Kadr z filmu 'Przy Planty 7/9'

Kadr z filmu 'Przy Planty 7/9' (fot. jaskulmis / YouTube.com)

wywiad Gazeta.pl

Twórca filmu o pogromie kieleckim: Dziadkowie nie opowiadają dzieciom i wnukom, że kogoś zabili

Kiedy zaczynaliśmy kręcić film i chcieliśmy się spotkać z kielczanami pamiętającymi pogrom, słyszeliśmy: "Po co o tym rozmawiać?". Dopiero gdy w 70. rocznicę pogromu pokazaliśmy im film, wszyscy równo płakali i mówili, że chcą, by to opowiadanie poszło w świat - mówi Michał Jaskulski, współtwórca dokumentu "Przy Planty 7/9", który właśnie wchodzi do kin.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (92)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wuetend

  Oceniono 19 razy -1

  Ciekawe, która strona gotowa byłaby na wyjście z "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie"?

 • RAFLE 99

  Oceniono 4 razy -2

  Skandaliczne prożydowskie przemówienie prezydenta Dudy - obarczające Polaków za pogrom , skoro zdemaskowano ten mord jako ciąg bolszewickich prowokacji z udziałem zydowskich wykonawców.

 • kimdongun

  Oceniono 6 razy -2

  Mi Francuz opowiadał, że za wojnę i Holocaust winę ponoszą naziści a nie Niemcy. Teraz wyjdzie że Polacy i naziści mordowali Żydów.

 • 40pac

  Oceniono 8 razy -2

  A kiedy ukraincy sie pokajaja za wolyn i bandere???!!!
  Jesli nie to veto na czlonkowsko w unii i tyle.
  Precz z faszyzmem i komunizmem!!!

 • teclaw

  Oceniono 11 razy -3

  Ciągle przez nich problemy... Dlaczego takiej nagonki nie ma na Niemców którzy popełnili tryliard razy gorsze zbrodnie na Żydach...??

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 21 razy -3

  Kolejny atak Holocaust Industry wymierzony w Polskę i Polaków.
  Brońmy się, u licha. Już obecnie połowa Amerykanów jest przekonanych, że Polacy ramię w ramię z Niemcami mordowali Żydów. Kilkanaście procent Amerykanów sądzi, że to Polacy są winni Holocaustowi, w nie mniejszym stopniu niż Niemcy!

 • pavise

  Oceniono 25 razy -3

  A tak dla równowagi , czy ktoś wie, czy Lotysze , Estończycy, Litwini, Ukraińcy przeprosili za masowe mordowanie żydów? Bo antypolska gazeta, wysyła informacje ze tylko dwa narody zabijały żydów Polacy( kilkanaście ofiar) i jacyś niezidentyfikowani narodowo naziści ( kilka milionów). A w gazecie nawet słowa nie ma nt co robili Ukraińcy, Lotysze, Estończycy i Litwini. A ci wyreczali Niemców bez dodatkowej zachęty w masowym mordowanie żydów.

 • kaszebe12

  Oceniono 15 razy -3

  -Podobno historie pisza zwyciezscy , bo neo"historia" skrzetnie "zapomina" o tysiacach stalinowskich SS-manach i gestapistach winnych wymordowania milionow gojow , w tym Polakow. -Neo "historia" zapomina o Jagodzie , Sluckim , Morerze, Bermanie ,Szwarcach , Rubinstejnie ,Gutmanie , Lewinie , Motelu , Hercowskim i tysiacach innych Babuszkinow , Sulinow ,Milsteinow...Neo "historia" woli omijac kowienski pogrom na stalinowskich "detektywach"...

 • Jurek Pazurek

  Oceniono 15 razy -3

  Skoro za wywołanie drugiej wojny światowej odpowiadają naziści a nie Niemcy, jeśli za komory gazowe odpowiadają naziści a nie Niemcy, to za śmierć Żydów w Kielcach odpowiadają komuniści a nie Polacy.

 • Naim Taha

  Oceniono 25 razy -3

  dalismy zydom palca wzieli nam cala reke ... niestety tak to zydami wszedzie i zawsze ... a my w Palestynie dla siebie coraz mniej ziemi mamy .

 • june-of-44

  Oceniono 12 razy -4

  Im bardziej Adam Michnik i jego judeogazeta każe/stanowczo nakazuje mi kochać żydków, tym bardziej rozumiem Niemców....

 • ponury424

  Oceniono 36 razy -4

  Jakimś dziwnym trafem, pousuwaliście państwo większość komentarzy zamieszczonych pod tym artykułem. Tak prewencyjnie. Czyżby były nie po linii ideologicznej, wyznawanej w redakcji. To teraz weźcie redaktorzy tej gazety, udział w marszach KOD-u w obronie demokracji, i wolności słowa.

 • kwu

  Oceniono 19 razy -5

  Ilu zginelo Zydow w Kielcach po prowokacji UBeckiej? 39 osob. A ile Polakow zginelo po wojnie z rak UB i NKWD.?
  Ponad 20 tysiecy

 • metenburg

  Oceniono 17 razy -5

  Rozumiem ze prawdy historyczne nalezy przekazac przyszlym pokoleniom. A kiedy powstanie film o terrorze UB gdzie ogromna wiekszosc bezpieki stanowili Polacy pochodzenia zydowskiego, czy tez mamy uwazac ze sprawy nie ma bo ofiary nie zyja ?

 • kkes

  Oceniono 12 razy -6

  Pogrom kielecki sprowokowany wykonany przez wadze ludową miał służyć temuul by świat zachodni miał jeszcze jeden pretekst by nie upominac sie o Polskę, bo po co sie upominac o naród antysemitów

 • mareks1955

  Oceniono 9 razy -7

  prawda jest taka że to żydzi pomagali niemcom wymordować swój naród np.policja żydowska w gettach!

 • fuhrerkaczenkoniebadany

  Oceniono 8 razy -8

  skandaliczny film !!! won do iSSraela

 • pastozukk

  Oceniono 30 razy -12

  Niemcy Żydów mordowali, natomiast napisać że "Polacy Żydów mordowali" to po prostu przekłamywanie historii, bo nijak nie można porównać systematycznego przemysłowego uboju do incydentalnych bandyckich rozbojów wyrosłych na wieloletnich sąsiedzkich niesnaskach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX