Siostra Jeannine Gramick

Siostra Jeannine Gramick (fot. Renata Dąbrowska/AG)

wywiad gazeta.pl

Zakonnica ośmieliła się sprzeciwić nauce Kościoła. Watykan wszczął śledztwo i kazał jej milczeć. Nie posłuchała

Sporządzili raport. Było w nim mnóstwo rzeczy, których nie powiedzieliśmy - mówi o śledztwie, któremu została poddana, siostra Jeannine Gramick. Od lat pomaga katolikom LGBT. Za swoją działalność odpowiadała przed komisją z Watykanu.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (499)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • agnrodis

  Oceniono 5 razy 5

  Zlodzieje najglosniej krzycza, "lapac zlodzieja"!!!! Ze wszystkich organizacji jakie stworzyla ludzkosc, Kosciol Katolicki jest najwiekszym zgromadzeniem ludzi homoseksualnych, nie mowiac juz o dewiantach takich jak pedofile. Dlatego tak bardzo atakuja himoseksualizm, i dlatego milcza od wiekow na temat pedofili koscielnej!!!!

 • czytelnik60

  Oceniono 23 razy 5

  Jest poza Kościołem Chrystusowym...koniec...kropka...dawniej takie stawały przed Inkwizycją i był spokój...zamieniano je w popiół...Michnik i jego gazeta lubią serwować nowe prawdy dla nowoczesnych chrześcijan...ona byłaby dobrą żoną dla Bonieckiego który ostatnio zatraca się w niewiedzy i niepewności co będzie po śmierci...katolicki ksiądz...to byłaby sensacja w mediach...małżeństwo roku 2017...Michnik za świadka...tygodnik powszechny szalałby z radości...ciekaw jestem co na to Franciszek który ostatnio nieźle tokuje na salonach luterańskich...postawa kardynała Dziwisza w tych kwestiach jest budująca...w końcu opamiętanie przychodzi do każdego! Redaktorka która ten wywiad zrobiła...pracowała dla Nie...to wiele wyjaśnia...GW zatrudnia chołtę dziennikarską...

 • enedue3

  Oceniono 17 razy 5

  tylko niektórzy humaniści i zboczeńcy mogą mylić funkcję penisa, odbytu, pochwy, jamy ustnej, języka itd.

  Na stacji benzynowej spróbuj pomylić wlew paliwa z rurą wydechową? Konsekwencje będą katastroficzne !!!

  Tak samo z człowiekiem. Całe to LGBT, jest to grzech sodomski wołający o pomstę do Nieba !

 • st.lucas

  Oceniono 31 razy 5

  Co za wspaniały temat na adwent!
  Ponieważ nagle znikął artykuł z "tolerancyjną" wypowiedzią Hartmana o Polakach i katolikach,
  więc trzeba JUDzic dalej... Tak trzymaj, Gazetko! Szybciej zbankrutujesz.

 • krzepki.harry

  Oceniono 7 razy 5

  "Święty Paweł mówił, że w Chrystusie nie ma ani kobiety, ani mężczyzny, biednego lub bogatego, wolnego lub niewolnika. Dziś by też pewnie dodał, że nie ma hetero lub homo. W Chrystusie wszyscy jesteśmy jednością."

  Ona nie zna Pisma Świętego. Święty Paweł mówił o homoseksualizmie jednoznacznie negatywnie - że mężczyźni współżyjący ze sobą "nie posiądą królestwa Bożego" (zapewne nie zdawał sobie sprawy, że przypadłość taka dotyka również kobiety).

 • representation1

  Oceniono 41 razy 5

  Nie chcemy tej zakonnicy w Kościele
  ----------------------------------------------
  Zakonnica ma wolną wolę. Wybrała drogę grzechu.

  A Kościół to nie tylko hierarchia, ale i ogół wiernych. Papież kocha homoseksualistów, ale nie oznacza to przymykania oczu na grzech, w którym oni żyją. Tak! Homoseksualizm jest grzechem.

  Można żądać od chrześcijan tolerancji i miłości do homoseksualistów, ale należy nie oczekiwać tolerancji dla ich lubieżnych i grzesznych praktyk. Problem w tym, że homoseksualiści oraz ich obłąkani rzecznicy domagają się i jednego i drugiego.

  Jeśli Chrystus wybaczył cudzołóstwo Marii Magdalenie, to wcale nie znaczy, że zaaprobował jej grzech. Jezus powiedział do Marii Magdaleny te słowa: Ja cię nie potępiam, Idź i odtąd JUŻ NIE GRZESZ. To samo tyczy się gejów i lesbijek. Jezus ich nie potępia, ale wzywa do poniechania grzesznych praktyk.

  LGBT nie mają pojęcia o chrześcijańskiej wykładni w odniesieniu do homoseksualistów. Z tej niewiedzy wynika domaganie się bezwarunkowej akceptacji dla praktyk homoseksualnych.

  Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno:

  "Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji."

  "Sama skłonność homoseksualna bez czynów nie jest grzechem, lecz trudnym doświadczeniem, które przez terapię należy przezwyciężyć i żyć w czystości, do której jest wezwany każdy chrześcijanin."

  To czyny homoseksualne są z natury grzechem ciężkim i należy je potępić.

  Św. Paweł w Liście do Koryntian napisał: Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą nie odziedziczą królestwa Bożego.

  Tu nic się nie zmieni, bo nauka Kościoła, która przetrwała przez 2 tysiące lat, nie ulegnie wpływom lewackiej ideologii.

 • fafikreksio

  Oceniono 6 razy 4

  Gdy czytam niektóre tu komentarze, to mnie od tej "chrześcijańskiej" głupoty, bezczelności i obłudy zwyczajnie mdli. Katolicy oskarżający innych o grzech - paradne... Historia Kościoła kat. to historia zbrodni i przemocy.

  Gdy konkwistadorzy dostali od papieża oficjalną dyspensę na mordowanie tubylców w Ameryce Południowej, w tym kobiet i dzieci, ziemia spłynęła krwią. Takich zdarzeń było mrowie. O tym się w kościołach milczy, wygodniej pieprz...ć o grzechu, bo część ludzi kocha się inaczej niż większość!

  Hipokryci bez serc.

 • 220przemek220

  Oceniono 10 razy 4

  co o tym mówi judaizm i islam ?

 • gawithh

  Oceniono 10 razy 4

  Wy tu ciagle operujecie pojeciem homoseksualista na rownym poziomie znaczeniowym co sodomita. A to nie jest to samo. Kosciok akceptuje kazdego czlowieka. Kazdego. Ale nie zgadza sie na grzech. Mozna byc homoseksualista i byc w Kosciele i nie grzeszyc. Albo mozna nie byc w Kosciele. Chyba nikt nikogo nie zmusza?

 • kimdongun

  Oceniono 10 razy 4

  To są ich sprawy wewnętrzne. I ten oksymoron "nauka Kościoła" ☺

 • vrejhen

  Oceniono 14 razy 4

  90% zakonnic to walnięte baby i ta do takich należy.Chłopa jej trzeba ,to zaraz zacznie myśleć racjonalnie.-Wróci na ziemię.Te jej wypowiedzi,to mieszanka idiotyzmów powtarzanych także w EU....

 • yzek

  Oceniono 12 razy 4

  Ciekawostka: tak wyglądają "siostry" www.lorettocommunity.org/wp-content/uploads/2011/03/Forum2016-20185by772dpi1.jpg

  Ona jeszcze z nich najbardziej przypomina zakonnicę, ale to pewnie przyzwyczajenie z poprzedniego zgromadzenia.
  Y.

 • vrejhen

  Oceniono 20 razy 4

  Taka sama nawiedzona jak Szczuka,Wielgus,KOD i im podobni...niech założy kościół tych "normalnych inaczej' i będzie po sprawie..

 • rlena

  Oceniono 14 razy 4

  Nie neguje dobrych intencji siostry, ale nie moge zrozumiec jak umknal Sostrze uwagi fakt, ze KK w zadnym razie nie neguje homoseksualistow; po prostu nie popiera ich praktyk. W wielu kosciolach katolickich, nie wylaczajac mojej parafii, istnieje duszpasterstwo gejow lesbijek, ktorym udziela sie pomocy, przede wszystkim duchowej.
  Bardzo urocza siostra. Proponuje przepracowac problem I postepowanie. Brak posluszenstwa w zakonie prawie zawsze wskazuje na zawirowania ego...

 • tlss

  Oceniono 28 razy 4

  Do kościoła chodzę raz, dwa w roku. Ale widać na waszych łamach jak wy go nienawidzicie. Tak po prostu po proletariacku. Bo przecież chcecie przebudować ten świat. Na waszą lewacką modłę. Cały kościec dekalogu tak wam uwiera, no i instytucja małżeństwa itd. Z drugiej strony nie dajecie nic - nic co byłoby w stanie utrzymać cywilizację białego człowieka. Tą która mimo swych ułomności zbudowana jest na prawach człowieka itd. Promujecie wszelkie zboczenia a pod skórnie popieracie też zwiększanie ograniczeń wprowadzanych czy to przez korporacje czy to przez rządy. Bo przecież to w tym kierunku ma iść. Ograniczenie praw człowieka, w imię bezpieczeństwa itd. ograniczenie praw jednostki dla jeszcze większego rozpasania korporacji. Stąd też rozdmuchuje się nienawiść do muzułman itd. Bo tak jak zrobiliście krwawy bajzel w Rosji w 1917 r. to teraz podobny chcecie zrobić w Europie. No odpowiedzcie mi co chcecie dać w zamian za dekalog ? Czerwoną książeczkę Mao ?

 • andrzejlang

  Oceniono 18 razy 4

  CO za dziennikarski szlam. ZERO INFORMACJI NA PORTALU, KTÓRY MA DOSTARCZAĆ INFORMACJI. Codziennie jedynie plotki o Kaczyńskim i Macierewiczu, cytowanie zakonnic i księży, którzy z nudów postanowili zwrócić na siebie uwagę albo ciepłe dyskusje o gejach. Nie szukajcie tu informacji tylko ŻENADY, bez względu na poglądy.

 • gabrys13

  Oceniono 5 razy 3

  nie zna Pisma Świętego, kolejna chce napisać Pismo Św od nowa. Jezus przygarniał LGBT w któym fragmencie. Owszem odpuściłgrzechy prostytutce ale powiedział więcej nie grzesz. A czy wyznawcy LGBT będą zyć odtąd zgodnie z nauką Pisma Św, czyli zero świntuszenia? Raczej nie i tu jest roblem. Fajnie że ta kobieta kocha ludzi LGBT, ale tworzy własną religię. LGBT chcą zyć przeciw nauce PIsma Św, więc powinni poszukać innej religii, albo zachować wstrzemięźliwość seksualną.

 • harald_v

  Oceniono 9 razy 3

  Karły moralne i nędzarze duchowi uderzcie się w piersi ! Przyjdzie czas zapłaty, wasza droga jest krótka - śmiertelnicy ! Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Kto zasiał wiatr będzie zbierać burze ! Służcie nadal szatanowi i oddajcie mu pokłony - to wasz władca i mocno was trzyma w szponach - niewolnicy złego !

 • henrykus1943

  Oceniono 15 razy 3

  Takie tematy, to wam pasują.

 • Potworkowo Blog

  Oceniono 17 razy 3

  Ciekawe co by było, gdyby w redakcji Gazety Wyborczej jakiś dziennikarz miał inne zdanie niż Naczelny i pisał jaki to PiS jest fajny. Ile by popracował?
  No, ale na cudzym podwórku to można, a nawet trzeba mieć inne zdanie niż szefostwo. Wtedy ma się otwarty umysł itp.

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Kosciol prowadzi niezawodna polityke: szczuc jednych na drugich, tradycyjnych" na gejow, katolikow na wszystkich innych, pierwszy sort na drugi ....... KK gra na ludzkiej nienawisci i zawisci, wykorzystujac najnizsze instynkty!!! To jest niezawodna metoda, zbudowac posluszna sobie wspolnote, na nienawisci do innych!!!!!!

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Katolicy, to BOG bedzie osadzal homoseksualistow, nie wy!!!! Wy macie kochac blizniego swego, tak wam nakazal BOG!!!!!!!!!!!!! Bluznierstwem jest nagonka na LBGT, zgodnie z doktryna kosciola, wy macie ich kochac i im pomagac, a osad zostawcie BOGU, bo jak nie, to za bluznierstwo wobec blizniego swego pojdziecie do piekla!!!!!!!!!!!!!

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  Kler to banda genetycznych pederastów z genowego namaszczenia, którzy zdecydowali sie na wstąpienie na tą drogę, już w nowicjacie powinni być kastrowani, (pozbawieni jąder..... to tak info dla glupawego katotalibanu)
  a że chodzą w sukienkach to tym bydlętom należy obciąć penisy. Zwieracz trzymania moczu nie jest w prąciu.
  Będą zboki siurali na siedząco i dla naszych dzieci nie będą niebezpieczni.
  To będzie dopiero prawdziwy CELIBAT

 • rainzug

  Oceniono 1 raz 1

  Zniszczenie KK, Islamu i judaizmu, trzech jeźdzców apokalipsy, jedyną świętą misją światłych ludzi, zacznij od dziś, zacznij od siebie.

 • Zakrzewski Marek

  Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem, jako jest cel tego pchania się do kościoła, który ma swoje dogmaty jasno ustalone. Kościół mówi "Nie". Cała kościelna mitologia mówi "Nie!". Nawet Watykan mówi "Nie!". A lgbt się pcha i chce zmieniać 2000 lat ustalania doktryny. Nie lepiej jest pójść po rozum do głowy i zwyczajnie pomyśleć? Czy kościół jest komuś potrzebny w obecnej formie? I w jakiej firmie byłby pomocy? Szukać swojego miejsca w kościele, który lgbt nie chce - to dopiero jest... Nie wiem jak to nazwać - czy głupotą, czy naiwnością? Na pewno znajdą się również nurty, które chcą zmieniać kościół "na siłę".

 • barakuda62

  Oceniono 3 razy 1

  Polski kardynał Stanisław Dziwisz twierdzi, że Kościół jest "jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu", jakim są akty i związki homoseksualne.
  ---------------
  Jeśli w nich nie uczestniczy choć jeden klecha.
  Tego się będą trzymać !
  Amen.

 • agnrodis

  Oceniono 5 razy 1

  Postawa katolikow polskich to jest nienawidziec i szczuc na tych innych. Jak kogos zdoluja i skopia n.p. geja, to tedy dopiero katolicy czuja sie dobrze!

 • morenowa38

  Oceniono 7 razy 1

  Jestem agnostykiem, który zdecydowanie, bez żalu porzucił Kościół. Jestem heteroseksualnym byłym katolikiem, mam żonę. I popieram tę zakonną siostrę w jej próbach ratowania kościelnego stanu posiadania katolickich, a homoseksualnych duszyczek. Męski kler katolicki to największe siedlisko pederastii, ale i pedofilii- i uznanie praw nieheteroseksualnych wiernych pozwoli zwalczyć nieprawidłowe postawy seksualne funkcjonariuszy Kościoła względem słabszych i młodszych. Bogu, mniemam jako agnostyk, seksualność jest obojętna.

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 1

  Mądrzejsza od tych wszystkich starych kawalerów z towarzystwa wzajemnej adoracji. Jezus nikogo nie odrzucał, oni wszystkich co myślą samodzielnie.

 • agnrodis

  Oceniono 2 razy 0

  Religia katolicka po polsku, to religia opresji blizniego. Jak polski katolik skopie i zniszczy tych, ktorzy sa inni, to dopiero wtedy dobrze sie poczuje!!! Czy oni sie w ogole roznia od kiboli, czy nazistow???? Jedyna roznica jest, ze katolicy skopia tych innych psychicznie, a kibole fizycznie.

 • age.kruger

  Oceniono 2 razy 0

  To nasz, święty Jan Paweł II, słusznie twierdził że społeczność LGBT musi skończyć w piekle. Taki zacny człowiek z niego był.

 • grzeg_sz_1

  Oceniono 4 razy 0

  Kiepsko Gazeta przędzie jeśli na głównej stronie artykuły z przed kilku miesięcy :-)

 • cmochall

  Oceniono 4 razy 0

  ta pani -zakonnica -siostra wie co mowi ,obluda w kosciele przybrala niebotycznych rozmiarow i nam jako wiernym to zwisa i to jest najgorsze ze nie reagujemy.

 • hubert.fun

  Oceniono 6 razy 0

  Miłuj bliźniego...
  ...po warunkiem, że nie jest: gejem, lesbijką, czarnym, Żydem, Islamistą, Żółtym, Niemcem, Ruskim...
  ...innym

 • beamas1053

  Oceniono 4 razy 0

  Dla mnie najgorszą orientacją seksualną są kryptogeje ci,którzy ścigają, krytykują i żądają leczenia! innych homoseksualistów. Bryluje w tym kim-kacz i jego zakon.Sami "ciepli" chłopacy.

 • tomasz.rze

  Oceniono 6 razy 0

  Powinno być : środowisko LGBTK. Wg kryteriów i definicji kościelnych hierarchia pasuje do reszty idealnie, wręcz bosko.

 • kibiczdala

  Oceniono 6 razy 0

  Polecam List. do Rzymian roz.1 , tam jest wszystko napisane , kim sa homoseksualisci. Dlaczego maja sklonnosci takie a nie inne, oraz co ich czeka, zaden osad,to Slowo Panskie.

 • vivien86

  Oceniono 18 razy 0

  Czytam te komentarze i nie mogę się nadziwić w jakim kraju my żyjemy, tyle nienawiści, uprzedzeń, braku tolerancji. Ludzie sami sobie zasłużyli na taki rząd, takich polityków. To jest straszne. Stajemy się krajem zacofanym, zamkniętym na inność, ograniczającym wolności obywatelskie, homofobicznym.

 • Jan Nowak

  Oceniono 16 razy 0

  W co wierzą katolicy :

  Jezus to według dogmatów kościoła katolickiego wyjątkowo ciekawa postać! Gdyby na poważnie traktować mit o narodzeniu Jezusa w trójcy świętej to wyraźnie z tego wynika, że Jezus spłodził sam siebie ze swoją matką, na dodatek żoną innego mężczyzny, umarł na krzyżu, choć według kościoła katolickiego Bóg jest nieśmiertelny, po trzech dniach sam siebie wzbudził z martwych , wyleciał do nieba i usiadł po prawicy samego siebie!!! To wynika z tego, co głosi kościół katolicki !!!

  Oj parafianie , czy to może być prawdziwa wiara z Biblii???????

 • nikifor666

  Oceniono 22 razy 0

  Ale po jakiego wala uczestniczyc w kosciele akurat katolickim, skoro ten jest jawnie ANTY?!

  Protestanci maja gorszego boga? Mniej skuteczne zbawienie? Na pewno wiecej chrzescijanstwa.

 • Ines K

  Oceniono 1 raz -1

  Kobieta ma zaczadzenie umysłu. W jej wypowiedziach jest mnóstwo niezgodnosci nie tylko z nauka KK ale przede wszystkim z Biblią,która dla chrześcijan jest podstawą . Może w swoim początkowym zamyśle by nie zostawiac samych osób LGBT miała dobre intencje ale ostatecznie odjechała totalnie.

 • adam545

  Oceniono 3 razy -1

  Dzieci Boga to nie znaczy że trzeba popierać mordercow złodziei i oprawców

 • druit

  Oceniono 3 razy -1

  to jeszcze siostra by musiala zmienic biblie. bo niestety w niej jasno stoi ze jest to grzechem. a jak kazdy grzech rano Boga. w imie definicji siostry- skoro przeszkadza ci taki ktos jak Bog to sie od niego odseparuj. tylko po kiego grzyba dorabiac do tego jakas wiare skoro jest to jawnym odejsciem od niej?

 • Emilka Walczyk.

  Oceniono 5 razy -1

  Nie wolno wyuzdaniu oddawać władzy nad swym ciałem tak, jak czynią to homoseksualiści.
  I to właśnie trzeba im uświadamiać, aby oni zaczęli myśleć. Bo jak nie będą myśleć przed, to będą myśleć po.

  Nad wszystkim co robimy musi panować rozum.
  Zły duch kusi każdego do wielu złych rzeczy, do kłamstwa, do kradzieży, do zabójstwa drugiego człowieka, do współżycia z osobą tej samej płci, etc.

  Ale my mamy być posłuszni Bogu, a nie złemu duchowi.
  Homoseksualiści, czy naprawdę tego nie rozumiecie?

 • Emilka Walczyk.

  Oceniono 5 razy -1

  Homoseksualiści to osoby bezbożne, naszym zadaniem jest przyprowadzenie ich
  do Chrystusa Pana, aby i oni mogli uratować się z tego ginącego świata.
  Jeśli jesteś w Chrystusie, będziesz czynił to, co On czynił, gdyż żyjesz według Ducha i nie masz wówczas nic wspólnego z rozwiązłym życiem. Rozumiesz to homoseksualisto?

 • Emilka Walczyk.

  Oceniono 3 razy -1

  Skąd wzięli się homoseksualiści, skoro nikt się takim nie rodzi?

  Pan Jezus bardzo ładnie to wyjaśnił w podobieństwie o pszenicy i kąkolu:

  „Inne podobieństwo podał im mówiąc: Podobne jest Królestwo Niebios do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli. A kiedy ludzie spali, przyszedł Jego nieprzyjaciel i nasiał kąkolu między pszenicę i odszedł. A gdy zboże podrosło i wydało owoc, wtedy się pokazał i kąkol.
  Przyszli więc słudzy gospodarza i powiedzieli mu: Panie, czy nie posiadłeś dobrego nasienia na swojej roli. Skąd więc ma ona kąkol?

  A On im rzekł: To nieprzyjaciel uczynił. A słudzy mówią do Niego: Czy chcesz więc, abyśmy poszli i wybrali go?
  A On odpowiada: Nie! Abyście wybierając kąkol, nie powyrywali wraz z nim i pszenicy.
  Pozwólcie obydwom róść razem aż do żniwa. A w czasie żniwa powiem żeńcom: Zbierzcie najpierw kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a pszenicę zwieźcie do Mojej stodoły.” – Ew. Mat. 13:24- 30 [ przekład BW]

  Czy będziecie już wiedzieli skąd wzięli się homoseksualiści?
  To sprawka szatana diabła, dlatego nie możemy takich zboczeń ani tolerować, ani legalizować.

  Homoseksualiści muszą zerwać z tym zboczeniem, nie mają innego wyjścia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX