich na pęczki. Dziwnym trafem zapach czosnku jakby ten sam.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 11 razy -3

  Jeszcze przed wojną prof. Koneczny stwierdził, że "nie można być ukulturowionym na dwa sposoby", czyli nie może być mowy o syntezie dwóch kultur. To kultura niższa niszczy tą wyższą i narzuca jej swoje rozwiązania. W Szwecji niszczone jest na naszych oczach państwo i społeczeństwo narodowe na rzecz tworu multi-kulti. Jurek oczywiście stanął po stronie postępu, o czym informuje w swojej doskonałej książce "Kultura krytyki" Kevin Macdonald.

 • darazetes9898

  Oceniono 21 razy -3

  ile masz profesorku przyjaciol z somali z niedawnej emigracji i jak czesto do siebie wpadacie na kawki ????

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 8 razy -4

  Sukces w życiu jest zależny od możliwości, jakie życie ci daje. I od tego, jak te okazje potrafisz wykorzystać. Mnie emigracja dała dużo takich możliwości. Ja umiałem schwytać parę takich haczyków
  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Ależ krotochwil z tego jurka! :-))
  Jak w starym dowcipie o karierze w USA od pucybuta do milionera...
  Zaczynał od czyszczenia butów a później dostał w spadku milion dolarow i został milionerem... :-)
  Miśku, emigrant z Europy Wschodniej i do tego z dyslekcją nie zostaje po paru latach szefem działu w centralnej instytucji państwowej...
  Ja chcę raczej w tym wiedzeć "niewidzialną rękę rynku"... :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX