Jerzy Radziwiłowicz

Jerzy Radziwiłowicz (fot. Bartosz Bobkowski/AG)

wywiad gazeta.pl

Radziwiłowicz: Mam poczucie, że jest mi odbierana wolność. Kim jest Kaczyński, żeby mówić, co mi wolno?

Agresja wobec ludzi innych niż większość społeczeństwa była od dawna. Tylko teraz nagle okazało się, że wolno. A władza nie ukręca temu łba u podstaw - mówi Jerzy Radziwiłowicz. Film ''PolandJa", w którym gra, pokazuje Polaków jako ksenofobów.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (442)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Olek Mycha

  Oceniono 12 razy 8

  jeden z nielicznych aktorów, których cenie nie tylko za to co sobą reprezentują, ale i też za warsztat, jaki posiadają. widziałem jego ostatnią rolę. warto zobaczyć

 • tece92a

  Oceniono 13 razy 7

  Miło słuchać kogoś nie czczącego bylejakości.

 • arbor_1

  Oceniono 11 razy 7

  a może on ma marzenie, żeby go wymieniano jednym tchem po Hitlerze i Stalinie? Kto to wie, co za zamiary ma ten człowiek wszystkich nienawidzący

 • eler1

  Oceniono 12 razy 6

  SZACUN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • irishrem

  Oceniono 10 razy 6

  I to jest właśnie to co widać niżej pod tekstem. Pisiora nie przekonasz. Pisiory mają zaczadzone mózgi. To są straceni ludzie . Jak śmieci do utylizacji !

 • Walery Stóf

  Oceniono 8 razy 6

  Jedynym panem jest Kaczyński.Oprócz niego jest jeszcze dwór czyli służba na jego usługach a reszta to lewaki, gorszy sort barachło, które stoi tam gdzie stało zOMO i to jest oczywista oczywistość jak to że białe jest czarne a czarne białe a jak kto tego nie rozumie to niech spieprza bo dziad.

 • Doro Grass

  Oceniono 11 razy 5

  Jesteś fajny facet i normalny człowiek gratuluję postawy i czekam na Twoje wspaniałe i uduchowione role. Jestem z Tobą i Twoimi sprawami . Marcos

 • mar-tor

  Oceniono 11 razy 5

  A w kwestii wycinki drzewa na własnej działce też ma być wolność czy może władza ma mówić czy można czy nie??

 • von_rosen

  Oceniono 8 razy 4

  Kaczyński jest Panem polaków - i jeżeli mu przyjdzie ochota, to powsadza do więzień kogo będzie chciał.
  Za 3 lata tego typu wywiad będzie karany do 2 lat za szkalowanie władzy.

 • 92ilme

  Oceniono 14 razy 4

  Kazdy dzien Pis-dzielcow u wladzy to dzien stracony dla Polski i Narodu. Pora zakonczyc rzady bezprawia Pis-dzielcow.

 • a.s.101

  Oceniono 10 razy 4

  Dziwi wysokie poparcie dla Dudy czy Szydło. Ale przecież poparcie dla Gierka w 1979 czy Gomułki w 1969 było niewątpliwie wyższe. Gdy idole upadają sondaże się odwracają, bo nie ma nić bardzie rozkosznego niż kopać upadłe autorytety obojętnie jakiej maści.

 • jiddu

  Oceniono 11 razy 3

  Z pisem jest tak, że każda inwektywa jakiej używają najlepiej pasuje do nich samych.

 • saammm

  Oceniono 9 razy 3

  Jak widać dyżurne trolle cenią GW, skoro piszą tu zawzięcie, a nie na swoich ideologicznych portalikach. Wiedzą, że tam nie ma po co, tam nikt nie przeczyta...szkoda czasu na odpisywanie im, to tylko płatne i ideologiczne trolle, mające zakrzyczeć rzeczywistość. Jak partyjne wiece po masowych demonstracjach za komuny...nie dość że taka sama metoda, to taka sama mentalność. PiSlam to wschodni sposób myślenia. Nasza władza ma zawsze rację, wszyscy mszą słuchać naszej władzy. Demokracja a'la Rosja- albo Chiny.

 • kocurimysza

  Oceniono 13 razy 3

  Polska , Demokracja a co oznaczaja Te Slowa wychodzace z otworow Gebowych PISu ???????.

 • loneman

  Oceniono 7 razy 3

  Typowa reakcja matolstwa i naziorow ale to dzialanie trolli na zamowienie niz szersza opinia. Drugie to kolejny raz sprawdza sie, ze kazdy szanujacy sie artysta, nieklerykalny naukowiec i madry polityk nie uznaje wladzy Pissu za normalna i dobra, dzialajaca dla naszego dobra czy tworzenia pozytywnego wizerunku na swiecie.
  Wystarczy poczytac co robia kazdego dnia i bez zadnego komentarza mozna wyrobic sobie podobne zdanie o tych podlych bolszewikach...

 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 3

  Dla zrozumienia motywów działania Jarosława Kaczyńskigo trzeba koniecznie zapoznać się z charakterystyką pana prezesa naszkicowaną przez Jarosława Gowina w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" w lipcu 2012 roku:
  "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".

 • jakul123

  Oceniono 11 razy 3

  Wolę być w drużynie z Nim, Jandą, Sthurami, Opanią, Zborowskim... niż z jakimś Miedlarem, Zelnikiem... Kazdy moze sobie wybrać jakoś(ć).

 • arbor_1

  Oceniono 7 razy 3

  Podobnie jak w świecie zwierząt, jedni ludzie wolą żyć w hodowli, a inni wybierają wolność, która nie jest łatwa, bo trzeba samemu zadbać o wszystko. Hodowlani wypuszczeni na wolność czują się źle, marnieją, tęsknią i wracają, nawet gdy hodowca tychże używa bata -- ważne, że już nie trzeba samemu myśleć, co jest dobre, a co złe.

 • 1docentpj

  Oceniono 9 razy 3

  Jest zawistnym błaznem, który skłócił Polaków na następne 50 lat. Jak mu się uda zmienić konstytucję to doprowadzi do wojny domowej. Mam nadzieję, że Bóg mu nie wybaczy.

 • sepia1111

  Oceniono 7 razy 3

  Ma Pan rację Mistrzu. A potem.....potem przyjedzie do nas ze wschodu Włodzimierz . Na białym koniu. Przyjedzie po to, żeby nam "zwrócić wolność i wiarę w demokrację". Żal.

 • arbor_1

  Oceniono 9 razy 3

  czytam posty krytykujące Radziwiłowicza, w których padają stwierdzenia "nie warto", "trzeba się dystansować", "czy ktoś coś Panu zabronił", "nauczyłem się trzymać dystans" itp. i myślę sobie, że dla nich, dla tak myślących nie było warto likwidować PRL -- w tamtym systemie czuli by się wspaniale. Po co Radziwiłowiczowi podobni siedzieli w więzieniach, byli internowani, jeżeli powrót do PRL nie przeszkadza, bo wystarczy schabowy na talerzu i browar

 • kocurxtr

  Oceniono 11 razy 3

  Radziwiłowicz vs. Radziwiłł

  kilka liter - a jaka gigantyczna różnica ...

  mądry, wykazujące głębokie zrozumienie dla natury człowieka i procesów społecznych obserwator vs. zwykły destrukcyjny, egoistyczny mierny, bierny ale wierny kaczysta...

 • igaks50ks5

  Oceniono 2 razy 2

  Czuje tak samo jak pan i rosnie we mnie tyle nienawisci do wladzy, o ktora nigdybym sie nie podejrzewala.

 • bielany5

  Oceniono 4 razy 2

  Niestety kaczyzm bedzie trawal do momentu krachu gospodarczego.Moj problem polega na tym ,ze nie zycze Polsce tego krachu i rowniez nie zycze kaczyzmu.

 • representation1

  Oceniono 8 razy 2

  Kiedyś aktor zwany był komediantem
  ----------------------------------------------
  Nikt nie poważał tego zawodu. Dziś robi się z aktorów autorytety moralne, ekspertów od wszystkiego. Niby z jakiej racji?
  Wielu z nich to degeneraci, szargający narodowe świętości i podstawowe wartości cywilizacji.

  Dlatego ja, w ramach artystycznego performance'u, chciałbym nasr... na łeb wszystkim tym aktorzynom, którzy roszczą sobie prawo do bezgranicznej wolności twórczej.

  Radziwiłowicz nie stanął w obronie znieważanego papieża Jana Pawła II. Jest takim samym elementem rynsztoka jak ferajna z tzw. Teatru Powszechnego. Ci ludzie nie mają ani kompetencji, ani moralnego prawa do pouczania narodu.

 • rn25

  Oceniono 8 razy 2

  Tak się wypowiadają ludzie mądrzy, doświadczeni a zarazem skromni i odważni nie chowają się za nic nie znaczącymi nickami, które pozwalają pisać nieodpowiedzialne głupoty przez tchórzliwych cwaniaków nie biorących żadnej odpowiedzialności za to co piszą.

 • Adam Jan Piegza

  Oceniono 12 razy 2

  Jurku nawet w najczarnieszych snach nie śniło mi sie że wrócą czsy komuny dzięki kościołowi

 • Marian Taran

  Oceniono 4 razy 2

  bardzo dobry wywiad. widziałem ostatnio Radziwiłowicza w tym nowym filmie.no klasa to jedyne co mogę powiedzieć o jego warsztacie.

 • Filip Wiatr

  Oceniono 4 razy 2

  szanuje tego aktora. widać, że selekcjonuje propozycje w których gra.ostatnio nieźle zaprezentował się w filmie PolandJa.

 • mabiwy

  Oceniono 6 razy 2

  100/100.

  Taka przyjemność przekonać się, że nadal można wyrażać sprzeciw wprost, bez cienia agresji, za to poparty argumentami. Dziękuję.

 • oloros11

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Radziwiłowicz - to nie Kaczyński mówi
  on powtarza tylko to co chce Kosciol Katolicki
  jasne?

 • Piotr Wrona

  Oceniono 4 razy 2

  widziałem ten film. daje do myślenia. a co do samego aktora to kategoria, którą niestety coraz rzadziej możemy oglądać na ekranach kin

 • Andrzej Rutkowski

  Oceniono 6 razy 2

  Panie Radziwiłowicz ! Czy Pan nie wie czyim synem jest " wasze błagarodje" ? Otóż jest synem nijakiego Rajmunda, żołnierza Ubeko-Akowca !

 • inny

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedy zaprzańcy antypolscy i antynarodowi skończą w więzieniach z prawomocnymi wyrokami od Suwerena! Kiedy skończymy z kultem kuglarzy marionetek i degeneratorów grających w obcych interesach na nas

 • a_weasley

  Oceniono 2 razy 2

  "W ostatniej rozmowie z kanclerz Niemiec Kaczyński miał się podobno zgodzić"
  "Czuję, że w jakiś sposób daje mi się do zrozumienia: Uważaj, bo różne rzeczy mogą się zdarzyć."

  Tą metodą można dogadać się do wszystkiego.

 • pt.nut

  Oceniono 10 razy 2

  Musial pan Radziwillowicz trafic w sedno, bo trolle za 1.5 zet nie nadazaja z obelgami. Takiego zmasowanego ataku dawno tu nie widzialem. Jeszcze tylko zeby sie po polsku pisac nauczyli...

 • men_53

  Oceniono 10 razy 2

  Trudno coś dodać. Szacunek dla Pana za ten wywiad.

 • interneuta_kosmonauta

  Oceniono 16 razy 2

  Hehe, kolejny z kompleksem Kaczynskiego

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 8 razy 2

  "Agresja wobec ludzi innych niż większość społeczeństwa była od dawna"

  Przypolmnijmy, ze ludzi innych niz wiekszosc spoleczenstwa torturowano w Polsce wbrew zapisaom konstytucji za rzadow swiatlej lewicy - Prezydentem byl wtedy pan 'savoir vivre, zaczy sie takoje jakoje' a premierem pan 'prawdziwego mezczyzne poznaje jak konczy'

  Wtedy to bylo OK i zgodne z zasadami praworzadnosci, prawda? A teraz nagle jest niedobrze bo powolano nie tych sedziow co trzeba.

 • miro26.56

  Oceniono 10 razy 2

  trzeba pogonić pis-bandę ,rok psucia Polski i Europy przez tych nieudaczników starczy.Podła zmiana.!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX