Kadr z filmu ''Las, 4 rano''

Kadr z filmu ''Las, 4 rano'' (fot. materiały prasowe)

wywiad Gazeta.pl

Krzysztof Majchrzak: Skrzętnie w sobie pielęgnuję czysty, uliczny wk*rw

Podczas ostatniego Festiwalu Filmowego w Gdyni zobaczyłem na okładce gazetki festiwalowej swoją wielką mordę i podpis: ''Wrócił''! Miałem ochotę dopisać: Nigdzie, ku*wa, nie wyjeżdżałem! - mówi Krzysztof Majchrzak. Z nami rozmawia przed premierą filmu ''Las, 4 rano'', który reżyser Jan Jakub Kolski zadedykował zmarłej córce.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (116)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 12345a65

  Oceniono 22 razy 6

  Ja takich ludzi, o takich poglądach jak p. Majchrzak, spotykam wcale nierzadko i prawdę mówiąc, nie mam na to ochoty. Boję się takiej ledwo kontrolowanej agresji, do tego ustawionej na fundamencie ja-mnie-mój- moje. To samo można czuć, myśleć, wyrażać całym sobą, i także bez obłudy i frajerstwa, ale cicho, spokojnie, przyjaźnie. Przyjaźnie nie tylko do niemowy lub zwierzaka, ale do wszystkich.

 • ergosumek

  Oceniono 15 razy 5

  Twarz, osobowość, mowa ciała, sposób bycia, to wszystko sprawia, że aktor jest dobry, jak Majchrzak, albo do kitu.
  Ci, którzy tego nie mają, to produkt aktoropodobny.

 • zebrzec

  Oceniono 8 razy 4

  super człowiek:)

 • pmigootka

  Oceniono 12 razy 4

  Jest kilka znanych osób, które uwielbiam słuchać ..ten facet do nich należy.

 • szuna12

  Oceniono 6 razy 4

  Dobrze jest poczytać mądrego człowieka. Dziękuję za ten wywiad i czekam na kolejne świetne role Pana Majchrzaka.

 • aeromonas

  Oceniono 5 razy 3

  "Znajduję wady konkretnej postaci czy scenariusza, żeby nic nie robić. Bo uwielbiam nieróbstwo. Wolę pobiec na 10 kilometrów, a potem wziąć się za kolejną książkę Hermana Hessego albo Kurta Vonneguta."
  Prosta Święta Prawda!

 • Oceniono 3 razy 3

  ...jeden Majchrzak to w porządku ale np. cała miejscowość "Majchrzaków" to niezły western ...

 • dziennikarz12

  Oceniono 7 razy 3

  swietny aktor czlowiek!!!! na skale wiecej niz oscar!!! facet ma klase i jest prawdziwym aktorem a nie zasranym celebrytom!!! wielki szacunek panie krzysztofie!!!

 • p.bronski

  Oceniono 7 razy 3

  Kocham Gościa miłością platoniczną i pełną. Szkoda, że to wymierający wręcz wymarły gatunek. Praktycznie widywany incydentalnie w kinach i na stronach pism i w sieci. Pełen szacun Panie Krzysztofie

 • marcinpies

  Oceniono 9 razy 3

  Wspaniały aktor i rzadki, wspaniały człowiek!

 • janbar22

  Oceniono 9 razy 3

  Kolski z Majchrzakiem. I Bołądź mój ulubiony na dokładkę. Pięknie!!

 • mark211

  Oceniono 9 razy 3

  Szkoda, że gość tak mało gra w filmach, bo każda jego rola to prawdziwy majstersztyk.

 • Jadwiga Basis

  Oceniono 4 razy 2

  Świetny aktor, ale nie na nasze czasy. Przy tym bardzo trudny charakter. Życzę powodzenia i trochę zazdroszczę życia na własnych warunkach. Trochę, bo tak żyć mogą i powinni, tylko nieliczni.

 • ciemnyleming

  Oceniono 4 razy 2

  Wszystko się zgadza. Wie co mówi i chce się to czytać.Mądry człowiek.

 • tanczacy.z.myslami

  Oceniono 2 razy 2

  "Raz zostałem wciągnięty w aferę pod tytułem "Quo vadis"! Projekt twórcy "Pociągu", "Austerii", "Matki Joanny od Aniołów". Pomyślałem: ten geniusz , wielki filozof kina robi film o pierwszych dniach chrześcijaństwa. Wchodzę w to! (...) Poczułem się oszukany. Reżyser przyrzekł mi, że będziemy spotykać się przez kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, żeby przedyskutować nasze pomysły..."

  Litości. TAKI artysta powinien chyba się połapać, że angażuje się do ekranizacji romansidła na tle płonącego Rzymu, a nie "filmu o początkach chrześcijaństwa". "Quo Vadis" jest (wg mnie) zbyt łopatologiczne, żeby mieć jakieś pomysły do przedyskutowania...
  A z drugiej strony - w tej "aferze" :) pan Majchrzak był genialny, choć to właściwie rola drugoplanowa.

 • zbigniewjanicki

  Oceniono 4 razy 2

  Cześć Krzyśku - przed laty , po jakimś "wynagrodzeniu" Ciebie "czymś" , powiedziałem Ci w "Rampie" , że nie gratuluję Ci , tylko dziękuję za to jaki jesteś . Teraz dziękuję Ci za to , że się nie zmieniłeś - Zbycho z "Rampy" .

 • n29a

  Oceniono 4 razy 2

  Kapitalne. Nie kojarzę większości jego ról, jako cham, ale nawiedzonego rzecznika sprawy "Arki" u Szulkina nie zapomnę do grobowej deski, czy też płomienia.

 • pmigootka

  Oceniono 6 razy 2

  W zasadzie to ja mam tak samo z tym człowiekiem , ludźmi. Bo przecież chce tego człowieka przytulic , pocieszyć być z nim a jednocześnie nie raz lecą z moich ust ku... na tych wszystkich zakłamanych ,zadowolonych z siebie chciwych, obojętnych sku...synów, których najchętniej powybijałabym w pień...Na szczęście pan Krzysztof mi tę schizę objaśnił

 • ergosumek

  Oceniono 12 razy 2

  Majchrzak to jedyne nazwisko, które jest w stanie wyciągnąć mnie do kina.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 6 razy 2

  Takich artystów niestety jest coraz mniej ....Wielkie pokłony , Panie Krzysztofie

 • Iwona Borowska

  Oceniono 3 razy 1

  Duży szacun za niezwykła szczerość, jakże rzadką w dzisiejszych czasach .... Oby więcej takich aktorów było na tym padole...a nie sami nic niewarci, puści do szpiku kosci celebryci

 • Maria Liska

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Krzysztofie, CUDNY Pan jest! Dobrze, że Pan jest! Jest wieczór, ciemno, zimno za oknami, a ja widzę coś jasnego! Jest ktoś jak KM i mówi tak, jak ja myślę, no, nie do wary, ale tak jest! Powodzenia, Panie Krzysztofie!

 • ewa8a

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze oglądam filmy, w których gra Krzysztof Majchrzak. Lubię ekscentryków. Kocham ludzi szczerych do bólu, choć niekoniecznie zgadzam się z ich poglądami. Niewielu aktorów nazywam ,,artystami’’. To raczej rzemieślnicy z rozbudowanym ego. Wszystkie role Majchrzaka to majstersztyk, aktorstwo na poziomie światowym.

 • timszel56

  Oceniono 3 razy 1

  szukałem tych negatywnych komentarzy bo myślę że pan może być nie pocieszony że jest ich tak mało ale to pewnie dlatego że większość przestała pana czytać po pierwszym zdaniu mam 56 lat i już prawie nie pamiętam Wilka stepowego mam prawie wszystko ale to nie wystarczy by być szczęśliwym chętnie bym został wolnym słuchaczem na pana wykładach ale pewnie prędzej wypili byśmy pół litra wódki i trochę pomilczeli a może zapłakali
  Pozdrawiam nieznany przyjaciel

 • mariusznicz

  Oceniono 3 razy 1

  Najlepszy z nielicznych. Chciałbym z Panem kiedyś pogadać i wypić butelkę.

 • Mateusz Mnich

  0

  Jak go widzę w jakimś filmie to Roman Wilhelmi mi się przypomina. On też się tak zatracał w roli.

 • Mateusz Mnich

  0

  Krzysztof Majchrzak to drugi Roman Wilhelmi. Pan Wilhelmi też odpływał na maksa jak uczył się roli, Pan Krzysztof ma to samo i dlatego jest świetnym aktorem. Jako człowiek specyficzny ale aktor wspaniały.

 • 0

  Dzien dobry, Krzysiu. Grazynka Zarebska z wudzialu instrumentalnego ( altowiolistka ), z naszej "najwyzszej", jak mawial ciec do telefonu, w Lodzi. Przeczytalam powyzszy wywiad. Siedzi w Tobie cala nasza Polaska, zgorzkniala, tragiczna I artystyczna. Cale szczescie ze mamy tylu utalentowanych zapalencow w naszym kraju ktorzy potrafia przelac to wszystko w muzyke, film, teatr, fotografie I malarstwo. Jak mawial Chopin - "jestesmy narodem melancholikow I to slychac w mojej muzyce".

 • alaudin

  Oceniono 2 razy 0

  Czytam komentarze tych oburzonych wyrazistością i prawdziwością P. Krzysztofa i straszno mi się robi - nic nie zrozumieli z głębi tego co mówi. Nie wiem nawet, czy wywiad przeczytali. Ja uwielbiam takie typy - za prawdziwość. Ma rację mówiąc, że większość ludzi jest dziś chorych na "wypieranie nieszczęścia". Przez to nie umiemy też doświadczać szczęścia. Wielu z nas jest chora na tzw. "normozę". Wiem coś o tym, bo jestem jedną z tych do których ludzie przychodzą i pytaj "czy to co (i jak) przeżywam jest normalne?". I od dawna wiem, ze trzeba do ludzi wtedy mówić czasem "Ja też się gubię i bardzo często płaczę. Nie mam na to rady, ale rozumiem i przytulam twoje nieszczęście. Wiem, że się boisz, bo i ja się cholernie boję." I mówię to.
  Panie Krzysztofie, niech Pan pielęgnuje ten "wkurw" dalej. Oby więcej tak pięknie "wku...onych" - świat byłby lepszy.

 • dolphin7

  Oceniono 2 razy 0

  Po czym odroznic faceta z zasadami od oszołoma? Facet z zasadami nie opowiada jak postępuje i dlaczego. Nie wiem kim jest Pan Majchrzak. Uważałbym z używaniem słowa frajer. Czasem moze pasować to do osoby wypowiadającej to słowo.

 • vald

  Oceniono 1 raz -1

  Ta dzikość Majchrzaka jednocześnie fascynuje i przeraża. Dla jednych jest l tylko sfrustrowanym aktorem, dla innych drzemiącym sobie wulkanem człowieczeństwa, który czasami się budzi i jest wtedy niesamowity.
  W sumie nie można tego człowieka rozgryźć do końca. I to jest w nim takie fascynujące.

 • Ewa Osa

  Oceniono 1 raz -1

  Z wielkim szacunkiem i ogromnym podziwem za ....pokorę. Tak, za pokorę!!!Dziękuję Panie Krzysztofie.

 • Marcin Zarzyna

  Oceniono 1 raz -1

  Ostatni Mohikanin. Kto sobie przypomina, że kiedyś aktor był kimś, artystą, miał coś do powiedzenia. Holoubek, Zapasiewicz, Łapicki... Dzisiaj słowo aktor to ktoś, kto błyszczy występami w reklamach, serialach, promuje markę samochodu. Wszystko promuje tylko nie osobowość.

 • de_ent

  Oceniono 3 razy -1

  Tak wygląda wywiad po autoryzacji ;)

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 11 razy -1

  Czyli wywalono mój niekorzystny dla KM komentarz, pierwszy z nocy, mówiący o jego histerii po premierze innego filmu Kolskiego, "Pornografia". Pan Majchrzak histeryzował w wywiadach, zachowywał się wobec dziennikarzy jak to robi aktualnie Kaczyński. Pouczał i pierdzielił od rzeczy. Szkoda, że tniecie, pozując jednocześnie na światowców i europejczyków.

 • range.b

  Oceniono 2 razy -2

  A w tym lesie to moglibyście ... troszkę ciszej ... gnoje się lasują lansem na głośno &

 • six_a

  Oceniono 2 razy -2

  <3

 • lol76

  Oceniono 16 razy -4

  Boze jaki dolujacy typ... Kiedys go lubilem ale pare lat minelo a on ciagle o tym samym...

  Masz jeden z drugim jedno zycie, te krociotka chwile na tym swiecie... I zamiast sie nim cieszyc ciagle jestes niezadowiloby, nuenawidzisz ludzi, I uprawiasz jakis pseudo egzystencjonalny belkot...

  Boze co za smutny facet z tego Majchrzaka.

 • drdrejfus

  Oceniono 11 razy -5

  Nie lubię gościa. Niby nie chce być w centrum uwagi, ale jak trafi się wywiadzik to ego rozdyma się jak balon.

 • bene_gesserit

  Oceniono 17 razy -5

  Pełen pogardy mizantrop z ego wielkości Pałacu Kultury. Jak widać po komentarzach, panie kochają złych chłopców, a panom taki ktoś imponuje. Naprawdę boję się o wyniki kolejnych wyborów. Brr.

 • green_is_bad

  Oceniono 16 razy -6

  Lata minęły, a ten Pan wciąż uprawia pseudo-egzystencjonalny bełkot. Czas na kolejną paroletnią przerwę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX