Siostra Jeannine Gramick

Siostra Jeannine Gramick (fot. Renata Dąbrowska/AG)

wywiad gazeta.pl

Zakonnica ośmieliła się sprzeciwić nauce Kościoła. Watykan wszczął śledztwo i kazał jej milczeć. Nie posłuchała

Sporządzili raport. Było w nim mnóstwo rzeczy, których nie powiedzieliśmy - mówi o śledztwie, któremu została poddana, siostra Jeannine Gramick. Od lat pomaga katolikom LGBT. Za swoją działalność odpowiadała przed komisją z Watykanu.
Komentarze (499)
Zaloguj się
 • 1kom1

  Oceniono 424 razy 38

  Jest wielu rozwiedzionych bez rozwodu kościelnego a idą do komunii bo uważąją że się z p. Bogiem porozumieli..., tak i ona sądzi że jest inaczej niż w biblii, ona zawarła porozumienie z Bogiem, może uważa że Bóg żartował ..., może sama jest LGBT? Tylko dlaczego ci wszyscy LGBTowcy, genderowcy itd nie założą własnego kościoła z własną interpretacją i odczepią się od tych którym to co jest odpowiada? Dla jasności jestem - niewierzący

 • wuetend

  Oceniono 43 razy 29

  moja opinia (człowieka otwartego na innych ludzi i wierzącego):
  1. osobom LGBT należy się szacunek za sam fakt bycia człowiekiem ("będziesz miłował (....) bliźniego swego jak siebie samego")
  2. nie można zakładać, że Bóg nienawidzi osób LGBT lub chce ich wykluczyć, gdyż jeśli założymy Jego nieomylność, są oni częścią stworzonego przez Niego świata. Te dopowiedzenia / interpretacje to (omylny) czynnik ludzki w kościele
  3. tzw. Ruchom wspierającym LGBT wcale nie zależy na szczęściu osób LGBT tylko prawdopodobnie na pieniądzach lub wpływach. Przypuszczalnie stoją za nimi nihiliście i społeczni inżynierowie pokroju Sorosa, których pycha popycha do gmerania w naturalnym porządku rzeczy, co skutkuje w zagubieniu wielu ludzi.

 • fletniapana

  Oceniono 263 razy 17

  gdyby żyła i pracowała wierna złożonym ślubom (m.in posłuszeństwo) Michnik by się nią nie zainteresował; ale, że wystąpiła przeciw nauce Kościoła to jest na pierwszej stronie

  nic wam to nie pomoże; sprzedaż GW spada i pierwszy raz w historii przegraliście z "Super Ekspresem" (z Faktem przegrywacie od dawna);

 • kozenak

  Oceniono 68 razy 16

  Nie rozumiem, jest w klub w którym są takie a nie inne zasady jak się komuś nie podoba to może iść do innego klubu lub nawet założyć własny.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 328 razy 16

  To jest jakiś kosmos. Może by ta siostra wróciła do korzeni i do Biblii? Tam coś jest napisane nt orientacji homo, czy to się komuś podoba czy nie... droga wolna. A może pójdzie reformować islam i prawa kobiet w nim, bo tam zaległości są dużo większe....

 • a_weasley

  Oceniono 71 razy 15

  Jest coś takiego jak Katechizm Kościoła Katolickiego. Podstawowy tekst programowy, można powiedzieć. A tam w danej sprawie co mamy?

  ► 2357: Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie, zawsze głosiła, że akty homoseksualizmu z samej swojej wewnętrznej natury są nieuporządkowane. Są one sprzeczne z prawem naturalnym; wykluczają z aktu płciowego dar życia. Nie wynikają z prawdziwej komplementarności uczuciowej i płciowej. W żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane.
  ► 2358: Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i - jeśli są chrześcijanami - do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.
  ► 2359: Osoby homoseksualne są wezwane do czystości. Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one - stopniowo i zdecydowanie - do doskonałości chrześcijańskiej.

 • a_weasley

  Oceniono 91 razy 15

  Jakby działacz Amnesty International zaczął propagować karę śmierci, toby wyleciał na kopach. Każda organizacja jakąś tam linię trzyma i jak komuś to nie odpowiada, ma problem.

 • jurus08

  Oceniono 76 razy 14

  O czym tu dyskutowac?? Biblia czy jak kto woli Pismo Swiete rozwiewa wszelkie watpliwosci:
  1 List ap. Pawla do Koryntian 6:9

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX