Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (fot. Tomasz Stańczak/AG)

wywiad Gazeta.pl

Radykał. Alfabet Niesiołowskiego

Stefanowi Niesiołowskiemu dzwoni telefon. A raczej - kwacze. Donośne "kwa, kwa, kwa" sygnalizuje połączenie. Ale nie spotkałem się z posłem PO, by rozmawiać z nim - jak wszyscy - tylko o PiS. Pytałem od A do Z. Oto Alfabet Niesiołowskiego. Nietypowy, bo zaczyna się od "s".
Wr�� do artyku�u
Komentarze (295)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • konsekwentna

  Oceniono 16 razy 10

  Życzę panu Niesiołowskiemu wiele lat w takiej wspaniałej formie intelektualnej!

 • 92ilme

  Oceniono 12 razy 10

  Cenie Niesiolowskiego za przyzwoitosc i bezkompromisowosc.

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 11 razy 9

  Mogę powiedzieć, że poseł Niesiołowski to niezupełnie moja bajka, ale z jednym jego stwierdzeniem zgadzam się w całości.Nikt nie powinien być zmuszany do życia zgodnie z kanonem jakiejkolwiek religii tylko dlatego, że mieszka w kraju wyznaniowym (choć oficjalnie świeckim).

 • Bozena Hudomiet

  Oceniono 14 razy 8

  popieram w calosci i to jest tez moje zdanie dokladnie na ten"problem".Powodzenia dalszego zycze panu i czekam na zrealizowanie tego"obrazka" o uciekajacej"zarazie"typu kaczynski,macierewicz,glinski itp po utraconej wladzy.To bedzie najpiekc´niejszy dzien w moim zyciu.Moze jeszcze doczekam ???

 • ukw8087

  Oceniono 9 razy 7

  pisowskie trolle , obszczymurki i szczyle ...
  Mam was w sempiternie , dokładniej mówiąc , w Du.ie ...

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 11 razy 7

  Pan Niesiołowski jest, nie ukrywam, moja inspiracją.
  Nie tylko dlatego, że jest bezkompromisowy, lecz przede wszystki, ze jest po prostu szczery.
  A jego szczerośc wyraża całe spektrum kolorów, a nie tylko czarny i biały.
  Stefan Niesioł Superstar!

 • teokles29

  Oceniono 9 razy 7

  Przecież Jezus był arabem, tak samo jak wszyscy uchodźcy z terenów bliskiego wschodu którzy są teraz szkalowani i wytykani palcami (a nawet gorzej). Polski kościół już dawno rozpoczął działalność niezależną od ewangelii oraz słowa papieża. Stał się zwykłą nacjonalistyczną instytucją PISu.

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 7

  PO przegrała bo wygonili Palikota. Taki polityk to skarb. Bali się że głosy im zabierze.

 • druzpoz

  Oceniono 9 razy 7

  Szanuję tego człowieka.

 • mezzzai

  Oceniono 6 razy 6

  PO zapomnialo w Polsce o ludziach biednych, bez wplywowych stanowisk i bogatych rodzicow. Swiatopogladowo nie byli rowniez w stanie zaproponowac niczego innego poza pozorami i checiami Szkoda jedynie, ze wykorzystal to PIS. Politycy PO dalej tego nie widza i nie szybko uda im sie ponownie powrocic

 • feurig59

  Oceniono 10 razy 6

  Chapeau bas, Panie Pośle!

 • adtu01

  Oceniono 12 razy 6

  polski papież wprowadził świat w trzecie milenium niewoli chrześcijańskiej. Polski papież zafundował Polsce przedłużenie niewoli dłuższej, cięższej i okrutniejszej od komunizmu, wypełnionej hipokryzją i zbrodniami, perfidią o
  jakiej komunistom nawet się nie śniło. Innymi słowy mówiąc, to Polacy zgotowali sobie ten rząd. Ani Europa ani świat nie są odpowiedzialni za to, że jesteśmy wasalami Watykanu, że płacimy im haracz i pozwalamy się oszukiwać. Polak ugruntował obecność watykańskiego zaborcy na ziemiach polskich. Nikt nie uwolni Polaków z rąk Polaków. Musimy to zrobić sami. Powtarzam po raz setny to, że bez wolności duchowej nie ma żadnej wolności.

  Jestem wstrząśnięty postawą Polaków, którzy biorą łapówkę od rządu. Jestem wstrząśnięty postawą narodu, który pozwala się tak poniżać. Jestem wstrząśnięty postawą polskich inteligentów, którzy posyłając dzieci na lekcje religii i do komunii mówią, że robią to po to, by ich dzieci w przyszłości miały wybór. Dziecko, które jest ochrzczone i chodzi na religię jest od urodzenia indoktrynowane i pozbawione wyboru. Nawet jeśli niektórzy tzw. święci katoliccy doznali ekstatycznych uniesień i wizji, kościół to i tak wykorzystał dla własnej chwały. Utrwalając kłamstwa na temat umartwiania się i pokory wzmacniał swój reżim i odciągał ludzi od prawdy. Bo a nuż znaleźli by w tych doświadczeniach wskazówki i dowiedzieli się, że ekstazy np. Jana od Krzyża i Teresy z Avila miały silne podłoże erotyczne, że energia seksualna stoi za każdym objawieniem, że Katarzyna ze Sienny była blisko stosu za krytykę Watykanu „tu cuchnie grzechem”, że św. Franciszek był pogardzony przez papieża i jeszcze za życia ujrzał śmierć wszystkiego co zbudował gdy go ubierali i rozbierali aby zgromadzić relikwie. I to samo było z ojcem Pio. Przykłady można mnożyć bez końca, bo chciwość kościoła nigdy się nie zmienia.
  Jestem wstrząśnięty zakłamaniem i beztroską naszego społeczeństwa, które przyjmuje drugie tysiąclecie watykańskiego zaboru tak zwyczajnie, jakby kk nie miał za sobą pasma zbrodni, fałszerstw, złodziejstwa, pedofilii i bezkarności. Kościół ewidentnie troszczy się o własne zadośćuczynienie za śmierć Chrystusa za którą ma mu płacić w nieskończoność cały świat. Myślę, że już najwyższy czas traktować kk tak, jak kościół traktował nas przez ostatnie tysiąc lat w Polsce.
  Jeśli ktoś wątpi w to co mam na myśli niech spojrzy na jakikolwiek obraz ukrzyżowania i zrozumie kto jest kim, kto kogo krzyżuje. Bo nie mam wątpliwości, że kk krzyżuje naród codziennie. Nieumiejętność odczytania tej metafory doprowadziła do tego, że Polacy nie mają Polski.
  Nie jesteśmy właścicielami swojego kraju. Polska została nam wypożyczona przez Watykan po to byśmy pracowali na jego dobrobyt. W zamian za to ofiarowują nam opłatek, który mamy przyjąć z pochyloną głową i na kolanach. To zrobił kościół a nie Bóg.
  Zapewniam polskich katolików, że Bóg nie potrzebuje by ktokolwiek przed nim klęczał i zapewniam, że Bóg jest tajemnicą z którą kościół nie ma nic wspólnego. Nikt tak dobitnie i jednoznacznie nie zaprzeczył naukom Chrystusa jak Chrześcijaństwo. Nikt tak nie zbeszcześcił przykazań mistrza jak kościół katolicki.
  Ci, którzy chcą iść własną drogą duchową muszą nieustannie dostarczać pożywienia swojej wyobraźni. Nie można zadowolić się tym co mamy. Trzeba być głodnym, szukać i rozszerzać wyobraźnię. To droga do siebie, do wiedzy i do wolności. Trzeba szukać, nie ustępować, szukać, szukać, szukać.
  Powstań z klęczek Polaku. Nie bierz za wzór fałszywej pokory. Nie klękaj nigdy i przed nikim. Nieś swoje człowieczeństwo wysoko, prosto, godnie. Nie potrzebujesz kościoła ani religii, żeby rozmawiać o Bogu. Nie potrzebujesz nawet odwoływać się do Boga by czuć miłość w sercu, bo przecież każdy kocha lub pragnie miłości. Skończmy już straszliwą epokę religii i kościołów. Zacznijmy się troszczyć o siebie jak ludzie o ludzi i o Ziemię. Żadnych krzyży na drogę

 • kocurxtr

  Oceniono 9 razy 5

  ja bym jednak bardzo chciał zobaczyć jak Maciarewicz i Kaczyński (i paru innych pokroju Dupy Zera i Brochy) uciekaja przed rozwścieczonymi Polakami z pałkami i siekierami
  oby jak najszybciej

 • afeu

  Oceniono 9 razy 5

  kurde czemu nie ma T jak Tworki?

 • viper1001

  Oceniono 9 razy 5

  Popieram i pozdrawiam pana Marszałka. Będzie Pan miał pomniki w wolnej Polsce!

 • ukw8087

  Oceniono 15 razy 5

  Panie Stefanie , wiele Pan zrobił dla Polski , dla Polaków ...
  Ma Pan wspaniały życiorys , przebył Pan długą i ciężką Drogę ...
  Za to wszystko Panu dziękujemy , ja w swoim , i swojej Rodziny imieniu , inni też się na pewno dołączą ...
  Przed Panem , przed Pana Kolegami obecna sytuacja stawia jeszcze jedno wyzwanie , jeszcze jeden cel ...
  Róbcie wszystko , aby przekonać Polaków , szczególnie tych Młodych , że Demokrację i Wolność trzeba szanować i pielęgnować , że nie są Nam dane na zawsze ...
  Trzeba ukręcić łeb tej hydrze , obnażyć działania tych pseudo - Polaków , tych kolesi spod pisowskiego Znaku ...
  Życzę Panu wytrwałości w działaniu , czasami większej powściągliwości i opanowania , bo ta ,, zaraza '' tylko czeka , aby zmieszać Pana i Panu podobnych z błotem ...
  Ja Pana rozumiem , nerwy puszczają , jak Kreatury i Kanalie śmieją się Nam w twarz, jak pokazują środkowy palec ( casus Pyzika ) , jak mówią , że prof. Bartoszewski opuścił KL Auschwitz na ,, L4 '',
  ( casus Pięty ) ... Takich Indywiduów w szeregach Kaczego Bractwa jest więcej ... , ale damy radę ...
  Kwakanie ucichnie , będzie słyszalne jedynie , gdy będziemy przejeżdżać , tudzież przechodzić , obok kaczych ferm ...
  Szacunek dla Pana , dla wszystkich wymienionych z pozytywnej strony , przez Pana Osób ...
  Polska to Wielki Zbiorowy Obowiązek , nie jesteśmy w końcu stadem Kaczek ...
  Choć osobiście do Kaczek nic nie mam , miłe stworzenia , sympatyczne ...
  Brzydzę się tylko jednym ,, Kaczorem '' , takim starym , który nigdy Kaczki nie przytulił , Kaczątek nie posiadał ...
  Pozdrawiam , Anty - PiSowiec , zwolennik Ładu i POrządku , Wróg ,, podłej zmiany '' ...

 • 3000m

  Oceniono 5 razy 5

  Nie głosowałem na PiS i również uważam, że czyni w Polsce wiele zła, ale rządy PiS po prostu musiały się nam przydarzyć. Gdyby ponownie wygrała PO znów krzyczeli by, że wybory były sfałszowane. PiS u władzy jest jak spuszczenie ciśnienia z tej roszczeniowej części społeczeństwa. koło historii się toczy. Oby tylko nie "dotoczyły" się do nas wydarzenia, które miały w przeszłości miejsce na skutek rządów ludzi podobnych do tych z PiS.

 • d7d

  Oceniono 4 razy 4

  Jarosław I jest Lepszy bo nigdy nie siedział .... ;)

 • dron1234567

  Oceniono 6 razy 4

  Profesor o sobie i o sobie, a w Krakowie po raz pierwszy od "ćwierćwiecza wolności" poważne niepokoje naukowe. Zmalała, noo.. nieznacznie, liczba "profesorskich kretynków", tj. opóźnionych dzieci z rodzin profesorskich, które po kumotersku otrzymują cenzus naukowy na sąsiednich uczelniach. Zły przykład jednak zrobił swoje..

 • have2trust

  Oceniono 8 razy 4

  Proponuje zrobic rewizje polskiego "kociola". Wypierdzielic tych grubych oblesi na zbity pysk i zbudowac nasz kosciol od nowa. Zlikwidowac TV Trwam oraz Radio Maryja. Stworzyc nowe katolickie medium np na bazie Jasna Gora Radio i TV. Polski kosciol powinni przejac Dominikanie. Mnie osobiscie inspiruje swiatowa ksiazka i filmy naszego Sienkiewicza Quo Vadis. Mnie prowadzi Sienkiewicz, nie polski kosciol. Ten kosciol juz dawno nie glosi przekazu Chrzescijanstwa. Rydzyka trzeba wypeerdolic na zbity pysk i ta cala ferajne tych Hoserow, Meringow, Nyczy i innych.

  Trzeba zlikwidowac konkordat i wprowadzci podatek koscielny. Przeciez i tak dajecie na tace zawsze po 20zl. Przeciez widzialem. Co tydzien po 40zl? To placcie podatek koscielny po 20zl miesiecznie a na tace dajcie 5zl. Przeciez nie musicie nic dawac na ta szajs-tace! Oni dostaja juz tyle kasy od naszego rzadu. Wszystko maja sfinansowane. To sa zwykle zebrak do diaska! Biora Was na litosc pod przykrywka pana Boga! Ale Wy glupi i naiwni jestescie. Za te 20zl zrobcie sobie lepiej ubezpieczenie na zycie co miesiac, wtedy przyjdzie Bog do Was w potrzebie. ;)

  Zrobcie, jak Azjaci vel Buddysci. Zrobcie sobie taka komode z "kapliczka" w domu z panem Jezusem, zdjeciami Waszych zmarlych i postawcie sobie co dzien swieczuszke. Nie bedzie Wam wtedy lepiej? Przestaniecie chodzic do tego "kotla czarownikow", to sami sie dopasuja.. Ale Wy naiwniaki jestescie Polaki! ;)

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 3 razy 3

  Czy w alfabecie Niesiołowskiego jest litera D jak Donosiciel?

 • excorporate

  Oceniono 5 razy 3

  Niesiołowski sam bardzo przyczynił się do tego, że teraz czarna mafia tak się w Polsce panoszy. Młodsi mogą nie pamiętać, ale był on jednym z założycieli Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Tej partii, która wprowadziła religię do szkół, przyczyniła się do podpisania konkordatu, restrykcyjnej ustawy antyaborcyjnej, chciała uchwalenia całkowitego zakazu pornografii, przez dłuższy czas sprzeciwiała się integracji europejskiej.
  To taki sam kościelny przydupas jak pisowcy..

 • cd1010

  Oceniono 9 razy 3

  Popieram również, trzymam za Pana Kciuki Panie Stefanie!

 • aaronbund

  Oceniono 5 razy 3

  Nie zgadzałem się z jego postawą polityczną przez całe lata 90., podobnie jak na początku XX w. Choć wielu jego poglądów wciąż nie podzielam, to dostrzegam pozytywną zmianę poglądów: krytyczny stosunek do Kościoła, otwarcie na potrzeby środowisk mniejszości kulturowych. Najważniejsze, że ma odwagę stawiać czoło PiS. Twardo i celnie.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 5 razy 3

  99% racji.
  "Księża patrioci" nie popierali pedofilii dziecięcej.
  ePISkopat ją eksponuje

 • 111pln

  Oceniono 2 razy 2

  Nie byłem, nie jestem i nie będę zwolennikiem Niesiołka, ale nie da się zaprzeczyć tezom w wywiadzie. Sama prawda, do tego smutna...

 • marek.usc

  Oceniono 2 razy 2

  Jeden który nie bawi się w polityczną poprawność, a naprawdę trzeba nazywać rzeczy po imieniu, jeśli ktoś jest debil to jest debil a nie jakiś tam inny

 • ja go

  Oceniono 4 razy 2

  może nie było mi z Niesiołowskim po drodze ale z szacunkiem przyznaje ze, nie uprawia RELATYWIZMU, zmory naszych czasów. Ma zasady i ich broni, Szacunek.

 • ador43

  Oceniono 4 razy 2

  Niesiolowski jest waleczny ale nie wsciekly jak Kaczynski,a ze wscieklizne nalezy w samym zarodku unicestwic to zgadzam sie z tym ze jak ktos powiedzial"Kaczynskiego nalezalo by zabic".W ten wlasnie sposob wsciekliznie mozna zapobiec.

 • qnqn

  Oceniono 10 razy 2

  Uwielbiam człowieka...

  PS. Czy mi się wydaje, czy od jakiś dwóch dni pistrolownia przycichła?

 • rotkaeppchen1

  Oceniono 2 razy 2

  Biała rasa wyginie, cała ludzkość wyginie. Wbrew temu, co sądzimy, nie jestesmy pępkiem wszechświata. Jesteśmy tylko jedna z wielu jego skladowych, nie bardziej lub mniej istotnych. Fajnie jest być u warto się tym cieszyć i traktować jako spory prezent. Ale to prezent dla nas, nie dla wszechświata, który był, jest i będzie, kiedy po nas nic nie zostanie.

 • lucjank510722

  Oceniono 3 razy 1

  Piękny życiorys, już teraz wiem dlaczego kurdupel i jego zgraja tak go nienawidzą, za życiorys, tak po prostu za życiorys.

 • bonifacy_40

  Oceniono 1 raz 1

  a mnie nie chce się wierzyć że nic nie wiedział o przekrętach przy autostradach , o przekrętach na podatku VAT , o przekrętach na reprywatyzacji kamienic , o tym jak sądy działają , komornicy...o tym jak rozgrabiane jest państwo a cisnęli podatkami obywateli żeby dziury łatać , o skoku na OFE o tym że całe te fundusze są jednym wielkim przekrętem ..i całej gamie patologi za ich rządów ..no nie uwierzę że człowiek z zarządu PO , marszałek sejmu nic nie wiedział...i nic nie mógł ? skoro marszałek nic nie mógł to kto miał móc ..Kowalski ? żenada panie Niesiołowski ..alboś pan kłamca albo osioł

 • mikejar

  Oceniono 3 razy 1

  Wielokrotnie krytykowalem Niesiolowskiego za rozne wypowiedzi , za szczaw I mirabelki , za idiotow itd. Po przeczytaniu tego artykulu mam prawdziwy szacunek dla Niesiolowskiego. To co robi PiS jest ponizej krytyki. Kaczynski przez swoja zarozumialosc doprowadzil to katastrofy lotniczej , wymuszajac ladowanie w Smolensku , a teraz stawia pomniki. Obluda do kwadratu. PO nie ma silnego przywodztwa wiec pozostaje w opozycji. Kaczynski , Macierewicz , Ziobro I inni to manipulanci ,ale ich czas sie skonczy I beda odpowiadac przed sadem za doprowadzenie Polski do RUINY. To sa prawdziwi agency rosyjscy.
  Duzo zdrowia zycze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • wieczniekontuzjowany

  Oceniono 1 raz 1

  Jeden z wielu symboli dna polskiej polityki.

 • cyganteria

  Oceniono 3 razy 1

  spoko gość ;)

 • krowoderska2014

  Oceniono 5 razy 1

  Kocham Pana Panie Stefanie!!!!
  i podpisuję się rękami i nogami pod Pana wypowiedziami :)

 • klawo-egon-jak-cholera

  Oceniono 7 razy 1

  Wspaniały i honorowy facet, i nie poddaje się po przegranej. Ma jaja walczyć z całym PiS-iorstwem.

 • dama_z_bagien

  Oceniono 15 razy 1

  Jak by mi ktoś, kiedyś powiedział, że podpiszę się obiema rękami pod tym co mówi Pan Niesiołowski, to pewnie rozbawiłby mnie do łez. Dzisiaj już mnie to nie śmieszy - Panie Stefanie - popieram wszystko co Pan tutaj powiedział, ma Pan 200 % racji !! Pan nikomu nie musi udowadniać, że jest Pan odważnym człowiekiem, bo walczył Pan o wolną i demokratyczną Polskę w czasach kiedy za taką postawę można było w najlepszym razie pójść do więzienia a często kończyło się to na kalectwie lub utracie życia. Teraz , w czasach kiedy odwaga jest tania, mamy całą masę " odważnych durni ", którym się marzy cesarstwo, z jedynym , nieomylnym i wyjątkowym strategiem na czele - gnomem z Żoliborza.
  Polska przez 25 lat przybliżyła się do zachodu i przestaliśmy się wstydzić, zaczęliśmy być dumni z tego, że mieszkamy w tak pięknym kraju.
  Teraz mamy rządy oszołomów i mafię z Watykanu za plecami z jedynym polskim papieżem z Torunia, największym złodziejem i oszustem, który czerpie pełnym garściami z kasy do której wpłaca całe społeczeństwo.
  Nieudacznicy sprzedali się za 500 + przy pomocy ludzi, którzy mając dosyć rządów steropianowców olali wybory.
  PO postanowiło się skompromitować i dać się wciągnąć w rozgrywkę PiSu, który po trupach smoleńskich doszedł do celu.
  I co mamy ?
  Marionetkę z długopisem żywcem przypominającą mi przywódcę z przeszłości - Benito Mussoliniego zwanego Duce.
  Broszkę posłusznie wykonująca zadania .
  Karła rządzącego z tylnego siedzenia, bawiącego się w teatrzyk Polską, któremu jedno się udało - skłócił Polaków ze sobą tak jak nigdy nikt...piszącego nową historię, kreującego się na przywódcę Solidarności , oczywiście wraz ze swoim bratem.
  Co mieć będziemy, jeśli nie wywieziemy na taczkach tej " dobrej zmiany " ? Polskę w ruinie, miernych, ale wiernych " specjalistów " na stołkach, inwigilację , powrót do czasów PRL , ale tego w stylu Bieruta - Stalina, chamów opluwających największe autorytety i donoszących na ludzi mających odwagę myśleć racjonalnie.
  Kto za to zapłaci ? ....my wszyscy.

 • have2trust

  Oceniono 15 razy 1

  Przeciez bialy czlowiek przywedrowal na poczatku ludzkosci z Afryki. Jak to piosenka jakas glosi "it began in Africa". Wedrowki ludu nie da sie zatrzymac, tak jak nie da wytepic sie LGBT. LGBT istnialo juz od poczatku ludzkosci.

  Nie wiem, czy sie chopoki z ONRu podniecacie? Za 100lat bedziemy wszyscy ciapaci, nie bedziecie musieli chodzic wiecej do solarium i sie opalac. Polkom to sie napewno spodoba. Przystojniejsi bedziecie, o co kaman? :)

 • krzysio333

  0

  Żle z Wyborczą, jak z idiotą wywiad przeprowadza i publikuje. A potem ludzie się dziwią, że Wyborcza idiotów cytuje a PO spada w sondażach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX