Kadr z filmu

Kadr z filmu "Zaćma" (fot. Jacek Drygała)

Sadystka, nimfomanka, twarz komunistycznej bezpieki. Jak powstała legenda Krwawej Luny

Partię kochała bardziej niż własną rodzinę. Z pejczem w ręku przesłuchiwała więźniów. Była donosicielką, sadystką, nimfomanką i zagorzałą komunistką. Żydówką, która nawróciła się na chrześcijaństwo. O Julii Brystygier vel Krwawej Lunie do dziś krąży wiele opowieści. Po latach jesteśmy bliżej prawdy o kobiecie, która stała się twarzą bezpieki.
Wr�� do artyku�u
Komentarze (86)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • pavise

  Oceniono 9 razy 1

  No to skoro była zydowka to chyba Izrael powinien przeprosić. My za Jedwabne przeprosilismy. Aj, byłbym zapomniał, to nie działa w drugą stronę.

 • colonelturnip

  Oceniono 9 razy 1

  Tak - ona to PiS. Komuchy, ubecy, gazeta wyborcza - to powstańcy warszawscy. Taka prawda. Każdy człowiek na pewnym poziomie to wie.

 • Jan Kotowski

  Oceniono 4 razy 0

  Tu nie ma nic do dodania i analizy - zwykła UB-ecka kur...wka która robiła wszystko dla kariery i pieniędzy. Prostaczka żydówka nienawidząca Polaków. Jakie to znajome nawet dzisiaj.

 • elemir

  Oceniono 4 razy 0

  Himmler był wegetarianinem i uwielbiał psy.

 • negro.y.azul

  Oceniono 6 razy 0

  Jestem pod wrażeniem logiki rozumowania: "Luna nie mogła być autorką czynu x, gdyż było to czyn prymitywny." :)

 • 0roman0

  Oceniono 7 razy -1

  A co tam u Stefana? Michnika Stefana.

 • darazetes9898

  Oceniono 3 razy -1

  Mysle ze bylo to zupelnie normalna kobieta w trudnych czasach . O ukladzie politycznym zdecydowal ktos inny miedzy innymi ci ktorych teraz lizecie . 90 proc. waszych orgii myslowych o Lunie to klamstwa , legenda miejska . Probowalem dzisiaj znalezc ilosc ludzi zabitych przez sowietow miedzy 39 a 45 sililem sie sililem i oklamujac sie dokladajac znalazlem okolo 40.000 zabitych . Wasza rusofobia powala , poniza okrada nasza pamiec , gdzie sa niemcy w tym wszystkim z ich 6 ma milionami . ? Okazuje sie ze Stalin nie zabil 40 milionow , 20 10 ,, A 6, 7 MILINOW swojego jakby nie bylo narodu . Probowalem spojrzec na swoje 30 lat SOCJALIZMU i znowu k u pa .... nic nic zadnej molestacji ideolo przez 30 lat zero , null NADA ...opamietajcie nowo polacy zejdzcie z tej rosji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wasiliuk

  Oceniono 11 razy -1

  WKURZYŁEM SIĘ!
  Wyszło na to, że to dobra kobieta była!
  I że absolutnie się nie nawróciła.

  A było dokładnie na odwrót!
  To była straszna suka, niewyobrażalna sadystka. I ta sadystka, zła kobieta, nawróciła się. Naprawdę się nawróciła.

  A dowody?
  Czy ktoś widział dowody winy Stalina, czy Hitlera?
  Ja nie widziałem, a mimo to jestem przekonany, że to byli źli ludzie.

  I bardzo się cieszę, że Luna się nawróciła! Tak jak nawrócił się Jaruzelski.
  To dowodzi czym jest wiara. Jak marne są idee komunistów.

 • zalka1

  Oceniono 2 razy -2

  Gdyby autorki tego panegiryku pisały dziś o doktorze Mengele to zapewne powstałaby biografia światłego lekarza, nie rozumianego przez zacofane środowisko, który rozwijał wiedzę o nowoczesnej medycynie. Bestialskie tortury i eksperymenty to tylko plotki i nie ma na ich potwierdzenie żadnych twardych dowodów, bo wszyscy świadkowie już nie żyją.
  Tak przy okazji to dość specyficzne podejście, żeby pisać o oprawcy nie pytając o zdanie ofiar. No ale skoro ofiary nie przetrwały przesłuchań to znaczy, że żadnych tortur nie było, a opowieści o nich to tylko prymitywne wymysły, prymitywnych zazdrosnych ubeków- mężczyzn. I ani słowa o tym, że Krwawa Luna musiała się mocno zasłużyć żeby dostać tak eksponowane stanowisko. Tak przy okazji warto pamiętać, że seks to zasadniczo prymitywny instynkt, a czerpanie przyjemności ze znęcania się nad drugim człowiekiem, jest w literaturze fachowej dość dobrze opisane.

 • aaa.dziewczyny.zatrudnie

  Oceniono 18 razy -2

  Czekam jeszcze tylko na rehabilitację Trynkiewicza.

 • Maria Koperska

  Oceniono 12 razy -2

  No właśnie,gnębiła powstańców i AK-owców, aresztowała i torturowała,a tatuś Kaczyński,niby powstaniec,a dostał posadę na uczelni i mieszkanie na Żoliborzu?

 • y0rg

  Oceniono 8 razy -4

  Do podwarszawskich Lasek jeździła do zaprzyjaźnionych zakonnic, które ją przygarnęły i u których zamieszkała - ponoć nie za darmo , ale KK wszystko wybacza , jeśli jest odpowiednia kasa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX