Władysław Frasyniuk

Władysław Frasyniuk (fot. Tomasz Stańczak/AG)

wywiad gazeta.pl

Frasyniuk ws. Wałęsy: Wkur****ie to dobre słowo. Sami siebie odzieramy z tego, z czego powinniśmy być dumni

Nie wierzę władzy, która jest kumulacją polskich kompleksów. Nie wierzę tym ludziom, w których głowach jest niemożliwe, żeby taki "prostak-elektryk" jak Lech Wałęsa był wielkim przywódcą, któremu zawdzięczają wolność - mówi Władysław Frasyniuk.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (667)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • korcia2000

  Oceniono 17 razy 15

  Absolutnie wszystkie dokumenty ubeckie są prawdziwe za wyjątkiem lojalek braci Kaczyńskich. Tylko dlaczego ich nie internowano 13 grudnia?

 • wyksztalciuch2015

  Oceniono 16 razy 14

  Moje marzenie za kilka lat ? - zobaczyć jak kurdupel po kilku procesach zdycha w więzieniu. Niestety nie doczekam kościołów przerobionych na biblioteki lub domy kultury

 • eewulka

  Oceniono 16 razy 14

  Mądre słowa Mądrego Polaka. Brawo Panie Władysławie. Powodzenia i wszystkiego dobrego. W takich ludziach jak Pan jest nadzieja dla tego narodu.

 • Oceniono 14 razy 14

  Frasyniuk ma po stokroć rację co do Wałęsy oraz zdolności sowieckich specłużb. Nawet już niesowieckie specłużby Putina potrafiły wpłynąć na wybory w USA, więc co to dla nich podrzucić zgniłe jajo polskim politykom. Pisowcy degradujący Kiszczaka stawiają mu jednocześnie pomnik za teczkę Wałęsy! Na pohybel popaprańcom.

 • Anna Grabiec

  Oceniono 19 razy 13

  Panie Frasyniuk,jest Pan jednym z niewielu ludzi ,,Solidarności",który zawsze mówi dobrze o Panu Prezydencie ,.L.Wałęsie.Kocham Pana za to.

 • jacmenos

  Oceniono 13 razy 13

  Panie Władysławie ! Chcemy słyszeć pana głos ! Potrafi pan rozpoznać i nazwać istotę sprawy ! Proszę jak inni - niech Pan rozważy powrót do polityki !

 • hvac1987

  Oceniono 21 razy 13

  Walesa moglby nazywac sie Kowalski czy Malinowski a problem bylby ten sam. Nie nazywal sie Kaczynski i nie mial brata blizniaka. No i nie byl zawistnym stuknietym sukin..nem.

 • Zygmunt Izbicki

  Oceniono 14 razy 12

  Może wreszcie czas na takich ludzi .Dość tego dzielenia sortów ,ludzi specjalnej troski .Ludzie obudzcie się za chwile będzie póżno Czas odsunąć kołtuństwo na swoje miejsce to znaczy na margines

 • mmagi

  Oceniono 18 razy 12

  DZięki za te słowa:)

 • 99niebieskakropka

  Oceniono 16 razy 12

  zgadzam się z Panem Frasyniukiem w 100%. To jeden z nielicznych w tym kraju rozsądnych ludzi i co najważniejsze nie umaczany w żadnym syfie.
  Pozdrawiam Pana serdecznie.

 • zimnelody

  Oceniono 15 razy 11

  Dziękuję Panie Frasyniuk. Ratuje Pan honor Polaków. Wreszcie należy stanowczo powiedzieć STOP opluwaniu i niszczeniu naszego bohatera narodowego, Lecha Wałęsy, na całym świecie rozpoznawalny i szanowany Polak a my nie umiemy tego docenić, wstyd rodacy.

 • sunzi15

  Oceniono 11 razy 11

  Ad. @norge "mamy być dumni z tego ćwoka..."

  Z ciebie nikt nie bedzie dumny.
  Co Walesa dla wolnosci i demokracji w Polsce
  zrobil, wiem.
  Co ja i moi przyjaciele zrobili
  i jakie ponieslismy skutki tez wiem,
  ale co taki arogancki sku..wiel jak ty zrobil,
  ze smie swoim dobroczyncom ublizac, nie wiem.
  Na razie udowadniasz,
  ze jestes pacholkiem rezymu,
  ktory niszczy dorobek pokolen Polakow

 • Maria Bobrowska

  Oceniono 17 razy 11

  Wałęsa Rosjan wyprowadził a Jarosław Kaczyński przyprowadzi. Pis ma takich bohaterów jak Misiewicz,który z Maciarewiczem rozwala wojsko.

 • gliwice59

  Oceniono 13 razy 11

  BRAWO

 • xerathus

  Oceniono 17 razy 11

  Wielkie brawa! Bardzo szkoda, że zrezygnowałby Pan z polityki, właśnie takiego człowieka kaczorki boją się najbardziej! Zagłosowałbym na Pana w wyborach prezydenckich!

 • m_ac

  Oceniono 27 razy 11

  Szacun Panie Władysławie! Jako smutne p.s. dodam jeszcze, że nie zdziwiłbym się wcale, gdyby "odnaleziono"dokumenty świadczące, że Lech Wałęsa jest pułkownikiem KGB

 • dziala_nawalony

  Oceniono 21 razy 11

  Wladek ty to wiesz, ja to wiem i ten spioch zoliborski niestety tez to wie i dlatego tak wsciekle probuje wymazac Lecha z naszej historii, za x lat bedzie sie o J.K. mowilo ..w reku gabka,a z d...y trabka

 • tinorossi

  Oceniono 14 razy 10

  Madre slowa. Madry czlowiek. I tyle. Szkoda, ze takich malo w polityce. Zestawmy sobie 2 twarze - Frasyniuka i Blaszczaka (albo Kaczynskiego). 2 twarze , 2 sposoby myslenia. Ktory wam sie bardziej podoba?

 • mniklasp

  Oceniono 14 razy 10

  POdzielam w 100 % poglady Frasyniuka. Dla mnie ktory jest 30 lat emigrantem, gdy wrocilem do Polski latem ub roku na wakacje poszedlem do muzeum Solidarnosci w Gdansku, Ja bylem w 1980 roku w Polsce , ja to doskonale znam, zastawialem sie ze Walesa jst pogardzany wPolsce ze ludzie go nie znaja , ze nie znaja historii Polski . Gdyby nie Walesa nie byloby wolnej tej czesci Europy, nie byloby wolnej Polski.

 • marek1zxcv

  Oceniono 12 razy 10

  Panie Frasyniuk!
  Jest pan szanowanym posiadającym charyzmę człowiekiem za to co pan robił. Ale ma pan dalej obowiązek działać, bo został pan chyba jedynym człowiekiem zdolnym do zintegrowania ludzi. Większość próbuje chapać tylko do siebie i pod siebie. Żaden Duda nie może rządzić czy też wydaje im się że rządzą. Naprawdę trzeba poruszyć tą prawdziwą Solidarność. Jest nas znacznie więcej niż im się wydaje. A staje się to już groźnie. Tu już nie działa konstytucja, prawo. Trzeba wezwać ludzi do walki o nasze ideały

 • geodimeter

  Oceniono 20 razy 10

  mądrze prawi Pan Frasyniuk!

 • zagraniczny-online

  Oceniono 22 razy 10

  Rozumny czlowiek, ten Frasyniuk. Mam nadzieje ze zdecyduje sie na powrot do polityki

 • liberalna.demokracja

  Oceniono 16 razy 10

  Dlatego zaraz po zmianach politycznych w naszym kraju, pierwsze co trzeba na pewno zrobić to porządek na Wawelu, ponieważ to nie miejsce dla podrzędnych polityków. Wawel to nie zamiejscowa delegatura warszawskiego cmentarza komunalnego. Wawel jest zarezerwowany ale tylko dla wielkich Polaków!

 • dorycka

  Oceniono 13 razy 9

  Dla mnie Frasyniuk jest nadzieją. Nowa Partia, nowe twarze , sensowny program /niestety z + 500 /- to jedyna nadzieja na NASZE WYBORY !!

 • partner15

  Oceniono 17 razy 9

  Gdyby to były autentyczne dokumenty, to ówczesna władza nie bawiłaby się w nagranie z bratem w Arłamowie, tylko ujawniłaby przynajmniej ich część. Szacun dla Pana Prezydenta Wałęsy oraz Pana Frasyniuka.

 • stefanka3

  Oceniono 9 razy 9

  Szczujecie?Bo sami nic wtedy nie dokonaliście, chowaliście się za zasłonami ze strachu.Każdy kto kiedyś coś znaczył musiał mieć do czynienia z UB,każdy coś podpisał.Widocznie nie byliście ważni ,że was nie wzywali.Ale gdyby,pierwsi byście podpisali.Nic nie dokonaliście "wielcy" obrońcy narodu.NIC!Siedzieliście w mysiej dziurze .Przez takich ja wy ,dalej byśmy tkwili w komunie, ale może o to wam chodziło Pisowcy.

 • pt.nut

  Oceniono 11 razy 9

  Trollownia za 1.5 zet ma dzisiaj festyn. Piszcie, piszcie... nikt normalny waszymi wypocinami die nie przejmuje. My rozumiemy, ze trolle tez musza jeść, a praca jest pod dachem, lżejsza i bezpieczniejsza niż pajeczarstwo lub zbieranie węgla przy torach.
  Panu Frasyniukowi dziękuje za wyrażenie publicznie tego, co juz dawno powinno być powiedziane. 100/100

 • zd46

  Oceniono 11 razy 9

  Jak daleko jest IPN, ze sprawdzeniem teczki wspolpracy J.Kaczynskiego z plk.Kijowskim SB, jak to bylo z "Balbina" i jakie czerpala PROFITY, mama była ceznorka PRLU? Dlaczego teczka J.Kaczynskiego mogla byc SFALSZOWANA w 1000% a Lecha Walesy jest prawdziwa? Kim byl obecny UZURPATOR, J.Kaczynski, dla owczesnego SB, ze byl pod ich ochrona? Gdzie sa te dokumenty? Dlaczego "NIEWYGODNE" dokumenty dla niektorych "politykow", z archiwum Kiszczaka zostaly ukryte, a niektore zostaly "zmienione z falszywych na ORYGINALY"? Komu na tym zalezalo i kto tak kazal ???? Podobnie jak z Blasikiem, jego glos byl nagrany w kabinie i .......nagle przestal byc rozpoznawalny przez kumpli od kieliszka, kolegow z pracy i zone????????????

 • tag1

  Oceniono 13 razy 9

  Już dawno IPN ta szczujnia powinna być zlikwidowana, ba w ogóle nie powinna powstać. Siedzą w nim ludzie, którzy w czasach walki o wolną Polskę albo byli szczawiami albo a tera udaja wielkich bohaterów chowali się po kątach i jedynym celem ich jest przypodobanie się zazdrosnemu o wszystko kartoflowi. Następna władza za pierwszy cel powinna uznać rozgonienie IPN-u

 • zd46

  Oceniono 9 razy 9

  Panie J.Kaczynski, DLACZEGO PAN TAK SWINI Polsce? Walesa pana WYRZUCIL NA ZBITA MORDE, mial widocznie za co !! Panie J.Kaczynski, do czego panu sluzy ZEMSTA NA HISTORII POLSKI? I tak Lech, pana brat, nie bedzie nikim wiekszym, niz był, będzie o wiele mniejszym i ulomniejszym !!!! Przeciez pan pochodzi z rodziny wrogiej POLAKOM !!!! Wujkowie Swiatkowscy byli przyslani przez Stalina do prostowania polskich kregoslupow !!!!! Czy wokol pana nie ma UCZCIWYCH ludzi??????

 • anonim_ka

  Oceniono 11 razy 9

  A mnie podoba się majstrowanie PiS przy charyźmie Prezydenta Wałęsy. Bo dzięki temu wielu uczciwych Polaków zobaczy i dotknie podłości , fałszu oraz pomówień marki PiS. BRAWO Kaczescu ..idż na całość ! ! ! Już się cieszę na myśl kiedy grzmotniesz kręgosłupem o rzeczywistość.

 • sailor20170605

  Oceniono 15 razy 9

  Wszyscy w tym kraju powinni sobie wbić do głowy, że wszystkie teczki UB, SB i KGB były prawdziwe, a nawet najprawdziwsze oprócz oczywiście teczki informatora TW "Balbina" ta jedyna została sfałszowana!!!

 • piciu54

  Oceniono 13 razy 9

  Dziękuję Panie Władku za piękną rozmowę i za wszystko co Pan dla mnie zrobił ! Pozdrawiam serdecznie !!!

 • agnrodis

  Oceniono 15 razy 9

  Nie lubie Walesy, ale wiekszych sku ... ow niz PiS trudno sobie wyobrazic!!! Lgaze, manipulanci i zlodzieje, do tego zawistni i msciwi!!! Jedyne co robia, to podlizuja sie Rydzykowi, bo to on zalatwil im zwyciestwo w wyborach. Te ~20% spoleczenstwa, ktore glosowalo na PiS to zaciekli katolicy, ktorych do swoich politycznych rozgrywek uzywa RYDZYK. To Rydzyk wymyslil cyrk Smolenski, pochowek na Wawelu, pomniki i miesiecznice. Rydzyk wie jak podniecic ciemny, prosty lud a potem jak go wykorzystac.

 • lwkwc

  Oceniono 11 razy 9

  Dzisiaj spoleczny doradca dudy w radio Zet powiedzial ze olszewski wyprowadzil wojsko radzieckie z Polski. Zaraz bedzie ze strajk zorganizowal jarek.

 • wejsunek47

  Oceniono 27 razy 9

  kto nie żył jako dorosły w tamtych czasach to i tak nic nie zrozumie... zwłaszcza szczyle trolle z PIS..a ten instytut od grafologów to podlega Ziobrze... a jedyna sfałszowana teczka SB to ta Kaczyńskiego..buuuuaaaaaahahahahahaha

 • maxthebrindle

  Oceniono 8 razy 8

  Błąd w podpisie pod zdjęciem! Powinno brzmieć:
  'Obrady Okrągłego Stołu, 1989 r. T. Mazowiecki, L. Wałęsa, W. Frasyniuk, Z. Bujak, B. Geremek. Niewidoczny Jarosław Kaczyński w tym czasie walczył (fot. Krzysztof Miller/AG)

 • saammm

  Oceniono 14 razy 8

  Niech hejterzy wieszający na Wałęsie psy, opluwający go zawzięcie odpowiedzą- jakim opozycjonistą był w latach 1970-1976 Kaczyński i czym ryzykował? Kto był promotorem jego pracy doktorskiej- czasem nie komuch? Kto załatwił mu pracę w bibliotece- przypadkiem nie PRL-owski poseł, a bodaj nawet wiceminister dzięki znajomości mamusi? Czyli resortowe dziecko...a w Staniew Wojennym- jak to się stało że w czasach kiedy internowano nawet lokalnych działaczy opozycji, jeden-jedyny działacz opozycji na szczeblu krajowym, współpracownik KOR-u- wychodzi wolny z przesłuchania na SB nawet nie podpisując lojalki- co było obligatoryjnym warunkiem do nieinternowania?Kto lub co mogło to sprawić? Co powiedziałby sąd, co powiedzieliby grafolodzy- gdyby nie cudem odnalezione w starym sejfie (akurat w IPN, akurat w najbardziej odpowiednim dla Kaczyńskiego momencie) próbki podróbek lojalki? KTO I PO CO PRZECHOWYWAŁ TAKIE PRÓBKI - SKORO ZDARZYŁO SIĘ TO TYLKO W JEDNYM JEDYNYM PRZYPADKU? CUD ??? Można powiedzieć- dziecko szczęścia. A że szczęściu trzeba pomagać...widać ktoś pomaga...a co do Wałęsy- jakoś zdania że nie chciał współpracować, że niew3 chciał się nawet spotykać z esbekami, że prowadził cały czas działalność opozycyjną za co w rezultacie stracił pracę- jakoś nie widzicie...wierzycie tylko w to, co wam wygodne. Szuje i zaprzańcy...odważni bo nic nie ryzykują, wielcy tym, że plują na większego do nich...mocni w gębie Wolacy...

 • Oceniono 8 razy 8

  Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam wywiad z Panem. Jak zawsze pisze Pan prawdę i szczerze o wszystkim. Za to Pana bardzo cenię. Tak Lech Wałęsa jest naszą historia i nikt nam tego nie odbierze. Mogą zmieniać historię ale on i tacy jak Pan zostaną w naszej pamięci i sercach na zawsze. W tej chwili potrzeba nam bardzo kogoś takiego, kto poprowadził by ludzi ponownie ku wolności.

 • Stefan Zubczewski

  Oceniono 12 razy 8

  Świetny tekst. Zgadzam się z panem Panie Władysławie w 100%. Myslę że powinien Pan wrócić do polityki. Ma Pan to "COŚ", to coś czego nie ma żaden z liderów opozycji.

 • edi54

  Oceniono 10 razy 8

  Frasyniuk jest jedyną nadzieją na demokrację i praworządnosć w Polsce. To nie Schetyna , nie Petru ale On ma szansę wyprowadzic Polske z zapasci cywilizacyjnej w jakiej pogrąża nas pisuar.Przed kilku dniami napisałem w tej sprawie do centrali PO. Frasyniuk to także człowiek ktory zostanie poparty przez ludzi lewicy.Frasyniuk powinien raz jeszcze wziać na siebie brzemie walki , tym razem z pisuarem a bedzie to walka zwycieska.Warunek - pojdziemy gremialnie do najbliższych wyborow parlamentarnych a potem prezydenckich.Postawimy tamę pisuarowi. Tylko wówczas pisuar straci władzę.To wazniejsze niz wyjscie z tzw. realnego socjalizmu.

 • january53

  Oceniono 10 razy 8

  Władek !!! chyba nadszedł czas, by wrócić - te debile z PIS-u i ich prezydencik doprowadzają NASZĄ OJCZYZNĘ POLSKĘ DO RUINY we wszystkich dziedzinach !!! Nie można tylko mówić i przeklinać , TY jeszcze jesteś charakterny ,
  znany wszystkim wspaniały solidarnościowiec , nie widzę nikogo poza Toba , aby ktoś mógł poderwać NARÓD POLSKI nie pisowski do walki o godność , prawdę i sprawiedliwość !!! Ja jestem zdecydowany - nawet oddać życie !!!!!!

 • wejsunek47

  Oceniono 18 razy 8

  wiocha ustaliła i wyrok wydała... użyteczni idioci....aczkolwiek z bogatsi nie będą...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX